Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ételallergia vizsgálatra beutalót hol kérhetek? fórum

Ételallergia vizsgálatra beutalót hol kérhetek? (tudásbázis kérdés)


26. c1e9612cd3 (válaszként erre: 25. - C9cd845d08)
2010. júl. 13. 05:32
menj el a bőrgygyászatra, vagy a gasztroenterológiára, attól függően, hogy bőr, vagy enterális tüneteid vannak! És oda kérj akkor beutalót! Aztán onnan már majd irányítanak tovább! Bőrgyógyászatra tudtommal nem kell beutaló sem. Ha ekcémás vagy, akkor oda menj!
2010. júl. 4. 07:49

Én hiába mondtam a háziorvosomnak, hogy kellene egy ilyen ételintolerancia vizsgálat, nem küldött el vérvételre. Pedig rengeteg gyanús tüneteim vannak, de pontosan még nem tudom hogy melyik ételtől lehet.

Maszekban meg elég drága vizsgálat.

24. c1e9612cd3 (válaszként erre: 21. - 8fd47b681f)
2010. márc. 27. 20:37
én a helyedben bőrgyógyászhoz mennék el, és annak vetném fel a gyanúm.
2010. márc. 25. 15:56
jah és szerinted az mennyire egészséges, mert kb. pár nap után azt veszem észre, hogy fáradékony vagyok, fogyok és ropognak az izületeim.
22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - 8fd47b681f)
2010. márc. 25. 15:24
nem próbáltad,hogy mondjuk 2 hétre teljesen elhagyod a tejtermékeket, és van-e változás?
2010. márc. 25. 15:21

Talán még figyeli valaki a topikot...


Szóval nem is az a kérdés, mire vagyok allergiás, mert ez nálam nem allergia, hiszen csak gyulladt pattanások jelennek meg...


Inkább érzékenységről van szó...


Tehát melyik táplálék, étel vált ki nálam olyan érzékenységet, hogy pattanásos leszek tőle.

Ugye általában a Chips ilyen, bár az mindenkinél, de pl. a tejtermékek már elég egyedi eseteknek tekinthetőek, hiszen van aki kiapttog tőlük, van aki nem...


Szóval akkor...menjek el a háziorvosomhoz, mondjam meg, hogy erre meg erre gyanakszom, és majd ő ír beutalót a helyi kórházba, vagy menjek inkább privát bőrdokihoz, és majd ő írja meg a beutalót? Vagy netán ott helyben el is végzi a tesztet, vagy ezt mindenképp kórházban csinálják? Mert ah igen akkor tök mindegy melyik orvoshoz fordulok a problémámmal....


És milyen magánrendelés az, ahol pénzért megcsinálják a tesztet?

20. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 19. - 8fd47b681f)
2010. márc. 19. 20:05
Menj orvoshoz, és megmondja mi a teendő. Én azt hittem képben vagyok, aztán kiderült, hogy én keverem a szezont a fazonnal. Ez mindent elmondd arról, hogy itt mennyi segítséget kaphatsz.
2010. márc. 19. 19:08

És mivan akkor, va nem is ételallergiám van, hanem mittomén van egy fertőzés a gyomromban, esetleg vmi belső szervi gond..ezt mi mutatná ki? Sima vérgizsgálat?


ha jól tudom pl. pattanásokat okozhat szervi baj, gyulladás. Lehet van valami a gyomrommal, a májammal..ezt hogyan tudnám kideríteni,

18. c1e9612cd3 (válaszként erre: 17. - 9f84fd6bb9)
2010. márc. 19. 16:14

:) hidd el bőven eléggé tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal ( márcsak a szakmámból kifolyólag is)

Ha neked ennyire nagy a betegség tudatod, ám legyen. Meghagylak benne, nyugi!

17. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 16. - C1e9612cd3)
2010. márc. 19. 16:10

Azért az orvosomat nem fogod felülbítálni, ugye?


Van, aki érzékenyebb rá. Valóban az allergiát magyarul túlérzékenységnek mondjuk. Szóval, ha neked ragyáid lesznek a szotyitól, azt úgy is leírhatjuk, hogy a szervezetedben egy túl heves választ vált ki, vagyis számodra a szotyi egy allergén, a ragya redig egy allergiás reakció. Allergiás reakció lehet picsi, piros viszkető folt a kézen, pattanás szerű, fájó jelenség az arcon, a pulzus emelkedése, egyes testrészek dagadása, meg még ezeregy féle.

Persze Te úgy hívod vagy nem hívod a rajtad jelentkező jelenséget, ahogy akarod, de az alapfogalmakat szerintem ne írd át!

16. c1e9612cd3 (válaszként erre: 15. - 9f84fd6bb9)
2010. márc. 19. 15:19
szotyitól is ragyás lehetsz, de az nem feltétlenül allergia. Van, aki érzékenyebb rá. Nekem se kell sok szotyit, v bmilyen olajos magvat ennem, ahhoz, h szép kis ragyácskák ékesítsenek másnapra (vagy még aznap ), de ez még nem allergia.
2010. márc. 19. 14:59

Nekem is pattanás szerú kiütéseim vannak, és semmi más bajom. Ez nem ritka.

Felzabálhatok egy zsáknyi földimogyorót, és semmi már bajom nem lesz, csak ragyás lesz az arcom. Bár, szerintem ez épp elég...

14. c1e9612cd3 (válaszként erre: 13. - 9f84fd6bb9)
2010. márc. 19. 14:51

kiütéses jele lehet, h nincs ezeknek, de hasi panaszok, vagy gégeödéma (esetleg ajak ödéma, ha hozzáér a szája harapáskor) azért jelentkezne, ha allergiás lenne rá vki!

Sztem ez nem ételallergia lesz, inkább vmi más. Ezért kellene, h lássa először bőrgyógyász! 1 jó bőrgyógyász pedig a kiütés színéből, méretéből, formájából, szb. látja, h mi a baj!

2010. márc. 19. 14:43

Szerintem érdemes elmenni, mert vannak élelmiszerek, amiker nem fogyaszt az ember rendszeresen, de időnként mégis. Nem biztos, hogy követni tudja úgy, hogy rájöjjön a vendégségben evett vacsorából mi ütötte ki.

Meg huzamos ideig fennálló panasznál lehetnek szövevényes dolgok a háttérben. Nem hiszem, hogy eszembe jutott volna, hogy a sarjadzó gombák allergiás reakciót válthatnak ki. Ergo túlzottan elszaporodik a szervezetemben a candida, és kiütéseim lesznek.


Ránézésre a bőrgyógyászok nem igazán tudják megmondani, hogy mi okozza a kiütést, és csak tüneti kezelést tudnak adni. Vagyis valami kencétől leszárad a fél fejed, és ideig óráig tünetmentes lehet az ember, de visszatér. Pl. a mogyorónak és a répának nincs különböző, specifikus kiütése.

2010. márc. 19. 14:28

először lásson bőrgyógyász mindenképpen! Aztán majd az küld tovább, ha szükséges! De otthon te is ki tudod szűrni ezeket, ha kivonod a kajádból a tejet, és a glutént tartalmazó ételeket. Pár hét, és tudni fogod, ha az okozza (habár ezeknek az allergiáknak más tünete is lenne, és az erősebb lenne, mint a pattanások).

Ha kivontad az étrendedből ezeket az alapanyagokat (de figyelj rá, h semmi olyat ne fogyassz, amibe csak egy kevés is lehet!), és hagytál időt, h kiürüljön a szervezetedből, szép lassan, 1enként kezd el visszavezetni. Csak kis adagokkal kezd (pld. tejnél: 1 joghurt, vagy kefír 1 nap, és így tovább).

Ha a kiürüléses időszakban letisztul a bőröd, aztán a visszavezetésnél újra jelentkezik a probléma, akkor valószínűleg az van, amire gondolsz.

Próbáld meg!

De sztem egy bőrgyógyász hamarabb megmondja, h mi okozhatja a dolgot.

2010. márc. 19. 13:47
Lehet... Meg akkor kérdés lehet, hogy menyik kórház mennyire van felszerelve, mert azért vannak eltérések. Akkor legésszerűbb lenne felhívni a helyi kórházat.
2010. márc. 19. 13:42

Most már leginkább vérből, izotópos vizsgálattal csinálják az allergia tesztet...


És rengeteg dolgot megmutat ez a vérvizsgálat...


De tényleg, a tüdőgondozóban is csinálják vérvételt, mert van, Akinek asthmás problémát okoz, többek közt...

2010. márc. 19. 13:35

Tejet és glutént szerintem csinálnak, mert viszonylag gyakori probléma. De ha kiütéseid vannak neked is, akkor szerintem nem ilyen problémád van, ezek inkább hasfájás, hasmenés formájában szoktak tünetetet okozni.


Én kb. egy éve csináltattam a tesztet, amit egy pár éve nyugdíjas bőrgyógyász csinált, előtte a kórházban dolgozott. Azt mondta, hogy a kórházban olyan kiterjedő szűrést nem csinálnak élelmiszerre, mert körülményes.

Én pollen és fém tesztet is csináltattam. Egyik nap megbököd, rácsepegtet, tapaszt ragaszt, aztán megnézi másnap, meg harmadnap is (és leszedi a tapaszokat).

2010. márc. 19. 13:30
nahát nekem pont az kéne, hogy mindenre leteszteljenek, de főleg tej és glutén...szóval ezeket meg sem csinálják az SZTK-ban?
2010. márc. 19. 13:15
Igen, házidoki, meg bőrgyógyász is adhat beutalót... nekem speciel a bőrgyógyász adta, bőrgyulladás miatt...
6. Wenta (válaszként erre: 2. - 8fd47b681f)
2010. márc. 19. 13:12
Gluténra van egy gyors teszt otthonra 1 csepp vérből. Nagyon megbíztahó 3200 ft .
2010. márc. 19. 13:12
Azért nem csinálják, mert macerás.
2010. márc. 19. 13:10
Én csináltattam magánrendelésen, mert a kórházban glutént meg laktózt még talán szűrnek, de egy csomó mindent nem. Kb 5 ezer Ft, és 3szor kell megjelenni.
2010. márc. 19. 13:08
Háziorvosnál.....mi ott kaptunk!
2010. márc. 19. 13:07

lég rendszertelenül jönnek ki rajtam gyulladt piros pattanások. Van hogy egy hétig semmi bajom, máskor meg majdnem minden nap. Szeretném kiszűrni az okokat.

Ezért legelőször azt akarom kideríteni, nincs-e valami allergiám (tej, glutén).

Hol kérhetek beutalót? Háziorvos vagy bőrgyógyász?

2010. márc. 19. 13:07
Ételallergia vizsgálatra beutalót hol kérhetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook