Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért jó házasnak lenni? fórum

Miért jó házasnak lenni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért jó házasnak lenni?

1 2 3
84. Kilimcs (válaszként erre: 72. - Anyuca66)
2012. aug. 14. 18:14

és esküvővel is járhatsz gyűrű nélkül:) nekünk volt esküvőnk, de gyűrűnk nincs (ill van eltéve, nem hordjuk... csak a ceremónián volt rajtunk össze)


de én ismerek még házaspárt aki nemm hordja, sokéve boldogan.. meg ismerek áélettársakat, akik hordanak, sokéve boldogan...


a gyűrű az csak egy ékszer:D szeritnem.. én nem szeretem az ékszereket, férjem se, nem is hordjuk:D

83. 06718ca650 (válaszként erre: 82. - 342402de6d)
2012. aug. 14. 18:07
nem mindenkinek jó ;) tudod ahány ház annyi paplan. :)
2012. aug. 14. 18:02
nem jó
81. csgybzs (válaszként erre: 79. - Jaina)
2011. máj. 31. 15:49
Én nem azt mondtam, hogy az egyikkel lehet, a másikkal meg nem... én nem az együttélés ellen "kampányoltam". Csak azt mondtam, hogy visszatartani sokszor ezt szokta az embereket. Nem ugyanaz.
80. laszlozsu (válaszként erre: 78. - Csgybzs)
2011. máj. 31. 15:24

Azt hiszem engem is valami ilyesmi motivált, amikor a férjemmel egymáshoz kötöttük az életünket. Nagyon akartok akkor, s nem bántuk meg ma sem. Nem a tradíció miatt, nem családi nyomásra történt, mi akartuk így.

A többiekkel is egyetértek, hogy valóban ez sem kötelez egy életre.

79. Jaina (válaszként erre: 78. - Csgybzs)
2011. máj. 31. 15:17
Ugyanúgy ki lehet tartani a másik mellett ha nincs papír és ugyanúgy el lehet válni egy templomban tett fogadalom után.
2011. máj. 31. 14:38
Az emberek félnek az elkötelezettségtől, mert tudják, hogy nem fogják tudni tartani az egészségben, betegségben, hűségben, stb. fogadalmakat. Akik ismerik önmagukat és az érzéseiket, azok csodának élik meg azt, hogy összeköthetik az életüket azzal az emberrel, akit szeretnek.
77. Jaina (válaszként erre: 13. - Gkreka)
2011. máj. 31. 14:01
Ezzel a hozzászólásoddal minden tekintetben egyetértek!!! :)
2011. febr. 11. 00:51
Ezt a kérdést már én is feltettem magamnak, de még mindig nem jöttem rá (42 év) Ezek után már nem is nagyon foglalkoztat a dolog, most már úgyis minden, de szerintem is úgy igaz, hogy a papír nem minden
75. pymary
2010. febr. 23. 13:51
Sziasztok! 2,5 éve vagyok férjnél, 7. éve vagyunk együtt. A férjem pótolhatatlan! Ő a legjobb barátom, társam. Igen össze kell szednem a zoknijait,..stb. de cserébe annyi szeretetet, törődést kapok. Neki nem nyűg vagyok, ha átrendezem a szobát- mosolyog és elfogadja. de írhatnék ezernyi dolgot. Szerintem a házasság lényege, hogy ne az önös érdekeinket nézzük. Tudjuk elfogadni,a nemiségből adódó különbségeket. Mi összeházasodtunk vallásos emberek lévén máshogy el sem tudnám képzelni.
2009. dec. 16. 20:18

Nem a papíron múlik hogy egy házasság jó vagy nem.

Lehetsz boldog papír nélkül is.

A tisztelet és a szeretet ami össze köt két embert.

A szerelmet meg szabad pecsételni papíron is.

73. 2d539db31c (válaszként erre: 69. - 376fd391e9)
2008. okt. 24. 16:13
Drága Arben! Férjhez menni, esküt tenni, az igent kimondani akkor szabad, ha úgy szereted a párodat, hogy a további életedet csak vele tudod elképzelni, vele akarod leélni. Ehhez fel kell vállalni a másikat minden jó és rossz tulajdonságaival együtt. Ha fel sem merül benned a válás gondolata, mint lehetőség. A házassághoz kevés csak az életkor, lélekben is érettnek kell lenni. A gyűrűre vágyni, a papírért akarni gyerekes dolog. Ha valakit csak ez motivál, még nem nőtt fel. A házasság nem erről szól.
72. anyuca66 (válaszként erre: 69. - 376fd391e9)
2008. okt. 17. 17:15
Gyűrűt esküvő nélkül is hordhatsz. Sógórnőm nagy lánya nem ment férjhez, van gyűrűjük, közös kisfiú, ennyi...
71. reni79
2008. okt. 17. 10:59
Még nem tudom, de remélem hamarosan tudok választ adni erre a kérdésre :-)
2008. okt. 17. 10:57

Miért jó házasnak lenni? Én visszakérdezek, miért félnek a házasságtól az ellenzői? Negyvenegy év házassággal a hátam mögött, még mindíg életem legjobb döntésének tartom, hogy tizenhét évesen hozzámentem a szerelmemhez. A közösen megélt évek, az örömök és gondok, a gyerekeink világrajötte, felnevelése tették teljessé az életünket. A gyerekeink is megházasodtak -ezt valamiért ők is fontosnak érezték-, sorra érkeznek az unokák. Ez az én életem, ez az én világom. Igy vagyok boldog. Negyvenegy év után is szeretjük egymás társaságát, féltjük, óvjuk egymást. Jó szeretni és jó szeretve lenni.

A cikkirónak gratulálok a bátorságához, hogy ezt a sokakat megosztó témát felvetette. Sikeres, boldog házasságot kívánok neki.

2008. szept. 15. 11:04

HMMM INKÀBB elöször sokàig együtt ölni papir nélkül,mint gyors hàzassàg,és gyors vàlàs.

Ritkàn hallom hogy jo hàzasàgban élni,persze én is vàgyom a gyürüre...............meg a névre,de szerintem ma màr hàzassàg nélkül jobban megvannak az emberek együtt

2008. szept. 15. 10:47
Jó házasságban jó házasnak lenni, rossz házasságban meg, ugyan mitől lenne jó...
2008. szept. 15. 10:05
Nem annyira jó...
66. K.né
2008. szept. 14. 19:12

Jó tartozni hozzá. Jó a nevét és a tőle kapott gyűrűt viselni. Jó kimondani, hogy ő a férjem.

Vannak jó és vannak rossz házasságok. Az enyém jó, és ezért hálát adok.

2008. szept. 14. 19:00

Nehéz megfogalmazni.

DE az életemben eddíg a legjobb, legértékesebb dolog a házasság.

A puszta szavakon túlmutató értéke van...

2008. szept. 14. 18:58
Nem jó!
63. Sz.Csirke (válaszként erre: 61. - Nila)
2008. szept. 13. 16:09
En sem!
2008. máj. 4. 20:12
hogy miért jó? Nem mindegyik jó, vannak rosszul működő házasságok, vannak jók - nekem jó, nagyon szeretem, hogy van egy papírunk is róla, hogy miért nem tudnám megmondani, talán a hagyományok miatt.
61. nila
2008. máj. 4. 20:07

semmi értelme ...

Ha előről kezdeném sosem mennék férjhez..

60. nitchka (válaszként erre: 30. - Moncsiga)
2008. ápr. 25. 00:16
Na azert ez egyaltalan nincs igy! En is hirdetem a 'papir folosleges mivoltat', de attol nem hinnem, h felek a felelossegvallalastol! Kimondott felelossegvallalas....senkinek nem kell bizonyitanom. Es mindegy, h papirral, vagy papir nelkul elunk egyutt. A vegeredmeny ugyanaz- mar, ha komolyan gondoltuk az egeszet.
59. bobke
2008. ápr. 24. 22:31
honnét veszed?
58. Ráhel
2008. ápr. 18. 20:23
Miért? Jó?
2008. ápr. 18. 19:55

Néha nehezebb megfogalmazi, mitől olyan jó; mint megélni.

De jó, ez kétségtelen.

2008. ápr. 18. 19:42

Semmire nem jó a házasság, sokkal többe nézem, az élettársi kapcsolatot. Alapból utálom a kötöttséget!! Max eljegyzés, de semmi több az is csak akkor ha a pasim nagyon ragaszkodik hozzá! Én sosem erőszakolnák ilyesmit, még akkor sem ha közös gyerek születne a kapcsolatból!!

Sok kis éretlen fiatal észnélkül pár hónapi ismeretség után belemennek egy rövid életű házasságba a szülők rovására. Van értelme? Csak azért, hogy xy-né legyen a neve?? Aztán jön a válási procedúra, mert a 90%-a a hirtelen házasságnak válással végződik.

55. 4d9f8affae (válaszként erre: 48. - Ec63a7fc29)
2008. márc. 26. 21:55
Igazad van én ebbe élek 20 éve!Elmúlt december 16.-án!!!!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook