Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi lehet ez a fehér penésszerű izé az aloe verámon? fórum

Mi lehet ez a fehér penésszerű izé az aloe verámon? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 2. 15:57
Nemes penész bizti
13. MMMaya (válaszként erre: 12. - Vakri)
2010. márc. 17. 10:56

Elkocsonyásodnak a levelek? Vagy elszáradnak?

Mert ha előbbi akkor biztos, hogy penész. A lényeg, hogy a beteg leveleket szedd le, mert tovább fertőzi a növényt. A fokföldit ibolyát pedig vidd el mellőle, mert lehet onnan kapta.

12. vakri (válaszként erre: 11. - MMMaya)
2010. márc. 17. 06:53
Köszi, akkor lehet ez az átültetés segített most.
11. MMMaya (válaszként erre: 7. - Vakri)
2010. márc. 17. 00:01

Ez gomba betegség. Nem lehet, hogy szürke penész?

A beteg leveleket szedd le róla, és ha lehet a földjét is cseréld ki.


Különben a pirimor rovarölő, az nem jó se penészre, se gombára.

10. vakri (válaszként erre: 9. - Ametiszt19)
2010. márc. 16. 23:44
Én is szoktam 1-2 havonta zuhiztatni őket.
9. Ametiszt19 (válaszként erre: 8. - Vakri)
2010. márc. 16. 15:45
Remélem sikerül! Nekem ficusaim, fokfoldi ibolyáim, pletykám van, meg most ideiglenesen sáfrány és jácint és amarilísz isvolt, de ők már kezdenek elnyílni. Aloém is volt, de túl hamar megnőtt és kiraktam a lépcsőházba. Amúgy az aloéknak szokása időszakosan elsárgulni magától ,olyan mintha el akarna pusztulni, aztán újra magához tér. Sok sikert a virágokhoz, ne add fel szerintem :) Mamámtól tanultam azt a praktikát, hogy alkalmanként mikor takarítok a fürdőkádban lemosom a virágaimról a port, így szép zöldek, meghálálják. Sőt, kevesebb az esély a betegségekre is.Csak azzal kell vigyázni, hogy van amelyik virág nem szereti a vizet (pl. fokföldi ibolya) őket nem szabad.
2010. márc. 16. 08:38
De azért ezt a pajzstetű dolgot még megpróbálom, hátha sikerül. Köszi szépen :-)
2010. márc. 16. 08:37
Megnéztem én is többször közelről, de állatot nem látok rajta. Tegnap olvastam valahol, hogy a trisó jó neki. Minden mindegy alapon, mivel épp szét akartam ültetni őket (hálsten úgy jönnek ki az új hajtások mintha fizetnének érte) a mosdókagylóban csináltam trisós vizet, és amikor szétszedtem, jó alaposan lemostam. Utána elültettem. Az igazsághoz tartozik, hogy az ablakpárkányon ami mellett volt a növény az levéltetves volt, inkább kidobtam, nem akartam végigfertőzni az egész lakás növényeit. Amin csak kevés volt, azt a trisós vízzel alaposan lemostam a leveleket és a szárat. Az a baj, hogy hiába mentem be kertészeti boltba, mondtam el a tüneteket, sőt vittem fertőzött levelet is, csak vonogatták a vállukat, hogy nem tudják mi lehet. Adtak ezt, adtak azt (penész, gomba ellenes izéket, pirimort, mittomén milyen vegyszereket), kihalás lett a vége. Lassan feladom a szobanövénytartást, pedig imádom őket, de gy évnél tovább egy se húzza, és már csak olyat veszek (kapok) ami kimondottan igénytelen, szárazságtűrő, mégis mindig valamit elkapnak. Lehet a lakás levegőjében lehet valami? Nem száraz, nem párás a levegő, alig fűtünk, automata szellőztetős az ablakunk, de sokat szellőztetek én is.
2010. márc. 16. 07:12
Én is gyapjas tetűre gondolok a kép alapján.Vigyázz vele,nagyon "szemét"dolog.Pillanatok alatt végigmegy a lakás összes növényén.Nekem eddig még semmivel sem sikerült kiírtanom.
2010. márc. 15. 23:42

Talán ez?


Viaszos vagy gyapjas pajzstetvek (Pseudococcus fajok)


TÜNETEK:

A növények gyengén fejlődnek, a levelek sárgulnak, majd elszáradnak. A növényeken szabad szemmel is jól látható, fehér, viaszbevonatú, csoportokban élő állatok találhatók. A növényen csillogó mézharmat és a rajta megtelepedő korompenész látható.

VÉDEKEZÉS:

A nagyobb csoportokban élő állatokat érdemes letörölni, majd a növényeket megfelelő növényvédőszerrel kezelni.

2010. márc. 15. 23:37
Erre lehet kapni borászati, vagy kertészeti boltokban permetszert. Vagy van flakonos is.
2010. márc. 15. 23:36
Valami oknál fogva, az ibolyám mindig elkapja ezt és ki kell dobnom. Még jó, hogy minden évben van anyák napja és nőnap. :-D A verám idáig csodálatos szép volt, de most mindettő ilyen.
2010. márc. 15. 23:34
Az aloe verámon és a mellette levő fokföldi ibolyán is, ilyen penésszerű foltok vannak. Nem locsolom túl, általában akkor locsolok virágot, amikor minden kókad. Kép az adatlapomon.
2010. márc. 15. 23:32
Mi lehet ez a fehér penésszerű izé az aloe verámon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook