Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyomorkímélő étrend. fórum

Gyomorkímélő étrend. (beszélgetős fórum)


2011. jan. 11. 15:02

Sziasztok!


Sajnos visszatért a gyomorpanaszom, úg yérzem, hogy a fekéjem jött vissza :(

Augusztus közepe óta nem iszom tejet, leadtam 10 kg-ot :)

Azóta iszom a zöld teát ízesítés nélkül:)


A legutóbbi hozzászólásom óta nagy változáson mentem keresztül :)


Most viszont keresem a gyomorkímélő ételeket, mert valahogy helyre akarom hozni a gyomromat, nem akarok orvoshoz menni. Persze a párom emiatt haragszik rám, de úgyse tudnak semmi okosat a dokik. Eszema repcevirág mézet, az jó a gyomorsavra és iszom a kombucha teát. Ettől várom a gyógyulást.

28. Belle Morte (válaszként erre: 27. - Szöszi71)
2010. márc. 16. 16:34
Én a teát is imádom hidegen. Csak cukorral/mézzel, citromlé nélkül. :)
2010. márc. 16. 14:40

Egyszerűen a tea ivására nem visz rá a lélek:)

A tejet imádom, főleg hidegen:)

26. Belle Morte (válaszként erre: 25. - Szöszi71)
2010. márc. 16. 14:37
Nekem ugyanez, csak este. Fél liter-liter, mikor hogy sikerül. :)
25. szöszi71 (válaszként erre: 24. - Belle Morte)
2010. márc. 16. 14:09

Ez egész jól hangzik.

A hideg tejet én is imádom. Reggelinél soha nem maradhat el a napi fél liter hideg tejcsi:)

2010. márc. 16. 13:43
Én most ilyen kaját csináltam. Tejszínes csirkemell kockák, és párolt zöldség. Reggelizni nem szoktam, reggel egy fekete kávé natúr, cigi, aztán tus és a következő kávé már sok tejjel és valamennyi cukorral/mézzel. Délig nem szokta enni, dél és kettő között valami könnyű, nem túl fűszeres lehetőleg, vacsi vagy van, vagy nincs, a hideg tejet imádom, az jó a gyomromra. :)
23. szöszi71 (válaszként erre: 22. - Gaby76)
2010. márc. 16. 11:37
Csak úgy küldtem:)
22. Gaby76
2010. márc. 16. 11:08
Köszönöm a jelet, most vettem észre. Miért kaptam? :-)
21. Gaby76
2010. márc. 16. 11:05
jaj, én is. és iden meg nem ettem krumplit. most a gondolattol is korog a gyomrom :-(
2010. márc. 16. 10:51
A főtt krumplit azt szerencsére még szeretem is. Gondoltam én még a főtt rizsre is.
19. Gaby76
2010. márc. 16. 10:45
és kerüld az ecetet is, meg mindent, ami savanyú. az is éget :-(
18. Gaby76
2010. márc. 16. 10:43
külön receptjeim nincsenek, mert inkább a főzési technikán meg a fűszerezésen kellett változtatni. ha nagyon rossz, akkor valami nagyon enyhen fűszerezett parolt hust es zöldséget ajánlanék. a legjobb rizs és és krumpli nélkül, ez nem árthat. ne legyen olaj se tej se liszt az ételben. Bár lehet, hogy a közönséges főtt krumpli beválhat - ezt nem tudom. Nekem csak a zöldségköret válik be
2010. márc. 16. 10:39
Érdekes ez a gyomor:) Nekem ismét csak 2 hete kezdett el fájni. Nem tudom miért. Valami jó kis recepted nincs kímélő ételekből?
16. Gaby76
2010. márc. 16. 10:39
ja, meg a kave is rossz a gyomornak, de ezt mindenki tudja. de keveske tejjel jobban bírom
15. Gaby76
2010. márc. 16. 10:38
annyi biztos, hogy a rántott hus meg a feketebors halál a gyomorra. Van egy barátnőm, aki élelmiszeripari ellenőr vagy mi a szösz, a lényeg, hogy sokat tud az ételekről, ő nem ajánlja a kelt, kaposztát sem, de konkretan ezektől kutya bajom sincs
14. Gaby76
2010. márc. 16. 10:35
Persze mindenki más-mindig tejet akartak velem itatni, de csak olaj volt a tűzre, más meg a tej áldásos hatására esküszik. Mondjuk én em szoktam tejet inni, mert 12 éves korom óta a súlyommal küszködök, és az édesítőszeres kávéan kevesebb a kalória, mint a tejben. Meg anyán is szokta mondani, hogy már csecsemőkoromban se bírtam a tejet, tejfölt, tejszínt
13. Gaby76 (válaszként erre: 9. - Szöszi71)
2010. márc. 16. 10:32
Gyomorfájásra lehet, hogy jó, de nekem nem a gyomrom faj, hanem savas vagyok, a tejtermekek nem tulsagosan jok ra. a saj talan kivetel, mert azt birom. Most eppen atkinseszek, szoval hust tojassal meg sajttal meg zoldseggel - és semmi baja a gyomromnak. Még a szalonnatol vagy egyéb nem éppen diétás húsoktól sincs semmi bajom- De egy doboz joghurt felboritana az egészet - az is rosszat tesz.
2010. márc. 16. 10:32
Minden reggel megiszom egy fél liter tejet:) Anno mikor ez az egész kín kezdődött akkor ettem a háztartási kekszet, állandóan volt itt a fiókomban is, de szegényt már nem szeretem. Azért is gondoltam, hogy próbálok olyan ételeket fogyasztani amik nem bántják a gyomrot.
11. Gaby76
2010. márc. 16. 10:30
ez inkabb a megelőzés volt. Ha már ég, akkor sokaknak segít a keksz vagy a tej, esetleg kenyer - nekem egyik sem segit. :-) Egyszer valaki szodabikarbonat tanacsolt, amikor nagyon rosszul voltam, és furamod segitett, igaz, 2 egesz teaskanallal magamba gyurtem, de csodákat tett. Mindenesetre az biztos, hogy jobb a megelőzés.
2010. márc. 16. 10:29
Szerencsére nem eszem fűszeresen, a szénsvasat pedig kerülöm.
2010. márc. 16. 10:28
A neten azt olvastam, hogy a túró pedig jó a gyomornak. Napi szinten ajánlják a gyomorfájásra.
2010. márc. 16. 10:27
Nem eszem rantott hust. az a legfőbb ellensége a gyomornak. Meg a feketebors. azt gyakorlatilag szaműztem - inkabb csak zöld fűszereket használok, de a paprika, kömény szinten nem árt. A szénsavas italok, az ásványviz is nem jo a gyomornak, a szilveszteri pezsgo utan is 4 oran at szenvedtem ülve az ágyban. A juhturól, tehenturot csak nagyon kis mennyiségben birom, a juhturo vissza is szokott jönni, azt evek ota inkabb nem eszem, pedig imadom
2010. márc. 16. 10:21
Rendben. Kíváncsian várom a bevált módszert:)
2010. márc. 16. 10:20
Nálam 10 éves probléma a sav. Nem szedek rá már semmit, ugyanis a recept nelkul kaphato gyogyszerek egyike sem segit, komoly gyogyszert meg nem akartam szedni,ezert inkabb kitapasztaltam, mit lehet és mit nem - nem jar olyan oriasi lemondasokkal, csak odafigyelessel. Mindjart irok bővebben, most le kell ugranom a haz ele, mert hivtak a futarszolgalattol, hogy 10 percen belul itt lesznek.
2010. márc. 16. 10:18
Van otthon Repcevirág mézem is amit ilyenkor szoktam eszegetni, de valahogy most ez sem használ. Nem tudom mi lehet a gond.
2010. márc. 16. 10:06
Ez engem is érdekelne, a savam nekem (is) szokott sajnos elég gyakran problémákat okozni.
2010. márc. 16. 09:59

Szia!

Egy pár éve kiderült, hogy refluxom és egy kicsi gyomrofekélyem van. Már közel egy éve semmi gond nem volt. A gombaleveknek köszönhetően semmi gyógysezrt nem kellett szedjek. Kb. 2 hete ismét elkezdett fájni, feszül is egy kicsit és érzem a savam. Arra gondoltam, hogy diétáztatni kellene.

2010. márc. 16. 09:54
szia! mi baja van a gyomrodnak? én gyomorsav-problémákkal küzdök, azzal kapcsolatban vannak tapasztalataim
2010. márc. 16. 09:50

Sziasztok!

Ide olyan ételeket, recepteket várok amik kímélik a gyomrot. Sajnos már 2 hete kínlódom vele és azt hiszem csak a kímélő étrend lesz rá a megoldás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook