Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőrbenövés? Vagy mégsem? fórum

Szőrbenövés? Vagy mégsem? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 23. 11:24
Én is ezzel küszködöm, és érdekes módon a lábamon sokkal inkább, mint pl. a fazonnál. Ezért én felváltva használom az apilátort és a borotvát (illetve gyakrabban a borotvát).
28. Anthico (válaszként erre: 27. - Reno77)
2010. márc. 22. 20:03
Az "újkeletűséget" arra értettem, h szerintem nem telt még el annyi idő ahhoz, h kiütközhessenek az esetleges utóhatások. Manapság még a napfénytől is óvni kell a bőrt, itt pedig nagyon erős villanásoknak és hőnek van kitéve a szőrszál, szőrtüsző. Olyan hihetetlen, h ez teljesen veszélytelen....hogy pl h a napozás okozhat rákot,de ez nem.
27. Reno77 (válaszként erre: 20. - Anthico)
2010. márc. 22. 19:56

Nagyon erős szőrzete volt, bármit csinált vele, látszott.

2 kezelésen volt, mert nagy volt a felület.

Nem tudom mennyibe került, de nem hiszem hogy olcsó lenne.

Nem annyira újkeletű már, csak inkább magyarországon.

26. knezsu (válaszként erre: 22. - Anthico)
2010. márc. 22. 19:46
remélem beválik, a héten kipróbálom
25. babszibobó (válaszként erre: 24. - Anthico)
2010. márc. 22. 13:08
sajnos tudom, találkoztam elég sokkal!
24. Anthico (válaszként erre: 23. - Babszibobó)
2010. márc. 22. 12:58

"Tipp:a cukorgyanta szuper! "


Sajna van olyan,akinek még az sem segít,mert valamiért bele van kódolva a dns-be, h ha kitépjük, akkor nagyon nehezen tud kinőni még segítséggel is :S :(

2010. márc. 22. 12:41

Sziasztok!Bocsi, hogy ide dugom az orcám!

Tipp:a cukorgyanta szuper!

A mai végleges szőrtelenítő eljárások, jók, csak jó időben kell csinálni, azaz el kell kapni pont egy bizonyos szőrnövekedési fázist,ami után többször nem nő ki, amit sajnos sem a kozmetikus,sem a Kozmetológus-Bőrgyógyász nem tud előre.Ezért van az, hogy valakinek elég 3 alkalom, van akinek a 10 sem elég!

Ha a pénztárca engedi, érdemes próbálkozni , ha mégsem marad a cukorgyanta!

22. Anthico (válaszként erre: 21. - Knezsu)
2010. márc. 22. 12:34
Próbáld ki a cukorgyantát.Pont arra találták ki, h teljesen máshogy tép és tényleg gyönyörűen kiszedi. És tényleg nem csavarodva, visszanőve nőnek a szőrszálak, ezt én is láttam. Szóval akinek alapvetően az a baja, h visszakunkorodnak, megsérülnek a szőrszálak szőrtelenítés közben,annak tuti segít.
21. knezsu (válaszként erre: 15. - Anthico)
2010. márc. 21. 14:38
nekem x-epilt ajánlottak, de még nem próbáltam. sőt, a cukorgyantát se. akkor inkább előbb azt nézem meg, hátha eddig az volt a baj, hogy rossz szögben téptem ki a szőrt. a lézeres szőrtelenítésben nem hiszek, meg túl sokba is kerül...:(
20. Anthico (válaszként erre: 19. - Reno77)
2010. márc. 21. 14:12

Sose tudtam, mi a különbség. Vagyis rémlik, h a szőrtüsző elnyel valamit vagy forrósodik vagy ilyesmi, de nem ismerem részletesebben.

Barátnődnek hány kezelés kellett? Mennyire volt sűrű/erős a szőrzete? Mennyi időbe tartott ez összesen (kezelés+szünetek)?


Azon gondolkoztam, h ha lenne rá pénzem, akkor se biztos, h most bevállalnám.Túl újkeletű technika, nem telt el sok év, h előjöjjenek az esetleges mellékhatások :S

19. Reno77 (válaszként erre: 18. - Anthico)
2010. márc. 21. 14:09
Igazad van, nem is a lézeres a jó, hanem a villanófényes. Ezt egy barátnőm megcsináltatta és azóta ha talán 3 szál nőtt ki. Imádja...
18. Anthico (válaszként erre: 17. - Reno77)
2010. márc. 21. 14:05
Nekem is az tűnik egyetlen megoldásnak, de olyan drága. És sokaknak nem elég 2-3 kezelés, hanem akár 15 is szükséges. És sok olyat hallani, h újból elkezdenek kinőni a szőrszálak. No meg ez sem végleges, csak X évig tartós :S
17. Reno77 (válaszként erre: 16. - Anthico)
2010. márc. 21. 14:03

Én is végigpróbáltam már mindent, de azt hiszem csak össze kell gyűjtenem a pént a lézeresre.

De addig nem lehet amíg meg nem születik a babó és a szoptatás alatt sem. Szóval minimum még egy év.

16. Anthico (válaszként erre: 14. - Reno77)
2010. márc. 21. 13:59

A legtöbb szőrkihúzó módszer (hideg/meleggyanta, epilátor) pont rosszul tépi a szőrszálat és ezért hol a szőrtüsző sérülése, hol a szőrszál elszakadása miatt kezd el benőni.

Ezért is próbáltam ki a cukorgyantát, ami ugye teljesen növekedési iránnyal megegyezően tépi ki, ezért nem sérül se a szőrszál, se a tüsző. És tényleg gyönyörűen nőttek ki, csak a bőrt nem tudják átdöfni :S Mert látszik,h nem kanyarog a bőr alatt, nem fordul vissza magába , tehát jó irányba próbálna nőni.

15. Anthico (válaszként erre: 13. - Knezsu)
2010. márc. 21. 13:55

Az a baj,h az ilyen krémek tele vannak mindenfélével. Próbálok minél kevesebb ártó anyagot rákenni a bőrömre. Ezért is használtam cukorgyantát, ami nagyon gyönyörűvé varázsolta a lábam addig, míg el nem kezdett kinőni.


Szóval láttam a Veetnek ezt a krémjét, de nem tudom. Egyrészt nagyon drága,másrészt nekem a veet termékek sose váltak be, szóval vannak fenntartásaim. Viszont a benövés ellen naponta 2x dörzsölöm mindig luffaszivaccsal a lábam (hatékonyabb, mint a testradír). Ha másra nem jó, hát leszedi az elhalt réteget és felpezsdíti a vérkeringést :D

14. Reno77 (válaszként erre: 13. - Knezsu)
2010. márc. 21. 13:43

Sziasztok!

Nekem is ugyanez a problémám, már tini korom óta.

Az epilátor egy darabig jó volt, aztán annál is kijött. Néha 2-3 centis szőr is be van nőve.

Azt mondja a bőrgyógyász, hogy gyakori eset. Lézeres szőrtelenítés lehet csak a végleges megoldás rá.

Nekem mindig pöttyös a lábam, nyáron, ha lebarnul jobb a helyzet.

Ez van sajnos...

13. knezsu (válaszként erre: 12. - Anthico)
2010. márc. 21. 13:15
igen. amúgy nekem azt mondták, hogy vannak ilyen típusú emberek...és hogy nincs megoldás.de ezt nem hiszem el. próbáltad a szőrbenövés elleni krémet? én még nem, de tervezem, hátha mégis segítene...
12. Anthico (válaszként erre: 11. - Knezsu)
2010. márc. 21. 12:38
Hmmm..értem...Hát én is visszatérek a borotvához. Csak úgy meg a bőr alatt látszik a szőrszál és az sem szép, de jobb, mint piros pöttyesen, szőrbenőve szenvedni.
11. knezsu (válaszként erre: 10. - Anthico)
2010. márc. 21. 10:57
igen, nekem is ez a problémám. és senki nem tud semmit mondani rá. nem is értik, hogy lehet, hogy mind, vagy legalábbis nagyrésze benő a bőr alá...úgyhogy nekem marad a borotva. jah és nem hordok szoknyát, csak ritkán...
10. Anthico (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2010. márc. 21. 08:01

Ilyenről még én sem hallottam, ezért próbálok "sorstársakat" keresni és tőlük tanácsot kérni.

Jelenleg a bal lábomon patthelyzet van, azaz sok piros pötty,néhány kinőtt szál. Azaz ha nyár lenne, se nem tudnám szőrteleníteni, se nem mennék ki fedetlen lábszárral :S

9. andi6020 (válaszként erre: 6. - Anthico)
2010. márc. 21. 07:53

Viccesen mondhatnám azt is, hogy így meg van oldva a szőrtelenítésed.

Komolyra fordítva, ilyen esetről még nem is hallottam!

8. Anthico (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2010. márc. 21. 07:53

Csak az a baj, h ugye nem egyszerre nőnek és nem hazudok, de 2-2,5 hétig folyamatosan piros pöttyes a lábam, ahogy próbálnak kibújni.

Pedig amíg nem bújnak, olyan szép sima, álomszép...de így nem éri meg 2 heti simaságért 2-3 heti szenvedés. Mert be kell várni,mire mind kijön, és az hosszú idő.

7. Anthico (válaszként erre: 3. - Knezsu)
2010. márc. 21. 07:51
Krémeknél a Balea a szőr alatt picivel is hat, tehát nemcsak olyan, mint a borotva. A többi krémnél nálam se jött elő.
2010. márc. 21. 07:50

Azt elfelejtettem, h nem néha, nem néhány szőrszált érint, hanem az összeset. Mindet...és ha libabőrös vagyok, az maga a pokol, úgy fáj :(

A csipesz sem segít, hiszen a bőr alatt van, azt próbálja kinyomni a szőrszál, tehát valahogy a felszínre kell hozni: kaparás, nagyon erős dörzsölés.

Nem is értem,mert volt szőrbenövésem, amikor is rosszul nő és begyullad, de itt látszik, h teljesen tökéletesen jönne ki, de mintha benőtt volna felette a szőr :(

5. andi6020 (válaszként erre: 2. - Anthico)
2010. márc. 21. 06:38
Nálam is van, teljesen normális. Ha a szivacs nem is, de a csipesz segít.
2010. márc. 21. 01:19
velem is elofordul neha, hogy lesz szorbenovesem, de szerencsere nem sok es nem sulyos :)
3. knezsu (válaszként erre: 2. - Anthico)
2010. márc. 20. 23:57
ugyanezzel küszködök...bár nekem a krémmel nincs ilyen bajom.
2010. márc. 20. 22:11

Érdekelne, hogy más nőnek is van hasonló gondja az enyémhez?

Akármilyen olyan módszert használok, ahol a szőrszálat valahogy bőr alatt távolítjuk el (epilátor, meleggyanta, hideggyanta, cukorgyanta, krém), nagyon nehezen nőnek ki. Mintha benőne a bőr és át kéne döfnie. Rengeteg luffaszivacs, dörzsölés se segít.

2010. márc. 20. 22:08
Szőrbenövés? Vagy mégsem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook