Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Help! 6 hós babám nem fogadja el a tápot!! fórum

Help! 6 hós babám nem fogadja el a tápot!! (beszélgetős fórum)


1 2
31. ccd8b44456 (válaszként erre: 30. - Mamcili)
2010. ápr. 27. 13:36
mar 7,5 hos tapot azota sem sszipepet eszik nPi kettot es ket fozit. en uveges jo minosegu nem cukros dolgokat adok neki nehez lenne megfozni annyi valtozTost igy egyszerubb mindent legalabb megeszik igy. sajna gyumit nem eszi csak tejpepbe szoktam belecsempeszni.
30. mamcili (válaszként erre: 25. - Ccd8b44456)
2010. ápr. 27. 13:02

Én csak akkor, adtam bébiételeket ha kaptam, nem tudtam megfizetni.

Bármit főzől kivehetők belőle a zöldségek, de akár külön is párolhatod őket. Sűrítéshez egy falat krumpli nagyon jó, de el is hagyható, hisz pürésíted.

Ilyenkor már adtam az alma-banán, alma-ő.barack(befőtt), és lassan jön a cseresznye. Epret, málnát nem adtam még neki, mert allergizálhatnak a magjai. Gyümölcsökkel kiváltottam a tízórait és az uzsonnát. Reggeli ebéd vacsi, pedig a zöldséges pürék voltak.

Eleinte nem mertem neki húst adni, mondván meg ne akadjon, de elmonták, hogy a főt húst szét lehet vágni egész apróra jó éles késsel, mintha egészen le akarnád reszelni, massza lesz belőle és nem kell neki még sok, csak picike azt meg belekeverve a főzelékbe eltűnik. Még száraz sem lesz(csirkemell, cs.comb, s.comb, karaj zsír nélkül).

Később meg, ha már lesznek fogacskái elkeztem hogy csak villával törtem szét a zöldségeket.

Mai napig áldom az eszem, hogy nem adtam neki a rengeteg cukros dolgot.

29. csucsumucsu (válaszként erre: 15. - Noémi 23)
2010. márc. 24. 16:54

Sziasztok!


,,Sztem a kakaótól semmi baja nem lesz, írták h ne szoktasd rá. A gyereke nagy része fogyasztja. Ennek ellenére az én Kislányom jó étkű baba nem válogat, makk egészséges:),,


A A kakaó és csokoládé jelentős oxálsav tartalommal bír, amely a vesekő képződésére hajlamos embereknél az oxalát-kristályok kialakulását segíti.

Gyerekkoromban nem ittam meg a tejet, csak kakaó formájában.

20 évesen tele volt a vesém kövekkel. Azt az érzést senkinek nem kívánom. Inkább szülnék még kétszer, háromszor.


A hozzászólók közül egyébként gne2-vel értek egyet. (22.)


Üdv.: Enikő

28. ccd8b44456 (válaszként erre: 27. - 7c79ff1565)
2010. márc. 22. 13:53
hat azok pepek. rizses nem izlik pedig gyumit kevertem bele a masikat meg nem prob jo lenne bejonne neki. hat. tap az uj, picit iszik belole de ugy lTom elege van mar belole :) paris kecskemeti halas kajAt utalja csak ebben az egyben van hal:(
2010. márc. 22. 07:31
nem pűrés, dobozban van az üveges bébikaják mellett ha jól emlékszem, kisebb doboz, van 500ft-tól 900ft.ig v annál feljebb is egy kicsit, márkától függően. kisebb és vékonyabb dobozt keress, mint a tápszeres. Majd számolj be, h hogy váltak be. :-)
2010. márc. 21. 20:40
voltam dm ben semmi pures dolgot nem talaltam viszont vettem probanak uj pepeket es tapot rem h eszi majd oket:)
25. ccd8b44456 (válaszként erre: 24. - Mamcili)
2010. márc. 21. 15:12
hat igen de olyan nehez az embernek okosnak lennie mert az ok h turo sajt nem, de a pepek amik nem h.a sak mind tehentejalPu allergiakozpontb mondtak. meg a milupa hat hostol puding amit kap stb de ezek mar modositottak ugyh gondolom minden ok amire ra van irva h 4 hotol stb csak sajt turo stb ezeket kerulni
2010. márc. 21. 14:53

Nekünk tápszer se volt. Szopi után csak rövid ideig az is szójából, mert tejérzékeny volt. Szerencsémre jöttek a gyümölcsök és a krumpli is kéznél volt, de azt nem szerette. Kekszeket sem ehette, méz volt a cukor helyettesítője, ha valamihez kellett, a piaci kofaasszonyok segítettek abban, mit merjek megkostóltatni a gyerekkel. Egyik kedvence a salátafőzelék (burgonyasűrítéssel) és a céklapüré volt. Gyümölcsbe meg az alma-őszibarack (natúr, ízesítés nélkül)

Szerintem bízz meg magadban, te vagy az aki érzi, mit merj adni, de a tejtermék egy év alatt még a mai napig is ellenjavalt. Legalábbis én így tudom.

2010. márc. 21. 14:26
ja, a masik meg ami gaz h hatkor elso etetesnel meg nem szeretnek kanalazgatni ahhoz total fol kell ebredjen! legalabb a reggel hatos tapot fogadn el mert megette mar aludt is vissza most meg nem eszi ha kanalasat kapna totAl folebredne :)
22. gne2
2010. márc. 21. 14:26

Egy hat hónapos gyereknek igenis szüksége van még vagy anyatejre, vagy annak hiányában tápszerre. Ne mondjatok már ilyet, hogy etesse levessel, és csak zöldség-, gyümölcspépekkel! Fehérjére is szüksége van!

Próbálj másfajta tápszert, ne cukrozd, azzal nem lesz jobb, a kakaótól szorulásos lehet. A tejpép jó, de abból is a jobb minőségűt érdemes megvenni.

Magad is készíthetsz tejpépet: rizspehely és tápszer kell hozzá. Anyatejes babáknál rizspehely és anyatej. Nem nehéz, pár perc alatt készen van, bármilyen gyümölccsel lehet ízesíteni, és a babák szeretik. A rizspehely nem allergizál.


Csak akkor kell minél előbb bevezetni a húst, ha tejallergiás, hiszen nem tudja másból fedezni a növekedéshez szükséges fehérjét! De akkor sem kell néhány hónaposan húslevest etetni vele!


Ha nincs jele tejallergiának, akkor sem ajánlott 1 éves kor előtt bevezetni a tejet. 8 hónaposan óvatosan el lehet kezdeni a savanyított tejtermékek kóstolgatását: joghurt, túró, sajt. Mindig a fokozatosságon van a hangsúly. Ha semmi baja tőlük, akkor hetente adhatsz neki.


Egy gyerek emésztőrendszere nem egyezik meg egy felnőttével. Neki még meg kell érnie, nem adhatunk egy kisbabának bármit.


Egyik ismerősöm évekig kínlódott az allergiás gyerekével, mert néhány hónaposan az megevett egy krémest, az ügyeleten fejezték be a napot. Utólag milliószor megbánta, mert édes volt a kicsi, amint habzsolta a sütit, csakhogy aztán évekig nem ehetett tojást, tejet és ezt sokkal nehezebb volt betartani, mintha azt a sütit nem adta volna neki.


Ehet a gyerek még életében elég sok fajta ételt, ezen a néhány héten már semmi sem múlik! Senki sem fogja tőle megkérdezni, hogy hány hetes, hónapos korában kapott először tejet, tojást, barackot, epret, stb.!

21. ccd8b44456 (válaszként erre: 20. - 7c79ff1565)
2010. márc. 21. 14:24
ja azt tudom en a vizhez ugy szoktam adni h negfelelo surusegu legyen nem ami ra van irva csak hat h higabbra csinalom akkor meg nem lesz laktato. vGy lehet ugykene h fele viz fele elkeszitett tap es ugy a sinlac gondolom :) hogy vhogy tap menjen bele!
20. 7c79ff1565 (válaszként erre: 19. - Ccd8b44456)
2010. márc. 21. 14:19
nem, kistálkából kanállal, megvan adva h hány hósnak mennyi kanállal, mennyi vízzel v tejjel v mivel kell adni.
19. ccd8b44456 (válaszként erre: 15. - Noémi 23)
2010. márc. 21. 14:14
egyebkent a tejpepet higitva ugy ertitek h uvegbol? mert akkor mar lefolyik a kanalkarol :)
18. ccd8b44456 (válaszként erre: 8. - 3a92f8d690)
2010. márc. 21. 14:12
koszi barbika megaptam :))
17. ccd8b44456 (válaszként erre: 15. - Noémi 23)
2010. márc. 21. 14:09
probaltam tapba kAkaoport sajna aztsem ette
16. ccd8b44456 (válaszként erre: 14. - 7c79ff1565)
2010. márc. 21. 14:07
tenyleg el lehet felejteni :) 4 eves a masik fiam es nem emlekszem :)
2010. márc. 21. 14:07

Sziasztok:)


Én Kislányom 1 éves, kb 10 hónapos kóra óta nem kap tápot (3 hóig szopizott), nem kéri. Előtte is volt olyan időszak mikor nem kérte, akkor kezdtem a rndsen tejpépet higítva adni neki.


Én a reggeli tápit kakaóval váltottam ki, először kicsi kakaó, most megiszik 150 ml reggelire. Este vagy kakaó vagy tejpép higítva, dee közben 5 ször eszik rendes ételt napközben.


ja és én 3 hósan elkezdtem hozzá táplálni.


Sincackot mi is kaptunk, Ami utálta...


Sztem a kakaótól semmi baja nem lesz, írták h ne szoktasd rá. A gyereke nagy része fogyasztja. Ennek ellenére az én Kislányom jó étkű baba nem válogat, makk egészséges:))

14. 7c79ff1565 (válaszként erre: 5. - 3a92f8d690)
2010. márc. 21. 14:05

aha, vmi hasonló tejpép v mittom már van milupás, babydreamos v már nem is tudom. két éves a picim, már rég volt, hogy el lehet felejteni az ilyet:-)


az enyém nem hízott az anyatejtől, tápot kaptunk. 3 hónapos korában megelégeltem, mert hiába mentem többször dokihoz, h nem tud tőle kakikálni, erőlködik, fáj a hasa tőle. elhagytam azt a féle tápot, mert többet is írt ki ,de nem volt jó semmelyik. Vettem dm-es tápszert, olcsó is volt, fiam ette, és tudott kakálni, majd úgy voltam vele, megpróbálok más kajákat is neki, módjával, pépeket, néha tápot, de akkor már annyira nem kérte, mert rájött h van sokkal finomabb íz is.

13. ccd8b44456 (válaszként erre: 11. - Krisztina3)
2010. márc. 21. 14:05
prob a humanat is elege letg a tapbol ugylatszik
12. ccd8b44456 (válaszként erre: 9. - 7c79ff1565)
2010. márc. 21. 14:03
:) hat ja! ja es a drno meg a danoninot is ajanlotta tele van minden nem babNak valo anyAgokkal megneztem kremturo is. hat azt a puret ma megveszem dm ben!koszi
2010. márc. 21. 14:03
sziasztok!Tápszert nem váltottál,lehet,hogy megunta.Nálunk is volt ilyen,váltottunk és azt megitta gond nélkül.
2010. márc. 21. 14:02

oops most olvasom, már rég volt, ha túrót nem ehet, azt akkor ne erőltesd. az valóban nem jó ha tejterméket kap, mondjuk én adtam neki elég korán, feles tejet, legkisebb százalékos tejcit kamillateával higítottam fele fele arányban. Nem lett tejérzékeny.

De azt hiszem dm ben láttam vmi flakonos tejet babáknak. ez nem tudom mi, próbálta már valaki? vmi tejpótló féle.

2010. márc. 21. 13:59
ja meg már egy hat hós elég nagy ahhoz, h egyen fini leveskét, össepűrésítve, főzeléket, pl krumplifőzelék, pűré, veges finomfőzelék. Ne erőltesd a tápot ha nem kell neki, próbálj tényelg pűrét venni. etesd úgy reggel gyümi v krémtúró daráltkekszel, mert laktatóbb, ebéd amit főzöl, de ne fűszeres, füstös, de ezt gondolom te is tudod h nagyjából mit ehetne.. ne a főétkezés, hanem kiegészítés, reggeli uzsi legyen a pűré. amit eszik a pici, van elég vitamin benne. a pép meg fedezi a többit ami kimarad. Ne aggódj, nem lesz gond :-) Vag egyszerűen add azt neki, amit anno te kaptál szüleidtől:-) Te is jól felnőttél, régen nem agyaltak azon, h a tápszert nem eszi meg, mit adjak neki, az ősök tudtak valamit:-)
8. 3a92f8d690 (válaszként erre: 6. - Ccd8b44456)
2010. márc. 21. 13:59
túró sajt minek nem szabad még.........vegyél neki pépeket gyümiket .....meg ha szétnézel dém.ben vagy rossmanban akkor ott vannak jó dolgok meg teszkóban stb!!!
7. 3a92f8d690 (válaszként erre: 1. - Ccd8b44456)
2010. márc. 21. 13:58

1 éves korig ne adj ilyen tejtermékeket vannak nagyon jó dolgok amiben nincs tehéntej származék.........

Ja és a kakaó sem a legjobb!!Ne szokasd rá kisfiam 4 éves és nem kell neki:-)

2010. márc. 21. 13:57
koszi mA veszek megnezem! o is mindent kap mar ami eletkorNak megfelelo az uvegen! tegnPtol mar humana pudingot is. de turo sAjtot nem merem. koszi
5. 3a92f8d690 (válaszként erre: 3. - 7c79ff1565)
2010. márc. 21. 13:56
olyan tejpép szerű azt hiszem ugye???Na az is finom és 6 hónapos kórtól adható!!Fiam 6 hónapos koráig anyatejes volt mi már 4 hónaposan elkezdtük módjával a hozzátáplálást !!DE tápot soha nem evett.Nem igényelte a védőnők is ajánlottálk kaptunk termékmintát is de nem ette meg !!
2010. márc. 21. 13:55

szia

én is hasonlót akartam javasolni :)

hogy próbálj belőle akár gyümölcsel "turmixot" csinálni vagy az elöbb említett tejpépet kicsit hígabban (én tápszerrel hígítottam) jobban is lakott tőle és nagyon is szerette a kisfiam :)

2010. márc. 21. 13:51
én 6 hósan már nem adtam neki tápot, rengeteg gfyümit zöldséget kapott, húsit, nem foglalkoztam azzal amit a védőnő mondott, h mit nem lehet adni neki. Módjával adtam neki, nem lett semmi baja sem. Figyi, mi mikor abbahagytuk a tápszert, vettünkpűrét. NEm tudom mi a pontos neve, mi a dm-ből szoktuk venni, asszem vizzel v anyatejjel kellett higítani, még az íze is fini volt, banános ,meg erdei gyümis, vaníliás. hasonló a táphoz, de mégsem az, hanem pűré.
2010. márc. 21. 13:48
ja, es 3 hetes koratol issza a tapszert. vagyis itta
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook