Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés 100ezres nagyságú hálapénz nélkül....vajon lehetséges ez ma? fórum

Szülés 100ezres nagyságú hálapénz nélkül....vajon lehetséges ez ma? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jún. 23. 15:30

...nem is értem én ezt... ha valaki nem fizet irdatlan összegeket, akkor visszatartják a gyereket?


Miért kell vagyonokat adni?

44. brida
2010. okt. 16. 23:37

Sziasztok! Biztos lehet, én is hallottam már pozitív példát. Viszont azt gondolom, soha nem szülnék választott orvos nélkül. Egyszer megtörtént, nem volt szabad orvosválasztásra lehetőségem, a kórház nem engedélyezte, meg is lett az eredménye. Lekezelő bunkó " doki ", szülésznő, aki rám sem néz, mert a párom úgyis ott van stb. A végeredménye egy második születésnap, amit a lányom születése után két hónappal megünnepelhetek.

A nagylányom születésénél fogadott orvosom volt és a legeslegszebb élményem eddigi életemben. Bár nem 100 ezrekért fogadtam orvost az tény.

2010. okt. 16. 23:08

Szerintem ez nagyon durva...80-100-150 ezer...

Az a nagy baj vele, hogy aki ennyit tud adni a dokinak a szülés levezetéséért, az szoktatja hozzá az orvost, ő meg azt mondja hogy: hoppá, nekem ennyit is tudnak adni. Aki meg nem ad, vagy ,,csak,, 30-40 ezret, attól megkérdezi hogy: csak ennyi????

Én most se tudnék többet adni, mint 4 éve. A nincsből nem lehet.

42. Yulcsy (válaszként erre: 31. - Misz)
2010. aug. 12. 15:02
Na ezt fel is jelentettem volna!
2010. márc. 28. 22:44

Sziasztok!

látom nem igazán pörög ez a forum, de azért leírom az én véleményem, tapasztalatom... Nyílván lehet hálapénz nélkül szülni, ha nincs komplikáció, ha normális szériát fog ki az ember nincs is ezzel gond.. Mikor én szültem a szobatársamnak nem volt fogadott dokija, tökéletesen ellátták, mondhatni, még némi komplikáció is volt, de akkor is figyeltek rá...

Mikor én orvost kerestem az első találatra, olyat találtam, akinél vizsgálatonként 21 e ft-ot kellett volna fizetni, a szülés 150 lett volna.. Férjem mondta, hogy azért ez már durva.. tovább kerestünk.. találtunk egy dokit, akinél igaz külön volt az uh-os, ezért 7-7 e Ft volt egy vizsgálat.. de minden alkalommal vagy 20 percig tartott az uh, az uh-s nő, minden kérdésünkre kedvesen válaszolt, mindig kaptunk fényképet, ami nekem nagoyn fontos volt :).. A doki minden alkalommal megvizsgált, megbeszéltük a további teendőket, bármi kérdés panasz volt, segített.. Mikor kérdeztük mennyiért vállja a szülést, azt mondta, erre nem mond semmit, cska hogy vállalja... Ha Ő nem lett volna valamiért az apja helyettesíette volna, aki elég neves főörvos, kérdeztem Nála mennyi lenne, mondta Nála is ugyan ennyi :)... A szülés alatt tökéletesen elégedett voltam Vele, végig figyelt rám, ami kellett megkaptam, tájékoztatott, és nagyon sokat nevettetett is, ami igen csak ránk fért.. végül sajnos minden igyekezet ellenére császár lett a vége.. Ami tovább komplikálódott, mert közbe találtak egy cisztát is a petefészkembe, gyorsan azt is megműtötte... Kórházi tartozkodásom alatt többször meglátogatott.. Mikor belázasodtam pont az apja volt az ügyeletes aki miután megtudta, hgoy mekkora lázam van 5 perc után küldte az ápolónőket, és rendelte el a vizsgálatokat... Amég tökéletesen renbe nem jöttem nem engedtek sehová, hiába kértem.. utólag tudom, nagyon is felelősség teljsek voltak.. ja ekkor még egy fillért sem adtam pluszba.. az utolsó nap a dokim szedte ki a varratokat.. miután végzett adott két puszit, és már robogott is volna el, ha nem állítom meg, hogy megköszönjem Neki, hogy ennyit törődött velem... egy pillanatig nem leste a hála péznt, és ez nagyon jó érzés volt.. Sajna azóta is van nőgyógyászati bajom, másik petefészekben ciszta.. folyamatosan figyeljük, rendesek törődik velem.. ha felhívom már elég a nevem mondani, és tudja ki vagyok, mi van velem.. szóval biztos lehet hála pénz nélkü is szülni, sőt lehet ha nem adok, a dokim ugyan ilyen normális, mint most, de ha meg tudja tenni az ember, én a mai világban nem kockáztatnám az egézségem.. persze nem az elvakult 100 ezreket kérő dokikra költeném, csak is olyanra, aki az előtt bizonyított, hogy még nem adtam neki :)

bocsi, ha hosszú voltam :)

2010. márc. 23. 16:28

Sziasztok!

Én még nem szültem meg nem is voltam még szerencsére kórházban de van egy nagyon beteg nővérem aki állandóan kórházban van és azért szerintem elszomorító hogy pénzt kell adni azért hogy legalább rádnézzenek vagy normálisak legyenek egy olyan emberrel aki ennyire beteg vagy a éppen aki szenved a szülőszobában!

pedig ez a munkájuk!!!!

És ennyi erővel pl.egy takarítónőnek is lehetne "hálapénzt"adni amiért feltakarít utánnunk egy étterembe vagy bárhol!!!

39. Lenii
2010. márc. 23. 16:20

Hát én nem tervezem hogy orvost fogadnék...

egyrészt elég nagy a szám, és kinyitom, ha kell. Fontos hogy meg tudd védeni magad, ha ciki, ha nem.

Szerencsére én egy nőgyógyászhoz vagyok bejelentkezve az Sztk-ba (nálunk nem lehet váltogatni), akit nem lehet felfogadni, mert már nem vállal szülést, tehát ez a gond letudva. Viszont egész rendes arc.

A megyeiben pedig, ahol remélem szülni fogok, eddig jó tapasztalataim vannak, akkor is nomálisan bántak velem, amíg nem tudták, hogy mentős a vőlegényem. Aki viszont most már a férjem, tehát szeretném én azt meglátni, hogy én, vagy a látótávolságomban levő bármelyik kismama el lesz hanyagolva.

Persze figyelembe kell venni hogy épp mennyit bírnak az egészségügyisek, dolgoztam én is kórházban egy rövid ideig, átérzem az ő helyzetüket is.

A hálapénz pedig a hála jele, ami azt jelenti, hogy ha nagyon szeretném megköszönni bármelyik segítőnek is, amit érdemben tett velem, akkor adok, amennyit jónak látok (belekalkulálva, hogy a fizetés egy mentőápolónak 84 ezer forint nettó havonta!) úgyhogy max. egy tízes. De azért már nagyon - nagyon hálásnak kell lennem...

2010. márc. 23. 15:30

Szerintem igen. Otthon, kórházi ügyelet; orvosi vizsgálatok -a kiskönyv miatt- SZTK.

Bár semmi nem biztos, hallani alacsony költségvetésű terhességet, szülést "jót", és hallani vastagon fizetős "rémálmot".

37. kpa4mc (válaszként erre: 17. - PiciLeány)
2010. márc. 23. 13:35
Szia!Rám is úgy néztek,de szerencsésen hamar megszületett babám.Nagyon hamar megszültem,és az ügyeletes orvos pont az volt akit szerettem volna.A pénzt én is a babámra költöttem.Neki aznap 3-5szülése volt(3,5*50ezer)?.Valaki biztos adott neki helyettem is.Megnézte később a babámat,majd megvizsgált úgy mehetem haza.Lehet igy is:-)Rendes volt,talán a másodikra is nála szülök:-)
36. Hedi13
2010. márc. 21. 12:44

Sziasztok!

Nekem volt fogadott dokim és 100%-ban meg voltam vele elégedve. A végén 70.000 Ft-ot adtam neki és egyáltalán nem bánom és nem sajnálom tőle. Nem volt egyszerű a szülés, éjfél után mentünk be a kórházba szivárgó magzatvízzel és 16 óra szenvedés után lett meg a pici. Éjjel bejött a kórházba és utána végig velem volt az orvos.

Már az elején eldöntöttem, hogy lesz fogadott orvosom, mert a sima "ellátás" a mi városunkban szerintem nevetséges. A 36. heti kötelező uh vizsgálat a kórházban 20 másodperces!! volt! A többiről ne is beszéljek, de ez vitt mindent! :)

Az összes vizsgálat után szépen elmentem a magánrendelésre és megnézettem normálisan a babát.

A lényeg, hogy ha normális ellátást akarsz, igenis meg kell fizetni, ez van. Nem tudom elképzelni, hogy az ügyeletes orvosnál szüljek, akit nem is ismerek, nem is bízom benne. Szerencsések azok, akiknél ez bejött és a pénzük is megmaradt.

Egyébként utálom a hálapénzt, de nagyon kevés az olyan orvos, aki nem fogadja el és ne számítson rá. Talán ha megfizetnék őket rendesen, ez a fórum sem lenne.

35. mimmo33 (válaszként erre: 34. - 8c73a5832e)
2010. márc. 21. 12:43

Szia!

Igen fel lehet kérni.Csak időben, mert ha jó tudom a 26.hétig le kell jelentenie, hogy hány tervezett szülése van. De a 26.ht után már ők sem szívesen vállalnak be kismamát, mert nincs idő megismerkedniük;)

Ismerős szitu;)Az első gyerekenél 4 szülésznőt fogyasztottam el:(

34. 8c73a5832e (válaszként erre: 32. - Mimmo33)
2010. márc. 21. 11:59
A szülésznőt is meg lehet fogadni?,Úgy tudtam,hogy aki épp szolgálatban van,az vezeti le...Az elsőnél pont úgy volt,hogy elkezdtem az egyikkel,és váltás volt, és jött a másik,(arra már nem emlékszem hánykor). Nagyon rossz volt...
33. kingi7
2010. márc. 20. 22:20

Ha pénzt adsz, akkor teljesen más elbírálás alá esel. Én úgy gondolom, hogy "pénzen részben egészséget lehet venni" sokkal jobban odafigyelnek rád, ez egy szükséges rossz, de a dokit akkor és úgy rángatod, ahogy akarod :)

Nekem fogadott dokim volt és csodálatos volt :) a szülésznő is az volt, és megérte! Nagyon jó emlékeim vannak a szülésről... viszont volt, olyan aki sokallta és elment egy olcsóbbhoz... szülés után egy hónappal volt kaparása...

2010. márc. 20. 20:38

Sziasztok


Az első fiam születésénél volt fogadott orvosom, olyan akihez 16 éves korom óta jártam.A szülés alatt ami cca.23 órás volt végig ott volt, nem volt kérdés hogy fizetni fogok neki.Ez lassan 6 éve volt.Akkor 50ezret adtam.Soha nem éreztem, hogy keveselte volna hisz a terhességem alatt is hozzájártam magánba, valszeg ezt ő is belekalkulálta.A mai napig jó a kapcsolatunk.

A második szülésem már nem így alakult. Nála nem szülhettem, mert egészségügyi okok miatt már csak terhesgondoz. Akit ajánlott, és gyakorlatilag végig kísérte a terhességem, a 36.héten betegállományba került...Ott álltam orvos, és szülésznő nélkül.Mivel már nagyon közel volt a szülés, úgy döntöttünk, hogy nem fogadunk fel egy harmadik orvost, hanem inkább lesz egy szülésznő.De azt sem sikerült.Így a szülés napján úgy mentünk a kórházba, hogy én ott leszek aztán valakinél csak szülünk.

Az ügyeletes orvos...hát sokak szerint egy jó orovos fogtam ki...szerintem nem.

A szülésznő...Mostmár tudom, hogyha vállalnánk harmadik babaát, csak és kizárólag szülésznőt fogadnék. Végig segített a vajúdás alatt, és gyakorlatilag nála született meg, gátvédelemmel a másdik fiam.Az orvos csak akkor jött be amikor kiabáltak neki, hogy jöjjön doktor úr mert jön a lepény...Nem is kapott semmit.

A szülésznőnek adtam, de ő meg nem akarta elfogadni.Szóval lehet szülni 100ezres hálapénz nélkül;)Mostmár azt mondom, inkább legyen egy jó felfogadott szülésznő, mert ő lesz az aki végig a szülőnő mellett lesz

31. misz
2010. márc. 20. 13:34

Nekem volt fogadott dokim. Kb. 10 éve a járok hozzá. Több műtétem is volt, meg mindenféle vizsgálatok sajnos. de a lényeg, hogy ő akkor is fogadott és akkor is ugyanolyan kedves volt, amikor adtam pénzt, mint amikor nem. Soha nem kért pénzt, de ha adtam elvette.

A kislányom császárral született, és 30ezret adtunk neki.

A kisfiam születésénél sajnos nem volt az országban (a fiam 4 héttel hamarabb érkezett). A helyettese nagyon durva volt velem a szülésnél, ezért úgy döntöttem nem adok neki semmit, mert örüljön, hogy nem teszek panaszt. A varratszedéskor ez a doki nyíltan kérte a pénzét, mert levezette a szülést. És mikor mondtam, hogy nem adok, totál kiakadt. Kiabált és rám csapta a kezelő ajtaját.

6 hetes kontrollon már volt az én dokim. Persze neki se adtam semmit, mert egy szemétre bízott. Hiába kért bocsánatot, meg hogy még sose volt panasz a helyettesére, és nagyon megharagudtam rá.

30. 991c3bb01e (válaszként erre: 17. - PiciLeány)
2010. márc. 20. 11:18

Nekem sem volt fogadott orvosom az elsőnél, de a másodiknál lehet hogy lesz, még nem tudom. Azért nem volt fogadott, mert nem akartam rá várni, ha éppen nincs bent a kórházba, vagy mi van ha nyaralni megy? vagy ha épp hulla fáradt? stb.

Ezért akartam az éppen ügyeletes dokinál. Egyébként volt egy doki akit szívesen megválasztottam volna, erre mi történt pont ő volt az ügyeletes :-)

Na de amiért legközelebb lehet hogy választok, az azért van, mert amikor bementem szülni és kérdezték ki a doki mondtam nincs, onnantól kezdve úgy bántak velem áhhhhh Feküdjek ne mozogjak rám se néztek vizet se adtak a férjem is elküldték hogy még úgyse szülök stb.

Órákkal később valami történt mert teát hoztak mondták nyugodtan keljek fel sétáljak ha úgy jobb és a férjem is mindjárt itt van. Én meg csak néztem hogy egyik pillanatról a másikra mindenki milyen kedves velem, mért kkapok teát mikor eddig vizet se adtak mért sétálhatok ha eddig feküdnöm kellett? Ezekre a választ szülés után tudtam meg: anyu elmondta hogy találkozott a barátnőjével aki a főorvos titkárnője és mikor ez bent kiderült minden szülésznő és orvos a kedvemben akart járni...

29. rictor
2010. márc. 20. 10:38
Az elsőnél nekem is volt dokim és a másodiknál is Ő hozzá fordultam amikor is közölte "semmi problémát nem okoz egy vizsgálat 10-15 e.Ft".Sajnos nem álltunk úgy anyagilag ,hogy ezt feltudjuk vállalni és jött az illetékes kórház.Szerintem elég annyit mondanom a dologról,hogy 8.hónapig nem volt hüvelyi vizsgálat!!!
28. 8c73a5832e (válaszként erre: 25. - Pap anita)
2010. márc. 20. 10:26
Pedig én is úgy szültem a 2. gyerekemet. Az elsőnél volt fogadott dokim,ráadásul dolgoztunk is együtt, mert asszisztens voltam.Erre hajnalban szóltak neki, de nem jött be csak a kitolásra...:( Na ,akkor megfogadtam, hogy többet ilyen nem lesz. Mondjuk ez már 20 éve volt... Viszont a lányomat pont annál szültem, ő volt ügyeletben ,akinél terhes tanácsadásra jártam...
27. spinneli (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2010. márc. 20. 09:24

oké, asszem ez nekem belefér.

:)

26. andi6020 (válaszként erre: 14. - Spinneli)
2010. márc. 20. 06:35

Semmi. A következőt nem nála szülöd, nőgyogyihoz nem hozzá jársz.

Hálátlan beteg leszel :-))

2010. márc. 20. 05:48

Sajnos tényleg hely függő is. Az én dokimnál azért lett volna száz, mert Ő fizet a kórháznak, ha ott szül a kismamája, mivel számlás és nem a kórház alkalmazottja. Úgyhogy sajna emiatt le kellett cserélnem. Mi 40-et adtunk 2 éve, a dokimat hajnal kettőkor ugrasztottam ki az ágyból és még a vajúdás alatt is végig velem volt (ja, női orvosom volt)!

Lehet szülni ügyeletes dokinál is, ugyan azok az orvosok adják az ügyeletet is, akit egyébként meg kitömünk hálapénzzel.

Csak én nem szeretem a majd valakihez kerülök szitut.

24. c75565e593 (válaszként erre: 14. - Spinneli)
2010. márc. 20. 05:33
nem rossz kérdés....ezek szerint...nem fog rád nézni a doki ennyi...átpasszol másnak.
23. c75565e593 (válaszként erre: 5. - FormulaGirl)
2010. márc. 20. 05:31

Én egyszer adtam hálapénzt...igaz nem szülésért mandulamütétért.

Majdcsak meghaltam...ennyit a hálapénzről.

Én ezek után egy orvosnak sem fogom tömni a zsebét!

Az orvos a gyógyításra esküdött föl.

Ezt szerintem a betegek rontották el...mert valahol elkezdődött...és ugye mostmár vérszemet kaptak a dokik.

22. e5a3cd004d (válaszként erre: 20. - C75565e593)
2010. márc. 20. 05:28

Szia!


Hát ha magándoki mellett döntesz,sajnos a havi vizsgálatoknál is megmondja mennyi.Doki és helyfüggő.Nekem 5000 volt egy vizsgálat,és 55 ezer a szülés. lassan két éve.


De: már hallottam olyat is,hogy csak a szülésért kért pénzt,szóval tényleg változó.

21. c75565e593 (válaszként erre: 15. - Szamóci)
2010. márc. 20. 05:26
Kemény...nem semmi...
2010. márc. 20. 05:25

Szép jó reggel!

Látom más s em tud aludni...

Menyibe kerül mos egy szülés?

A terhesség kezdetétől kell nyomni a pénzt?

2010. márc. 20. 05:25

Ahol én jártam,ott még a sima szakrendelésen is kinézték az embert,ha nem volt orvosom azért,ha volt,és más vizsgált azért.

De nagyon jó olvasni ,hogy ez nem mindenhol van így.

18. 41bf192202 (válaszként erre: 17. - PiciLeány)
2010. márc. 20. 05:05
Ugyanígy voltam(kicsit kisebb babával:))
2010. márc. 20. 04:49

Én nem adtam senkinek hálapénzt. Nem volt fogadott orvosom, aki végigkísérte volna a várandósságot. Gyakran szóba került a kérdés, hogy kinél fogok szülni, mire azt mondtam, hogy az ügyeletes orvosnál. Ha azt mondtam volna, hogy földönkívüli vagyok, akkor se kaptam volna furább pillantásokat. :-)))

Végül, az ügyeletesnél szültem. Könnyen, gyorsan, szépen. Egészséges, 4020 g-os fiút. A hálapénz összegéből pelenkát, egyebeket vettem.

Így is lehet. :-)))

2010. márc. 20. 04:36

Sziasztok!


Én már hallottam olyanról,hogy a doki megmondta mennyit kér,a végén átvette a borítékot,és csak akkor nézte meg amikor egyedül maradt.Csak egy köszönőlevél volt benne.

Szerintetek? Nézhetett egy nagyot.Viszont ha utólag valami gond van akkor mi van?


Én is adtam ,pont ezért,na meg mert nem kért sokat. De aki egyáltalán nem tud adni?

És hát igen,mi ez hogy ADNI KELL?????

Ez lenne a dolga,de szerencsére sok helyen hallom,hogy egyáltalán nem kérnek semmit,de ez a ritka.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook