Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vienetta és jégkrém házilag fórum

Vienetta és jégkrém házilag (beszélgetős fórum)


2012. nov. 21. 12:35
Kedves lizesett, ha van guargumid akkor nem lesz jeges. Ez a csodálatos híres E412-es adalékanyag nem véletlen szerepel az összetevők közt:) Guargumi ugyanis gátolja a jégkristályképződését. Ha nem ismered a guargumit akkor írd be a googlebe és kattincs rá a wikipédiás linkre, majd gurulj le a tulajdonságokhoz. Ime a rémes krémes titka:) Gondolom nincs a polcodon guargumi varázspor.
6. Ncilány (válaszként erre: 3. - Éva7407)
2010. máj. 31. 15:56

Nem csináltam még ilyent, lenne néhány kérdésem.

Felforraltat házitejet is használhatok?

Van ilyen bolti fagyis dobozom, abba is lehet rétegezni? Van teteje szívesebben használnák ilyent.

Csoki helyett idény gyümölcsvelőt cukrosan közéje, vagy dobozban van az alap, és belecsurgatni az aktuális gyümit?

2010. márc. 16. 13:51

gyümölcsös: 1zacsi tejszín, 2 gyümijoghurt+ gyümölcs apróra vágva és porcukor ízlés szerint. felvered a tejszínt a cukorral, belekevered a joghurtot és a gyümit

csoki, vanília: 1zacsi főzés nélküli pudingpor fél liter tej, 1zacsi tejszínegybeöntöd felvered kész

2010. márc. 16. 07:56

Ezt a receptet megtaláltam már én is a neten.

Nekem túl egyszerűnek tűnik és félek, hogy nem lenne olyan krémes.

Kipróbáltad már?

Ha ezt csinálnám meg, akkor raknék bele piros gyümölcsöket (szeder, eper, málna) Remélem nem kásásodna be, mint az előző jégkrémem. Az is hasonló alapanyagokból készült.

Köszönöm a segítséged!

:)

2010. márc. 15. 15:14

Nem találtam,akkor ide bemásolom



Hozzávalók:

3 cs tejszínpor

3 ek porcukor

4 és fél dl tej

1 tábla tortabevonó

2 ek olaj


Elkészítés:

Tejszínporhoz hozzáadjuk a cukrot,majd apránként a tejet.Robotgéppel jól felverjük.Csokit megolvasztjuk és hozzákeverjük az olajat.

Őzgerinc sütőt kibélelünk folpackkal,beleöntjük a masszát,de úgy,hogy rétegenként a csokiból is folyatunk közé.Kifagyasztjuk.

Egyszerű és finom fagyi.

2010. márc. 15. 15:10
szia!A naplómba van kettő is.Az egyik igaz süti,de az elején,van jégrém is.
2010. márc. 15. 11:00

Sziasztok!


Olyan KIPRÓBÁLT jégkrém-jégkrémtorta-Vienetta receptre lenne szükségem, ami biztosan sikerül.

Próbáltam már házilag jégkrémet csinálni, de sajnos inkább jeges volt és kemény, mint krémes.

Tippek, trükkök is érdekelnének a témával kapcsolatban.

Köszönöm, szép napot!

Liz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook