Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkalmi munkavállalói könyvvel kapcsolatos kérdések fórum

Alkalmi munkavállalói könyvvel kapcsolatos kérdések (beszélgetős fórum)

2010. márc. 16. 21:42

Nekem is a munkáltató fizette.Attól függ hogy milyen bélyeget kell ragasztanod hogy mennyit keresel.Vannak határok de erről kellett kapnod tájékoztatót a könyv mellé.Ezt most így fejből nem tudom.Egy hónapban 15 napot dolgozhatsz vele,de folyamatosan maximum 5 napot.


A változásról annyit tudok hogy magát a kiskönyvet szüntetik meg.Az nem lesz hanem elektronikusan fog működni.A munkáltatónak azt hiszem egy héttel előtte be kell jelentenie hogy ki fog dolgozni nála.Ha ellenőrzés van csak az adataidat kérik és leellenőrzik hogy hivatalosan dolgozol e ott.

5. c1e9612cd3 (válaszként erre: 3. - Renice13)
2010. márc. 16. 21:39

dehogy is magadnak kell megvenni a bélyeget! Nehogy elhidd neki! Az a munkáltató feladata, neki kell megvenni/ kifizetni! Évek óta dolgozok másodállásban kiskönyvvel, soha semmi más dolgom nem volt vele, mint rendszeresen lezáratni (évente) a munkaügyivel, és az adóbevallásomban feltüntetni ezt a bevételt is!

Ha már most ennyire át akar vágni a leendő munkáltatód, mi lesz később??? Biztos akarsz te neki dolgozni????? Csak óvatosan!!

4. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Renice13)
2010. márc. 16. 21:00

A munkáltatók szeretik kihasználni a munkavállalókat. Én is dolgoztam AM könyvvel, és sosem kellett fizetnem, és nem vonta le a béremből sem a főnököm.

Szívesen:))

Kérdezz nyugodtan, hátha tudok segíteni:))

2010. márc. 16. 20:51
Oké értem, de nekem azt mondta h én vegyem meg mert nekem magamnak kell állnom mindent. Kösz amúgy a segítséget :D
2010. márc. 16. 20:26

Szia!

Hogy mi lesz a megszűnése után nem tudom, de néhány dologra tudom a választ.

A bélyeget nem neked kell venni, hanem a munkáltatónak. A bélyeg tulajdonképpen az ő költségeit fedezei. Ettől még neked nincs sem TB-d, sem egyéb járulék fizetésed. Be kell menni a helyi/területi APEH ügyfélszolgálatra, ahol kérhetsz csekket és azon kell az egyéb járulékot fizetni. Csak akkor vagy jogosult ingyenes orvosi ellátásra, ha fizetsz TB-t, ami a minimálbér valahány %, úgy kb. 4-5 eFt. Nem hiszem, hogy annyit leigazolnának keresetet, amely után adót kellene fizetni, és egyébként is, ilyen könnyvel havi 15 napot lehet max dolgozni.

Tehát az AM csak arra való, hogy a munkáltató ne dolgoztasson feketén. A gazdaság szürkítésére.

2010. márc. 16. 20:16
Sziasztok! Tudom, h ez nem egészen egy olyan téma amit a fórumokban kell megvitatni, de más nem tud nekem válaszokat adni, hátha ti tudtok :) Szóval azt tudom h márc. 31.-én megszűnik, de utána hogyan lehet hasonlóan munkát végezni? Mivel most kezdem (ma váltottam ki) ezért a fizetésem elég minimális, akkor hány forintos jegyet vegyek bele? Ez után nem kell adóznom meg semmi? Ha fősulis vagyok, de passzív féléves, ami miatt a suli nem fizet utánam semmit, akkor ha van ilyen könyvem, mit ,mennyit, hogy és hova kell fizetnem (gondolok itt pl TB-re ilyesmikre). Köszönöm előre is a segítséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook