Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismeri valaki a "JÓGI TORTÁT"? fórum

Ismeri valaki a "JÓGI TORTÁT"? (tudásbázis kérdés)


14. globus (válaszként erre: 13. - Potyek)
2010. márc. 22. 07:20

:)) Ne hari, tálcán kínálta magát :))

A torta jól néz ki, akár vele, akár nélküle! :)))

13. potyek
2010. márc. 22. 07:11

Jó,jó....mindenki azon a kis ó betűn lovagol!!!!:o)

Lemaradt és?Legalább röhögtök egy jót,nem?

12. globus (válaszként erre: 9. - Potyek)
2010. márc. 21. 21:00

Főleg a 2 evőkanál kaka :)

Bocsi, ezt nem tudtam kihagyni :D

11. potyek
2010. márc. 21. 19:21

sziasztok!

Sikerült!Igaz ez nem egy hagyományos meggyes piskóta,senki ne számítson megszokott ízre.Egy biztos,hogy ne mondjátok,hogy répából van,mert senki nem fog arra gondolni ha megkóstolja!

Én több,mint 2 óráig sütöttem,egy óra fólia alatt és több,mint egy óra fólia nélkül.Picit sült lett a széle,alja,de én azt különösen szeretem,féltem nehogy nyers maradjon és kanalazni kelljen!

Mindenképpen fél adagot csináljatok, az is bőséges.Én egy 26cm átmérőjű kerek tortaformába csináltam,de legközelebb szögletesbe fogom,mert egy-egy tortaszelet szerintem nagyon nagy,kicsit nem lehet vágni,mert szétesik.Kis kockákba jó darabolni.Igazán laktató,mára már alig van belőle...

10. hnora (válaszként erre: 9. - Potyek)
2010. márc. 20. 18:34
Mi is kíváncsian várjuk, hogy milyen lesz :))) Mindenképp számolj be róla!!!
2010. márc. 20. 08:46

Csajok!Lefotóztam és betettem sülni!

jól néz ki,az biztos, csupa finom dolog van benne; kíváncsian várom,hogy milyen lesz!

8. hnora (válaszként erre: 7. - Potyek)
2010. márc. 19. 21:13
ajjaj, akkor buktam a holnapi lakásavatót :( Nem baj, majd akkor a jövő hétre bekeverem :)
7. potyek (válaszként erre: 6. - Hnora)
2010. márc. 19. 21:00

De azt írja a recept, hogy hagyni kell állni egy-két napig.

E-mailen kaptam egy ismerőstől,de nem tudom miért ez a neve a tortának!

6. hnora (válaszként erre: 5. - Potyek)
2010. márc. 19. 20:55
oké várom nagyon az eredményt:) Mi holnap megyünk lakásavatóra, oda akarok sütni, eddig úgy volt, pórétorta lesz. De megvárom a tapasztalataidat, és lehet változtatok :)
2010. márc. 19. 20:36

Én már bekevertem,de fele mennyiséget,mert tegyük hozzá:nem olcsó recept.

Mindent megvettem hozzá,de félek kicsit tőle,hogy mitől is fog összeállni ez a torta?Se tojás,se liszt....

Holnap reggel fogom sütni,majd leírom,ha érdekel.

4. hnora (válaszként erre: 2. - Potyek)
2010. márc. 19. 19:53

KÖSZÖNÖM!

zseniális ez a recept! kinyomtatom és a hétvégén megalkotom!!!

egyébként tudod, miért jógi torta?

2010. márc. 19. 19:48
Nekem tetszik, de én inkább kakaót raknék bele:)
2010. márc. 19. 19:43

Íme a receptje:

JÓGI TORTA


Hozzávalók:

1 kg sárgarépa

3 dl gyümölcslé (lehetőleg 100%-os )

1,5 dl étolaj

30 dkg darált dió

20 dkg őrölt mogyoró

10 dkg szeletelt mandula

10 dkg kókuszreszelék

20 dkg szárított sárgabarack (négybe vágva)

10 dkg szárított magozott meggy

10 dkg szárított vörös áfonya

10 dkg kandírozott narancs v. citromhéj

1-2 csomag sütőpor ( a szárított gyümölcs, dió, mogyoró stb.mennyiségétől függően)

1 teáskanál só

4 evőkanál szőlőcukor

vaníliarúd

1 kávéskanál fahéj

2 evőkanál kaka

2 evőkanál őrölt pörkölt kávé

0.5 evőkanál teljes kiőrlésű liszt (v. zsemlemorzsa) a sütőedény beszórásához

Kis üveg 10-20 dkg extra cukor nélküli lekvár a torta bevonáshoz

3-(5 ) dkg étcsokoládé (70-81% kakaó-tartalmú) melyet ráreszelünk a torta tetejére


Elkészítés


Nagy tálba tegyük a komponenseket, hogy kényelmesen keverhessük össze


Meghámozzuk és közepes lyukú reszelőn lereszeljük a répát. A gyümölcslevet az olajjal összekeverjük és hozzáadjuk a répához Ezt követően szépen egymás után rárétegezzük a többi hozzávalót, és közben lazán kézzel összekeverjük. (Érdemes a dióba keverni az ízesítőket és a sütőport hogy jól elkeveredjenek és a vége felé beletenni a masszába, hogy ne törjön össze a dió). A legvégső homogenizáláshoz használhatunk keverőgépet.


Sütés előtt 2 órát állni hagyjuk a masszát a tálban, hogy a szárított gyümölcsök, a kókuszreszelék stb. kicsit megpuhuljanak.


Sütőpapírral kibélelünk, kivajazunk, majd zsemlemorzsával meghintünk egy torta- vagy kuglóf formát, majd beleöntjük a masszát és alufóliával bevonjuk / lezárjuk a tetejét.


Nagyon türelmesen, óvatosan süssük, mert könnyen kívül égett és belül sületlen marad. Fontos, hogy szilárd kéreg képződjön a sütés végére, mert különben szétesik és csak kanállal fogyasztható.


Előmelegített sütőbe tesszük, majd 180 fokon (légkeveréssel) ill. gázsütőben 3-as fokozaton 1 órát az alufóliával fedve sütjük, majd eltávolítjuk a borítást és tovább sütjük. A szokott módon megállapítjuk, hogy elkészült-e: beleszúrunk egy tűt vagy villát, és ha nem ragad rá a tészta, és szép világosbarna a felülete akkor kész is van. A mennyiségtől függően a sütés ideje 1,5-2 óráig is eltarthat.


Megjegyzés: 1-2 nappal korábban süssük meg, és hideg helyen tároljuk, hogy az ízek összeérjenek! Tetszés szerint változtathatjuk a komponenseket, de akkor az arányokra ügyeljünk!



Az egyéb komponensek és fűszerek íze dominál a sütiben, úgyhogy az embernek eszébe se jut, hogy esetlegesen répát eszik. :-)))))

2010. márc. 19. 19:39
Ismeri valaki a "JÓGI TORTÁT"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook