Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt kibírhatatlan fogfájás? fórum

Terhesség alatt kibírhatatlan fogfájás? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 28. 17:02

Sziasztok!


Jelenleg én is nagyon fogfájós vagyok...volt egy fogam ami eddig is néha bedurrant de mostanában nagyon:(Sajnos kb.2napja az egyik bölcsességfogam is begyulladt és a torkomra is ráment a gyulladás:(A terhességem 11.hetében vagyok de még mindig nagyon hányós vagyok...így ha valaki a számba matatna tuti kidobnám a taccsot:(Szerintetek mit tegyek?Menjek el így hányósan a fogdokihoz vagy még várjak 1-2hetet?Köszönöm a válaszokat:)

23. pritta (válaszként erre: 21. - Pocok:))
2010. márc. 18. 15:37
Ez nem magyarország.... itt svédországban sajna nem így van. Túl vagyok szerencsésen a kezelés egyik felén. Felnyitották és kitisztították a fogam, de többet nem mert még nem tudtuk kifizetni, majd ha az önkormáynzat fizet akkor csinálnak többet is. 700kr csak a megjelenés ami kb. 18.000 ft, de mivel csináltak sok mindent a végösszeg olyan 4200 kr lett, ami több, mint 100.000 Ft... persze még a felét se tudnánk kifizetni. Valami papír nincs is rendben... szóvcal itt nem oylan egyszerű. Ami pozitív h kedvesek voltak és igen precízen dolgoztak
2010. márc. 18. 08:16
nem akarlak elkeseríteni Benneteket, de a SZOPTATÁS még jobban igénybe veszi a kálcium háztartást. Nekem nagyon könnyen romlanak a fogaim, és a terhességem alatt én is átéltem inygyulladást. kaptam rá gengigelt, meg szedtem homeós bogyót (chamomillát) és 2-3 nap alatt jobb lett. Most hogy szoptatok már 2 fogamat kellett újratömni, és az egyik bölcsesség fogamat meg kihúzni. Naponta iszom most már a calciumos pezsgőtablettát. Én is azt hittem, hogy a terhesség veszi igazán igénybe a fogakat, de az élet rácáfolt. A szoptatás sokkal jobban...
21. Pocok:) (válaszként erre: 14. - Pritta)
2010. márc. 17. 13:22

Bocsi de ahova tartozol ott kötelesek azonnal(ahogy van legközelebb rendelés)és ingyen fogadni..

Nem értem!

20. ancsyangel (válaszként erre: 18. - Pritta)
2010. márc. 17. 09:01
azt irja a papir hogy reggel és este :)
19. pritta
2010. márc. 17. 07:46
Jah, Ca+Mg-ot szedek már az eleje óta, azzal nincs gond
18. pritta
2010. márc. 17. 07:46
Corsodyl-om van azt használtam, de nem sokat segített, csak picit. Egyéb dolgokat nem tudok itt kint beszerezni sajna... valamit megpróbálunk. Corsodylt hányszor lehet egy nap használni?
17. Titánia83 (válaszként erre: 13. - 51cb72b771)
2010. márc. 17. 07:42

Egy kis helyesbítés, a kalciumot magnéziummal együtt érdemes bevinni.


Célszerű lenne a fogkrémen kívül egyéb pl. szájvizet is használni, de mivel a legtöbben alkohol van, nekem a Gengigel-t ajánlották. Azt használhatják kismamák is.


Helyileg, ha csillapítani akarod a fájdalmadat, nem tudom, hogy kismamák használhatnak e propolisz-cseppet. Mikor kicsi voltam, és fájt a fogam, a szüleim azzal bekenték a fogkörül. Kb. olyan hatása van, mint a lidokainnak. Az íze borzalmas, de kibírható. De azért kérdezd meg előtte a patikust, hogy szabad e terhesség alatt használni.


Rémlett még a szegfűszeg is, ezt a neten találtam:

"A szegfűszeg olaját is használják fogak fájdalomcsillapítására, a kínai gyógyászat évezredek óta használja e célra, érdemes lehet egy próbát tenni vele. Közvetlenül a fájdalmas területet kenjük be vele, vagy egyszerűen vegyük a szánkba a szegfűszeget és tartsuk nyelvünkkel a fájdalmas területhez. A mentával hasonló a helyzet, bár e növény a szegfűszeggel ellentétben nem rendelkezik természetes fájdalomcsillapító hatással, pillanatnyi enyhülést hozhat. A kamillás borogatás és fejkendő is segít, ha nem túl meleg vagy hideg."


Jobbulást!

16. ancsyangel (válaszként erre: 14. - Pritta)
2010. márc. 17. 07:39

:( :(

sajnálom remélem mihamarabb megoldódik és elmúlik a fájdalom is de azt mondom amint lesz rá lehetőséged menj akkor is ha most elmúlik nehogy visszatérjen majd újra!

15. ancsyangel (válaszként erre: 12. - Pritta)
2010. márc. 17. 07:37
Ja és adott egy szájvizet hogy váltsam ki recept nélkül kapható szerintem kinnt is CORSODYL a neve és nagyon gyorsan hat. kifejezetten gyulladáscsökkentő és az íze is elviselhető még kimamaként is. :) A jókivánságot köszi és viszont is kívánom! Nekem holnap kell visszamenni a fogorvoshoz! De mondhatni hogy a kibírhatatlan fájdalom után örömmel megyek :)
14. pritta
2010. márc. 17. 07:36
hát jah a fogorvos jó ötlet csak itt most felhívtam őket és egyrészt késő délután fogadnának, de annyi pénzt kérnek a megnézésért már ami jelenleg nincs is a kártyánkon... majd kiderül... vagy marad a szenvedés míg nem lesz fizetés
2010. márc. 17. 07:28

Szia!


Ezt én is átéltem a terhességem 3/4-étől folyamatosan fogorvoshoz jártam és még szülés után 2 hónappal is sajnos! :( De már majdnem minden ok, még egy régen gyökér-kezelt fog vár húzásra és kész! :) Nagyon rossz volt, mert nagyon féltem a fogorvostól, de a fájdalom miatt muszáj voltam menni és kellemesen csalódtam! Nekem egyébként is nagyon rossz fogaim vannak sajna, de a terhesség még jobban tönkre tette. :( Ez ilyen! KALCIUM!!!!

12. pritta (válaszként erre: 10. - Ancsyangel)
2010. márc. 17. 07:19

Szia!


hát remélem már nem lesz több ilyen gondod neked sem csak a boldog várakozás... NEm igazán kellemes h mindig van valami... remélem kapok valamit én is, megpróbálkozok hívni egy dokit, csak hát külföld, még nem tudom itt h megy a dolog. Köszi szépen! Vigyázzatok ti is magatokra! puszi

2010. márc. 17. 07:17
fogorvos....
2010. márc. 17. 07:12

szia

nekem friss az "élmény" 2 hetes majd 24 órás kibirhatatlan fájdalom és algópirin hatástalanság után elmentem és ott elkezdték gyökérkezelni a fogam és azt mondták a fájdalmat az is okozta mert van egy komoly inygyullagásom ami kismamáknál sűrün előfordul. Tehát én nem kisérleteznék hanem azonnal mennék hogy mihamarabb szüntessék meg a fájdalmat és az esetleges gyulladást mert a fogorvosom nekem is azt mondta hogy a gyulladást koraszülést okozhat ha nem kezelik. Ja és én nehezen birom a fájdalmat de csak az injekcio fájt az is csak a gyulladt iny miatt kicsit jobban de utána semmit nem éreztem! Tehát én azonnal mennék! Kitartás vigyázz magatokra puszi

9. 551c4d49e9 (válaszként erre: 1. - Pritta)
2010. márc. 17. 07:06
Szia, én is így voltam, tudtam, hogy van lyukas fogam, de a doktornő nem akarta röntgenezni, ezért nem kezelte, és csak reméltem, hogy nem fog fájni. De nem jött be. Szülés előtt egy hónappal már mindennap homeopátiás bogyót szedtem marék számra (belladonna, a ch-jára már nem emlékszem), de alig használt valamit, így maradt a fogorvos, és foghúzás. Hihetetlen megkönnyebbülés volt, pedig nagyon sajnáltam a fogamat. De ha sok pénzem lesz, majd pótoltatom. Most is esedékes lenne egy fogászati látogatás...
8. Sundance hair (válaszként erre: 6. - Telifánt)
2010. márc. 17. 07:04
De a koraszülés csak az igen erős és tartós fájdalomnál lehetséges, nem?
2010. márc. 17. 07:03
Szerintem várj egy kicsit a fogorvossal, mert ha érzékeny vagy, akkor most kegyetlenül fog fájni bármit is csinál.
2010. márc. 17. 07:03
szia! nem akarlak megijeszteni, de menj el fogorvoshoz. Sajnos ha az ember terhes, hamarabb tönkremennek a fogaik, és ha azt "elhanyagolják" akár még koraszüléshez is vezethet a dolog.
2010. márc. 17. 07:02
Begyulladt az egyik ideg. Vegyél be fájdalomcsillapítót szerintem, méghozzá a terhesek által is szedhető homeopátiás arnica montanat. Mondjuk a 9 ch-sat, mert az már kiveszi az erős fájdalmat.
2010. márc. 17. 07:01
Sztem is fogorvos
2010. márc. 17. 06:56
Menj orvoshoz. Nekem gyökérkezelést csináltak 6-7 hónaposan. Semmi gond!
2010. márc. 17. 06:53
Fogorvos
2010. márc. 17. 06:52
Ti tapasztaltatok a terhesség alatt iszonyatos fogfájást? tegnap csak picit éreztem és az éjszaka alatt már aludni sem ment és mintha már 2 mellette lévő is fájna...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook