Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Túlzásba vitt fogyókúránál mit tehetek, hogy elkerüljem a jojó effektust/visszahízást? fórum

Túlzásba vitt fogyókúránál mit tehetek, hogy elkerüljem a jojó effektust/visszahízást? (tudásbázis kérdés)


18. 07c4794583 (válaszként erre: 2. - *Királylány*)
2010. márc. 20. 21:59

a hashajtózás már "sárga lámpa", út az evési zavarokhoz. sürgősen hagyd abba, és próbáld meg nem ilyen vagy eszem (semmit)- vagy bezabálok (sokat) módon csinálni az étkezésed, mert a koplalás mindig falásrohamot és utána bűntudatot vált ki. ebből lesznek a kényszerevők, szóval ez pszichés problémává válhat. figyelj oda.


próbálj inkább egy olyan hosszútávú tervet készíteni, amiben elfogadod, hogy nem fogsz gyorsan fogyni, esetleg napokig-hetekig semmit se, viszont az étrendbe beleférhet egy-két kedvenc hizlalós kaja (de ne sokat, csak keveset egyél belőle), és fogadd el, hogy ha beleettél valamibe, ami nem jó a fogyókúrának, attól még folytathatod pl másnap. és ne éhezz, egyél meg 1400-1500 kalóriát egy nap, vagy tarts zöldségesebb-gyümölcsösebb napokat 1200 körül, és minden harmadikat esetleg "bűnözős" kajával, de maradjon 1600 alatt. ehhez csak jól kell porciózni, és nem hízhatsz tőle.

17. 76ea67e69d (válaszként erre: 16. - *Királylány*)
2010. márc. 20. 20:35

nőknél 1400 kalória kell az alapanyagcseréhez, és ha fogyni szeretnél akkor alá kell menni olyan 1200 ra, igy lassan de biztosan fogysz, de a napi 5 étkezés az kell hogy a vércukorszinted ne ingadozzon, szóval hogy ne éhezz meg. én is ugy fogytam le hogy napi 1200 at ettem meg össz. napi 5 re elosztva, sok almát mandarint gyümölcsöt, de banánt pl azt nemsokat. vagy éhség ellen ha megéheznél este akkor céklabefőtt kicsi vagy savanyu aprókáposzta , nekem bejöttek. és napi 2 szer 10 perc evezőgép. pluszz sok folyadék mert nagyon fontos. és csak vizet.


az 1200 kalóriát lehet növelni ha dolgozol mellette, mert ahoz kell kiszámold, van a neten energia leadási kalkulátor, ott is kitudod számolni mennyit égetsz el egy nap.és annak alá kell menni a fogyasztásban.


remélem segitettem.


üdv


attila

2010. márc. 18. 22:32

Én még fogyni szeretnék nem csak megállni súlyban... Torna az van eddig

valamennyi minden nap. És eddig sem ettem lisztes cukros zsíros dolgokat.

2010. márc. 18. 18:48
Szerintem nyugodtan térj rá a mininimális kajára ami nélkülözhetettlen az ember számára,majd megszokja a szervezeted és meg fogsz tudni tartani egy állando sulyt,természetesen az általad kivánt határokon belül!Lehet,hogy egy icipicit visszahizol,de utánna az is lehet,hogy ujbol leadod....figyelj,szerintem fogj hozzá a diétás kajáidhoz+egy kis torna minden nap és meglátod nem lesz gág :-)
14. *Királylány* (válaszként erre: 11. - Gabima)
2010. márc. 18. 17:16
Igen arra gondolok, hogy most mit csináljak ha már így "koplalgatok"? Ezután a diétás életmódra hogy térjek rá hogy azoktól se hízzak?
13. *Királylány* (válaszként erre: 8. - Nedin)
2010. márc. 18. 17:14
Összesen 31kg-t fogytam eddig.
12. 61cf7811dc (válaszként erre: 11. - Gabima)
2010. márc. 18. 11:57

Nálad a pont!


Szerintem is napi 5x kis étkezés, keveset, minőségit, fokozatosan... igyál sokat és próbálj mellette izomerősítő sportokat, pl súlyzós edzés...

11. gabima
2010. márc. 18. 11:32
Szerintem Királylány ezeket az általános jó tanácsokat mind tudja. Ő arra vár valami tanácsot, hogy ha már így elrontotta, most mit csináljon konkrétan, hogy ne hízzon vissza.
2010. márc. 18. 10:58

az a gond, hogy nem a zsírból figysz hanem izomból és mikor vége a diétának a zsír vissza jön az izom nem

egyén napi 5x keveset

ÉS MOZOGJ

2010. márc. 18. 10:56

nem fogyókurát kell elkezdeni hanem életmódváltást!! !igy tudod elkerülni a jojót. mert ha csak fogyókúrázol akkor az végesen hangzik hogy húú mikor lessz már vége?? és visszatérsz a régi életmódodhoz, na akkor szokott baj lenni és jön a jojó.


életmódváltásban gondolkozzon mindenki aki ezt olvassa. és ne ringassa senki sem magát abban hogy visszatérhet következmények nélkül a régi ételeihez életmódjához.

kicsit kemény dolog de valamit valamiért!!!


üdv


attila

2010. márc. 18. 10:45
miért mennyit fogytál?
2010. márc. 18. 10:35

Szia!


Ez a nem evésed egyáltalán nem jó,de ezt te is tudod.

Ha rendszeresen eszel napi 5x,kis adagokat,akkor azt megszokja a szervezeted és nem fog raktározni,hiszen azt fogja megszokni h rendszeres utánpótlást kap.

A napi 5 alatt 3 fő étkezést értek,persze vacsorára már semmi szénhidrát,a köztes étkezés,pedig gyümölcs,joghurt stb.És próbáld meg elkerülni a fehéritett dolgokat is.Ne félj igy nem fogsz hízni:-)))az étkezésen nagyon sok múlik,és a mozgás

6. 00495ec28d (válaszként erre: 2. - *Királylány*)
2010. márc. 18. 10:34
Ja,ne koplalj,nem vesztesz csak vizet,meg izmot.Anyagcsere fokozására kiváló a sok gyümölcs ,zöldség.
2010. márc. 18. 10:32
Mindenek elött inkább ajánlatos lassabban leadni a felesleges kilókat,úgy az eredmény tartóssá válik,míg egy hirtelen nagy fogyásnál kétséges,hogy tartani lehet.De evési szokások megváltoztatása szükséges,mert ha fogyó után visszatér az ember az addigi étrendjéhez,szintén csak vissza szedi a leadott kilókat.Tehát:egészséges étrend,torna,mindezt életed részévé tenni.
2010. márc. 18. 10:30
azt hiszem semmit...a test, a szervezet nem felejt hónapok évek múltán sem.....
2010. márc. 18. 10:29
Ezt a nem evést évek óta alkalmaztam néha, az elmúlt kb 1 évben rendszeresen de egyre gyakrabban. Kb fél éve pár hetente december-januártól hetente.
2010. márc. 18. 10:27
Mostanában volt, hogy heti 2-3 nap is nem ettem semmit. Egyéb problémáim és fogyókúra miatt. Most pedig ha eszek rettegek, hogy meghízok ezért hashajtózok olyankor mert bűntudatom lesz. Az elmúlt hetekben többször is majdnem rosszul lettem ilyen koplalások alkalmával. (kiszállt belőlem az erő, szédültem, szívdobogás érzés) Ez megijesztett ez miatt szeretnék visszatérni a normál diétához de visszahízás nélkül. Hogyan tegyem? Miket egyek, hogy be induljon a le lassult anyagcserém? Így fogytam, hogy nem ettem.
2010. márc. 18. 10:24
Túlzásba vitt fogyókúránál mit tehetek, hogy elkerüljem a jójó effektust/visszahízást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook