Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves lányomnak epret adtam 2 napja. A kezén az ujjak között piros, az ujjak végén piros pici hólyagocskák vannak és viszketnek, mi lehet? fórum

3 éves lányomnak epret adtam 2 napja. A kezén az ujjak között piros, az ujjak végén piros pici hólyagocskák vannak és viszketnek, mi lehet? (tudásbázis kérdés)


22. Sort (válaszként erre: 19. - Babszibobó)
2011. júl. 8. 12:45

Igy van, annyit tennek hozza, hogy az apromagvasokra a gyermekek tobb mint fele allergias velemilyen eletkorban, de rendszerint a tinedzserkorban vagy azt kovetoen elmulik.

Eperbol a piacon erdmes venni, az idos nenitol, akinek a teljes keszlete van vagy 5 kilo. Az jo esellyel haztaji. Nem olyan szep, enm olyan nagy es hibatlan, de a bolti azert az, mert nem foldben hanem taptalajon termelik, innen mar egy rakas vegyszert sziv magaba. Aztan leszedik, fertotlenito mosas, vegyszeres kezeles, hogy szep piros, csillogo kulseje legeyen. Ezutan jon a besugarzas, ami tartositja mondjuk egy hetre, mert kell par nap amig az uzlet polcaira kerul. Itt aztan gyorsan megveszi a fogyasztoi tarsadalom, rogton 2 doboazzal, mert ugy olcsobb, es olyan friss, hutoben elall egy hetifg is. Persze 2 nap mulva megrohad, mert valojaban 5-6 napja szureteltek es utazott vagy 3000 km-t a kamionban, mire megerkezett a tusko aruhazba.

2011. júl. 8. 07:51
Eperallergia. nekem is volt gyerekkoromban aztán szépen kinőttem.
2010. aug. 25. 22:57
Lehet ez kettős hatás is, a vegyszerezés a növényházi termesztés (fólia-sátor) során, illetve eredendően maga a gyümölcs okozta allergia. Minden esetre a kalcium adása jó, házilag, azért egy orvos véleményét is kikérném.
2010. márc. 18. 20:53

Sziasztok!Minden aprómagvas (eper, málna, szamóca..), allergiát válthat ki főleg kicsi gyerekeknél, de az élet bármely szakaszában!A pici külső magvacskák olyan erős illóolajokat, aromákat tartalmaznak, hogy az immunszervezet rögtön kibukhat tőle. Ezért a valódi gyümölcsöt tartalmazó ételek , joghurtok (persze ezekből a gyümölcsökből), főleg 1-2 éves korig kerülendő.

Nem muszáj lenyelni (külsőre használt krémek is produkálhatják! )anélkül is árthat.

A másik lehetőség a vegyszerezés, mit ahogy többen már említették.

Ha megint kijönnek a kezecskéin a hólyagok, akkor ne kísérletezz tovább, irány az allergológus.

Vigyázzatok magatokra!

2010. márc. 16. 10:08
Ugyanígy jártam egy évvel ezelőtt. Nem szabad ilyenkor még epret adni neki, csak a rendeset, ez nem rendes eper még.
17. mkjudit (válaszként erre: 16. - Mkjudit)
2010. márc. 16. 10:01
most kapható:-)
2010. márc. 16. 10:00
A mos kapható eper honnan származik?Ki tudja,hogy mivel van tele....
2010. márc. 16. 09:36
köszönöm
14. sword (válaszként erre: 13. - 409f3dc117)
2010. márc. 16. 09:30
Így van, vagy adnak fenistil krémet vagy a doki is felírhat fenistil cseppet..
13. 409f3dc117 (válaszként erre: 9. - Dencsikné)
2010. márc. 16. 09:28

De ha ebben nem hiszel, akkor Fenistil, vagy a patikában biztosan segítenek..


.... valamivel mindenképpen célszerű hűsíteni neki, hogy ne viszkessen... mert nagyon kellemetlen és ráadásul ha elkaparja fennáll a bacis fertőzés veszélye is...

12. 409f3dc117 (válaszként erre: 11. - Sword)
2010. márc. 16. 09:24

valóban himlőre már nem adják ebben igazad van!


De csalánkiütésre szúnyogcsípésre még mindig a legjobb. Nálunk az orvosok a családban is ezt használják.

11. sword (válaszként erre: 9. - Dencsikné)
2010. márc. 16. 09:22
nem tennék rá rázókeveréket!!! Már az orvosok sem ajánlják, mert rájöttek, hogy felpuhítja a hólyagos bőrt..mivel csak a felső réteg szárad meg hamar az alsó nyirkos marad....már a fiamnak sem adták még himlő alatt sem!!!
10. 409f3dc117 (válaszként erre: 9. - Dencsikné)
2010. márc. 16. 09:22

patikában lehet kapni, és hűsíti a bőrt, a kis hólyagokat meg leszárítja én mindig azzal kencéztem.... nagyon jót tett....


"A rázókeverékeket könnyű felvinni a testfelületre, és különösen hatékonyan hűsítik és szárítják a bőrt. A rázókeverék elnevezést azért kapta, mert alkalmazása előtt alaposan fel kell rázni a folyadékot, hogy a por formában benne lévő apró szemcsék egyenletes eloszlásban kerüljenek a bőrfelületre."

9. dencsikné (válaszként erre: 7. - 409f3dc117)
2010. márc. 16. 09:20
szia mi az a rázókeverék?
8. sword (válaszként erre: 6. - Dencsikné)
2010. márc. 16. 09:19
Szia, nekem sem volt bajom soha az epertől, ha háztól vettem, vagy piacon..napon érleltet..de pár éve amikor vettem a boltba..nem tudom már honnan importált epret..tele lett nekem is az újjaim között, kezemen apró kiütésekkel és viszketett..calciumot kaptam rá..majd az almával is így jártam, holott előtte nem volt tőle bajom..akkor meg zsibbadt a szám..és felpuffadt..kiderült, hogy nem a gyümölcsökre vagyok allergiás, hanem a vegyszerre amivel kezelték..azóta is eszek almát, és epret, de csak olyat amit nem permeteztek..
7. 409f3dc117 (válaszként erre: 6. - Dencsikné)
2010. márc. 16. 09:17

az allergia bármikor előjöhet nem függ attól, hogy előtte volt e baja tőle....


Gyerekkoromban én is mindig viszkető hólyagos csalánkiütéses lettem az epertől és málnától is. De annyira szerettem, hogy 4-5 év alatt "immunizálódott" a szervezetem....


Amúgy a kalcium tényleg nem hülyeség, a viszketésre rázókeverék vagy fenistil gél.

2010. márc. 16. 09:14
eddig nem volt semmi baja az epertől
2010. márc. 16. 09:13
nem tudom, ez is eszembe jutott, mert én nekem van ekcémám. csak eper evés után jött elő
2010. márc. 16. 09:13

Adj neki kalciumot!

De szerintem nem az ujján jönne ki.

Viszont az agyonvegyszerezett eper nem túl jó ötlet, nekem már 6 éves volt a fiam és hányt tőle. Várd meg az igazi, magyar epret. Ezekben túl sok a műanyag...

2010. márc. 16. 09:13
Az allergiának több megjelenési formája van: bőrkiütés még a legártalmatlanabb....
2010. márc. 16. 09:10

lehet tényleg allergia, de akkor az nem feltétlenül ilyen szeritnem, mert unokatestvérem puffadni szokott tőle.De attól még lehet.

De lehet hogy ekcémás esetleg..?

2010. márc. 16. 09:09
3 éves lányomnak epret adtam 2 napja. A kezén az ujjak között piros, az ujjak végén piros pici holyagocskák vannak és viszketnek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook