Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhen kívül, vagy belül? fórum

Méhen kívül, vagy belül? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 5. 07:18
Sziasztok! Én már a legelejétől produkáltam a tüneteket, a tesztem meg már a menzi elmaradásakor nagyon erősen húzta a csíkot. Hat hetesen vasárnap lett egy rózsaszínes folyásom, siettünk be az ügyeletre. Megvizsgáltak tapintással és azt mondták csak várni lehet, elképzelhető hogy elvetélek. UH-n még nem voltunk, mert a dokim szerette volna megvárni vele a 6. hetet. Hétfőre voltunk bejelentkezve, de vasárnap este 10-kor a kórházban sikerült egy ultrahangot is kiharcolnom. Azt mondták, hogy méhen belül nem látnak semmit és hogy nincs is terhességre utaló jel. Kétségbe estem. Méhen kívül sem láttak semmit. Levettek egy béta HCG-t és mondta a doki, hogy maradjak bent a kórházban, mert lehet hogy méhen kívüli. A HCG 5000-res lett. 2 nappal később megismételték a béta HCG-t és ismét elküldtek vizsgálatra. A HCG-szintem tovább nőtt. Az UH-n megint nem láttak semmit, de aztán hosszas kutatás után megláttak valamit a petevezetékeknél. Azonnal műtöttek, a terhesség az egyik petefészkemen volt kívülről 2 cm-es petezsákkal, a petefészekből is ki kellett venni egy darabot... Szerintem nagyon fontos, hogy minél hamarabb menjen az ember dokihoz ha terhes, a méh állapotából úgyis már a 4. héten is látszik a méhen belüli terhesség, legfeljebb a petezsákot még nem veszik észre. Utólag olvastam azt is, hogy ha terhesen bármilyen vérzés az elmaradt menzi után kb. 2 héttel jelentkezik, az már a méhen kívülinek a gyanujele.
42. T.Viki
2010. ápr. 6. 13:05

sziasztok!


Már két hete hat hetes terhesnek vagyok elkönyvelve:)Ma is azt írták a papíromra!

Ma végre látták a 4mm-es embriót,hallottam a szívhangját,tehát méhen belüli!

Minden klasszul alakul,üzenem a sorstársaknak, aki hasonló cipőbe kerül, bízzon az utolsó másodpercig:)))

41. babszibobó (válaszként erre: 40. - T.Viki)
2010. márc. 26. 20:24
Vigyázz nagyon magatokra!
40. T.Viki
2010. márc. 26. 18:37

sziasztok!

Megvan a 15*11mm-es petezsák!!!!

Bhcg 8580


a méretek alapján visszavettek egy hetet a terhességemből, így nem hat, csak öt hetet írtak a papírra:)

39. vakri
2010. márc. 24. 20:02
Szurkoltam én is nagyon, örülök. Gratula 8 hó múlva, jó? :-)
38. babszibobó (válaszként erre: 36. - T.Viki)
2010. márc. 24. 19:41

Gratu!Szuper!

vigyázz nagyon magatokra!

írj majd még!

2010. márc. 24. 19:05
Ez nagyon jó hír! :) Halkan ugyan, de azért már gratulálok! ;) Az utolsó mensi első napjától számítják a terhességet, gondolom azért van más a kiskönyvedben. Nekem 5+3-nál petezsákok látszódtak, 7+4-nél már szívhangok is voltak!:)
36. T.Viki
2010. márc. 24. 14:56

Sziasztok!

endometrium: 18mm,benne 9*10mm-es gestatios gyűrű:)

vagyis alakul:):):)

és a lényeg, hogy méhen belül, fundusközelben( majdnem pont középen) a legjobb helyen.

utánanéztem és a tényleges együttléttől számolva a 26. napon vagyok, vagyis ténylegesen közel 4hetes a terhességem, aminek megfelelnek a méretek.


Az, hogy a kis könyvembe már kb.6hetesnek vagyok elkönyvelve, az legyen nekik ijesztő, én örülök a gestatios gyűrűmnek:)

Még egy hét és remélem hallom dobogni!!!:)

35. babszibobó (válaszként erre: 34. - T.Viki)
2010. márc. 22. 11:43
:-)Drukkolok!Várom-juk a fejleményeket!
34. T.Viki
2010. márc. 22. 11:01

Sziasztok!


fundus közelben 7*6 mm-es echofelritkulás:)

a dokim csak annyit mondott": lehet, hogy mégis méhen belül lesz?"

akkorát dobbant a szívem, az esély 50-ről 60%-ra kúszott és nekem ez elég.

Azt mondta, hogy korai szakaszban lehet ugyan a méhen kívüli terhességnek méhen belüli vetülete, de 2 nap múlva kontroll és ha legalább 10mm-esre nő a pici folt..akkor bizony hivatalosan is méhen belülinek nyilvánítják!

Köszönöm mindenkinek a tapasztalatokat!

33. T.Viki (válaszként erre: 30. - Eperlevél)
2010. márc. 21. 17:28

* a teszt pozitív, vérzés nem volt

* se pecsételés, se folyás

* nem fáj a derék

* ingatag hangulat onnantól, hogy nem látott petezsákot a dokim:)

* nincs

* álmosság...hmmm...az mindig:) de nem kórós!

* szerencsére az alhasam se szúr


viszont, már a kimaradt mensi 3. napján befőttet ettem befőttel és a cicim is fájt...ez lehet intenzív tünet....


az a baj, hogy már most rosszul vagyok a holnapi ultrahangtól...ha megint semmi, ott kapok szívinfartust!!!!

32. T.Viki
2010. márc. 21. 17:23

Pocaklakó!


Köszi, hogy megosztottad,már én is felkészültem, hogy ebből kórház lesz:(

sajna megerősítettél egy gondolatot, méghozzá azt, hogy ha nagyon rossz helyen van, nem látják a méhen kívüli terhességet...de attól az ott van.

Sok örömet a 4hónapos pocaklakóhoz!!!!

2010. márc. 20. 17:42
sziasztok kriszti vagyok nekem sjan volt méhen kivüli terheségem és majdnem rá is mentem ha apárommal nem vagyunk eröszakosak 2008 novemberében oktober vége november eleje fele kezdödöt nem jött mega mensi ekkor csináltam egy tesztet ami pozitiv lett majd elmentem dokihoz ot azt monták semmit nem látnak menjek visza késöbb akkor sem látak semmit ujra és ujra csináltam tesztet vérzés nem volt semmi extra aztána a párom bedurant és elvit a baros utcai nögyogyászati klinikára ott is megvizsgáltak ott is azt monták semmit nem látnak valoban kicsit duzadtabb a nyálka hártya elkültek ultrahangra ot sme láttak semmit már azt hitték kitalálom látam rajtuk aztán montam hogy atesztek egyfolytában pozitivak és hányingerem is van na erre azt monta másnap mejek be és vesz vért meg csináljak egy tesztet megcsináltam reggel leveték a vért közölte a doki hogy terhes vagyok én mosolyogtam hiszen tudtam de ö monta ne örüljek mert valoszinü méhen kivüli bent tartotak és két nap mulva ujra leveték a vért aminek a számainak duplázodnia kelet volna sajna ez nem történt meg közölték hogy mütét kis mütétröl volt szo de nagy lett belöle mert császár vágást csináltak mert a méh fal és pete vezeték közé volt beroncsolodva egy cseresznye nagyságu embrio ugy hogy idöben mentem mosolygot is és megköszönte hogy eröszakos voltam nekem eza negyedik probálkozásom 2008 ban sjan elestem és egy 20 hetes babát kelet megszülnöm aztán tavaly meg szintén abab a korházba voltam terheségel ott azt monták van egy leválásom meg egy hematomám azt monták nem veszélyes hazza engedtek jo ot volt elözménye barnás folyás hazza mnetem elmnetem a dokihoz akihez tarozom és azt monta minden oké egy honap mulva mnejek visza visza mnetem és már baj volt nem volt szivhangja ugyanis nem kapot elég tápanyagot a kicsi röviden ennyi bocsika hogy ennyit irtam most 4 honapos vagyok és minden oké renélem senkit nem akartam elijeszteni vagy megijeszteni csak gondoltam jo ha tudjátok
2010. márc. 20. 16:02

A méhen kívüli terhesség jelei:


* a terhességi teszt pozitív lett, ennek ellenére vérzés jelentkezik

* barnás vérzés vagy folyás az elmaradt menstruáció idején

* fájós derék

* ájulás, vagy ájulásközeli érzés, szédülés

* ingatag hangulat

* végbélfájdalom

* álmosság, aluszékonyság

* erős, szúró alhasi fájdalom


Méhen kívüli terhesség esetén a terhességi teszt ugyanakkor mutat pozitívat, mint a rendes terhességnél, a tünetek azonban nagyon hamar és igen intenzív formában jelentkeznek! Amennyiben ezek mellé még barnás folyás, barnás vérzés vagy erős vérzés társul, azonnal orvoshoz kell fordulni! Akár pozitív lett a teszt, akár nem, ha úgy gondolod terhes vagy, érdemes legkésőbb a betöltött 5. héten elmenni orvoshoz, mert ultrahanggal kimutatható a méhen kívüli terhesség és ez az életedet mentheti meg!

29. eperlevél (válaszként erre: 12. - T.Viki)
2010. márc. 20. 16:00

korai szakaszban gyógyszeresen is "kezelhető"


de rögtön leírom neked a pontos tüneteket

28. babszibobó (válaszként erre: 27. - T.Viki)
2010. márc. 20. 13:06

Akkor hétfőn itt tali!

minden jót!

27. T.Viki (válaszként erre: 26. - Babszibobó)
2010. márc. 20. 11:18

Másodszorra az ügyeletesorvos, hatalmas tapasztalattal a háta mögött.(Dr.Szemán)

Rendes volt, átbeszéltünk mindent.

Bal oldalamon látta a bevérzett tüszőt, tehát terhesség van,csak azt nem látják hol...süt a nap, megyek gondolatelterelni:)


hétfőn további fejlemény....

26. babszibobó (válaszként erre: 21. - T.Viki)
2010. márc. 19. 20:06
Szia!másodjára ki nézett meg uh-n?
25. Pocok:) (válaszként erre: 21. - T.Viki)
2010. márc. 19. 19:37

Igen,mondhatjuk!

23 évig miskolci,most kicsit mellette:)

24. Sicike (válaszként erre: 13. - T.Viki)
2010. márc. 19. 18:41

Hát,izgatottan várom a további fejleményeket én is!

Megy a drukk!

2010. márc. 19. 18:29
De ne rágódj most semmin, pihengessél, bízom benne, hogy jó híreket kapsz majd. Amúgy 5 hetesen még korai. Nem minden terhesség zajlik egyformán, sőt! Olvasgass itt kicsit és látni fogod, hogy más is járt hasonló cipőben, de aztán szerencsére jól alakultak a dolgok. Nálad is így lesz! Vagy próbálj meg kikapcsolni a következő vizsgálatig, itt a jó idő, lehet csavarogni :-) Könnyen beszélek, pedig anno nekem is csak ezen járt az agyam...Megértelek, de ne add fel és drukkolok neked! Remélem hétfőn jó híreket adsz :-)
22. ea06f15181 (válaszként erre: 20. - T.Viki)
2010. márc. 19. 18:22
Hát elég kemény volt..Mivel június hóban úgy jártam ezért a második alkalommal éppen 5 hetet töltöttem amikor elmentem egy másik maxek dokihoz duplaannyiért, hogy nézzen meg mielőtt a sajátomhoz megyek. Úgy voltam több szem többet lát. Bíztam benne, hogy jó hírek lesznek. Éppen 5 hetes voltam. Mondta hogy a méhben nem lát petezsákot és a méhynálkahártya csak 7 mm, ami nagyon kevés ahhoz hogy ott megtapadjon. Kb fél óráig u.h-ott hüvelyivel, mikor látott egy képletet jobb oldalon, de nem tudta megmondani mi az.Nem biztatott. Ez pénteki nap volt. Kedden mentem saját dokimhoz ő nem látta (pedig jó doki, csak nem mindegy mennyire spéci a gép). be akart fektetni, de mivel nem volt tünet meggyőztem, hogy még adjon 4-5 napot. Ha bármi van akkor rögtön be tudnak viinni. Nem szíesen engedte de belement. Persze kétnaponta ugyanúgy kelett mennem u.ra év vérvételre. Akkor sem látott semmit, ezért szombaton azt mondta hogy most már feküdjek be nehogy gáz legyen. Amikor méhenkívüli gyanú van akkor elvileg azonnal be kell feküdni, mert nagy baj lehet, ha itthon szétreped a petevezető. (de ilyenem nem volt szerencsére. ) A hcg 1000, 1572. 2736... és ez volt a szombati mikor befeküdtem. Ekkor már a kórházba is látták a jobb oldali képletet. Majd szuri és két nap csend. Mivel vasárnap is egész nap fájt a mellem már mondtam a nővérkének hogy tuti nem hat a szuri. Nem is véreztem, valamint kezdtem szagérzékeny lenni. Hétfőn reggel igazolódott amit éreztem. akkor a hcg már 3000 felett volt és volt szívhang is. :-((( Na itt már rosszabb volt. Két óra múlva műtét, 5 nap múlva varratszedés és hazaengedés. Ami az egészben fura, hogy a kiváltó ok szerintem nálam egy gyógyzser volt. De mivel orvosilag nem igazolt, ezért nem ecsetelem. A lényeg, hogy sosem volt cisztám és ettől a bizonyos gyógyitól cisztá lettem. Utánaolvastam és elvileg a ciszta ha nagy vagy sok, akkor emiatt előfordulhat méhenkívüli... vagyis okozhatja. Érdekes hogy mindkét teherbeesés előtt szedtem ezt a gyógyit és rögtön terhes lettem, mindkétszer mellette és mindkétszer igazolta az u.h a ciszták jelenlétét (ami a tájékoztatón rajta is van, hogy ciszttát okozhat)
21. T.Viki
2010. márc. 19. 18:00

Pocok:)

Te is Miskolci vagy?


köszi a biztatást:)

20. T.Viki (válaszként erre: 16. - Ea06f15181)
2010. márc. 19. 17:58

biztosan nagyon kemény időszak volt...hogyan is lehet ezt átvészelni?

nekem most azt mondta a doki, hogy ha bebizonyosodik a méhen kívüli,akkor az biztosan a jobb oldali petevezetékbe lesz...ezt vajon valahonnan látják?

félelmetes, de nekem sincsen se alhasi fájdalom, se szurka, se pecsételés....viszont a cici az feszül:)


de az is lehet, hogy 6 vagy 7 hetesen már fájni fog....


a második alkalommal a pecsételés és az " előzmény" miatt kellett befeküdnöd???

2010. márc. 19. 17:53

Hááát:((((

De legalább látott más is...

Lehet h még annyira korai h nem látni.

De legalább megnyugodtál kicsit hétvégére...

Szoritok!

18. T.Viki
2010. márc. 19. 17:51

Sajnos jó hír nincsen, de nagyon rossz sem...újabb orvos, spéci ultrahanggal, de se kívül, se belül semmi.

Viszont jó volt egy másik véleményt is hallani, Ő azt mondta 50-50% az esély, nem feltétlenül kell látnia az 1520-as BhCg szint ellenére!!!

Garantáni nem tudja,hogy méhen belüli, de a lehetőség benne van.(ez most nekem hétvégére elég is:)

Viszont azt is mondta, hogy 5 hetesen a méhen kívüli terhesség 20%-át látni csak,úgyhogy bármi lehet:(


Hétfőn vérvétel és ha tovább emelkedik a hcg, befektetnek engem is megfigyelésre......jajj nekem.....

2010. márc. 19. 17:47
Viki!Mizu????????
2010. márc. 19. 17:33

Szia! Szerintem még korai lehet, azért nem látják nálad. Barátnőmnek sem látszott csak hat hetesen a petezsák. Nekem két méhenkívülim volt 2008-ban (június és november) egyik a bal, másik a jobb oldali p.vez-ben. Érdekes, nekem amikor a bal oldaliban volt, akkor ugyanúgy rosszullét volt, hányinger és hasszurka (főleg tüsszentésnél feszítő érzés, mindig összegörnyedtem, úgy szúrt bal oldalt..U-h-ra menetm 5 és fél hetesen, de akkor csak méhnyálkahártyát láttak még, mondván korai)6. héten vérzés és irány a kórház. Mégcsak nem is pecsételő vérzés. Bent tartottak, hogy biztos vetélés, de sajnos kiderült, hogy nem jó helyen van, és valóban elment, így nem kellett műteni. Pár hétig bent voltam, megfigyelés alatt. Kétnaponta vérvétel bétahcg, stb. (bétahcg ötezervalamennyi volt és szinte kétnaponta feleződött..de 500 körül volt amikor azt mondták hogy kiengednek.)

Majd a második alkalommal reménykedtem mivel nem volt hasszurka viszont volt mellfájdalom, mármiont feszült, elég rendesen kidudásodtam :-)Még csak 5 hetes voltam nem volt rosszullét, semmi, de egy nap ilyen barnás pecsételé volt a tisztaságin. Aztán másnap nem, aztán két napig igen, utána megszünt. Bíztam benne minden oké. Az előzményekre tekintettel már az 5. héttől u.h és bétahcg figyelés volt. Persze u.h semmi... De a bétahcg nem volt olyan magas mint az első méhenkívülinél. 5 hét két naposan 1000 volt azt mondták, hogy ez már látható, de nem minden esetbe, ezért két nap műlva újabb u.h. Semmi.. Fájni nem fájt semmi (csak a mellem. Egy hét múlva hat hetesen megtalálták. Szabályos petezsák szívhang- csak éppen jobb oldalt a petevezetőben) Befeküdtem, még aznap kaptam methotrexatot (a nevét nem tudom pontosan, de elvileg ez elvette volna a babót) Nem hatott. Ez szombat volt és hétfői ultrahangon szívhang ugyanúgy. Azt mondták nagyon szép és erős, valamint szabályos zsákban...Csak éppen rossz helyen. Még aznap megműtöttek, el kellett távolítani a jobb oldali petevezetőt.

15. corby
2010. márc. 19. 14:43

Szia!


Nekem az első terhességnél az egyik doki semmit nem látott,másnap elmentem egy másik dokihoz aki már a kézi vizsgálattal is meg tudta állapítani hogy terehs vagyok.

A másodikkal úgy jártam,hogy már 4 hetes terhes voltam mikor kiderült,akkor elmentem dokihoz(nem tudtam mennyi idős terhes lehetek,mert sosem volt szabályos ciklusom)

Nem láttak semmit,ezért vérvételt csináltak,ott kiderült hogy baba van,de nemtudni hol.Gyanus volt hogy méhen kívüli.5 napig feküdtem a kórházba és minden nap uh-oztak.Így az 5 hét vége körül már láttak petezsákot.Szerencsére méhen belül volt.Kíváncsi vagyok a te eredményeidre.

2010. márc. 19. 14:43
Remélem a legjobb hírekkel térsz vissza!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook