Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Páromnak Zsugor vesét állapítottak meg, gyógyítható? fórum

Páromnak Zsugor vesét állapítottak meg, gyógyítható? (beszélgetős fórum)


5. redworm (válaszként erre: 4. - C7767d161d)
2016. okt. 13. 19:19
szeretnek érdeklődni, hogy van a férjed? Hasonló probléma van nálunk is a családban
2010. márc. 19. 12:34

Sajna a másik veséje sem egészséges!Most ugyan rendben van de félünk.

Van egy stent is a szervezetében ami miatt vérhígítót kell szednie.

2010. márc. 19. 12:14

Szia!

Köszönöm hogy írtál!Én azért félek mert itt nem csak erről lehet szó!2 komoly műtétje volt ,majdnem elveszettül,és most nagyon megijedtem amikor írta hogy zugorvesélye van.

2010. márc. 19. 12:01

Szia Jessica!

Az édesanyámnak is zsugorveséje van és azt mondta neki a nephrológus, hogy ez csak egy állapot, nem kell tőle félni. A vese még működik, félévente kell járni kontrollra (vizelet-, vérvizsgálat), szükség esetén hasi CT vizsgálatra, ahol azt is meg tudják mondani, hogy hány %-ban működik még a zsugorodott vese. Szóval az én anyukám már kb. 15 éve rója ezeket a köröket, egy dologra hívták fel a figyelmét, ha hírtelen vérnyomás kiugrásoka észlelne, akkor soron kívül jelentkezzen egy kontrollra, mert amikor ez a vese leáll, akkor fog ilyen tüneteket okozni, de lehet, hogy ez soha nem fog bekövetkezni. Abban az esetben ha mégis, akkor pedig ezt a zsugorodott és már le is állt vesét eltávolítják, de a másik vese továbbra is ellátja a feladatát. Egy jótanács a párodnak: nagyon vigyázzon, hogy ne fázzon fel, ne kapjon vesemedence gyulladást, mert az egyébként is igénybevett veséinek nem tesz jól.


Remélem sikerült kicsit megnyugtatnom téget.

Szép napot!

2010. márc. 19. 11:46
Férjem most volt kontrollon 2 szer műtötték vese táji érszűkülettel,most zugorvesét állapítottak meg nála,ez gyógyítható???,mert a neten elég rosszakat olvastam róla!Segítsetek!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook