Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit egyen a kutyám?-könyv fórum

Mit egyen a kutyám?-könyv (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
232. emrus (válaszként erre: 231. - Ata06)
2012. aug. 25. 08:50

Hát az én kutyusom, nem fogadja el a száraztápot mindennap, pedig nem bánnám, a házit sem kéri mindennap, váltogatni kell.

Külön főzök neki, nagyon szereti a rizst, és a főtt tésztát, meg a májat, fűszer nélkül szoktam neki megfőzni, csak só és zsír kerül bele, mert ugyebár az étolajat sem kedveljük. És mindíg van egy kis csonti, mert az megint a kedvenc. Ja és még teszek a kajába egy pár szem borsót, kukoricát, és sárgarépát. Kap még hozzá vagy egy kis túrót, vagy egy kis sajtot, kefírt, tejfölt. Tejet nem.

231. Ata06 (válaszként erre: 229. - Emrus)
2012. jún. 3. 22:20

Ne vettem észre, hogy írtál! Hát jó régen volt!:P

Azóta lehet, hogy már nem is érdekes a dolog!

Azért leírom, hátha másnak is fontos lesz!

A zsír nagyon fontos az étrendjükben, mert evvel elégítik ki az energia igényüket! Nem véletlenül van a tápokban különböző mennyiségű zsír, attól függően, hogy kölyök, felnőtt, idős vagy verseny kutyáról van szó!

Én mindig a táp mellett teszem le a voksomat, mert annak ellenére, hogy jót akarunk a kutyánknak, nem tudunk olyan összetételt biztosítani nekik, ami a korosztályuknak és fajtájuknak megfelelő! Persze a kutyusnak nagyon ízlik a a házi koszt, de pl.: ha fűszerek vannak benne, az kifejezetten káros is neki!A fehérje, zsír, szénhidrátok és vitamin összeállítást pedig nem könnyű összeállítani, nem kevés számolás ,vacakolás kell hozzá! Ezenkívül a mennyiség se mindegy! Ha a kutya sovány éppolyan káros, mint ha elhízik ! Mindkettőnél az egészsége látja a kárát! Házi koszt néha mehet, de inkább az élvezeti szempontokat figyelembe véve! A tápoknál viszont oda kell figyelni a táp minőségére! Nem mindegy milyen tápot választ az ember!

230. Ata06
2012. jún. 3. 22:03

Kutyád él-hal a tonhalért? A tonhalas sütit még jobban fogja szeretni!


Hozzávalók:


1doboz lecsöpögtetett tonhalkonzerv (saját levében, vagy növényi olajban eltéve)

2 tojás

1 bögre teljes kiőrlésű liszt

2 evőkanál extra szűz olívaolaj, vagy más hidegen sajtolt növényi olaj

1 pohár víz



Mi sem egyszerűbb, mint az ízletes tonhalas falatkák elkészítése. Nincs is más teendőd, mint összekeverni minden hozzávalót, és laposabb pogácsákat formázva a homogén masszából, illatosra és ropogósra sütni.


tonhal, kutya, recept

Tonhalas kutyasüti

Ha a tésztát túl sűrűnek, vagy túl hígnak találod, adj hozzá még egy kevés vizet, vagy lisztet. Gyúrd össze, nyújtsd ki 5 mm vastagra, és egy pogácsaformával szaggasd ki a falatkákat. (Már ha a kutya nem reklamál miatta. Egyes ebek ragaszkodnak a csont formájú sütikhez, egy hegyes, éles pengéjű késsel ez sem ördöngösség.) A sütőt melegítsd elő 180 fokosra, és tedd be a sütőlapra pakolt falatkákat 20-25 percre, majd hagy még 10 percet félreeső helyen rácson pihenni, míg kihűl. A hangsúly a félreesőn van: a forrón felfalt tonhalas sütiből egy óvatlan pillanatban már csak a kínzó hasfájás marad! Ha hőmérséklete emészthetőre csökkent, akár azonnal tálalhatod is. Hűtőben egy-két napig is eláll, fém dobozva zárva nem szárad ki!

229. emrus (válaszként erre: 228. - Allathaz)
2010. nov. 2. 20:56
Háááááááát, agonizál. Pedig jó lenne, ha a kutyi tartók elmondanák véleményüket a zsír etetéséről. Ki hogyan elégíti ki kutyija zsírigényét. Jobb e a házikoszt a kutyának, vagy inkább tápok etetése javasolt.
2010. okt. 30. 21:26
na mi újság, meghalt ez a fórum?
2010. ápr. 29. 16:05

Teljesen igazuk van az előttem szólóknak nem akarnám sokkal tovább ragozni, de nem szabadna elhozni-főleg ilyen kistestű kutyákat- 10 hetes kor előtt elhozni. De sajnos a mai kutyatenyésztés (szaporítás) leginkább a pénzről szól és nem az állatokról.

Sokan rácuppannak az éppen felkapott fajtákra, és szinte futószalagon gyártják a kicsiket!

Amikor nyomoztam az után akitől az első kutyusomat vettem, kiderült, 8 hónaposan leelletni kutyáit. Na az a komoly!!

226. Kamillka (válaszként erre: 224. - D11354fb1f)
2010. ápr. 29. 13:50
Jah és köszönöm a bókot a Kami nevében is:) Ő pont ma 11 hónapos. Annyira kis mozgényon meg energikus. Esküszöm, hogy legalább 5 valami baromi nagy testű kutya veszett el benne:P
225. Kamillka (válaszként erre: 224. - D11354fb1f)
2010. ápr. 29. 13:44

Én nem hurrogtam le senkit, csak tényként közöltem, ill. egyet értettem az előző hozzászólással, hogy túl korán adják oda sokan a piciket. Nem mondtam senkinek, hogy később hozza el, mindenki onnan hoz kutyát ahonnan akar, annyi idősen amikor neki tetszik, de azt hidd el, hogy még a 10 hetes kutyus fenekén is ott a tojáshéj, a 6-7 hetes meg még kis sem bújt belőle teljesen. Hiába eszeget, játszik, meg pelusra pisil, még annyira baba. Nem csak a szopizás miatt van szüksége az anyukája közelségére egy akkora picinek.


Hangsúlyozom, mindenki akkor és onnan hoz kutyát, ahonnan csak szeretne, ez viszont nem azt jelenti, hogy ez így OK. Inkább jobb egy picit később mint hamarabb, de ez az én privát véleméynem és még másoké is, még ha ezzel nem is vagyunk többségben. Az meg, h megkapta az első oltását meg hozzá az első féreghajtót az nagyon jó, de van még egy pár hátra, amíg ki tudod vinni:(


Neked szerencséd van, hogy a közelben van az anyukája, legalább naponta láthatja, de mikor elvisznek sokan egy ilyen kicsit és napi 7-9 órát van egyedül, az neki ilyenkor még nagyon sok, még egy tizenakárhány hetesnek sem könnyű. Inkább arról van szó, hogy sokan kiskutyákkal foglalkoznak akinek nem kellene, mert csak a pénzt látják a kicsikben, nagyon sok a szaporító és sokan beteg kiskutyákat adnak el(nem rád gondolok, vagy arra akitől te hoztad a kicsit), de attól méd sajnos igaz. Akárhányszor ilyet hallok, rosszul vagyok még a gondolattól is, hogy mennyi kutyus életét teszik tönkre emberek ilyen húzásokkal. Örülök, hogy a te kutyid egészséges, remélem nem is lesz soha baja, de sokan nem ilyen szerencsések és babaként sokféle kezelésen esnek át, hogy később esélyük legyen egészségesen élni.


Azt hiszem így érthető, hogy Veled semmi személyes bajom nincs(ahogy írtam is, h nem a te esetedre reagáltam konkrétan), de amit egyes emberek művelnek kutyatenyésztés címén az felháborító.

224. d11354fb1f (válaszként erre: 223. - Kamillka)
2010. ápr. 29. 13:12

szerintem ez nem így van. volt nekem is eszem, és annak is akitől elhoztam 7 hetesen. szobatiszta, eszik, és imád velünk lenni, Megkapta az oltását, és a féreghajtót is... akkor miért is maradna az anyjával? Nem hiszem, hogy ennyire lekéne hurrogni azokat, akik 10 hetes kora elött hozzák el a kicsiket. Te úgy gondolod, akkor te hozd el 10 hetesen, vagy idősebben. én nem bántam meg, mert nagyon ügyes kutyus, az anyjával naponta találkozik, akinek örül, de csak a játék miatt. Amugy sem szopizna.


Amúgy megnéztem a képeidet, édes a kutyid:) de tényleg.

223. Kamillka (válaszként erre: 222. - Emrus)
2010. ápr. 29. 09:15

Honnan veszed, hogy a gazdi veszi el?? AZ enyémet, még ha akartam volna sem hozhattam volna el 10 hetes kora előtt, mert a tenyésztő sem adta volna ide. Ezért kell megnézni honnan is veszünk kutyát. Hallottam már olyat is, hogy a szaporító ragaszkodott hozzá, hogy vigyék el a gazdik a kutyust 6 hetesen, mert már elég nagy és ő nem tartja tovább!!!


Sajnos tény, hogy ritkaságszámba megy már lassan aki nem 6 hetesen hozza el a kutyáját, ami nagyon korai, még akkor is ha már eszeget. Abban teljesen igazad van, hogy legalább a gazdinak lehetne esze a saját kutyája érdekében, és ő mondhatná, hogy nem hozom el ilyen korán.

222. emrus
2010. ápr. 29. 08:40
Ata azt szeretném tőled kérdezni, hogy mostanában minden gazdi olyan korán elveszi a kicsiket az anyjától ennyi hetes, annyi hetesen, miért nem lehet megvárni, míg rendesen abba nem hagyják a szopást amíg az anyja el nem választja, ez nem jó a kis kutyáknak sem. Mintha sportot űznének belőle, hogy minél előbb elvegyék az anyjától. Te nem vettél észre ilyesmit.
221. emrus (válaszként erre: 219. - D11354fb1f)
2010. ápr. 29. 08:37
Szegény kutyi, de aranyos lehet, szeresd és érezni fogja, nekünk is rossz lenne, ha elvennének a mamánktól.
220. Ata06
2010. ápr. 24. 21:07

Szia Lorena!

Nem tudsz sok mindent csinálni! Meg kell szoknia az új helyét! 4-5 napig biztos eltart. Nincs ott a mamája, a testvérei, teljesen idegenek a szagok!

Nem kaptál valamilyen rongyit, hogy odatehesd az ágyába? Sokat legyél vele, időnként fel is veheted, de ne állandóan, mert elkapatod! Az ágyadba semmi esetre se vidd be!!

Az ágyad mellett lehet, de ha megszokta az új környezetet rakd a végleges helyére!

Nem kell őt lefoglalni! Szeretgesd, beszélj hozzá, hogy hallja a hangod és megszokjon.

Jó lenne, ha egy hetet otthon tudnál vele maradni, hogy ne legyen rögtön egyedül hagyva!

Kitartást és türelmet!

2010. ápr. 24. 06:31

Tegnap volt az első estéje nálunk a kis bichon lánynak. Tudom, hogy türelem kell hozzá, és próbálok is minél többet odafigyelni, de annyit nem tudok, amennyit elvár tőlem

Egész este vonyított, mert kialakítottunk neki egy elkülönített rész, de a szobánkban. Aztán átkerült az ágy mellé és amikor már a kezemet betettem hozzá(úgy aludtunk) megnyugodott. Regelre szétrágcsálta az ujjaimat.


Mivel tudom lefoglalni? Lekötni a figyelmét?

Van labdája, rágókája.

Mit tegyek ha estére egyedül hagyom, és sír? kivegyem? úgy tudom, hogy azt nem szabad.

ma 2 órát sikerült aludni…

Kérlek segítsetek!

218. Ata06 (válaszként erre: 217. - 7a1c4d35f1)
2010. ápr. 14. 20:33

Hááát.., elvileg lehet, mert lapos csontok vannak benne -mármint a csirkefarhátban- a nyaki részt inkább ne add,mert apró csontos. Könnyen megakadhat a torkán. Most jut eszembe: a farhátban ott vannak a bordaivek, azokat nem ártana kiszedni, mert hegyesek és szúrósak!

Ha mindenképpen akarsz neki csontot adni, akkor olyan csont kéne, mint pl.: a marha lábszár csont.:)

Az olyan nagy, hogy nem tud belőle leharapni csak morzsolgatni a fogaival!

2010. ápr. 14. 09:22
Ata, ezért remélem a csirkefarhát-csirkenyak még adható nekik!!!!! Én mindig ezt szoktam venni neki, és néha pulyka vagy csirke apróhúst, és igy összekverve főzöm meg neki.....
216. Ata06 (válaszként erre: 213. - Emrus)
2010. ápr. 13. 18:47

Sziasztok! Emrus! Bocsi, most vettem észre a kérdést!

Ezt a dokim szokta az új gazdiknak mondani!- A kutya nem csont evő, hanem húsevő!- A csont nagyon veszélyes tud lenni! Átszúrhatja a gyomrot és a beleket! Bélelzáródást is okozhat! Nekem van olyan ismerősöm, akinek a kutyiját műtéttel mentették meg! Hiába adott neki paraffin olajat, nem használt!

A csont igazából nasi, semmi olyan vitamin vagy nyomelem nincs benne, amit ne lehetne mással helyettesiteni!

A húsit azért szoktam ledarálni, mert könnyebben emészthető és nem tudja kiválogatni a többi összetevő közül! Akinek jó emésztésű és nem válogatós kutyája van, annak ez nem fontos!


Hogy vagytok! Mostanában mindenki jól van?

Az én kutyimnak most van mandula gyulladása!

Mint a gyerekeknek:)!

215. emrus (válaszként erre: 209. - 7a1c4d35f1)
2010. ápr. 7. 07:26
A csont-hús darálékot, már nagyon nehéz beszerezni, én már nem találok. Belsőséget meg egyéb dolgokat, én úgy szerzem be, hogy vannak ilyen kutyi boltok, ahol a vágóhidakról szereznek be minden kuty számára ehetőt, és megfőzik, én meg még megfőzöm, mert biztos ami biztos, és utánna ledarálom és mehet a fagyiba. Amikor kell kiveszem és megcsinálom a már előbb leírtak alapján a kaját.
2010. ápr. 5. 09:50
Minden ehetőt.
213. emrus (válaszként erre: 212. - Ata06)
2010. ápr. 5. 09:48
Miért nem adsz a kutyunak csontot, és miért darálod le a húst?
212. Ata06 (válaszként erre: 209. - 7a1c4d35f1)
2010. márc. 29. 13:20

Nem tudom hol lehet kapni! Én soha nem adok csontot!

A húst meg itthon darálom le!

211. c5c40ee1f9 (válaszként erre: 210. - Maruszja)
2010. márc. 29. 12:08

szia! köszönöm a tanácsod:)

imádom egyszerűen, a szomszédból kapom, és ott van 5 bichon, úgyhogy ismerem őket, és a felnőteket is nagyon szeretem, ez nemcsak "jaj de édeees kiskutya" hóbort:):):)


tegnap mát az ujjamat is megszopozta, és már nagyon erős:) az één kicsikém:)


a tiédet hogy hívják?

210. Maruszja (válaszként erre: 197. - C5c40ee1f9)
2010. márc. 29. 11:36

Szia! Nekünk is havanese kiskutyánk van, de Ő fiú és már 2,5 éves. Amikor megvettük 3 hónapos volt. Nagyon fogod imádni, mert ezek a kutyusok nagyon szeretetre méltók, de én egyébként mindenfajta kutyust imádok.

Mi kezdetben Pedigree tasakos kaját adtunk neki. Ez van csirkésbe, marhahúsosba és zöldségesbe. Nagyon imádta. Valami száraztápot is adtunk neki, de már nem emlékszem a nevére.

Sajnos a miénk mostanában nagyon rászokott a házi kajára és nem akar semmiféle tápot elfogadni.


Kívánom, hogy legyen nagyon sok örömötök benne.

Egyébként sokat kell velük foglalkozni, mert unatkoznak.

2010. márc. 29. 11:30
Igaz, belsőséget nem próbáltam még neki adni, de lehet ebben az enyhe időben nem is fogok már, majd következő télen. Ilyen hús-csont darálékot viszont nem találtam. Ezt csak speckó állateledelesnél lehet kapni?
208. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 207. - Ata06)
2010. márc. 29. 11:29
á, nem fog, egy maratoni futó nem fut ennyit mint ő. Fáradhatatlan...Azért nem adok neki egy dézsával:))))És csak egyszer kap enni egy nap.
207. Ata06
2010. márc. 29. 11:22

Nagyon örülök, hogy beváltak a receptek!:)

Azért 2 hetente nem árt ellenőrizni a súlyát, nehogy elhizzon!:)

2010. márc. 29. 11:19

Sziasztok!!

Ata, nagyon köszönöm a táplálkozási tanácsokat, bejött:DDD Azóta jobban odafigyelek a kutyura, hogy mit adok neki enni. Még a sima konzerv-táp keverékbe is rakok egy pici zöldség mixet meg rizst vagy tésztát. Most ugyan épp főztem neki (csirkefarhát, csirkanyak, pulykaapróhús), de raktam bele neki szintén zöldséget. És ezt adom neki, "köretként" kenyeret, tésztát adtam neki. Tegnap próbáltam a krumplit is, hát ez annyira nem jött be neki. De fényesre takarítja a tálját:DDDD

205. Ata06
2010. márc. 29. 11:14

Nikkancs!

A kutyák ugyan szeretnek mindenféle kaját, de igazából ők elvannak azzal is ha mindennap ugyanazt kapják. Ezért fontos, hogy minden benne legyen,amire a szervezetüknek szüksége van!

Azért irtam le, mert gondolom keveselted a receptek számát!

204. Ata06
2010. márc. 29. 11:08

Ha tudjátok nézzétek meg a Hachiko cimű filmet, Richard Gere főszereplésével.

Ebből talán azok is megértik mennyire érzékeny egy kutyalélek, akik eddig nem hittek benne!

203. Ata06
2010. márc. 29. 11:06

Nem az nem azt jelenti!

Csak a kor számit amikor a kutyi kicsi. Merthogy vannak 3kg. meg annál nagyobb kutyusok is ennyi idős korban! 8 hetes kortól új összetétel kell! Ha döntöttél ,irj és szivesen megirom a folytatást!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook