Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Telefonos zaklatás, a hívószám ismert de nem áll le mit tehetnék? fórum

Telefonos zaklatás, a hívószám ismert de nem áll le mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)

27. Forever Love (válaszként erre: 26. - Szanád)
2010. márc. 18. 08:06

Tipikus zaklatás, privát szám és nagy csend. :S Én felvenném de nem szólnék bele had fogyjon a pénze, vagy bemondatnám egy pasival: Itt a ... megyei rendőr-főkapitányság, miben segíthetek? :)

Szerintem a hangüzenet ugyanez a hallgatás lenne max azt hallanád hogyan vesz levegőt. Nem hinném, hogy beleszól bár sosem lehet tudni az, hogy utólag hallgatod le egyeseket bátrabbá tehet és esetleg meg is mer szólalni..

A hangpostaüzenet sms nekem sokszor akkor is jön ha kikapcsolt állapotban próbál valaki hivni, de a sipszónál leteszi tehát nincs üzenet mégis jön az sms bekapcsolás után, hogy hangposta-üzenet érkezett hallgassam le. Becsapós, ráadásul nem kevés pénz a lehallgatása.

2010. márc. 17. 16:52

Engem valaki hivogat kb egy hete naponta többször, kb 2x felvettem ,de akkor tök kuss volt, de nem ír ki számot....amikor lenyomom hogy nem veszem fel a számot kb 10 másodpercen belül jön egy sms, hogy hangüzenetem van , de még nem hallgattam le

ez mi lehet ?

2010. márc. 17. 15:37

Hasonló nekem is volt már egyszer. Majdnem 1 hónapig ment, aztán csak úgy magától abbamaradt.

Szerintem az én esetemben valaki megadott egy kamu elérhetőséget, s éppen beletrafált a számomba.

Munkaerőközvetítés ügyében kerestek folyamatosan.

A sokadiknál már én is kiakadtam.

A végén már ismeretlen számokat egyszerűen nem vettem fel, hanem rögtön kinyomtam. Így maradt abba.

2010. márc. 17. 14:14

Legutóbb azt mondta hogy azért hivott mert kapott egy hivást az én telefonomról. Ami azért fura, mert be sem volt akkor kapcsolva amikor állitása szerint hívtam. Mindig mást talál ki most, hogy a mellétárcsázás dumát már nem veszem be. Újabban már meg sem várja hogy felvegyem csörren kettőt és kész. Ezt eljátsza párszor, és mivel újitja a számokat még azt sem tudom megtenni hogy figyelmen kivül hagyom mert mi van ha valami fontos.. Volt már, hogy nem vettem fel és a hivatalból hívtak.. Most a szervizből várok egy hívást de emiatt a barom miatt már félve veszem fel a telefont.

Híváskorlátozást nem tudom beállitani mert nem engedi, de amugy se mennék sokra vele a változó számok miatt. Úgy látom tényleg nem marad más mint a számcsere.


Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!

Aranyosak vagytok.

23. Forever Love (válaszként erre: 22. - Era06)
2010. márc. 17. 14:02

Tudakozóban titkosított, google-ban sincs találat egybe beirva egyáltalán nem is ad találatot. Hol tudnám még megnézni??

Új telefon, nem kereshetik az előző tulajt. De volt már, hogy azzal hívtak fel, hogy tyúkot szállítanak már itt vannak a sarkon csak mondjam a cimemet mert eltévedtek. Akkor még elhittem, hogy véletlenül mellétárcsázott. De a többi, amiket minden héten kapok ennyi mellétárcsázás egyszerüen nem létezik!

22. era06 (válaszként erre: 15. - Forever Love)
2010. márc. 17. 13:32

az önéletrajzodban ott a neved, címed.

Amiért te nem raktad fel a telfonszámot a netre, attól még lehet ott van. Megnézted?. Lehet, valaki viccből valami társkeresőre kitette. Mit akarnak?

Válaszolj, valami kamu nevet mondjál. Új telefon? Nem az előző tulajt keresik?

21. Forever Love (válaszként erre: 19. - Gordonka)
2010. márc. 17. 13:30
Alig egy tucat ember ismeri a számom, gyakorlatilag csak közeli barátok és rokonok. Esetleg tőlük megszerezhették a számot vagy ténylegvalamelyik álláspályázatom ment rossz helyre.. nem tudok másra gondolni ezt a telefont alig használom.
2010. márc. 17. 13:25

Az a furcsa, hogy ezt a második számot a párom hívta vissza egy nő vette fel aki elnézést kért hogy rossz számot hivott és mondta hogy azóta elérte akit akart csak véletlenül tárcsázott engem. Utána jött az sms, hogy nagyon kiváncsi rám, hány éves vagyok, hol lakom..

Perverz állat! Elküldtük már én is a párom is, szép szóval, rondával is de csak nem áll le legutóbb vasárnap hívott a faszi ma meg ez a nő... Nem is gondolnám hogy összetartoznak ha nem kapom az smst de az is furcsa hogy újabban hetente hivogatnak elnézést, félretárcsáztam szöveggel

2010. márc. 17. 13:19
Nincs esetleg haragosod?
2010. márc. 17. 13:17
Biztos egy titkos hódoló:)
17. Sleepi
2010. márc. 17. 13:12
Jujjj... akkor tényleg csak a számcsere marad... vagy várni,amíg abbamarad...
2010. márc. 17. 13:09

Nem, nincs fenn sehol soha nem is volt pont az ilyen esetek elkerülése végett.

Bizonyára nem ismer engem, hiszen folyton azt kérdezi mi a nevem, hol lakom...

2010. márc. 17. 13:08
Ajándék telefon, karácsonyra kaptam a páromtól csak néhány barátom és a közeli rokonok tudják a számot de az önéletrajzomban is szerepel (amit mostanában elküldtem pár helyre- lehet ez a gond)
14. Sleepi
2010. márc. 17. 13:03
Saját telefonszámod nincs fent az interneten? Ha esetleg onnan szerezték meg...
2010. márc. 17. 13:02
A második hívó nő volt.
2010. márc. 17. 13:00
A tudakozóban nem szerepel, iwiwen és google-ben is hiába próbálkkoztam sehol semmi nyoma ezeknek a számoknak.
2010. márc. 17. 12:59

A múltkor egy középkorú férfi volt, azt állította én hívtam őt reggel. Majd megkérdezte hogy hívnak, mennyi a korom, hol lakom, stb...

Ma pedig ugyancsak egy pannonos hívott de a szám más, mivel fontos hivást várok felvettem, mire elnézést kért rossz számot hívott. Erre rá 10 perccel kaptam egy smst ugyanerről a számról:

"Elnézést a zavarásért, de kiváncsivá tett megkérdezhetem hogy hívják, hány éves és hol él?"


Ennyi. Visszairtam, hogy nem ismerem hagyjon békén!

2010. márc. 17. 12:58
Híváskorlátozás funkció........asszem megoldja a dolgot.
2010. márc. 17. 12:57
Neten van mobilszám-tudakozó. Ott, ha nincs titkosítva, kidobja a tulajt, címmel együtt. Vagy pl. iwiwen írd be keresőbe a telszámot. Ha megtalálod, tudasd vele, h. tudod,h. ő az. Hátha ettől leáll...
2010. márc. 17. 12:55
jah, számcsere... vagy nem veszed fel a telefont , akármilyen új szám hív....
2010. márc. 17. 12:54
számcsere
2010. márc. 17. 12:54
Az a baj különböző számokról hívogat, igy általában belefutok hiába irom fel az egyiket utána mással próbálkozik amit felveszek mert nem tudhatom nem fontos ügyben keresnek-e. A több szám miatt az a gyanúm nem egy személy csinálja hanem talán egy banda aki ezzel szórakozik a háttérben sokszor hallottam röhögést is.
2010. márc. 17. 12:52
Telefonodon ha tudod állíts be hogy tiltólistán legyen és akkor nem fog tudni hívni pontossabban ugy fogja neked jelezni mint nem fogadott hívást de legalább nem fog csörögni :) A baj csak az hogy smst így a továbbiakban is fog tudni küldeni! Ez a leggyorsabb amíg további lépéseket nem teszel
2010. márc. 17. 12:50
Mondjuk nem veszed fel neki? Egy idő után tuti megunja. Vagy dobsz rá egy sms-t, h. feljelented zaklatásért. A rendőrség ki tudja kérni a szolgáltatótól a híváslistát.
2010. márc. 17. 12:50
Rendőrség... vagy letiltatod, mármint bemész a szolgáltatóhoz, elmondod,hogy ez a helyzet és megkéred őket,hogy tiltsák le,hogy ne tudjon hívni, vagy cserélj számot...
2010. márc. 17. 12:49
Nekem is volt már ilyenhez "szerencsém". Nekem számot kellett váltanom titkosítással :( (nem volt más megoldás)
2010. márc. 17. 12:48
Telefonos zaklatás, a hívószám ismert de nem áll le mit tehetnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook