Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kora tavaszi növényeink fórum

Kora tavaszi növényeink (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kora tavaszi növényeink

2010. szept. 24. 16:31
Remélem bevált a violád:)
2010. márc. 24. 20:06
ma ültettem violát...azt mondják nagyon sok virágja lesz és lehet majd vázába is vágni belőle,ráadásul jó illata is van.remélem lesz belőle vmi. :)
7. Tundibundy (válaszként erre: 3. - Manul)
2010. márc. 23. 14:16
Nálam is így van,mert ezek agyon nemesített fajták, elöregednek.A sarjhagymákból nevelhetsz újra szépet, igaz az első évben biztos nem virágzik.Jó kertészkedést!:)
6. b72bf01933 (válaszként erre: 5. - Nesseun Dorma)
2010. márc. 22. 15:05
ez a legszebb évszak.amikor ennyi virágot látni és érezni.én is be vagyok zsongva,már átültettem mindent és várom a következőket hogy virágozzanak.a krókuszom nekem is elvirágzott már...
2010. márc. 22. 14:53
itt vár kibújtak a tulipánok, nárciszok,a fürtös gyöngyike, láttam már jácintot is, a krókuszok és a hóvirág lassan el is virágoznak, nyílik az aranyeső, az orgonabokrok és a gesztenyefák rügyeznek.
4. b72bf01933 (válaszként erre: 3. - Manul)
2010. márc. 20. 14:15
az én mamám azt mondja hogy elöregszik vagy fázik.és azért lesz fejletlen.
2010. márc. 19. 07:37

Szia!

Miért van az,hogy a jácintom elfajzik?Évről évre ritkább a virága,pedig első évben gyönyörű nagy tömött virágot hozott.Tehetek valamit a korcsosodás ellen?Néha az is előfordul,hogy nem növeszti meg a szárat amin a virágok nőnének,hanem a levelek között dugja csak ki a fejecskéjét és egy vagy két virágot nevel.Miért van ez így?

2010. márc. 18. 15:01

Az én krókuszom is már kibújt, egyiken már jön a virág is. Hajtanak a tulipánok, és valóban kétszer olyan mélyre ültettem a kardvirágokat is, ahogy a cikkben írtad.

Jó kertészkedést

2010. márc. 18. 10:03
Ezek leginkább hagymás, rizómás növények. A legismertebb talán a hóvirág, amit a tavasz hírnökének is hívunk, pedig nem ez a legelső virág, ami ilyenkor nyílik. Kora tavaszi növényeink még a nárcisz, jácint, tulipán, téltemető, csillagvirág, ibolya, tavaszi tőzike, fürtös gyöngyike, krókusz, tavaszi hérics, hunyorfélék. Ezek közül több is védett növény.

Ugrás a teljes írásra: Kora tavaszi növényeink

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook