Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Calici virus, én is elkaptam.. fórum

Calici virus, én is elkaptam.. (beszélgetős fórum)


2013. márc. 12. 16:00
Átestem a betegségen. Már semmilyen tünetem nincs. Csak azt szeretném tudni, hogy a gyógyulás után fertőző vagyok-e még, és ha igen, akkor kb. meddig?
2012. nov. 25. 13:14
A családunkban most vonult végig, és a 3. napja érzem még mindig hatását:-(((
2012. nov. 17. 14:29

Én is elkaptam rendesen. Hasmenés, hasgörcs,hasfájás, puffadás, minden játszik. Smectat, magne B6-ot+motiliumot szedek. Ezektől jobb napról napra. De a vírus teljes lefolyása a szervezetben szerintem nem 2 nap.

Jobbulást mindenkinek! :)

2012. nov. 12. 09:01
Ezt "bekaptam", de rendesen... :(((
2010. márc. 21. 09:06

ma már nem hánytam rem nemis fogok..de a gyomrom mág fáj.



a kaja hiányzik.mikortol lehet enni?

2010. márc. 20. 22:25
Én 9-10 órán keresztül hánytam, és ment a hasam, de amilyen gyorsan jött, úgy el is ment ez a betegség.
2010. márc. 20. 20:53
Nálunk egy nap alatt ötünket döntött le a hányás. Átlagban egy napig tartott, utána semmi, se hőemelkedés, se hasmenés - bocsi, kettőnél igen -, a hasunk még napokig fájt és nem esett jól semmi. Az ovis gyerekem kezdte pár nappal előttünk.
2010. márc. 20. 20:52
én is, én is elkaptam, meg az egész banda, fosik-hányik mindenki, az anyukám ma még infúziót is kapott az ügyeleten... a Kisnyúl is már 4 napja szenved vele csórikám...
2010. márc. 20. 20:42
nálunk a családon /5-en vagyunk, 3 hét év alatti gyerkőccel/ 12-18 óra alatt át ment személyenként, aki éjjel lett rosszul az délutánra már helyre jött, aki délelőtt az este már jól volt
2010. márc. 20. 20:40
2 nap alatt átmegy rajtad. :) Kedden volt nekem is sz.r napom ez miatt. :))) Holnap krumpli-víz. Ha sokat hánysz, kortyonként jéghideg víz, de egyszerre csak egy-egy kortyot, mert kijön. Kb. fél óránként mehet. Ropi, fontos a sóveszteség miatt vagy sós, főtt krumpli.
2010. márc. 20. 20:34

rövid lefolyású.


Diéta (sóban-vízben krumpli, rizs)


Jobbulást!

2010. márc. 20. 20:33

A humán calicivírusok világszerte, életkortól függetlenül és szezonalitás nélkül a virális eredetű gasztroenterális megbetegedések 30-40%-át, az ilyen járványoknak pedig 75-89%-át okozzák. A fertőzés elsősorban a fertőzött széklettel szennyezett élelmiszer (zöldségek, saláták, eper, málna, kagylók, stb.), a közvetlen és közvetett kontaktus (pl. az élelmiszert kezelő fertőzött személy, szennyezett felületek, stb.), valamint a víz révén terjed, de a vírus a hányadék párolgása útján a levegőben is terjedhet.


A calicivírusok populáción belüli körkörös áramlásához hozzájárul, hogy a fertőzött személy a tünetek megjelenése előtti és utáni időszakban is ürítheti a vírust. Részben a rövidtávú immunitás, részben a vírusok nagy genetikai és antigén diverzitása miatt az élet során ismételt megbetegedések előfordulhatnak. Humán calicivírus járvány gyakran fordul elő időlegesen zárt emberi közösségekben (óvoda, iskola, laktanya, gyermektábor, kórház, öregek otthona, stb.), ahová a vírus bekerülve gyorsan terjed és rövid idő alatt nagyszámú megbetegedést okozhat. A humán calicivírus fertőzéseknek jól körülhatárolható epidemiológiai és klinikai jellemzői vannak, melyekből négy emelhető ki:


1. a fertőzésnek rövid, 24-48 órás az átlagos inkubációs ideje,

2. az esetek többségében a vezető klinikai tünet a hányás (előfordulási gyakorisága >50%),

3. a betegség rövid, 12-60 órás lefolyású,

4. a széklet rutin bakteriológiai vizsgálatával kórokozó nem mutatható ki.


A humán calicivírusok környezeti hatásoknak relatíve ellenállók, és már alacsony részecskeszámban is megbetegedést tudnak okozni. A fertőzést és a járványok kialakulását a vírus széklettel, illetve szájon át történő terjedése miatt a klasszikus higiénés rendszabályok betartásával, betartatásával és megfelelő fertőtlenítőszerek alkalmazásával lehet a leghatékonyabban megelőzni. A humán calicivírus fertőzés megelőzésére vakcina nem áll rendelkezésre.

2010. márc. 20. 20:33
3 napig nagyon rossz, magas lázad is lehet, és késszúrásszerú hasfájás.
2010. márc. 20. 20:29
tegnap apum lett szarul most 5 fele már émelyegtem és eddig 2szer hánytam.hasmenés nincs.hidegrázás van, nekem kedd melozni kell mennem....mennyi ideig tart ez????stb

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook