Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekkori fejfájás, kinek milyen tapasztalatai vannak? fórum

Gyermekkori fejfájás, kinek milyen tapasztalatai vannak? (tudásbázis kérdés)


16. hte23
2010. ápr. 28. 09:05

Sziasztok!


Nálunk a kislányom a fejfájós. Kivizsgáltattuk.

Voltun EEG, MR. látásvizsgálat, hallásvizsgálat.Fül-orr gégész. Valószinüleg az utolsó adta meg a megoldás.

Meg van nagyobbodva az orrmandulája, de nem kell kivenni. Kapott aqua orrspray-t. Amikor elkezd szipogni, akkor fujjuk, és nem jön elő a fejfájás.

Nálunk ez bevált.


viszont a kivizsgálás nem árt,(kell) el kell hinni a gyereknek ha azt mondja fáj, és utána kell járni. Bármi oka lehet.

15. fdóri (válaszként erre: 7. - 6c5f346e46)
2010. márc. 18. 07:09
Matyi (a kisfiam) nem ilyedt meg tőle, nem is a sulival van baja, szereti, még csak elsős:)
14. c1e9612cd3 (válaszként erre: 9. - NataliaWeiss)
2010. márc. 17. 20:02

Járj utána, h a suliban iszik-e, eszik-e rendesen a gyerek, mert attól is lehet! Vagy a suli stressze...

Amúgy, vmi front biztosan jön, mert ma az én agyam is szét akar esni! Figyeld meg, h a fejfájásoknak van-e köze a frontokhoz!

13. c1e9612cd3 (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2010. márc. 17. 19:50
sajna valóban örökletes a dolog. Nekem elég, h az apám fejfájós, én sem kerülhettem el a dolgot. A biztonság kedvéért azért vidd el orvoshoz öket. Az a biztos, ha kizárnak dolgokat, amik okozhatnák. Ezek nálam is megtörténtek még gyerekként, és már felnőtt voltam, amikor diagnosztizálták a migrént.
2010. márc. 17. 08:58
a háziorvosnál igen, sőt még színeket is nézettek vele.
11. Rencike24 (válaszként erre: 9. - NataliaWeiss)
2010. márc. 17. 08:57

Pedig jó lenne ha elvinnétek!

Látásvizsgálaton volt már?

10. 6c5f346e46 (válaszként erre: 9. - NataliaWeiss)
2010. márc. 17. 08:56
ugyan én nőnemű vagyok,de gyerekoromban nekem is sokat fájt a fejem,voltunk minden felé,minden oké volt,minden negatív volt,semmit nem találtak sosem...a hormonok voltak a hibásak...elmúlt...
2010. márc. 17. 08:52
7 éves a fiam. Az is érdekes, hogy mindig az iskolában fáj neki. Bár ma reggel már felkeléskor fájt neki (amúgy ma nekem is), de van úgy, hogy délután úgy jövünk haza az iskolából. Ha nagyon fáj neki, akkor lefekszik, észreveszem rajta. De van olyan is, hogy néha-néha fájdogál neki, ezt nem tudom, hogy füllentés-e. Ma reggel elfogadta a gyógyszert, pedig mondtam neki, hogyha nem fáj, akkor nem tesz jót a gyógyszert. Nemrégiben voltunk egy átfogó vérképvizsgálaton, minden negatív. A fejfájással kapcsolatosan külön kivizsgáláson még nem voltunk.
8. 6c5f346e46 (válaszként erre: 6. - Rencike24)
2010. márc. 17. 08:45
tudom miről beszélsz,a volt férjen migrénes volt,semmi nem volt jó neki,pár napra kiütötte,aztán mintha elvágták volna,ahogy jött,ugy ment is a fájdalom...
7. 6c5f346e46 (válaszként erre: 5. - Fdóri)
2010. márc. 17. 08:44

az én lányom is beadta,hogy fája feje,mondtam neki,holnap megyünk dokihoz,aki biztosan elküld vérvételre,azóta sem fáj a feje...:)érdekes...

mindent elkövet,hogy ne kelljen iskolába menni..:)))ez nem jött be...

2010. márc. 17. 08:43

Szia!


A családban nálunk is mindenkinek fáj a feje!

Anyum migrénes és úgy néz ki, mi is örököltük ezt az öcsémmel! :( Persze, ha ez egyáltalán örökölhető!

Anyum sok vizsgálaton átesett már, sokféle gyógyszert ki is próbált!

Én is voltam emiatt több vizsgálaton is! Szemüveges lettem, mert ugye a rossz látástól is fájhat az ember feje! A sok tanulástól, a számítógéptől is! De még a mai napig érzékeny vagyok a frontra, ha nem eszem akkor is megfájdul! Nem olyan rég migrénes rohamot kaptam, hát nem kívánom senkinek!

2010. márc. 17. 08:28

Sziasztok!


Az én nagyfiamnak(7 éves), elmondása szerint minden nap fáj a feje. Tegnap adtam neki teát, amire azt mondtam hogy gyógyszer, fél óra múlva azt mondta hogy már csak picit fáj... Mindenesetre elvittük már dokihoz, aki azt mondta hogyha nem úgy fáj a feje hogy mondjuk mesét sem tud tőle nézni akkor nem lehet baja... azért elküldött minket neurológiára ahová még nem mentünk el, időpontos. Engem nagyon idegesít egyébként, féltem...:(

4. 6c5f346e46 (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2010. márc. 17. 08:21
foglalkozni mindenképp kell vele,mert komoly gondok állhatnak mögötte...
2010. márc. 17. 08:20
milyen idős a gyerek,attól függ,fiú vagy lány....
2010. márc. 17. 08:20
Az én gyermekemnek gyakran fáj a feje, heti rendszerességgel. Sajnos mi szülők is nagyon fejfájósak vagyunk. Ez örökletes lehet? Vagy érdemes vele foglalkozni?
2010. márc. 17. 08:19
Gyermekkori fejfájás, kinek milyen tapasztalatai vannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook