Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetek, ha a nagylányom rosszra tanítja a kisfiam? fórum

Mit tehetek, ha a nagylányom rosszra tanítja a kisfiam? (tudásbázis kérdés)


23. Birgit77 (válaszként erre: 1. - Elviracska)
2016. szept. 30. 10:51
Szia. Hát, szerintem sem okés a dolog. Én először lehet, hogy (egy ideig) közömbös maradnék, ha a nagy lázítja a kicsit a rosszra. Ha ez nem jön be és bizonyítottan a nagy ösztönzi a kicsit a rosszra, akkor a naggyal takarítanám el szigorúan a romokat. Jócskán bevonnám őkegyelmét a házimunkába is.
2016. szept. 28. 14:29

Nehéz dolog ez. A nagyobbik gyereknek az messze nem megfelelő magyarázat, hogy "te már nagy vagy és okos". Éppen hogy nagy nem akar lenni, eddig ő volt a kis "ölbeli"!


Óhatatlan, hogy kettesben legyenek néha. Én kerülném az olyan mondatot - nem tudom, elhangzott-e már, de véletlenül sem jó ötlet-, hogy "te nagy és okos vagy, vigyázz a kisöcsédre", mert ezt tehernek érezné. Hogy rálőcsölték a kicsit.


Tudom, mert én a családban a "legnagyobb" vagyok. Uh, de utáltam az egészet! Néha jó fej volt a két prücsök, de nem mindig. És úgy éreztem, sok mindenről lemaradok miattuk.

Arról, hogy Anyuval kettesben legyek, már eleve lemaradtam.

Tanácsolnám, ha csak lehet, légy a lányoddal néha kettesben!


És hátha meg lehet oldani a házi munkát is úgy, hogy a gyerekek ne egymásra legyenek hagyva. Amikor még a nagylány volt kicsi, hogy csináltad? Nem lehetne most a kisfiaddal ugyanúgy, és a kislány magában lehetne közben, ha akar, vagy csak ott lenne?

2016. aug. 8. 11:36
lehet, hogy a nagylánnyal tényleg többet kéne foglalkozni, féltékenységből is csinálhatja ezeket a dolgokat.
20. massalhangzo (válaszként erre: 11. - Elviracska)
2016. aug. 8. 10:33
miert gondolja azt, hogy jobban szereted a kicsit? szerintem azt kene erositened benne, hogy o mar nagyobb, tobbet tud, okosabb, tanitsa o is a picit, es dicserni ezert sokat
2016. aug. 8. 10:21
Szerintem ezek olyan incidensek, amik minden figyelem ellenére is elôfordulnak, felesleges amiatt ôrlôdni, hogy a nagyobbat kevesebbet foglalkozik. A féltékenység pont ilyen. Ha 10x annyit foglalkozna a nagyobbal, akkor is féltékeny lenne arra az 5 percre is, amit a kicsivel foglalkozik, úgyhogy nem is szabad ebbe az önmarcangolós játékba belemenni, a gyerekeknek meg kell tanulniuk, hogy van testvérük és hogy ez nem jelenti azt, hogy ôket félreteszik, vagy nem szeretik. Minden szülô mindegyik gyerekét szereti.
18. gribedli*** (válaszként erre: 4. - Elviracska)
2016. aug. 8. 10:13

Kicsit féltékeny rá és rajtad akarja megbosszulni de úgy, hogy ne tudd leszidni, mert ha az öcsi csinálta (arra meg úgyse szólsz rá), akkor ôt nem szidhatod le olyanért, amit nem ô követett el. Illetve még az is lehet a célja, szintén féltékenységbôl, hogy szidd meg az öccsét.


Jó móka egy kistesó, van benne tapasztalatom, a picúr már szerencsére el tudja mondani, hogy ki az igazi tettes, de amikor kicsi volt és nem tudott beszélni, a 2 nagyobb szinte mindent ráfogott, mert tudták, hogy ô kicsi és neki el fogom nézni. És jól szórakoztak ezen:D Ma már én is:D

2016. aug. 8. 08:57
Ha aa nagy ganajkodik akkor valami már kicsúszott a kezéből!
16. 875f1a5663 (válaszként erre: 12. - 4536f43062)
2010. júl. 20. 08:46

Ezzel értek egyet.Ha rosszra tanítja a nagy a kicsit, akkor valamit ő is rosszul tud. Én úgy beszélgetnék vele sokat, hogy a hozzá illő ismereteket ismételgetném.Vagyis, a szabály- és törvénytiszteletet, a megszegések társadalmi és jogi következményeit. Nem kell félni, meg fogja érteni.Nyugodtan hozzunk példákat a komoly törvényi büntetések világából.Később újra és újra utaljunk a már korábban megbeszéltekre.

Bánom, hogy nem járattam egyházi iskolába és sportegyesületbe a gyereket, mert az atyák és az edzők hihetetlen értékes segítőtársai a szülőknek és az iskolának is a nevelésben.Nézzünk körül! Tele vannak a börtönök, pedig minden szülő becsületes embert akar nevelni utódaiból.

Nem szabad azt gondolni, hogy kicsi korban ez túlzás. Jó megfigyelők a gyerekek, a szülők személyes példája elsősorban mintaadó.Az oviban, suliban mindent lejátszanak.Óraközi szünetekben, ha a játékukat figyeltem, az fölért egy családlátogatással.Előfordult, hogy azt tanítottam "Lopni nem szabad!" -akkor még csak a bibliai tíz parancsolatnál jártunk-mire a gyerek azt válaszolta, hogy a nyagymamája neki már pizsamát is lopott.Az osztály és más kolléga előtt.Közösen reagáltunk rá és mindenki tanult belőle.Nem véletlenül kellett esküt tennünk (Nem tudom, ma is így van-e?)arra, hogy "a családok titkait megtartom"!

Kedves kérdező! Fordulj összefogásért és tanácsért a pedagógusokhoz és a papokhoz is.

Sok örömöd legyen a gyereknevelés szép munkájában.

15. yargan
2008. szept. 21. 19:30

Hát én azt mondom, hogy a rossz fiúnál nem annyiarszámít, mint lánynál. Például sokan mondják, hogy ha van fiam és felszed 1 pénzes nőt az egy dolog mert fiú. De ha a lány csinálja ezt, akkor az szégyenbe hozza a családot.


Szerintem a fiúkat nem kell félteni, inkább a lányokat. Ha a bátyó tanítsa rosszra a kishugát az nagyobb baj, mintha a nővér a kisöcsit.

2008. júl. 23. 14:00
Nem mindeg könnyu a nagyobbik gyereknek lenni ! Hiszen , nemregiben meg Ö egyedul volt , minden figyelmed az ÖVE volt ! Hogy figyelmet, szeretetet kapjon 1-kisgyerek , nincs az amit meg , ne tenne ! Ebben a korban meg nem igen tisztazott az hogy mi a jo , es mi a rossz ? Viszont minden gyerek tisztaban van azzal hogy ; MILYEN JO , HA "CSAK!"ENGEM SZERETNEK ! Es , hat harcol erte , ahogy tud !
2008. júl. 23. 12:59
Ez csak játék. Ne vedd ennyire komolyan.
2008. júl. 23. 12:33
Tanítsd jóra a lányodat(is)! :D
11. Elviracska (válaszként erre: 8. - Roni24)
2007. máj. 17. 10:26

Nagyon köszönöm a választ...

Tudom ,hogy féltékeny ,és azt is ,hogy mondogatja ,hogy jobban szeretem a picurt mint ő...

Viszont hiába ,ölelem ,puszilom meg őt előre már tiz perc mulva ugyis azt hajtogatja,hogy a picurt szeretem...:)))

Nem könnyű,csak ezek borzasztó dolgok mikor látom ,hogy súgja a tesójának,hogy csabd be az ajtót ...na most csapd be...

Öntsd ki a vizet...hát komolyan két percre nem figyelek oda ,és vége ...

De ha csak a fiammal vagyok már ugyanezeket a dolgokat egyedül nem teszi meg ,amint belép a lányom ,már más minden...Tudom tisztába vagyok mindennel ,sokat probálom csak a jó oldalát nézni ,csak ez kicsit zavaró,mikor folyamatos hülyeség van,és mindig a rosszra vezeti a kisöccsét...

2007. máj. 16. 22:16

Talán féltékenységből.

Az természetes,hogy az idősebb gyereket hamarabb bünteti a szülő,mivel már ő ,okosabb.Látja,hogy a kicsi nem kap büntit,és talán azért csinálja,hogy hát ha a kicsit is meg büntetitek.

2007. máj. 16. 22:05
De biztos menni fog, a képeid láttán meg fog oldódni a probléma, hisz látszik, hogy szereti a tesóját! :)
2007. máj. 16. 22:02

Biztosan rengeteget foglalkozol velük, de a kisfiúval, értelemszerűen többet, mivel kicsi, épp ezért valószínű, hogy a kislányodban lappang egy kis féltékenység a testvére iránt. Hiszen míg egyedül volt, csak ő volt a középpontban, és most már más is ott van vele együtt! Ezt neki nehéz feldolgoznia! Azt hiszem ez a viselkedés teljesen természetes az ő szempontjából.

Mivel ő a nagyobb, neki már nem nézed el a csínytalanságait olyan könnyen, mint pl. a kisfiúnak! Nyilván ezzel ő is tisztában van, és épp ezért, így próbálja meg a rosszaságokat áthárítani a kistesójára, és emellett felhívni a figyelmet saját magára. Nyilván azt ő még nem tudja felmérni, hogy nem ez a jó módszer erre, de ő ösztönösen cselekszik, nem tudja átgondolni a tettei következményeit!

Viszont ahhoz már szerintem elég nagy, hogy megpróbáld megbeszélni vele a dolgokat, az ő szintjén, biztosítani arról, hogy semmivel sem szereted jobban a testvérét mint őt!

Én is azt gondolom, hogy most több türelemre lesz szükséged mint eddig, és a kislányodra is többet kell figyelned, hogy fontosnak érezze magát.

7. ancy
2007. máj. 16. 21:40
Az oviból is sokat haza fog vinni.TÜRELEM de abból jó sok.Az apró dolgokat ne vedd észre.Majd leszokik nálunk 11 év korkülömbség és van visszaesés.A kicsi 10 hós most kezdi a nagy összeszedni magát pedig felkészítettük:-)Sok sikert
6. Elviracska (válaszként erre: 5. - H.editke)
2007. máj. 16. 21:07

És te arra nem gondolsz ,hogy néha főzni is kell ,itthoni munkákat is el kell végezzek ,és azalatt kénytelen vagyok magukra hagyni...

Viszont ,hogy megnyugtassalak ,rengeteget foglalkozok velük ,folyamatosan velük vagyok,nap mint nap...

5. h.editke (válaszként erre: 2. - Ancy)
2007. máj. 16. 21:05
Arra nem gondoltál még, hogy a nagylányod a rosszra tanítással éppen a Te figyelmedet szeretné magára felhívni? Foglakozz vele többet, legyetek időnként csak kettesben és meg fognak szűnni ezek a problémák.
4. Elviracska (válaszként erre: 2. - Ancy)
2007. máj. 16. 20:58
Hogy csapja az ajtót,hogy huzza le az abroszt,vizzezzen a fürdőben ,szóval ilyen csintalanságokra...
2007. máj. 16. 20:57
Mennyire rosszra?
2. ancy
2007. máj. 16. 20:55
Mi a rossz számodra?
2007. máj. 16. 20:53
Mit tehetek, ha a nagylányom, rosszra tanitja a kisfiam, folyamatosan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook