Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szájzug repedés, mitől lehet? fórum

Szájzug repedés, mitől lehet? (beszélgetős fórum)


2012. szept. 16. 18:22
VASHIÁNY!
2011. dec. 31. 01:09
Vitaminhiány, nekem is volt ilyen régebben
2011. dec. 31. 01:04
b2 vit. hianya okozza.
2010. ápr. 5. 14:37
Latin kifejezéssel fissura. Vitaminhiány következménye.
2010. ápr. 5. 12:12
Nekem azután alakult ki mikor 4 éva a fiacskám megszületett én is vitaminhiányra tippeltem és vashiányra is mivel annyira rosszak voltak az eredményeim hogy vérátömlesztést akartak adni!De nem mentem bele így szedtem a vasat!! nagyon kellemetlen és csúnya de hamar elmúlt sőt még az orrom belseje is kisebesedett szörnyű volt.........de most kop kop nincs de a vast szedem folyamatosan!!
2010. ápr. 5. 12:06
Természetes "héjával", nem "hájával" sértem, azaz sértettem fel a szám sarkát.Most már figyelek erre. :)
2010. ápr. 5. 12:05

A lentiek mellett/helyett sokszor egész banális oka van, amire nem is gondolsz.Nem lehet, hogy szereted a pirítóst?Nem vicc - én gyakran reggelizem pirítóst, és bizony néha a kenyérszelet jó keményre, ropogósra pirult hájával felsértem a szám sarkát.

Aztán sok embernek szokása hogy időnként (gyakran) két ujjával piszkálja szájzugait..Ezeket is gondold végig, ha vitaminhiány és egyebek kizárhatók.Amúgy a B2 vitaminhiány egyik tipikus tünete a berepedezett szájzug.

2010. márc. 22. 11:15

Szia!


Nekem annó a fogszabályozótól volt. De néha kijön egyes fogkrémektől is. A bőrgyógyász szerint allergiás voltam a fémre, és a fluoridra ami a fogkrémben van.

De lehet attól is ha pl. éjjel folyik a nyálad. az is kicsípheti.

próbálj hámosítót használni rá: pl. neogranormon, vagy sodukrém hétha segít. Vagy bőrgyógyász, ha sűrün előfordul.

14. Tonettó (válaszként erre: 13. - Tonettó)
2010. márc. 21. 08:01
Szóval vas+C vitamin éhgyomorra segít. De nekem egyéb tüneteim is voltak: fáradékonyság, légszomj stb.
13. Tonettó (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2010. márc. 21. 07:58
Nekem vashiányos vérszegénység okozta anno.
2010. márc. 20. 21:33
Nekem majdnem egy évig megvolt. Kenhettem én rá midenféle csodakencét, a végén szégyenszemre dokihoz mentem. Herpesz-kenöcsöt irt fel. Az sem használt. Fogalmam sincs mitől mult el, de már nincs egy pár hónapja.
11. sysy66
2010. márc. 20. 21:23
igen ilyen phimunacort vagy mi van itthon. multkor is azt irta fel a bőrdokim:)
10. Ata06 (válaszként erre: 8. - 45881ecc4e)
2010. márc. 20. 20:36

Nem, nem viccelek!

Semmi baja nem lesz tőle, ha kétszer- háromszor bekeni! Egyszerűen csak sokkal gyorsabb lesz a gyógyulás!Ha csecsemőknek felirja akár a háziorvos

is ekcémára, miért lenne bármi baja tőle!Csak arra kell vigyázni, hogy szembe ne kerüljön!

Egészségügyben dolgozom, úgyhogy tudom mit beszélek!

2010. márc. 20. 20:33

Körömvirág krém?

Az mindenre jó:)

8. 45881ecc4e (válaszként erre: 5. - Ata06)
2010. márc. 20. 20:30

Ugye csak viccelsz?

A steroidos krém nem játék,azzal nem kenegetheti magát csak úgy az ember,több veszélyt rejteget mint gyógyulást.Ezt semmi esetre sem szabad alkalmazni ha az orvos nem írja fel!

2010. márc. 20. 20:28

Betegség leírása:

A szájzug bakteriális fertőzése, gyulladása

Betegség lefolyása:

A szájzug gyulladását (cheilitis angularis), vagy angulus infekciosus-t Candida albicans önállóan, vagy bakteriális társulással együtt okozza. Cheilitis angularis a betegség lefolyása alapján lehet akut, vagy krónikus. A bakteriális eredetű cheilitis angularis többnyire akut formát képvisel.


A szájzug gyulladása rendszerint mindkét oldalon egyidőben történik, ritkán csak az egyik oldal gyullad be. Atopiás betegségben szenvedőknél gyakrabban lehet vele találkozni. Rossz fogsor esetén a gyakori nyáladzás miatt felázik a szájzug, hamarabb teremtődik meg a kórokozók letelepedésének a feltétele. Olyan gyermekeken gyakran lehet fokozott nyáladzással találkozni, akik idegrendszerileg sérültek ( cerebralis paresis, Down szindróma, stb)


Klinikai tünetek : az ajak száraz, hámlik, szájzug bereped, fájdalmas, Leginkább Streptococcusok, Staphylococcus aureus telepszik meg és impetigo-t( ótvar) okoz, mely mézsárgás felrakódásos szinével kitünik.


Nagyon nehezen gyógyul a chelitis angularis bacterialis HIV-fertőzötteknél. Herpes simplex vírus fertőzés szintén előkészítheti a talajt a baktériumok megtelepedésére.


Egyéb Streptococcus infekció irányában is vizsgálni kell a beteget (tonsillitis follicularis, scarlatina, perianalis cellulitis), mert ezek fennállása esetén localis és szisztémás kezelés szükséges.


Atopiás, allergiás tüneteket is kell keresni ( fül mögött lévő berepedezés, stb)


Fentiek hiánya esetén helyi dezinficiens és hámosító kezelés elegendő. Vas- és vitaminpótlás javasolt.

2010. márc. 20. 20:28

Én épp pár hete jártam így...

Nem tudtam mi lehet. Azt gondoltam, hogy biztos nem herpesz.

De 2 hét után is ott volt. Már én is azt gondoltam, hogy biztos az immunrendszerem gyengült le. Aztán rájöttem, hogy épp akkor jött ki miután fogkrémet váltottam. Visszatértem a régire és el is múlt 2 nap alatt:)

Te nem használsz valami új dolgot a szájápolásban, fogápolásban??

2010. márc. 20. 20:26

Vitaminhiánytól is lehet, de előfordulhat, hogy valahol nem volt rendesen lefertőtlenitve valamilyen evőeszköz vagy pohár!

Ha van otthon betadinod vagy alkoholod fertőtlenitsd le! Jó alaposan, hogy a sebbe is menjen!( A betadin nem csip!) Utána ha van otthon szteroidos krémed, azzal kend be! Ha nincs, más gyógykrémet is megpróbálhatsz, de mindenképpen kend be, mert hiába sebződik be, ha nem kened újból bereped!

2010. márc. 20. 20:24
Okozhatja a Candida (gombás megbetegedés)is.
2010. márc. 20. 20:24
az kizárt. mindennap eszem vitaminokat:)
2010. márc. 20. 20:20
Vitaminhiányod van.
2010. márc. 20. 20:18

sziasztok. néha bpereped a szám két sarka. de nem tudom mitol. és bármit kenek rá nem gyogyul. járt már vki igy..

jo lenne ha hétfőre ok lenne:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook