Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van ismerőse kómában? Akit szeretne" felébresztetni"? fórum

Kinek van ismerőse kómában? Akit szeretne" felébresztetni"? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 25. 13:03

A kislányom.

2 hónapos, súlyos oxigénhiánnyal született, és ún. "locked out" kómában van. Bármit megtennék, hogy teljesen tudatára ébredjen.

12. inuzama (válaszként erre: 11. - Szellembuvar)
2010. márc. 22. 15:00
Félreértettük egymást. Gyógytornász vagyok, otthon lévő kómás betegek rehabilitációs csapatának vagyok tagja. Nem átpasszolni akarok, hanem tanulni, hogy még hatékonyabbak legyünk.
11. szellembuvar (válaszként erre: 10. - Inuzama)
2010. márc. 20. 19:11
Ha nem boldogulsz vele szivesen atveszem a raszorulo komast. Mindenkinek megvan a sajat szisztemaja, nehez lenne leirni, es abban sem vagyok biztos, hogy amit valaki kikiserletezett, azt meg is osztja masokkal.
2010. márc. 20. 11:55
Sziasztok. Ismerőseim között van kómás beteg. Ha esetleg tudtok valami módszerről,terápiáról, akkor én is szívesen várnék tanácsot, hsz-t.
2010. márc. 17. 08:05
Kár, pedig néha olyan jó lenne tudni, hogy mi zárja börtönbe a lelküket, ami egy életen át fogva tartja...
8. szellembuvar (válaszként erre: 6. - D4464aaf8a)
2010. márc. 17. 03:21

Erre a valaszt nem igazan tudom, de egy peldat en is meselek :

Egyik ismerosom 4 eves gyermeke imadta a machbox autokat es a soros kupakokat. volt kb 150 autoja, es a vilag minden reszerol kupakja, mert annak orult a legjobban. Ha elfordult a kirakott jatekoktol, es egyet elvettel, ugy, hogy elrendezted a hianyzo darab helyet, visszafordulva hisztis rohamban uvoltozte a hianyzo targy nevet, es hogy az hianyzik, es kereste. Ez most jon az extra! Az apja a neten mutatta neki a pillangokat. Beleszeretett, es kepes volt a nevuket megjegyezni! Megint par 100 lepkerol beszelek, es nap mint nap tanult hozza!

Ami egybe esik, hogy kezelhetetlen gyerek volt, es az anyja sokszor sirogorcs kozepette rohant ki a lakasbol, mert nem birt vele.

7. szellembuvar (válaszként erre: 4. - D4464aaf8a)
2010. márc. 17. 03:04
Termeszetesen, es en koszonom!
2010. márc. 17. 00:59

Az első bekezdés folytatásaként kimaradt, hogy vajon miért nem tudnak kitörni az egészséges emberek világába, lelkileg, mentálisan...


Vajon mitől lehet olyan hihetetlenül hatalmas a memóriájuk?? Az enyém pl. naptármániás, visszamenőleg több évre betéve ismeri a naptárt hónapokra, napokra, névnapokra lebontva, és már kikiáltották Őt zseninek, csak sajnos skizofrén is, és néha heves dührohamai vannak, annyira nagyon öntörvényű...


Vajon mi okozza náluk ezt a végtelen öntörvényűséget??


De ezek megválaszolatlan kérdések, amire néha jó lenne tudni a választ, ha a szülők belelátnának az autista gyermekük agyacskájába...

2010. márc. 17. 00:55

Engem a sorstársaimmal sokszor az érdekel,azon tanakodunk, hogy mi minden játszódhat le egy autista agyacskájában, amitől az autizmust a lélek börtönének nevezik... Mi az, ami fogva tartja a lelküket??


Vajon mi miatt alakul ki náluk az autizmus, és mi történik ott mélyen az agyacskájuk tekervényeiben...

2010. márc. 17. 00:53
Nekem Senki, de amit a profilodnál írsz, azok a tudományos dolgok nagyon érdekelnek, mint minden, ami tudományos, és ha nem baj, akkor olvasóként bekapcsolódom, esetleg kérdezek Tőled... Oké??
3. szellembuvar (válaszként erre: 2. - CsillagTM)
2010. márc. 17. 00:48

Koszonom a jelentkezest.

Amennyiben szeretnel segiteni neki, es csaladjanak, szeretnek beszelgetni errol. Nem kerek semmi ellenszolgaltatast.

2010. márc. 17. 00:25
nekem.
2010. márc. 17. 00:00
Kinek van ismerőse kómában? Akit szeretne" felébresztetni"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook