Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Március 15-én kitűzöd a kokárdát a ruhádra? fórum

Március 15-én kitűzöd a kokárdát a ruhádra? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
170. nicole. (válaszként erre: 166. - Globus)
2013. márc. 15. 15:53
hát persze....dögös a pizsamámon
169. 06718ca650 (válaszként erre: 166. - Globus)
2013. márc. 15. 13:43
semmikor sem kell, ha nem akarod. :)
168. 06718ca650 (válaszként erre: 165. - D71ef05a8e)
2013. márc. 15. 13:42
igen, igazad van. én rájöttem arra, hogy sokkal jobb nekem, ha ebben a nyomiban is megkeresem a jó dolgokat, s nem engedem, hogy teljesen maga alá temessen. néha sikerül neki, de muszáj kimáészni a gödörből, mert különben bele lehet halni. annyi de annyi megkeseredett embert látok, hogy az szörnyű, akikre ha néha rámosolygok, csak néznek hogy ennek mi baja. :( nem értik hogy másképp is lehet nézni a világot, hiába igaz amit Wvercsike mond, nem lehet hogy ez ennyire elnyomjon minket. mondom ezt úgy, hogy én is a társadalom legaljához tartozom jelenleg.
167. d71ef05a8e (válaszként erre: 166. - Globus)
2013. márc. 15. 10:09
:):):)
166. globus
2013. márc. 15. 09:34

Én nem tűzöm, mert nem megyek sehová.

Itthon is kell?

165. d71ef05a8e (válaszként erre: 164. - 06718ca650)
2013. márc. 15. 09:33

Wvercsikének sajnos annyi mindenben igaza van! Ezt nem lehet tagadni:(


Csak azért nem tartom célravezetőnek mégsem ezt a hozzáállást, mert ha hagyjuk, hogy a legrosszabbat hozza ki belőlünk a "nyomor", ahogy te is írtad, ha egy fűszálat nem teszünk keresztbe a közösségért (ezért a közösségért, ami olyan vacak, amilyen), ha szégyelljük a nemzetünket és utáljuk és megvetjük a többi magyart, akkor bezárul az ördögi kör és jön egy új generáció, akik már pont ezért majd MINKET, a mi magatartásunkat, önzésünket, anyagias, minden magasabb eszmét mocskoló szemléletünket látva fognak undorodni a saját nemzetüktől, mert hogy azok a bizonyos magyarok, akiktől utálkozva elfordulunk, mi magunk vagyunk.


Meg kell mondanom, egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ha máról holnapra igazságosabbak lennének a törvények és következetesebb azok betartatása, ha ingyenélő nem lakhatna jól Magyarországon, ha megfordulna az eltartók és eltartottak aránya, hogy az alapvető rosszindulat is megszűnne Magyarországon, és hogy attól a naptól kezdve kitűznék a kokárdát azok, akik ma nem teszik. Mert ez legalább annyira döntés és hozzáállás kérdése, mint a puszta tényeké.


És én tényleg sok hozzászólásban éreztem azt, hogy pont olyanná vált legalábbis a szavak szintjén egy-egy hozzászóló a keserűségében, mint amitől hányingere van.

2013. márc. 14. 23:59
azt hozzátennáém, hogy évekkel ezelőtt voltunk Beregszászon, nem volt kérdés náluk a kokárda. /hihetetlenül jó érzés volt köztük lenni. sírt a szívem a nagy országért, mindig is fog, ezt viszem magammal míg élek. és még egy lábjegyzet. még voltunk egyszer ott nőnapon. itt boldog boldogtalan rinyál, ott meg az utcán bldog nőnapot kívántak vadidegenek. ez is nagyon jó volt. :)/ az a bajunk, hogy minden jóérzést kiöl belőlünk a "nyomor", de ezzel csak azt érjük el, hogy alulról szagoljuk majd az ibolyát 40-50 évesen. semmi értelme. /mondom én, aki ugyanígy háborog néha mint Wvercsike. néha kell, de tudom, értelme nincs. :)/
163. 06718ca650 (válaszként erre: 139. - M.Edina)
2013. márc. 14. 23:49
:D ezt még nem hallottam.
162. 06718ca650 (válaszként erre: 160. - B8103f009a)
2013. márc. 14. 23:42
nem, pontosan nem azért tűzöm ki. :) mindig is útáltam a muszájt. egyszerűen így érzem, hogy megérdemlik azok akik az idegen elnyomás ellen szóltak fel, akkor is ha ők sem voltak jobbank a deákné vásznánál. :)) én is gondolkodtam ugyanígy, ahogyan te, nem is olan régen még, de aztán megváltoztam. nem ér annyit, ha csak ezeken jár az agyad, hogy mekkora f*s ez az ország - ami igaz mellesleg-, akkor csak neked lesz rossz szájízed, és akikre haragszol, azok élnek vidáman.
161. 7a23ed9179 (válaszként erre: 160. - B8103f009a)
2013. márc. 14. 17:56
Nagyon sajnállak, mert vagy rossz tanáraid, nevelőid voltak, vagy mert te magad keseredtél bele a világba, de benned meghalt valami, ami minden baj ellenére is ott kellene legyen minden magyar ember lelkében.
160. b8103f009a (válaszként erre: 158. - 06718ca650)
2013. márc. 14. 17:01

Tanultál te történelmet? Persze attól még lehetsz büszke, ebben a "bunkó" világban :D

Miről is beszélsz valójában?

Csak azért tűzöd ki, mert úgy kell? :)

2013. márc. 14. 13:42
nem
158. 06718ca650 (válaszként erre: 127. - B8103f009a)
2013. márc. 14. 12:10
Te így érzed, más másképp. Én legfőképp magamra vagyok büszke, hiogy ebben a bunkó világban normális vagyok. :)
157. f64f0d9a69 (válaszként erre: 103. - 04ff23dd29)
2013. márc. 14. 12:03

Hát igen...


Tulajdonképpen az az elszomorító, hogy van miért felmerüljön ez a kérdés kitűzöm-e?


Az ünnep mindenkié!

Egyetlen politikai párt sem sajátíthatja ki.


(Nem tudom, ki írta az eredeti szöveget, de nagyon egyetértek vele én is!)

156. 7a23ed9179 (válaszként erre: 154. - B8103f009a)
2013. márc. 14. 10:39
Részvétem.
155. b8103f009a (válaszként erre: 152. - Hoxa)
2013. márc. 14. 10:28

Oké.

Mindenkinek jó ünneplést, aki úgy érzi van mit :)


Sziasztok.

154. b8103f009a (válaszként erre: 151. - 7a23ed9179)
2013. márc. 14. 10:27

De mégis akkor mit ünnepelünk?

Miért lenne ez nekünk ünnep?

Nagyok sok rendes, jó szándékú, tisztességes ember halt már meg ártatlanul, akkor őket is ünnepelni kellene.

Tőled idézek: "Március 15-én nem a mai politikusokat ünnepeljük. Fejet hajtunk azok előtt az őseink előtt, akik egy szebb és szabadabb élet reményében vállalták a harcot és a sorsukat. Akik hittek benne, hogy Magyarország a magyaroké és hittek abban, hogy otthon is van ott, ahol haza van."

Számomra, és sokak számára pont ezért nem ünnep, mert ez nincs így. Sajnos.

2013. márc. 14. 10:25
Kitűzöm, utána felsétálok a hóban a Gellérthegyre, és lenézek onnan ... :)))
152. Hoxa
2013. márc. 14. 10:23

"Viszont ennek semmi köze nincs március 15-éhez."

Igaz.


Legyetek szívesek figyelembe venni, hogy a hoxa.hu egy politikamentes portál! Március 15-én is az, mint ahogy más napokon is.

151. 7a23ed9179 (válaszként erre: 150. - B8103f009a)
2013. márc. 14. 10:19

Értjük, amit mondasz, és igazad is van, ami a jelen helyzetet illeti.


De ahogy már írták, mindennek semmi köze az ünnephez.

150. b8103f009a (válaszként erre: 144. - 7a23ed9179)
2013. márc. 14. 10:12

Ez nagyon szép :D

De amikor az ember már elfárad a harcban, veszélyben érzi a saját, és főleg a gyerekei jövőjét, feladja, nem tudja érdekelni.

Az eszméből sajnos nem profitálunk semmit, mert nem követik, csak nagyon kevesen. Őket meg elnyomják, kénytelenek engedni az erőszaknak, ha nem akarják, hogy rámenjen az életük.

149. d71ef05a8e (válaszként erre: 141. - B8103f009a)
2013. márc. 14. 10:06

Amit leírtál, az sajnos mind úgy is van. A tolvajt, rablót védi a törvény, aki tisztességes munkából akar megélni, az "balek", ingyenélők legalább annyi pénzt tudnak bezsebelni havonta, mint amit mások kőkemény munkával keresnek meg, stb.


Ezek közül semmivel nem tudok - sajnos - vitatkozni.


Viszont ennek semmi köze nincs március 15-éhez.


És tényleg, minden országnak olyan vezetői vannak, amilyet az a nép érdemel, jelesül, amilyent választott. De hazugság lenne azt állítani, hogy ez csak 2010 óta van így, sőt, az ingyenélők feneketlen segélyezése jóval korábban kezdte élni virágkorát, aminek eredménye lett, hogy most már úgy ragaszkodnak a megszokott járandóságokhoz és jogokhoz, hogy alig lehet elvenni tőlük.


De hangsúlyozom, ezek a visszásságok, igazságtalanságok nem érinthetik szerintem a nemzeti ünnepeket.

148. b8103f009a (válaszként erre: 143. - Annie1130)
2013. márc. 14. 10:05
Aki nem tartozik hozzá, nem ért egyet, miért gondolná úgy? Aki meg igen, az elég aljas ahhoz, hogy tagadja.
147. nicole. (válaszként erre: 138. - D71ef05a8e)
2013. márc. 14. 10:02
büszkén viselem magyarságom, külföldön is...annak ellenére is hogy sokszor nincsenek túl jó véleménnyel a kis hazámról és az itt élő emberekről, szívesen beszélgetek erről is más országban élő emberekkel és bízom benne, hogy picit más lesz a véleményük ezután...kokárdát viselek ezen a napon, jó emlékezni arra hogy vannak még nyomokban, értékeink...de nehéz a mindennapokból egyszer csak hazafivá válni azután, hogy nem érzi magát és családtagjait biztonságban az ember, mert ha csak ránézel emberekre szétrúgják az állkapcsod, vagy elveszik az értékeid az utcán, a házadból...nem érzed magad anyagi biztonságban mert nem tudod hogy mi lesz holnap, nem tervezhetsz másnapra sem, mert állandó veszélyben a munkád, a vállalkozásod, az otthonod, megélhetésed... úgy érzed reménytelen, mert mindig van valami amivel még húznak és húznak vissza a kokárdátlan állapotba...van aki ennek ellenére feltűzi, mint te, meg én...és még sokan, mi így akarjuk ezen a napon, így érezzük...és vannak akik nem tudják feltűzni mert így érzik és nem akarják...mindannyian másképpen jelezzük hogyan is érzünk, tiltakozunk vagy éppen egyetértünk...nem biztos hogy magyar vonás csak másképpen kommunikáljuk az érzéseinket...
146. d71ef05a8e (válaszként erre: 139. - M.Edina)
2013. márc. 14. 10:00

Ez teljes mértékben igaz.


Múlton merengeni, nosztalgiázni, visszasírni a régi szép időket nem érdemes, sőt, káros, mert közben elmegy mellettünk az élet, a mi feladatunk pedig az, hogy a jelenből hozzuk ki a maximumot. Azok az elődök sem tettek mást, akikre emlékezünk egy-egy nemzeti ünnepen.


Mégis helye van a megemlékezésnek, ami nem ugyanaz, mint a múltban élés, és a jelen nem-elfogadása.

145. Annie1130 (válaszként erre: 144. - 7a23ed9179)
2013. márc. 14. 09:59
Szépet írtál!
144. 7a23ed9179 (válaszként erre: 131. - B8103f009a)
2013. márc. 14. 09:57

Március 15-én nem a mai politikusokat ünnepeljük. Fejet hajtunk azok előtt az őseink előtt, akik egy szebb és szabadabb élet reményében vállalták a harcot és a sorsukat. Akik hittek benne, hogy Magyarország a magyaroké és hittek abban, hogy otthon is van ott, ahol haza van.


Ebben hiszek én is.


Erre nevelem a gyerekeimet is, akiknek mellére ma büszkén tűztem fel a kokárdát.


Én sem könnyen élek meg ebben az országban. De nem tagadom meg a hazámat, az őseimet, az anyanyelvemet. Nem megyek külföldre, hazafelé mutogatni röhögve, hanem megpróbálom megvetni a lábam az itteni rögben, még ha százszor nehezebb is.


Nem szeretem a politikusokat, a helyi képviselőket, a zsebüket tömködő munkaadókat. Nem szeretem a nagyképű főnököket, a fölényeskedő, törtető alakokat.


De ők nem a hazám. Ők emberek, akik kihasználják milliók tehetetlenségét, de mi is tehetünk róla, hogy ezt megtehetik.


Az én hazám az a földdarab, amit Szent István Szűz Mária kötényébe ajánlott és remélem, még nem estünk ki onnan. Az én hazám gyönyörű, szelíd vidékekkel hívogató, természeti és szellemi kincsekkel bővelkedő ország. Nem a hazám tehet arról, hogy egyesek elárulják, kifosztják, üzérkednek vele.



"Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,

nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt

kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.

Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága

s remélem, testem is majd e földbe süpped el.

Itthon vagyok."


(Radnóti Miklós: Nem tudhatom - részlet)

143. Annie1130 (válaszként erre: 142. - B8103f009a)
2013. márc. 14. 09:55
Az természetesen nem baj. A baj inkább az, hogy senki nem úgy gondolkodik magáról, hogy ő ehhez a csoporthoz tartozna, amelyikről Széchenyi beszélt...
142. b8103f009a (válaszként erre: 140. - Annie1130)
2013. márc. 14. 09:50
Van benne valami. De miért baj, hogy akik nem tartoznak ide, azoknak ez nem tetszik?
141. b8103f009a (válaszként erre: 136. - D71ef05a8e)
2013. márc. 14. 09:49

Igen, jól látod, fröcsög belőlem a gyűlölet egy olyan ország, (inkább országvezetés) iránt, ahol nem lehet tisztességes munkából megélni, ingyenélőket tartunk el, legálisan meglopnak, kizsákmányolnak. Ez ne legyen példa az én gyerekeimnek, mert ennek nem kellene így lennie.

Nem gondolom, hogy ez lenne a normális emberi természet! Ez egy bizonyos réteg természete, a többiek csak szenvedő alanyai ennek. És mégis ki lenne a bűnbak?! Biztos nem azok az emberek, akik tisztességesen dolgoznának,(ha lenne lehetőségük) tudomásul vennék, h a munkájuk egy részéből adni kell, fenn kell tartani bizonyos réteget, akik nem termelő munkát végeznek, betegek, egyéb okokból munkaképtelenek. ...stb. De itt nem erről van szó, hanem arról, hogy lenyúzzák már a 20-ik bőrt is rólunk. Nem hinném, hogy sokan vannak, akik kalandvágyból mennek el innen. Legnagyobb %-uk azért, mert úgy látja, máshol ha dolgozik eredménye van, meg tud élni tisztességes munkából, mert nem lopják el minden megkeresett pénzét.

Hát kinek van itt oka mosolyogni, aki normálisan szeretne élni?! Senkinek, csak annak, aki lop, csal, hazudik, a tisztességes emberek bőrére :(

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook