Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apasági nyilatkozat 2010-ben. Hogyan tudom intézni? fórum

Apasági nyilatkozat 2010-ben. Hogyan tudom intézni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. szept. 8. 18:03
Sajnos, ez nem hasonlít az enyémre, de látom nektek sem könnyű! Sok sikert, és gratula a babához!
2010. szept. 7. 19:17

Nálam a párom sajnos MÉG házasságban él, csak nem velem. De apaságit akar mindenképpen tenni. Ma azt olvastam, hogy előbb nekem el kell mennem a közjegyzőhöz, aki majd igazolja, hogy nem élek bejegyzett élettársi kapcsolatban. Akkor majd mehetünk az anyakönyvvezetőhöz nyilatkozatot tenni.

Azt nem is tudom, hogy ilyenkor kell-e fizetni.

És azzal közben senki nem törődik, hogy nagy hassal azért nem könnyű már mászkálni. November elején jön nálunk a baba.

Jó, hogy itt olvastam, hogy a dokitól is kell kérni papírt, mert azt sem tudtam.

Rémes!!!

2010. szept. 7. 13:40

Sziasztok!


Engem is az érdekelne, ami Manitou-t!

Mindenkép olyan megoldást keresek, ami nem esküvővel végződik, mert azt még nem szeretnénk!!!

köszi

2010. szept. 5. 13:16

Sziasztok!


Az én párom anyukája önkormányzaton dolgozik és megkérdezte, hogy náluk, hogy megy.

Azt mondták, hogy nem kell se közjegyzőhöz menni se fizetni az apaságiért!

Ez azért nagyon jó! Egy ország és mindenhol máshogy van! Miért nem egységes? Vagy csak engem zavar?

2010. szept. 3. 13:10

Kis segítségre lenne szükségem, a párom még férjnél van, de már be van adva a bíróságra a válás.(várjuk, hogy kitűzzék a tárgyalás időpontját). Jelen pillanatban 18 hetes terhes, ha a szülésig nem sikerül elválni, akkor megkaphatja a baba az én vezetéknevem? Vagy a férje nevét kapja meg és később kell apasági pert indítani?

Előre is köszönöm a válaszokat.

31. andi.b (válaszként erre: 30. - Birgi74)
2010. jún. 23. 14:45

Nekem is nagy pocakom volt az esküvőn! Igaz mi csak 4-en voltunk.Ennek már 18 éve.... A kis pocaklakó már 190 cm és 46-os a lába!

Sok boldogságot!

2010. ápr. 1. 09:26

na mi pont emiatt hoztuk előre a következő évre tervezett esküvőt. nem akartunk esélyt adni a bürokráciának. meg a szülés után nem ezel kell foglalkoznunk legalább, h milyen papírt, és miért nem kap meg a baba.

igaz,picit vicces volt ekkora hassal odaállni az anyakönyvezető elé, de tök jó kis nap volt! :)

és legalább jövőre a templomban már nem lesz hasam :) remélem :)

29. Sylvia81 (válaszként erre: 28. - Ritkó)
2010. márc. 30. 12:04

Tudtommal akkor is kell... Vagy mégsem???

Egyébként ugyanez a hercehurca akkor is végigfut, csak max. kapsz közben lóvét.

De a magyar nyilvántartásokat ismerve tuti, hogy még 10 év múlva is magyarázkodnia kell valahol az anyának, hogy nem 2 azonos keresztnevű gyereke van más apától, hanem az a két név ugyanazt a gyereket takarja...


Akárhogyis, elkeserítő, undorító a helyzet!

28. Ritkó
2010. márc. 30. 11:10

Húú micsoda dolgokat írtatok.

Akkor már egyszerűbb az, ha a baba születésekor az anya nevére kerül a gyermek, és utána fogják átíratni az apa nevére nem? És még fizetni sem kell akkor.

27. Sylvia81 (válaszként erre: 26. - Birgi74)
2010. márc. 30. 09:24

Kis tévedés mellett teljesen igazad van...


AKKOR IS BE LEHET ADNI A TÁMOGATÁSOKRA A PAPÍROKAT, HA NINCS MEG MINDEN PAPÍROD HOZZÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ugyanis:

Ha valamit beküldesz, eleve rajta ülnek alsó hangon 3 hétig, mire feldolgozzák. Tehát te postán feladod ma, azaz kedden, kb. csüt., mire odaér, de hétfő-szerda előtt a kutya sem bontja ki.

Mikor kibontják, rákerül a pecsét, hogy beért (mindenhol ez a pecsét számít beadási határidőnek!!!), és a feldolgozóból az illetékes osztály ügyintézőjéhez kerül. És itt figyel még kb. 2 hétig valamelyik kupacban. (Ez már így jó, a dátumpecsét rajta van, hogy mikor ért be, és az a lényeg - no meg a pénz lenne, de ugye fizetni nem szeretnek...)

Aztán egyszercsak elfogy a többi kupac, és láss csodát, előveszik a Te papírjaidat - "jééé, nincs itt az anyaönyvi másolata... No, akkor írjunk csak egy levelet!" És erre a felfedezésre kb. 1 héttel találsz a postaládában egy levelet (véletlenül sem ajánlottan jön), hogy "ugyanmár királylány, hol az anyakönyvi kivonat? Ejnye-bejnye, tessék pótolni, van rá 2 heted."

Ééés, mivel ugye nem elfelejtetted, innen jön a levelezgetés-írogatás...

(Innen mér én sem tudom pontosan, mi van, mert eddig a pontig mindig megjött a hiányzó igazolásom...)

Első körben én felhívnám az ügyintézót, elmondanám neki, hogy mi van. Jah, egyszer már kaptam plusz haladékot, mert nem lett meg időben a papírom... DE!

Akkor is úgy volt, hogy már lejárt a 2 hetes pótlásom ideje, mire észbekaptam, remegő kézzel hívtam az ügyintézőt, erre az mosolyogva közölte, hogy, jaaa, szoktak ám várni még többet, mint 2 hét. Ugyanis ugyanaz csinálja a hiánypótlás folyamatát is, mint magát a feldolgozást.

És ha kifutsz az időből, még mindig lehet a szóbeli tologatáson kívül írásban is haladékot kérni - a kérdés, hogy mennyit. Ezt nem tudom, idáig sose fajult a dolog... Sajna a fél évet már én is kétlem... :(


Csak azt tudnám, hogy addig mi a rákból kelljen megélnie mondjuk egy egyedülálló anyának... Vagy ahol az apa munkanélküli...

Haljanak éhen... Hazám, hazám, te jó Magyarország...

2010. márc. 30. 09:01

Helló! Mi a hétvégén összeházasodtunk, (amúgy jövőre terveztük) mert az önkormányzatnál azt mondták, h igenis komolyan kell venni a "Házon

kívül" című műsor adását, és h stócokban állnak az anyakönyvi kérelmek, és nem tud az önkormányzat intézkedni, mert a két rendszer (önkormányzati és közjegyzői) nincs összefésülve. És ugye elvileg 60 nap van arra, h a baba anyakönyvével bejelentkezz támogatásokért, gyes, meg ami jár még, nem udom pontosan mik ezek...és h a legtöbb kérelem (ahol a szülők nem házasodtak össze) függőben van, félő, h kifutnak az időből...

bemásolom ide, amit pont ma írtam erről az egyik hoxás kismamaának, ezt amúgy egy közjegyzőnél dolgozó hölgytől tudom, plusz az anyakönyvezetőtől:

Decemerben még úgy volt, - amikor felhívtam az önkormányzatot, - hogy elég az apasági nyilatkozat,nem kerül semmibe, nem kell kapkodni az esküvővel, mert az apasági ugyanúgy elég az anyakönyvhöz a babának, és akkor szépen meg lehet igényelni a gyest meg a többit, semmi probléma...

erre januárban láttunk a tv-ben egy riportot, hogy van valami gáz azokkal az anyakönyvekkel, ahol az apuka csak apaságit tett, de nincsenek összeházasodva a szülők.. erre felhívtam az önkormányzatot megint, és ők mondták, h igen, nagyon komolyan kell venni ezt a dolgot, mert valós a probléma, nem a tv fújja fel a dolgot... a lényege,hogy (ha nem vagy összeházasodva) az apasági nyilatkozat ugyanúgy kell, mint azelőtt, de nem elég, hanem el kell menni közjegyzőhöz, ahol 25ezer forintért nyilatkoznod kell, hogy a fogantatás időszakában azzal éltél, aki az apaságiban elismeri, h a baba az övé... (mondjuk nem tudom, h ha ő elismeri, akkor kinek mi köze van hozzá, h én kivel éltem, de persze ezt csak vicc-szinten említettem meg)...no de most jön a flikk-flakk... megszületik a babád, és nagy büszkén mész, h elintézzed az anyakönyvét, mondván, h megvannak a szükséges nyilatkozatok, amiket az új törvény január 1-től előír... bemész az önkormányzathoz, és ott közlik, h beteszik a fiókba a kérelmedet a többi közé, mert sajnos az önkormányzat adatbázisa, és a közjegyzői adatbázis nem átjárható, nem látják át egymás rendszerét, és így sajnos ők nem adhatnak anyakönyvet a babának, mert nem tudhatják, h te egy másik férfival nem nyilatkoztál-e esetleg egy másik közjegyzőnél... jó,mi!??? felháborító! és a másik ami még ennél is felháborítóbb, h azzal, h 25ezerért nyilatkozol, nem leszel közvetlen hozzátartozója a férfinak, mert csak regisztrált élettársi kapcsolatban lesztek, nem pedig bejegyzett élettársi kapcsolatban (ami ugye csak melegeknek lehetséges, de ők azzal úgymond jogilag egymás közeli hozzátartozói lesznek) míg te, a kisbabád apjával nem!!! hogy van ez???? durva, nem?

mi 2200at fizettünk az önkormányzatnál, mert 30 napon belül házasodtunk össze, 8an voltunk, és így is nagyon nagyon büszkék voltunk, és szépek! :)


remélem, nem írtam nagy hülyeségeket, de én így tudom a dolgot. hogy aztán tényleg van-e különbség a regisztrált és a bejegyzett élettársi között, vag yaz ugyanaz, azt nem tudom, de ha jól tudom, ilyen papírforma szerinti bejegyzett élettársi kapcsolatot csak melegek köthenek,nem? az meg milyen jó, igaz? mármint h ők azzal közeli hozzátartozói lesznek egymásnak... szóval várunk a templomi esküvvel meg a nagy családi murival tavaszig, és addig is boldogok és nyugodtak leszünk a mi kis 3as szövetségünkben.

és tudjátok, azért olyan jó érzés! :o)) feleségnek lenni hihi. pedig amúgy semmi nem változott.

25. Sylvia81 (válaszként erre: 24. - Ritkó)
2010. márc. 21. 22:56

Hihi, ezt örömmel olvasom! Akkor már legalább odaági eljutottak, hogy a hivatali háttér hiányosságát ne az állampolgár fizesse meg...

Azért ez jó jel! Hát még, ha az adatbázis is elkészül...!

24. Ritkó
2010. márc. 21. 21:34
Nem kell fizetni érte.Egyik ismerősöm két hete volt, és nem kellett fizetni.
23. guti73 (válaszként erre: 13. - Jesse)
2010. márc. 21. 20:49
Nekünk nem kellett fizetni egyik alkalommal sem!
22. ancsyangel (válaszként erre: 18. - 8ffadcd586)
2010. márc. 21. 12:26

:) köszönöm :)

Nekünk még a hitel miatt kellett intézni anno de lám most is milyen jól jön :D

21. ancsyangel (válaszként erre: 12. - Judit0625)
2010. márc. 21. 12:24
óó ez nagyon jó köszönöm szépen :)
20. jesse (válaszként erre: 16. - Sylvia81)
2010. márc. 21. 10:54
Köszi szépen!!!
19. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - 8ffadcd586)
2010. márc. 21. 10:21

Nem is lehet, mert az élettársi papír ezesetben ugyanannyit ér, mint a házassági anyakönyvi kivonat, és a törvény szerint:

Amennyiben az anya házasságban él, a születendő gyermek apjának automatikusan a házastársat kell tekinteni.

Ezt a férj megtámadhatja, amennyiben minden kétséget kizáróan bizonyítani tudja, hogy a gyermek nem lehet tőle (pl. orvosi igazolás a nemzőképtelenségről, folyamatos külföldi tartózkodás, DNSteszt, ilyesmik).

18. 8ffadcd586 (válaszként erre: 3. - Ancsyangel)
2010. márc. 21. 10:16
HA regisztrált élettársi kapcsolatban vagytok nem kell apasági nyilatkozatot tenni.
2010. márc. 21. 10:15
Ha van hivatalos élettársi papír, tudtommal azt kell bevinni szüléskor, ugyanúgy, mintha házassági anyakönyvi kivonat lenne...
2010. márc. 21. 10:14

Ha meglenne az adatbázis, a köv. lenne a művelet: elbattyog az anyuka a nőgyógyászhoz, kikéri a szülés várh. időpontjáról az igazolást, majd ezzel, meg a kedves apukával besétál az anyakönyvibe.

Anyakönyves megnézi a papírokat, meg az adatbázist, hogy egyik fél sincs-e beregisztrálva, akár a másik féllel, akár valaki mással, mint hivatalos élettárs. Ha nincs, kinyomtatja, aláíratja a papírt, amit csak be kell vinni szüléskor.

2010. márc. 21. 10:10

Sziasztok!


Ha azóta nem történt változás, akkor szívás az egész...

Ha reg. élettársak vagytok, az a közjegyzőnél nyilván van tartva, azt elvileg látná az anyakönyves is, csakhogy nincs meg az adatbázis. Azaz van valami, mert a közjegyzőknek jelenteni kell, de az anyakönyviben nem férnek hozzá...

Ha nincs élettársi, akkor az anyakönyvvezetőnél kell nyilatkozatot tenni, de neki kell egy olyan papír, hogy nincs közjegyzős élettársi viszonya egyikőtöknek sem. Elvileg ez is illetékmentes, de mivel az anyakönyvi csop. hivatalból kell megkeresse ezügyben a közjegyzőt, ezért asszem 1500 Ft illeték-kötelesség terheli a leendő szülőket.

Az apaságit a szülés előtt kell intézni, nincs 30 napos határidő, de a doki asszem csak a betöltött 30. hét után adhat ehhez igazolást - enélkül nem csinálják meg az anyakönyviben.

Az igazoláson az az időpont szerepel, amit a kiskönyvbe is írtak, mint a szülés várható időpontja.


Remélem, azóta már megvan az adatbázis, de még idejében meg kell kérdezni az anyakönyvi hivatalt, mert ha még mindig nincs, akkor mindez a herce-hurca a hivatalok közötti protokoll miatt akár 1-2 hónap is lehet!!!

És ha közben megszületik a gyerek, akkor bizony anyuci nevére kerül.

14. jesse
2010. márc. 21. 10:07
azt hallottam hogy a közjegyzőnek fizetni kell.
13. jesse (válaszként erre: 8. - Guti73)
2010. márc. 21. 10:00
Köszönöm válaszodat! És az igaz hogy fizetni kell érte?
12. judit0625 (válaszként erre: 3. - Ancsyangel)
2010. márc. 21. 09:50

Én ezt találtam, eszerint a regisztrált élettársi kapcsolatban élőknek már nincs szüksége apaságira.


Az élettársi kapcsolatok nyilvántartása


2010. január 1-jén lép hatályba az egyes közjegyzői nemperes eljárásokról szóló 2008. évi XLV. törvény azon módosítása, amely létrehozza az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartását.


A közjegyzők által vezetett nyilvántartás az élettársi kapcsolatban élőknek - nem csak az adminisztrációs terheket csökkenti, de lehetővé teszi az élettársi kapcsolatban élőknek, hogy egyszerűen és hitelt érdemlően bizonyíthassák kapcsolatuk fennállását vagy fenn nem állását.


A kapcsolat fennállását, illetve annak megszűnését a közjegyzők számítógépes adatbázisban fogják vezeti. Így amennyiben az élettársi kapcsolatot valamilyen jogosultság, így például özvegyi nyugdíj igénylése miatt igazolni kell, a számítógépes adatbázis egyértelműen igazolni fogja, hogy a felek között élettársi kapcsolat áll fenn. A nyilvántartáshoz többletjogosultságok egyébként nem fűződnek, egy kivétellel: a különböző nemű párok esetében a közjegyzői nyilvántartásba vétel egyben apasági vélelmet is keletkeztet, így esetükben nincs szükség apai elismerő nyilatkozatra.

2010. márc. 21. 09:46

a barátnőm márc elején szült kb . egy héttel a szülés előtt intézték az apaságit ésel is fogadták viszont a taj és lakcímkártyán a gyerek neve mégsem az apáé volt hanem az anyáé....állítólag valami kavarodás van most a rendszerbe és saját költségükön kell a gyerek nevét átíratni...

Szóval ugyanúgy jártak mintha nem is vittek volna apaságit...

2010. márc. 21. 09:36
Mi idén intéztük januárban az apaságit és március 6-án született a kislányunk. Elfogadták minden gond nélkül.
2010. márc. 21. 09:29
Idén új szabály van..részleteket nem tudok de megváltoztatták a régi rendszert!
2010. márc. 21. 09:09

Szia Jesse!

Én nem vagyok férjnél, és van két gyermekem.Apasági nyilatkozatot adtunk le mi is a szülésnél.Az anyakönyvvetetőhöz kell elmenni.Ő veszi fel az adatokat.Igaz,hogy mi 2008-ban voltunk de nem volt kitétel a 30 nap.Túl korán nem érdemes menni.Szerintem ráérsz az 7-8. hónapban.De akkor jársz a legjobban ha megkérdezed a dokitól,hogy milyen dátumos nyilatkozatot fogadnak el.Mi a 8. hónap elején mentünk.Időre született a baba így a nyilatkozat régebbi volt 30 napnál de nem volt gond.

2010. márc. 21. 09:06
Ja amúgy a lakóhely szerinti anyakönyvvezetőnél lehet intézni. Bemész a pároddal és mondod, hogy mit szeretnél. 20 perc az egész.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook