Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Flowmetriáról kérdeznék, aki tud, kérem segítene? fórum

Flowmetriáról kérdeznék, aki tud, kérem segítene? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 31. 12:49

Bocsi,hogy csak most írok,de nem jó a gépem,most se az enyémről írok,és nem is tudom mikor lesz jó:(

A lényeg viszont az,hogy minden rendben mostmár a keringéssel. És nem is kell menni ellenőrzni,Ez 1picit zavar,de remélem minden rendbnen marad.

Szép napot Neked!!És még egyszer az aggódást:)

Szia

14. babszibobó (válaszként erre: 13. - Ááncsí)
2010. márc. 23. 20:05
Oksi!Addig is várok és szorítok!
2010. márc. 23. 16:00

Szia Babszibobó!

Nem tűntem el,csak a gépen carakszik mostanában,írtam ide is multkor,csak nem tudom miért nem küldte el!!Már nem ez az 1. alkalom:(

Most csütörtökön megyünk uh-ra,már nagyon várom.Remélem minden rendben lesz!! De én majd csak szombaton leszek net közelbe,akkor megírom az eredményt!!

Köszi hogy aggódsz!!

12. babszibobó (válaszként erre: 8. - Ááncsí)
2010. márc. 23. 13:17

HAhó!Voltál már dokinál?

Kiderült azóta valami?

Írj, ha gondolod!

11. babszibobó (válaszként erre: 8. - Ááncsí)
2010. márc. 21. 13:11
Szia!Eltűntél!Minden oké?
2010. márc. 17. 21:46

Ezek csak lehet megoldások!:

az "a" betű:szisztolés csúcssebesség és végdiasztolés sebesség átlaga

az "ut":lehet uterus

a "d"és az "s" oldalt jelölhet

az "RI": rezisztencia index

Tudom ezzel nem sokat segítettem, de ha laikusként nézem a vér áramlási sebessége az 69-70 (mint a mi pulzusunk),a másik 48, az hogy melyik érték a jó vagy rossz nem tudom, szerintem az alacsonyabb érték.

2010. márc. 17. 21:30
ÚGY LÁTOM, Dr.Zsirai már válaszolt neked!
2010. márc. 17. 21:27

Szia

Nem tudom pontosan hogy van ez,de a doki valahogy úgy mondta h van jobb és bal oldalt 1-1ér amiben a lepényhez áramlik a vér, eltérés van a 2között, és mivel a bal oldalit többször is és hosszasan nézte,így gondolom azzal van a baj.

Ez van a papíron,hátha ez mond Neked,vagy másnak valamit: a.ut.l.d.(RI-0.48) a.ut.l.s.(RI-0.69-0.70).

Dyastoles noch jele látható.Ezt nem tudom mit jelent, remélem valaki érti!!Neten sem találtam.

Egyébként a babával minden rendben van MOST, legalábbis ahogy látja uh-on.

Jövőhéten kontroll,de azt nem beszéltük meg a dokival,hogy ha akkor is ilyen marad,akkor mi lesz,mármint hogy pl kezelni lehet-e vagy sem.

Remélem minden rendben lesz.

Köszi a válaszokat,és aki tud még írjon!!

Jó éjt mindenkinek.

7. babszibobó (válaszként erre: 3. - Ááncsí)
2010. márc. 17. 21:09
Bocsi, félreértelmeztem, a méhlepény és közötted van kapcsolati probléma?
6. babszibobó (válaszként erre: 5. - Ááncsí)
2010. márc. 17. 21:05

Szia!Én tachycard voltam azaz a pulzusom nyugalmi állapotban 140 volt,nem adták rá semmit!

Ezen igazán nem tudnak segíteni, csak a babádat sűrűbben fogják nézegetni.

A köldökzsinórban a három fő ér található benne, két köldökartéria és egy köldökvéna.

Fontos lenne tudni (az orvosod már tudja persze), hogy melyikkel van a gond, a friss vért ugyanis azaz egy köldökvéna szállítja, míg a használt vérre ott van kettő!

Nem ijesztgetni akarlak.

Én a 37. héttől éltem gyomorgörccsel mikor közölték, hogy a babám nyaka körül van a köldökzsinór, két naponta flowmetria!Majd a két hét kórházban szülésig, megfigyelés!

De ne idegeskedj, az a lényeg, hogy legyen áramlás a babád és a méhlepény, azaz közötted.

Nagyon vigyázz magadra!

2010. márc. 17. 19:19

Azt nem mondta a doki hogy mennyi,csak annyit hogy magas.Meg azt hogy diétázzak,hogy ne hízzak,de még csak 2kg-nál tartok,és az utóbbi hónapban fogytam 1.5kg-t.

Azt nem tudod,neki mikor vették észre, és kapott e rá valamit??

4. Molyka (válaszként erre: 3. - Ááncsí)
2010. márc. 17. 18:40

Sajnos érdemben nem tudok segíteni, csak annyi, hogy egyik ismerősömnek volt rossz ez a vizsgálata, kisebb súllyal született a baba, de egészséges.

Mennyire magas a pulzusod?

2010. márc. 17. 18:28

Szóval..

21hetes terhes vagyok. A 20hetes uh-on a doki csinált flowmetriát is,amin kiderült h az egyik ér ami a lepényt látja,nem úgy működik,mint a másik,vagyis ahogy kellene.Mondta hogy gyorsan ver a szívem,ami nem jó.Kérdezte nincs-e baj a vérnyomásommal,nincs. Mondta hogy a baba ettől kap minden rendesen,de én nagyon aggódok.Félek hogy ha nem áll helyre a dolog,akkor sérülhet a babám.Már van egy 9hónapos egészséges lányom.

Akinek van hasonló tapasztalata,kérem írja le,hogy végül a babával minden rendben lett-e,hogy rendbe jött e a keringés.

Válaszotokat előre is köszönöm!!

2010. márc. 17. 18:26
mimi.hu
2010. márc. 17. 18:23
Flowmetriáról kérdeznék az 1hozzászólásban.Aki tud, kérem segítsen!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook