Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirál vagy fogamzásgátló? fórum

Spirál vagy fogamzásgátló? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 7. 10:45
Sziasztok!Látom régia fórum,de...nekem spirálom van,viszont nagyon nem jókor fog megjönni...el tudom valamivel tolni?köszi
2010. márc. 19. 20:10
Aki a goldlily, silverlilyt gyártja, készít teljesen plastic eszközt is, nulla fémmel. A hibaszázalék nagyobb, de én úgy emlékszem, nem számottevően.
15. Jk
2010. márc. 19. 19:52

van egy barátnőm akinek 17 éves korában megmondták, hogy nem lehet gyereke. most 30 és már van egy öt éves kisfia. szülés után felrakatott spirált. az ultrahangképen jól látni ahogy a kisbaba rajta csücsül a spirálon. :))

nagyon egyedi eset és vicces.

14. agnes1219 (válaszként erre: 9. - Babli)
2010. márc. 19. 19:27
tapasztalat. stb.szerintem.praktikus,megoldás.de./a GOLDLILIY.érdemes,kiprobálni./a gyártotól.ol-csobban.lehet,venni./cim.1023 budapest.űrömi-u-25-29./tel.335 0846/honlap.www.radelkis.hu/tel.335 0846/fém.érzékenyek,részére is. ágnes1219
13. Matica
2010. márc. 19. 17:36

Amikor nekem feltették, olyan volt mint egy méhcsípés. Egyébként sem szeretem amikor vizsgálnak, olyan kiszolgáltatott az ember lánya.

Amikor levették, az már rosszabb volt valamivel, de ki lehet bírni. Mondjuk nekem kicsi a fájdalomküszöböm, lehet, hogy más meg sem érzi.

2010. márc. 19. 17:08

Nekem kb 10-15ezer HUF volt, Silverlilym van.

Nekem k..ra fájt, mikor felrakták, de hozzáteszem, mikor menstruálok, borzasztó érzékeny vagyok, és tavaly még görcsölős is voltam, mikor feltették (az az igazi felegyenesedni is alig tudok fajta). Valakinek csak kellemetlen érzés, de nem fáj. Ez nagyon egyénfüggő, de pár perc alatt kész az egész, úgyhogy sok évre ennyi kellemetlenség elmegy... Egy nem kívánt terhességnál csak jobb lehet, és az igen-ineg ritka.

Persze, egy barátomnak mikor mondtam, hogy gondolkodok a sprilálon, vigyorogva azt mondta, én is azért vagyok, mert az anyám spirált használt, de tényleg kicsi az esélye. Nem igazán van jobb pearl indexű módszer.


Le még nem vették nekem, csak elméletben tudom. Ha szerencséje van az embernek, ambulánsként leveszik, ha nincs, akkor laminária :P

Biztos, hogy nem leány álom, de pl egy kiadós mentruációs görcsnél sokkal lazább dolog.

2010. márc. 19. 16:40

én is spirált akartam mert a gyógyszertől hízok de engem anyukám beszélt le mert neki volt és vérzet mellette mindig ellenőriztetni kellett neki .

de tényleg nem fáj mikor felrakják?és mikor veszik le?

2010. márc. 19. 16:36
nem fájt mikor felrakták? én ettől parázok,meg amikor leveszik
2010. márc. 19. 15:35

Milyen árban vannak a spirálok?S azt felteszik amikor megjön s ennyi,mehetsz szépen haza?

Én gyógyszert szedek,de lehet én is áthajlok a spirálra...

2010. márc. 19. 15:15

sziasztok!

nekem is spirálom van,én nem szeretem a gyógyszert meg amúgy sem ajánlotta a doki.Ezt meg felteszik aztán jó esetben ott van jó pár évig és kész.Szerintem a gyógyszer ártalmasabb sokkal mint a spirál.Igaz hogy hallottam már olyat is aki a spirál mellett lett terhes de utána néztem és azt találtam hogy akkor sem kell elvetetni a babát.....Többféle lehetőség is van ilyen esetben.

Na a lényeg hogy Én a spirálra szavazok!)

2010. márc. 19. 15:06

Az én nőgyógyászom a Mirenát javasolta, mert sajnos fémallergiám is van, és azt hiszem az nemesfémből van, amire nem vagyok allergiás. Amúgy monogám vagyok, úgyhogy a fertőzéstől nem félek, csak nem tudtam, hogy mire számíthatok :)


De akkor a következő alkalommal mikor megyek hozzá, felíratom a spirált :)

2010. márc. 19. 14:46
Nekem spirálom volt, mert a gyógyszert nem bírtam. Hat hónapig össze vissza volt mesim, volt hogy kétszer vagy háromszor is megvolt, de utána rendeződött. Sőt a mesim is jóval enyhébb volt. Én anno Mirenát használtam, sajnos az hormonos, így felszedtem néhány kilót. De még így is megérte. A gyógyót azért nem szerettem, mert az orvosom azt mondta, hogy az az egész szervezetre hat, így károsítja a szerveket, a spirál pedig helyileg hat. Mondjuk ez volt már vagy 10 éve, azóta sokkal jobb spirálok vannak, de ha válsztanom kellene, megint csak spirált tetetnék fel.
5. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 4. - Teleki_2007)
2010. márc. 19. 14:30
Az csak a hormonos spirál mellett lehet, pl. Mirenánál, mert a méhnyálkahártya annyira elvékonyodik, hogy nincs mi leváljon. Sima spirálnál erősebb lehet, meg elnyúlik. Nekem legalább 4 hónap volt, hogy beállt rendesre, előszőr több, mint 2 hét volt, aztán egyre rövidebb lett. Már azon gondokodtam, hogy levetetem, de megérte várni.
4. teleki_2007 (válaszként erre: 2. - 9f84fd6bb9)
2010. márc. 19. 14:22

Miért szűnik meg a menstruáció?

Nekem azt mondták,hogy a spirálnál erősebb lehet kicsit a menzesz...

2010. márc. 19. 14:20
Miután megszületett a második fiam, spirált tetettem fel mert a gyógyszert nem bírom.Mikor eldöntöttük,hogy szeretnénk még egy babát levetettem .Ezután 13 hónap múlva volt az utolsó mensim és azóta meg született gyönyörű kislányunk is.Nem a spirál miatt estem ennyi idő múlva teherbe, hanem nekem amúgy is nehezebben ment mert rendszertelen volt a menseszem.Most is felírattam már és a következő menzesznél fel is akarom tetetni.Nekem nem hormonos volt hanem sima és most is az lesz.....
2. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 1. - Bf5264a5b9)
2010. márc. 19. 14:18

A spirál jó megoldás, mert nem csak nem lehet elfelejteni, de olyan mellékhatásokkal, mint a bevitt plusz hormonok, nem jár. Bármikor le lehet vetetni (jó esetben járóbeteg szakrendelésen), és a fogamzóképesség visszaáll. Felejtsd el a sok rémhírt, a sok-sok fertőzésről, nyilván nem fekszel össze eszetlenül mindenkivel, és nem szabad túlhotdani, évente egyszer ellenőriztetni kell, ill. ha bármilyen betegségre utaló töneted jelentkezik, orvoshoz kell menni (de normális ember amúgy is ezt teszi), így problémamentesen hordhatod, úgy hogy észre sem veszed.



Nekem nyár végén tették fel, és nem volt olyan drága, kb. 10-15ezer, már pontosan nem emlékszem. Hozzáteszem, nekem nem hormonos van, az drágább, de nekem az volt a szempont, hogy semmilyen hormont ne vigyek be a szervezetembe. Meg ijesztő is, hogy az olyan drasztikus változást okoz, hogy megszűnik a menstruáció.

2010. márc. 19. 14:09

Melyiket válasszam?


Egyelőre két pro érv van a spirál mellett: egyrészt, hogy az éves 24ezer helyett 50 ezer ft kb 10 évre; másrészt hogy nem kell mindig azon pánikolni, hogy el ne felejtsem bevenni.


Babát szeretnénk még egyet, de egyelőre nem lehet sajna, mert a szülés során és után történtek dolgok, amik miatt várni kell vele pár évet. Úgy tudom a spirált is le lehet vetetni, és semmivel nem kell többet várni, mint a gyógyszer abbahagyása után.


Melyiket javasoljátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook