Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ultrahangos kavitációs zsírbontás fórum

Ultrahangos kavitációs zsírbontás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
1825. lakiandi (válaszként erre: 1824. - V.k.)
2013. márc. 29. 20:28

Szia!

Miért nem a kavitációval próbálkozol? Hatékonyabb. A rádió frekvencia elég lassan fog működni, inkább a bőrre hatékony.

Emésztőrendszeri szövődményről még nem hallottam, nem lehet elméletileg. A nyirok masszázs felgyorsítja a keringést, és a kavitációhoz szükséges megemelt vízfogyasztás is jótékony hatással lehet.

1824. v.k.
2013. márc. 28. 22:44

Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kérni a rádiofrekv. (LED technologiával) és/vagy hullám-, vagy nyirokmasszázs témakörben. Illetve fogyás esetén lipomasszázzsal kombinálva.

Én cm-ben mérhető csökkenést szeretnék elérni comb-fenék-has területen. Az igazi problémám, hogy még senkivel nem beszéltem, aki saját tapasztalatról tudna beszámolni. Illetve, a hatásmechanizmust figyelembe véve, lehet ennek emésztőrendszeri "szövődménye"?

Ha ez így nagyon eltér az eredeti fórum témától, akkor mindenkitől elnézést kérek.

Köszi a válaszokat!

1823. lakiandi (válaszként erre: 1821. - Angie's)
2013. márc. 25. 21:57
Nem kicsit etikátlan. Semmi nem támasztja alá a szavait a többi eljárással kapcsolatosan.
1822. angie's
2013. márc. 25. 08:35

Zsír távozása a szervezetből: Jó hosszú lenne a kimerítő válasz, így dióhéjban a következőket emelném ki: 1. a lebontott zsír a nyirokáramlás útján eljut a májba, ami epesav segítségével átalakítja a molekulaláncot olyanná, amely a vékonybélből már fel tud szívódni.Innen két eset lehetséges: felszívódik, és elhasználjuk energiaként (vízzé és co2-vé emésztjük sok sok enzim és hormon hibátlan működése esetén), szóval végső soron kipisiljük, kilélegezzük, vagy a felesleget magas rosttartalmú ételek segítségével kikakiljuk. És itt lép be a diétának,és a nyirokáramlás fokozásának, valamint a sok folyadék fogyasztásának fontossága.

Röviden ennyi. Ha gondoljátok, becopyzom az összes szükséges hormon ill. enzim nevét, sőt, kiemelem a gátló hormonokat is.:-)))

1821. angie's (válaszként erre: 1803. - Rubellit)
2013. márc. 25. 08:04

A jó reklám érzelmekre hat. Ezt jól látod. Viszont az érzelem sokszínű, és mint írtad, a cikk is rámutat arra, hogy a doki által jónak ítélt kezelés hiánya milyen hátrányokkal járhat. Marketinges szemmel bizony, ez jó reklám, még ha kicsit etikátlan is velünk szemben (és a reklámipar biza nem az etikáról híresült el:-D). Hagyjuk a doktor urat "marketingelni", úgysem ér a nyomunkba sem.:-)

Egyébként elolvastam több cikkét is, és vannak olyan észrevételei bizony, amit magam is osztok...

1820. angie's (válaszként erre: 1810. - Katicza)
2013. márc. 25. 07:56

Kedves Katica!


Sport és ésszerű étkezés mellett minden karcsúsító kezelés eredménye tartható. Íme, a rövid szakmai válasz.:-)

1819. angie's (válaszként erre: 1800. - Katicza)
2013. márc. 25. 07:54

Szia!


Közép- és hosszútávú referenciát csak zsírsejtroncsoló kezelés adhat. (non invazív kezelésből kavitáció és zsírfagyasztás). Ez is necces, mert mindig marad néhány zsírsejt, amit nem roncsolt szét a kezelés, és ez nyilvánvalóan tud térfogatban növekedni a későbbiekben. Ez gyakorlatilag a zsírleszívásnál (ami invazív) is így van, ha nem a subcután zsírsejtek híznak, akkor majd a zsigeri zsír fog felszaporodni (ez ráadásul még veszélyesebb is az egészségre). Szóval, ha a páciens ezektől az eljárásoktól várja csak, hogy karcsú maradjon, és a továbbiakban zabál és nem sportol, akkor nagy csalódás lesz mind az invazív, mind a non invazív megoldás.

Hitelrontás: Nehéz vád, mert pontosan kinek a hitelét is rontja? A non invazív megoldások feltalálójáét? Esetleg a gépet gyártóét? Vagy talán a géppel kezelőét? Ráadásul nem nevesít senkit....így nincs jogalap.:-)

1818. Rubellit (válaszként erre: 1814. - Katicza)
2013. márc. 23. 11:45

Kedves Katicza!

Nem volt kényelmetlen a kérdés, kaptál is rá választ. Érzem, hogy provokálsz, de ha Te ettől érzed jobban magadat akkor egészségedre.

Csak ennek semmi köze a fórum témájához, csak még jobban összezavarod azokat akik tanácsért jönnek ide. Különben ügyes reklámfogás is lehet az itt léted... :)

Mivel nagyon régen itt vagyok ezen a fórumon és nagyon sokaknak segítettem és a segítség alatt nem azt értem, hogy magamhoz csábítottam őket, szerintem ez önzetlen segítség.

Továbbra is az a célom, hogy legjobb tudásom szerint segítsek a hozzám fordulóknak, itt a fórumon.

Nem írtam egy szóval sem, hogy nincs szükségem reklámra, csak nem ezt a felületet használom erre a célra.

Bizonyos időnként találkozok itt olyan hozzászólóval ,akit szerintem nem érdekel a téma, nem azért jött ide, mert tanácsra van szüksége. Érdemes elgondolkozni rajta, hogy ilyenkor mi is a cél. Szerencsére rövid idő alatt kikopnak és jönnek azok, akik tényleg tanácsot kérnek. Továbbra is szeretettel várom az utóbbiak kérdéseit.

1817. katicza
2013. márc. 23. 08:42
Mindenkinek eredményes fogyást, szép alakot kívánok! szeretettel Katicza
1816. katicza (válaszként erre: 1815. - Lakiandi)
2013. márc. 22. 11:16

Köszönöm a választ,különösen amelyeket helyettem ejtettél meg.:)

Konkrét kérdésem a zsír távozási módjáról szólt.(elég kardinális).Válasz nem érkezett.


A zabálás (pardon) az bezony zabálás.A sport hiánya szintén akarat kérdés.Ezen aki megsértődik semmilyen eljárástól ne várjon csodát.


A BETEGSÉGBŐL eredő túlsúly (pl pajzsmirigy probléma) már más kérdés. Egy ilyen ember megértést és támogatást érdemel.


Az én "problémám" egy fél centi al pocak táji felesleg. Sportolóként szigorú vagyok magamhoz, és megkeresem a megoldást (ami a az ésszerű táplálkozás és sport mellett még opció). (válaszolva arra milyen nagy problémám lehet:))160/50


Semmilyen eljárás mellett nem tettem le a voksom,de értelmes ember tájékozódik (MINDEN eljárás felől) és a kapott válaszok stílusa ,meggyőző ereje után dönt.


A felvilágosítást köszönöm. Mindenre választ kaptam. Valóban.:) Minden jót, és eredményes kezelést kívánok.

A fórumot olvasóknak pedig javaslatom a körültekintő választás. NE FÉLJETEK KÉRDEZNI.

Szép napot kívánok mindenkinek.

1815. lakiandi (válaszként erre: 1813. - Katicza)
2013. márc. 21. 22:25

Most komolyan nem értelek. Mi a baj?

Végig úgy próbáltad terelgetni a párbeszédeket, hogy a lényege az legyen, szerinted jobb az epesavas eljárás, mert orvos mondja. / rengeteg vendégemnek meg pont a kavitációt mondja az orvosa./

Lelked rajta, csináld. Nem akartalak meggyőzni, hogy ne tedd, most sem teszem, és visszaolvashatod, egyetlen mondatommal sem tettem. Azt nem szerettem volna, ha a kavitációval kapcsolatban csak arra a szövegre hagyatkozol, mert az pontatlan, téves. Ha nem tudtunk ennek az ellenkezőjéről meggyőzni, akkor sajnálom, és sok sikert kívánok neked a másik eljáráshoz, mert abban bízol. Ha a miénkben nem bízol, nem is szabad elkezdeni valóban. Konkrét kérdésekre nem emlékszem, olyanokra legalábbis nem, amit nem tudtunk volna érdemlegesen, normálisan megválaszolni. Ha ezek számodra nem megfelelőek, megint csak azt tudom mondani, hogy sajnálom, ennél több tőlünk nem telik.

Ami pedig a zabálást illeti. Nagyon sok túlsúlyos embert sértettél meg most, teljesen alaptalanul. Nem minden elhízás mögött áll "zabálás". Gondolom ezt az orvos ismerősők is alá tudják támasztani. Az életmódváltás nem egyszerű, és talán már te is elgondolkoztál rajta, hiszen problémád van. Máskülönben nem keresgélnél a megoldások között. De ha szerinted ez mégis olyan egyszerű, ahogy a negyedik pontodban írod, megint csak nem értelek, hogy nem sikerült akkor a megfelelő formát elérni.

Ha attól félsz, a kavitáció esetleg bármiféle egészségügyi komplikációt okozna, biztosíthatlak, ha betartod az utasításokat, nem fog.

Összességében, leszűrve az egész beszélgetésünkből, nekem az az érzésem, te már az elején tudtad, nem ezt szeretnéd csinálni, nem így akarod elérni a kívánt formádat, és vesszőhibákat keresgélsz a mondatainkban, így bizonyítva a döntésedet. Nem kell. Neked sem kötelező ezt választani, gondolom spanyol csizma rajtad sincs.

1814. katicza (válaszként erre: 1812. - Rubellit)
2013. márc. 21. 20:49

1. Felfogtam a fórum témáját. Ehhez logikusan kérdések merülnek fel. Ha kényelmetlen amit kérdezek,nem kötelezlek inkvizíciós spanyol csizmával,hogy válaszolj.Illetve válaszod hangvétele is válasz.:)


2. Igen van önzetlen segítség.( Édesanyám Vöröskeresztes ingyenes orvosi munkája az.)

Így diplomatikusan annyit írok,..láttam már olyat.;)

Felettébb örülök,hogy itt léted célja - elmondásod szerint a - fenti ;)


3. Reklámból van jó vagy rossz és még kb 1 millió másféle:) Örömmel konstatálom,hogy munkád oly' hatékony ,hogy nincs rá szükséged.

További hatékony munkát ,önzetlen segítség nyújtást neked.:)

1813. katicza (válaszként erre: 1811. - Lakiandi)
2013. márc. 21. 20:33

1. Az "alapvető orvosi kérdést" jelen esetben konkretizáltam.

2. Igen elég információt kaptam,hogy helyén kezeljem a válaszokat..

3. Örülök a jó eredményeidnek.

4. Nincs oly' elmebeteg aki zabálás és sport nélkül bármily kezelés után csodát várhatna.

1812. Rubellit (válaszként erre: 1810. - Katicza)
2013. márc. 20. 23:42

Kedves Katicza!

Nem unod még? Ez egy fórum, a téma a k.uh.

A reklámról meg csak annyit, hogy van jó és van rossz. A rossz is hozhat vendéget, de nem éri meg hosszútávon. Nem reklámból vagyok itt, elárulom Neked, hogy nagyon sokan keresnek meg itt privát levélben. Tanácsot adok nekik, mert azért vagyok itt és szerencsére nem szorulok rá, hogy itt "vadásszak" vendégeket. Eszedbe sem jut, hogy valaki önzetlenül segít?

1811. lakiandi (válaszként erre: 1810. - Katicza)
2013. márc. 20. 22:06

Nem, még alapvető dolgokban sem tudnak sajnos néha megegyezni az orvosok. De tényleg nem érdemel ez sem több szót.

A kavitációról itt mindent leírtunk, amit lehetett, itt nezen a fórumon másfajta kezeléssel nem szeretnék többet foglalkozni az eddigieknél. Úgy gondolom ezek alapján már el lehet magadban dönteni, mit szeretnél.

A visszasomfordálás egyébként a kavitációs kezelés után nem gyakori. Természetesen szükséges az életmód váltás, hiszen ha azt az étkezést folytatjuk, amitől elhíztunk, akkor utána is el fogunk hízni. Sokkal lassabban, de el fogunk. És ezt most ne annak a bizonyítéknak vedd, hogy lám lám, nem végleges a kezelés eredménye, mert változtatás nélkül semmiféle fogyás nem az. Még a szike sem. Még az epesav sem.

1810. katicza (válaszként erre: 1809. - Lakiandi)
2013. márc. 20. 19:20

Orvosi szakmai viták vannak és lesznek.(nem tudom merre billen a mérleg vita-mennyiség ügyben, orvos vagy kozmetika javára:))

...de néhány dologban azért meg tudnak egyezni. Ilyen lehet pl. a "hová távozik testünk nem kívánatos zsírja" kérdés.


Kívülálló révén annyi biztos,hogy sok módszer hoz valamilyen eredményt,(láttam látványos test térfogat csökkenést kézi masszás-sorozat után....De 2-3 hónapig örülhetett neki az alany,aztán vissza somfordált a régi derékbősége:)


Szóval a lényeg -sport és ésszerű étkezés mellett- melyik eredmény tartható.Szerintem mindenkit ez érdekel.

Hogy mi minősül reklám fogásnak? egyszerű. Az ami vendéget hoz.Aki él vele nem eretnek,így maga a téma sem érdemel túl sok szót:)

1809. lakiandi (válaszként erre: 1806. - Katicza)
2013. márc. 19. 22:03

Az utánkövetés a doktor úrnál sem igen megoldott.

Azt pedig, hogy az orvosok mikor nyilatkoznak és mikor tesznek hivatásuknak megfelelő dolgot, arról meg van a véleményem. Ha úgy lenne, ahogy gondolod, nem lennének orvosi viták és műhibák sem igazán. Pedig vannak. Meggyőződésből.

Azt, hogy a kavi non-invasiv eljárás, arra a mondatodra értettem, hogy a szövegben nincs benne a kavitáció kiemelve. Attól még benne van, pontosan a non-invasiv kifejezésben.

Az, hogy én itt vagyok, pusztán azért van, mert rengeteg olyan rossz tapasztalatú vendég fordult már meg a szalonomban, aki előzőleg nem jó kezelést kapott. És ezen változtatni szeretnék, mint ahogy a többiek is. Segítek annak is, aki olyan távol lakik tőlem, hogy biztos nem nálam fog kikötni, és segítek olyanoknak is akik most indítják be a saját szalonjukat. Ha ezt az oldalt pusztán reklámfogásként látogatnám, elég butaság volna tőlem a konkurenciát segíteni.

A mi tudásunk, tapasztalatunk rengeteg vendégen és ráfordított időn alapszik, nem a levegőben puffogtatunk. Így valóban, bántó, ha valaki azt nyilatkozza, ez az eljárás nem működik, nem működhet. A saját szememnek azért szeretek hinni.

Nem lenne a kavitáció elterjedt, a köztudatban ismert eljárás, ha hazugságon, tévedésen alapulna. Az epesavas eljárást tizedannyian ismerik.

1808. lakiandi (válaszként erre: 1805. - Móni75)
2013. márc. 19. 21:49
A kavitációs kezeléstől jobban lefaragnák a centiket, de nem fogják mégsem, ugyanis a szinte leglényegesebb elem hiányzik a sorból, a nyirokmasszázs. A rádiófrekvenciás vákum nem indítja meg a zsírsejteket a nyirokcsomók felé, ellenben jó sok lila pöttyöt okoz. Az még kérdés számomra is, hogy rá egy hétre, a bevérzett területre, hogyan fognak újra kavitálni téged, de ha bátran, akkor hidd el, ez a szalon nem a megfelelő. Sajnos.
1807. lakiandi (válaszként erre: 1804. - Secrety)
2013. márc. 19. 21:46
A lejöhet azt jelenti, hogy nem fog lejönni nagy valószinűség szerint, de benne van a pakliban. Ami a kezelést illeti, én nem alkalmazom. A kavitáció ugyanezt- más úton- meg tudja oldani. Ha nem használt eddig a kavitáció, nem feltétlen abban van a hiba. Erősen kezelőfüggő az eredmény. Ha gondolod, próbáld ki- bár nem értem, hogy ennyi technológia, hogyan lehetett hatástalan. Mindent betartottál, amit a kezelők kértek?
1806. katicza (válaszként erre: 1801. - Lakiandi)
2013. márc. 19. 19:01

Nyilván.Az érdeklődő dolga hogy érdeklődjön,és a kapott válaszok alapján döntsön.:)

Természetesen non invasiv a kavitáció (ezt pontosan nem értettem mire írtad). A doki (rövidre faragva) azt írja a non invasiv közép -hosszú távon nem műkszik az invasiv (zsírlestívás vagy injektálás) igen.

Hogy mi az igazság? Nincs annyi testrészem,hogy mind kipróbáljam:)

Persze hogy reklám a világ,alapvetően nincs is vel semmi baj.A hogyan pedig akkor jó,ha működik.Reklám az is hogy itt vagytok (nem pejorative említettem),ha működik jó.

A doki két okból "antireklámozhatja" a kozmi testkezelést :1. meggyőződésből+ reklámból 2. csak reklámból (bár alátámasztja állításait orvosi indokokkal -és ezt már írtam- ha orvosi vonalon hibázik ultra ciki.

A tények az erdmények. KÖZÉP és HOSSZÚ távon. Sajnos ennek utánkövetésére van a legkevesebb lehetőség.

1805. Móni75
2013. márc. 19. 17:30

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy melyik kombináció a hatékonyabb? Izomstimuláló +

presszoterápiás kezelés 30/30 perc, vagy kavitációs zsírbontás + rádiófrekvenciás vákuum, 30/30 perc? Akcióban 6-6 alkalmas komplett kezelés kínálnak, melyiket érdemes megvenni?

Rajtam van vagy 20 kg felesleg. Most járok gyógyúszásra, azaz magam úszok, amennyit bírok, mert fáj a hátam. 164/72 kg vagyok. Köszi a válaszokat!

1804. secrety
2013. márc. 19. 11:54

Sziasztok!


Pártatlan véleméynt szeretnéK!

Pár centi feljött a combomra és nem férek bele a kedvenc nadrágomba:)

Tudom,h a mozgás,kaja stb a legtutuibb módszer,de fel kéne gyorsítanom.Próbáltam már sok mindent(kavitáció,cryolipolízis,zsírgyalu,zsírfagyasztás,tappancsok stb),de akkor még inkább hasra,és nem volt akkoriban a combomon plusz,csak a fogyástól plötyi lett kicsit.

Kinéztem a velashapet,de hihetetlen,h azt mondják,már az első kezelésénl -6cm lejöhet a két combról összesen....tudom,h csodák nincsenek,nem szeretnék pénzt kidobni,de..befizetés előtt állok...amúgy 170/60 lehetek,nem túlsúlyos,csak egy-egy területen van némi plusz:)

köszi a gyors választ:))

1803. Rubellit (válaszként erre: 1799. - Angie's)
2013. márc. 18. 23:12

Szia Angie's!

Nem maradt ki, mert tudjuk, hogy ultrahangos zsírbontás az is, de a zsírfagyasztást nem említi meg amerikaik kollégái meg több mint 4 éve alkalmazzák. Amiről ír az több mint 6 éves kezelés itthon, de ha az epesav képes lenne arra amiről ír már nagy bajban lennék. Most nem kezelésre gondolok.

Szerintem nem az a jó reklám ami másik kezeléseket lejárat hanem az ami a reklámozott eljárásról eredménye iránt ébreszt vágyat vagy rámutat arra, hogy nélküle milyen hátránya származik az olvasónak. A jó reklám mindig érzelmekre hat, mivel érzelmi alapon vásárolunk, veszünk igénybe kezeléseket és csak utána magyarázzuk meg, hogy miért vásároltunk.

1802. lakiandi (válaszként erre: 1800. - Katicza)
2013. márc. 18. 20:45

Az előző gondolathoz még annyit hozzátennék, azért sem perelnék, mert nem érdekel. Amíg a vendégeim meg vannak elégedve, és nagyon jó eredmények születnek, nem érdekel, másnak mi a véleménye. Rengeteg embernek segít, beválik, és azt hiszem ez a lényeg.

Amit még sokan- és azt hiszem te is kicsit- félreértesz, az az, hogy nem csak egy technika működőképes. Attól, hogy az egyik működik, attól még működik a másik is. A fogyás, zsírcsökkenés többféleképp elérhető. Működik az epesavas kezelés, működik a kavitáció, működik a zsírleszívás is.

1801. lakiandi (válaszként erre: 1800. - Katicza)
2013. márc. 18. 20:36

Ez azért nincs így, mert senkinek nincs sem ideje, sem energiája, sem pénze a hosszadalmas jogi procedúrára. Ezek évek lehetnek. Ha ezt nyilatkozza, akkor ezt nyilatkozza, lelke rajta. Egyébiránt a non invasiv eljárás magában foglalja a kavitációt. /is/ Tehát olvasatom szerint benne van abban a cikkben a kavitáció. /ha jól emlékszem az ultrahangos zsírbontás meg volt említve/

Reklámfogás, de ilyenekkel tele az internet. Ha sokáig kutakodsz, MINDEN módszerről találsz pro és kontra érveket. Nem tudunk itt több tényt meggyőzésként leírni. És nem is az én feladatom, hogy ezt megtegyem. Tanácsokat tudok adni a tapasztalataim, a tudásom alapján a kavitációról.

1800. katicza (válaszként erre: 1799. - Angie's)
2013. márc. 18. 16:44

Alapvetően de. Mivel azt állítja SEMMILYEN non invasiv módszer nem vezet eredményre ezzel nem különösebb logikával eljuthatunk mit gondol a kavitációról.(is)


Véleményem akkor lenne,ha közép vagy hosszú távú eredményeket láthatnék mindkét eljárásról.Így nincs.


Orvosi kérdésekben nagy marhaságokat nem írhat (zsír távozása a szervezetből, gasztoeneorológiai utalások),mert finoman szólva is ciki lenne.

Amit ügyesen kikerült,hogy bár állítja a zsírsejtek pusztulást módszerével,elfelejt a maradék sejtek növekedéséről írni.(nem mondja hogy nincs ilyen,egyszerűen nem mond semmit:))


Amin csodálkozom (és gondolkodóba ejt),hogy még senki nem akart vele beszélgetni "hitelrontásról".Ha én testkezelő lennék,közép-,hosszú távú refefenciákkal, ihaj csuhaj nádihegedű...a minimum amit csapnék.De ezt csak akkor ha igazamat bizonyítani tudom.

1799. angie's (válaszként erre: 1796. - Katicza)
2013. márc. 18. 07:41

Szia!


A kavitációról nem hogy konkrét véleménnyel nem szolgál, de meg sincs említve.:-)Nagyon tetszik ellenben a cellulit definiálása, és elhatárolása a cellulitistől (az ugyanis már orvosi probléma, azaz betegség). Ezt minden valamire való kozmetikus tudja.:-) Összességében tetszik a cikk, ügyes reklám egy eljárásnak.....biztosan nem véletlen, hogy a kavitáció kimaradt a történetből.

1798. katicza (válaszként erre: 1797. - Lakiandi)
2013. márc. 17. 18:57
Köszönöm a választ mindkettőtöknek.
1797. lakiandi (válaszként erre: 1795. - Katicza)
2013. márc. 17. 18:49

A véleményem leírtam én is, Rubellit is. Többet ehhez nem igen lehet hozzátenni. Ebből, és az eddig leírtakból lehet tájékozódni.

A doktor úr úgy minősíti hatástalannak a kavitációt, hogy nem próbálta alkalmazni, erről meg van a véleményem. Én nem próbálom minősíteni semmiféle formában az epesavas eljárást, ugyanis nem csinálok ilyet.

A kavitáció megszűnteti a zsírsejteket, az eljárás működik. Több száz vendég bizonyítja ezt. Majd ha a doktor úr kipróbálja a kavitációt, akkor arról lehet beszélgetni és úgy véleményt alkotni. Mindenki a piacról él, Ő is onnan él, természetes, hogy egy számára konkurens eljárásra prüszköl. Emberi dolog. Az egy más kérdés, hogy alaptalanul állít dolgokat. Erről szintén meg van a véleményem, de az a sajátom. Én nem tennék ilyet.

Vannak kozmetikai szalonok, akik keverik a szezont a fazonnal, ezt elismerem, de ismét hagsúlyozom, ott sem a technológiával van a gond, hanem a kezelőkkel. Sajnos kóklerek minden szakmában előfordulnak.

Ez a fórum a kavitációról szól. Ehhez a témához hozzáfűzni itt nem fogunk több mindent.

1796. katicza
2013. márc. 17. 14:36

Itt az orvos cikke a maga teljességében:(kavitációról konkrét véleménnyel nem szolgál).Ismétlem én pusztán tájékozódok,hisz eddig pusztán a sport ami az alakomat formálta...a többi módszerhez nem tudok hozzászólni,pusztán tájékozódni, hogy jó döntést hozzak.



"Jelenleg az orvostudomány 2 eljárást ismer a zsírszövet biztonságos és végleges eltávolítására, azaz roncsolására. Az egyik, már évtizedek óta ismert módszer a plasztikai sebészeti zsírleszívás, a másik pedig az injekciós zsírsejtroncsolás. A zsírleszívás lényege tulajdonképpen műtéti technikával az adott zsírpárna MECHANIKAI úton történő roncsolása majd eltávolítása.


Ezzel szemben az injekciós zsírsejtroncsolás BIOKÉMIAI úton működik. Ilyenkor a kezelés során egy apró hajszálvékony tűvel a zsírsejteket elpusztító epesav tartalmú hatóanyagot adunk, mely elroncsolja a kezelt zsírszövetet, legyen az akár közönséges hasi úszógumi, toka, felkaron, combon kialakult megvastagodás, vagy egy durva narancsbőr.


Fenti orvosi eljárások mellett igen elterjedtek a kozmetikai szalonokban végzett, magukat "zsírbontónak" nevező technikák. Ezek a nagyjából a következők:


ultrahangos „zsírbontás”

elektromos "zsírbontás"

rádiohullámos „zsírbontás”

infrahullámos „zsírbontás”

egyéb kütyüvel történő "zsírbontás", "zsírolvasztás","zsírtörés", és a személyes kedvencem: a "ZSÍRROBBANTÁS" !

zsírtörő masszázs

nyirokmasszázs, vákuumkezelés

test tekercselés

hypoxy trainer

különféle kenőcsök (pl. coffein, kapszaicin)

mezoterápia koffeinnel, vitaminnal, hyaluronsavval !

tű nélküli, illetve lézeres mezoterápia


Ezen kezelések közös biológiai alapelve, hogy a zsírszövetet alkotó zsírsejtek NAGYSÁGÁT próbálják meg csökkenteni több-kevesebb sikerrel. A kozmetikai eljárások során a zsírsejtek anyagcseréjét olyan irányban vélik befolyásolni, hogy azok a felhalmozott zsírmolekuláiktól megszabaduljanak. Ezeket a típusú kezeléseket a végtelenségig lehet ismételni, hiszen a mesterségesen kiéheztetett, "kipréselt" zsírsejtek a kezelés után egy bizonyos idővel (akár már napokkal-hetekkel) ismét felszívhatják magukat, meghíznak eredeti nagyságukra. Összességében elmondható, hogy ezekre a típusú „zsírkezelésekre” egy fillért sem érdemes kiadni, hiszen a közép-hosszútávú eredményessége gyakorlatilag a NULLÁVAL egyenlő.


Sajnos a magyarországi kozmetikai, és orvosi szalonokban is (!) végzett mezoterápiás kezelések zömére igaz, hogy szakmailag teljesen értelmetlen, értelmezhetetlen hatóanyagokat juttatnak be a zsírszövetbe bizonytalan céllal. Ezen stúdiók egyik kedvelt anyaga a narancsbőr kezelésnél például a hyaluronsav, illetve a koffein, valamint vitaminok. A hyaluronsav nem más, mint a bőrben is megtalálható nagy molekulasúlyú polyszacharid, mely kiválóan alkalmas a mélyráncok korrekciójára, illetve a bőr víztartalmának fokozására. De semmi keresnivalója sincs a narancsbőr kezelésnél természetesen. A koffein valóban fokozza a zsírsejtekben tárolt trigliceridből a zsírsav felszabadulását egy enzimatikus út aktiválásával, de semmi esetre sem „a koffein zsírbontó molekula, mely indirekt módon növeli a trigliceridek bomlását a zsírsavakban”, mint „neves” centrum oldalán is olvasható, a „lerakódott” zsírsejtek misztikus jelenségéről nem is beszélve…


Alapelvénél fogva tehát lényegesen hatékonyabb orvosi technika, amikor is a zsírsejtmembránt feloldó, így ezáltal a sejtet elpusztító epesavtartalmú hatóanyagot adunk az injekciós kezeléssel. Szövettannal alátámasztott tudományos vizsgálat igazolta, hogy a szúrásokat követő hetekben olyan események zajlanak (akut gyulladás, direkt sejtmembrán lízis, programozott sejthalál stb.), ami során a zsírsejtek szétroncsolódnak, számuk egyre csökken. Mivel a zsírsejtek nem képesek szaporodni, amit így elpusztítunk az végleges, örökre roncsolt marad. Tapasztalatom szerint az esetek döntő többségében 3-4 kezelés elég egy problémás terület megoldásában. Az eljárás egyébkén korlátozottan alkalmas a lipomák (zsirmirigyek) összezsugorítására is. Injekciós zsírsejtroncsoló kezeléssel a meglévő lipomák kb. 30-50%-a eltüntethető, ezzel hatékony alternatívát nyújtva a sebészeti (gyakran hegesedéssel) járó eltávolítással szemben.


A narancsbőr, vagy cellulit (és nem cellulitis kedves kozmetikusok!) kezelés orvosi mezoterápiás módszere teljesen megegyezik a zsíroldáséval. Gyakran tapasztalom, hogy a narancsbőrt, mint jelenséget kozmetikai körökben, bizonyos orvosi fórumokon, neten, „szaklapokban” már-már misztikus jelenségnek vélik. Beszélnek itt „salakanyagról”, lerakódott (???) zsírsejtekről, nyirokpangásról, laza kötőszövetről, sűrű kötőszövetről (nem tudják eldönteni), méreganyagokról, kevés folyadékbevitelről, sok folyadékbevitelről stb. stb. stb. Ezen városi legendák alapja nyilvánvalóan az egyszerű tény, hogy jelenleg a kozmetikai szalonokban és néhány orvoskolléga által is alkalmazott és hozzáférhető kezelések a lap elején leírtak értelmében közép és hosszútávon TELJESSÉGGEL HATÁSTALANOK. A narancsbőr neve ugyanis nem más, mint „ginoid lipodisztrófia”, ami nagyon nyers fordításban nőies típusú zsírszövet deformációnak fordítható. Itt is tehát elzsírosodásról van szó, de ebben az esetben a zsírsejtek csoportjai kötőszöveti hálózatba préselődnek, és kitüremkednek a bőr felé. Mivel folyamatos feszülés alatt állnak, a vénás elvezetés nem a legjobb, ödémásodnak, púposodnak, és ez látható a felszínen. Tehát a megoldás nem a „salakanyagok”, vizenyő, „méreganyagok”, kötőszövet stb. felől közelítendő meg, a végső cél a kiváltó ok, a zsírsejtek elpusztítása!


Itt jegyezném meg szintén kedves kozmetikusok, illetve egyes orvos(?)kollégák hogy az emberi testben zsírmolekula a széklettel, illetve vizelettel NEM ÜRÜL!!! Amennyiben Önök közül bárki is ilyesmit tapasztalna magán, azonnal keressel fel nephrologusát, illetve gastroenterologusát, mivel súlyos vese, vagy hasnyálmirigy elégtelenségben szenved, ami azonnali kórházi kezelést igényel!



A fentiek alapján az olvasó számára már nyilvánvalóvá válhatott, hogy a zsírsejtroncsoló kezelések ( vagyis a zsírleszívás és az oldalon taglalt injekciós zsírsejtroncsolás ) NEM alkalmasak testtömeg csökkentésre!


A kezelés célja és lehetősége a normál súlyú, vagy enyhén túlsúlyos páciensek "utolsó" 2-3 liternyi zsírszövettől történőmegszabadítása. Egy 90-100 kilós embernél 2 liter eltávolítása semmit nem jelent, de egy 60 kilósnál rendkívül látványos segítséget nyújthat! A kozmetikai kezelések testtömegcsökkentő hatására inkább nem vesztegetném a billentyűzetet...


Testtömeg csökkentés csak és kizárólag életmódváltással, a szénhidrátbevitel csökkentésével, és a rendszeres testmozgás beiktatásával lehetséges. Csodák nincsenek!



Az injekciós zsírsejtroncsoló narancsbőr kezelésnél a tű 4-6 mm hosszú, szemben a „közönséges” zsírpárnák kezelésénél alkalmazott 12 mm-es tűnél. Itt az alkalmazott szúrások száma több, mivel diffúzabban kell eloszlatni a hatóanyagot a bőr alá. Az esetek többségében a második-harmadik kezelés után már látványos javulás tapasztalható, 3-5 kezelés egy átlagos narancsbőrt teljesen eltűntethet. A kezelések közt legalább 1 hónap szünetet kell tartani! Az eljárás biológiailag végleges, ugyanis az emberi test zsírsejtjei nem tudnak szaporodni. Az elroncsolt narancsbőr örökre sima marad. A mai napig több ezer narancsbőr kezelést végeztem. A páciensek 90-95% -ban nyomtalanul eltűntethető egy szokványos, átlagos, hármas stádiumú narancsbőr!


Általánosságban elmondható, hogy az injekciós zsírbontás hatékonysága igen magas, közel 95%. Ezzel szemben egy amerikai tanulmány megállapította, hogy a zsírleszívás után csupán a betegek 80%-a elégedett maradéktalanul az eredménnyel. Az alábbi táblázat kb. 3000 saját kezelés statisztikája, a számok derékkörfogatra vonatkoznak, átlagosan ekkora csökkenés várható a zsírsejtpusztító kezelés során.



1 kezeléssel

2,0 cm

2 kezeléssel 3,5 cm

3 kezeléssel 5,9 cm

4 kezeléssel 9,6 cm

5 kezeléssel 11,0cm"

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook