Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Saláta termesztés balkonládában? fórum

Saláta termesztés balkonládában? (beszélgetős fórum)


10. Gy.Ibi
2010. márc. 21. 20:33

Kertes házban lakunk,de én is ültetek pl.elrepedt aljú vödörbe paradicsomot.Már májustól szedhetem,mert ilyenkor bent tartom,amikor jó az idő meg kiviszem.Kirándulás alkalmával szedünk pár száraz tehénlepényt,ez kerül a föld alá,a növény nő tőle rendesen.

Lestyán mindig van,vegetának is hívják.

2 éves az áfonyabokor,még vödörben van,tavaly sok termett rajta.Meg a szamóca!Májustól a fagyokig terem egy nagy cserépben.A citromfát már kivittem a méhek örömére,rengeteg virág van rajta.

9. 875f1a5663 (válaszként erre: 8. - Domi0920)
2010. márc. 16. 18:37

A tűző nap nagyon jó.Minden mediterrán növény szereti(rozmaring, kakukkfű,babér,zsálya,menta,stb) ,viszont minden este jól locsold meg a földet.A rukola is nagyon bírja nálam a nagy napot.Bazsalikomot is hamarosan vetek ládába, de azt az erkélyfal tövében helyezem el.Nem megy magba, csak ontja a sok levelet.A petrezselyem is az északi oldali ablakban a legburjánzóbb.

Bátorság! Előbb-utóbb besikerül.Én veszek kora tavasszal 4-5 zellerpalántát is, bele a ládába. Egész nyáron át van friss zellerlevelem. A tavalyi még mindíg hozza a leveleket.Igaz,már kettőt kihúztam a gumójáért és paradicsomlevesbe belereszeltem sajtreszelőn.

Tényleg,csak egy gondolat és friss fűszert tehetsz a kajába.

8. Domi0920 (válaszként erre: 7. - 875f1a5663)
2010. márc. 16. 17:21

Szia!

Én is már sok fűszernövényt kipróbáltam, de mindig kidöglesztettem. Mit csináltam rosszul? Sajnos nekem nincs erkélyem, csak egy kicsi kilépőm, de oda nem tudom rakni őket mert egész nap tűzi a nap! Sajnos. Pedig nagyon szeretem a friss fűszereket! :)

2010. márc. 16. 07:28

Üdv mindenkinek ezen a jó helyecskén!

Nekem nagy erkélyem van és "nagyban" termesztem a konyhában hasznos "gizgazokat".

1.metélőpetrezselyem (simalevelű)Több ládában vetek (másoknak is ajándékozokládaszámra)mert nagyon sikeres. Anyár végén vetett egész télen kiszolgál.

2.Salátának Rucola magot vessetek.Egy hét alatt kikel.Úgy terem, mint a gyom. Finom (retekízű) a szép zöld ,gyenge levele.Telistele vitaminokkal.

Nem tudok annyit az asztalra tenni, ami el nem fogy.Férfinép ecetes salátalével eszi.Én két vajaskenyér közé bepakolva szeretem. A Kaiserben 4000 Ft kilója,pedig nagyon igénytelen a

termesztése.Ha rákerestek , rengeteg csodálatos finomságot találtok ezzel a salátafélével.

3.Kakukkfű (ki sem lehet írtani)-

4.Menta (ki sem lehet irtani)-

5.Metélőhagyma(nagyon hálás és soká kiszolgál)

6.Fokhagyma(apróbb fokhyagymagerezdeket beledugdosok a virágok közé.A szárát is felhasználom apróra vagdalva salátákba,stb.

7.Vettem egy cserepes babérfácskát. Már komoly lombot növesztett.

8.Rozmaring Hatalmasra megnőtt már a cserepes bokrocska.Rengeteget használok belőle, mert imádjuk a húsokat (bármelyiket) rozmaring+fokhagyma+só+ olaj turmixban megforgatva ,kuktában 30 perc alatt tökéletesre sütve .Melegen, hidegen is jó. Isteni kaja Húsvétkor is.

Olyan lesz a pulykacomb így, mintha báránycombot ennétek.(bármilyen kedvenc körettel jó.)

2010. márc. 15. 20:10

Fűszernövényeket is szoktam termeszteni, de gondoltam, idén megpróbálom a salátát is, lesz amilyen lesz!

Egyszer mindent ki kell próbálni!

5. bared (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2010. márc. 15. 20:07
az is van minden évben, de nincs aromája((
2010. márc. 15. 20:03
Inkább ajánlanám a levélpetrezselymet, és más fűszernövényt, közte 1-2 virággal.
2010. márc. 15. 20:02
Nem érdemes vele foglalkozni, mert azt a 2-3 fej salátát, ami lehetne, nem kifizetődő.
2010. márc. 15. 20:01
nekem..amikor friss volt a föld szép lett,utána nem.kimerül..gondolom műtrágyázottat te sem ennél, mint ahogy mi sem((( a balkonláda nem jó ilyesmire(
2010. márc. 15. 19:52
Valakinek eszébe jutott már, hogy balkonládába termesszen salátát? Ha igen akkor tudnátok valami tanácsot adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook