Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudok aludni! Tudtok adni valami tippet, hogy aludjak? fórum

Nem tudok aludni! Tudtok adni valami tippet, hogy aludjak? (tudásbázis kérdés)


26. csenemi (válaszként erre: 25. - 937a2a883a)
2013. jún. 9. 22:00
Nálam is ugyanez van. Rohadt álmos vagyok, lefekszem és utána órákig semmi. Nekem a Sedacur bevált, de akkor is, szedjek minden elalvás előtt kettő darabot? Drága is és nem is szeretném... Lassan érik, hogy dokihoz látogassak, hátha valami vitaminhiány vagy a jó élet tudja
25. 937a2a883a (válaszként erre: 23. - Csenemi)
2013. jún. 8. 11:36

Basszus,mintha magamat hallanám.

Én is rengeteg mindennel próbálkoztam,de semmi nem hatott.Vettem gyógynövényes altatót,amit nagyon ritkán veszek be,nehogy rászokjak.Bár azt olvastam,hogy nem lehet rászokni.A lényeg,hogy az sem használ,pedig nincs hozzászokva a szervezetem.Pont a múlt héten akadtam ki,amikor lefeküdtem 9-kor,mert állva majd elaludtam és éjfélkor még ébren voltam.Vettem be 2 szem altatót és 2-kor még mindig nem tudta aludni.Ilyenkor meg már sírógörcsöm van,hogy mindjárt kelni kell én meg nem aludtam semmit.És ez rendszeres.Én is minden neszre felébredek.

Az még az érdekes,hogy én csak akkor fekszem le,ha már érzem,hogy nagyon álmos vagyok.Aztán leteszem a fejem és mégsem tudok elaludni.

24. SF
2013. jún. 8. 10:56

Ha ez a sok minden se használ, próbáld ki a következőt. Nekem bevált, a többi bogyós és egyéb módszer nem.

Tölts szigorúan 6 órát ágyban. Akkor is, ha nem aludtál egy pillanatot sem ezalatt. Másnap is szigorúan 6 órát. Ha eltelt, kelj fel, délután se feküdj vissza. Később emelheted 7-8 órára, amenniyre szükséged van. A módszer lényege, hogy a szervezeted egy idő után annyira kifárad, hogy ha leteszed a fejed, rögtön elalszol. Kb. 6 hét alatt átáll a szervezet, és megtanulja, mikor és hogyan kell aludni. Kombinálhatod esti futással, úgy még hatásosabb.

Persze, ezt szeszélyesen alvó gyerek(ek) mellett elég nehéz kivitelezni.

2013. jún. 8. 10:39
Hasonló problémával küzdök, leszámítva, hogy általában nem iszom kávét, max heti 3x és azt is reggel nyolc körül. Amióta az eszemet tudom rosszul alszom, minden zajra felébredek és az elalvás nálam a legrosszabb pontja a napnak. Ittam már meleg mézes tejet, kakaót, relaxáltam, edzettem másfél órát, ugyanúgy nem alszom, mert kipattannak a szemeim. Ami eddig segített a Sedacur forte, de az is akkor, ha két szemet veszek be. Igaz, hogy gyógynövényes de nem akarom magam ilyenekkel bombázni... Próbáltam a citromfű teát is, mindhiába. Éjjel ha felébredek neszekre, nem tudok visszaaludni, mert 3-4 óra alvás után is úgy érzem, hogy kipihentem magam, de aztán meg délután állva elalszom (vagyis aludnék, ha tudnék). Tudom, hogy stresszes vagyok, mert vizsgaidőszak és egyebek is vannak, de kisebb koromban is ilyen rossz alvó vagyok. Pszichológusra nincs pénzem. Van valakinek valami ötlete?
2013. jún. 6. 12:52
bizonyos etelek segitenek a gyors elalvasban/pl pulykahus,teszta,mez,banan....
2013. máj. 12. 08:32

Nem iszol véletlenül túl sok kávét, kólát vagy energiaitalt?

Azoktól sem lehet aludni.


Plussz esetleg mellé egy kis munkahelyi vagy családi probléma és máris kész az álmatlanság.

2013. máj. 11. 11:57
mez vizben/langyos.vagy tejben beleteve es meginni lefekves elott/2 evokanal mez plusz i pohar viz./
2011. júl. 21. 23:24
elalvŕs előtt masztubŕlj ha van člettŕrsad felesčged fčrjed szeretkezz vele nekem minděg bejön
18. fzsu88
2010. ápr. 5. 23:18
Na ha ebből se segít semmi, még írj privit, mert van bőven mindenféle a tarsolyomban, évek óta küzdöm az alvásért:)
17. fzsu88
2010. ápr. 5. 23:16
HOVA!!! Megvan, ez a neve:)) Nekem nagyon jól használt, szemben a hasonló célú homeopátiás szerekkel, amik nekem semmit nem segítettek. Ajánlom továbbá Szepes Mária fantasztikus jó vezetett meditációját a Kirándulás az élet vizéhez-t, az pontosan alvás előttre van kitalálva és nagyon jól ellazít. Még mi is... Igen, Paul McKenna-nak is van jó alvásprogramja, ha lefordították magyarra, angolul Sleep like a log, a Hemi-Syncnek és a Brain Syncnek is vannak jó alvásprogramjai, a neten keresve meg lehet találni, angolul se kell tudni hozzá ha jól emlékszem van belőle olyan ami nem vezetett, csak zene. Én már kipróbáltam mindent hogy tudjak aludni, ahogy láthatjátok, ezek csak azok amik használtak is:)) Akkor gondoljátok el mennyi mindent próbáltam!:)) Ami fantasztikus még: Matthew Sigmonnak van a neve írva nálam s a zene címe Sleep Through The Rain, ez egy 29 perces elalvást segítő zene és tényleg csodákat tett nálam! HA valami érdekel valakit, a Google a barátod:) Letölteni is lehet, csakis halkan mondom, még én se hallom meg, olyan halkan..
16. fzsu88
2010. ápr. 5. 23:06
Én sem vagyok sajnos jó alvó. Nekem sokat segített egy macskagyökeres táplálékkiegészítő, most ha felkötnek se tudnám megmondani a nevét, de zöld:))hátha tudja valaki miről van szó. Ha van macskád, az is értékelni fogja, de akkor már lehet a röhögéstől ébredsz fel annyira hogy nem tudsz majd elaludni...(a mi macskánk mindig hihetetlen műsort levágott ahogy megérezte a szagját). Azonkívül a meditációs cd valóban jó tanács, sokat tud segíteni. Van egy-két jó könyv is az alvásról, pl. Deepak Chopra (bocsi nem tudom a magyar címét, na ma nagyon nagy segítség vagyok...) Restful Sleep, meg rá lehet keresni a neten is én találtam jópár hasznos könyvet ezzel kapcsolatban. Megpróbálok rájönni a macskagyörekes nevére...
2010. ápr. 5. 22:39
Csukd be a szemed, és lazíts:)
2010. márc. 19. 21:01

Tanuld meg az ellazulás művészetét!!!


Vegyél mélyen, lassan levegőt az orrodon keresztül!!


Lazíts el magad ahogyan tudod!!


Érezd hogy egyre jobban elnehezül a tested, egyre mélyebbre süllyedsz.


A legtöbb esetben azért nem tudsz aludni mert a félelem, a pörgés, az aggódás, az agykattogás uralja az életedet.


Ilyenkor természetesen feszült és merev vagy, az alvás viszont a lazaságról és a nyugalomról szól...

2010. márc. 19. 20:49

szerintem egy jó meditációs cd pl.: Balog Béla "tudatalatti tizbarancsolata" nagyon jó, nem csak megnyugtat, de pozitiv gondolkodásra is megtanit.


ha valaki csak beleszeretne hallgatni a naplomban talál töle meditációt és egyéb más meditációkat, lehet valakinek valami egészen más fajta meditáció jön be.. :)

2010. márc. 19. 20:48
Hogy állsz a futással, lefutsz félórát és alszol,mint a bunda. Más ha lelkieredetű a problémád. Meleg tejet is szoktak ajánlani.
2010. márc. 19. 20:45
Ha régóta tart,menj el dokihoz!
2010. márc. 19. 20:45
altató?:) én meg álmodni nem akarok pláne horrort nem:D
2010. márc. 19. 20:44
sajnos,én is fent vagyok sokáig.Ilyenkor álmos vagyok,de mire a gyerekek,elalszanak,én már nem vagyok álmos,csak szenvedek.......
2010. márc. 19. 20:43
számolj báránykákat.. 100, 99, 98, 97,96, 95,.. mire 1-hez érsz biztos alszól :))
2010. márc. 19. 20:43
párnád alá levendula ----vagy a párnád csücskére csepegtetett levendulaolaj!!! nekem szokott segíteni....vagy ametiszt gyógykő a párna alá....
2010. márc. 19. 20:41
gyógynövény tea, vagy nekem az orvos meleg kakaót mondott
2010. márc. 19. 20:39
Én rengetegszer felébredek éjszaka,miért lehet ez?
2010. márc. 19. 20:39
Még korán van...miért akarsz aludni?
2010. márc. 19. 20:39
Miert nem tudsz aludni?Az sem mindegy,hogy mi az oka!Bant vmi?
2010. márc. 19. 20:38
igyál meg egy pár üveg sört :)
2010. márc. 19. 20:37
Nem tudok aludni!tudtok adni valami tippet, hogy aludjak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook