Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins diéta okozta egészségügy pronlémák-ha tudtok ilyesmiről, írjatok! fórum

Atkins diéta okozta egészségügy pronlémák-ha tudtok ilyesmiről, írjatok! (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 27. 06:55

Szia Fórumolvasó!


Ha Te is szénhidrát mentesen táplálkozol, vagy fogyizol, gyere tarts velünk a Klubba is! Várunk szeretettel MINDENKIT!!! :)

2010. ápr. 6. 21:55
Csajok! Ne felejtsük el azt a tényt sem, hogy fontos a vitamin pótlás, tabletta, vagy bogyó formájában!! :)
17. sword (válaszként erre: 16. - Noncsi006)
2010. márc. 17. 19:14
Szia, válaszoltam levélbe.
16. Noncsi006 (válaszként erre: 2. - Sword)
2010. márc. 16. 13:15
Szia!Én tanácsot szeretnék kérni tőled, mert látom tapasztalt Atkins követő vagy.Március elsején kezdtem ezt a diétát,de sajnos nem igazán fogyok tőle.Mellékhatást nem tapasztaltam igaz nem tudom a 20g CH-t tartani mert állandó éjszakás műszakban dolgozom minden második nap és nem szeretnék fejre állni.Te miből mennyit eszel?Nem tudom mennyit lehet megenni egy pár falattal nem lakom jól és hamar megéhezem utána.100 kg vagyok jelenleg.A segítségedet előre köszönöm.
15. sword (válaszként erre: 12. - Gaby76)
2010. márc. 16. 09:43
Ne is legyen lelkiismeret furdalásod amiatt, hogy néha valami becsúszik kell az élet habos oldala is néha:) módjával de kell:)
14. sword (válaszként erre: 13. - Orchidea71)
2010. márc. 16. 09:34
szió, nem lett volna szabad, keményen csinálni..mert rossz következményei lehetnek..ha normális ütembe csinálja valaki, lassan..és nem mindent betartva, vagy néha bűnözve akkor szép eredményeket lehet elérni vele..de ha mindent betart belőle az ember..hát az baj..totál minden vitamin kiürül a szevezetből és sok problémát okoz:(
2010. márc. 16. 09:30

Kb.6 éve én is kipróbáltam az Atkinsszet, de nagyon csúnya vége lett. Közel 30 kilót szerettem volna fogyni, ezért a legszigorúbb fázist csináltam. Ha jól emlékszem ez 20 g CH volt/nap. 1,5 hónap múlva elkezdett zsibbadni az altestem, és a talpam. Vicces volt úgy ülni, hogy nem éreztem a fenekemet! :)

A zsibbadás( tűszúrűs szerű volt) nem szűnt, sőt hetek alatt a teljes lábamon jelentkezett. Nem tudtam felállni, mert nem érzetem, hogy tartom-e magam. Féltem, hogy lebénulok. A vizeletemet tudtam ugyan tartani, de nem érzetem mikor vagyok készen. A talp-; és a térdreflexem kiesett. Szörnyű volt! Ideggyógyészaton MRI-vel vizsgáltak, de nem találták az okot. Én már akkor is a szénhidrátmegvonásra gyanakodtam. Akkor Milgamma injekció kúrát kaptam, amitől teljesen meggyógyultam, de a kínkeservesen leadott 8 kiló visszajött!

( ettől eltekintve csak a fehérjediétákban hiszek, de 20 gramm szénhidát nagyon kevés. )

12. Gaby76
2010. márc. 15. 12:58
én sem akartam gyorsan fogyni ugyanezen ok miatt, és a 28 kilo minusz nem is viselte meg különösebben a bőrömet. Bűnözni én is szoktam, ha úgy tartja kedvem, de nem nagyon. Csak néha becsúszik néhány szem cukorka vagy néhány sóspálcika, nincs miatta lelkiismeretfurdalásom. A lúgosító étrendet még nem ismerem, de gondolom majd megismerem :-)
11. sword
2010. márc. 15. 10:12
ezt a fogyást amúgy fél év alatt el lehetett volna érni mármint a negyven kilót..ha hétvégén nem bűnözök
10. sword (válaszként erre: 9. - Gaby76)
2010. márc. 15. 10:11
Én lassan fogytam..mivel hétköznap az atkins szerint ettem..hétvégén meg mindent bele:D de direkt így mert nem akartam, hogy lógjon a bőröm..öt év volt mire lefogytam,könnyen meg lehet tartani utána a súlyt, ha áttérsz lúgosító étrendre
2010. márc. 15. 10:07
megkérdezhetem, mennyi idő alatt sikerült a 40 kilotol megszabadulnod? En most 78 kg vagyok (106-rol indultam), ugy gondolom, hogy 8 kilot még mindenképpen szeretnék fogyni, akkor már beleférnék a normál BMI-be, de ha jol megy, akkor megcéloznám a 65 kilót. Kevesebb nem szeretnék lenni, mert meg is kell azt a sulyt tartani :-)
2010. márc. 15. 09:36
Igen, azt jól teszed..muszáj szedni valami vitamint atkins alatt, közbe
7. sword (válaszként erre: 5. - Gaby76)
2010. márc. 15. 09:32
összehúzza a görcs, térdtől lefelé..hátul..meg néha a lábfejet..zsibbad is, mintha tűvel szúrkálnák..majd be szartam úgy fájt olyankor..meg kellemetlen volt...igen..a láb nehézség is jellemző volt..mintha ólom lábaim lettek volna néha.
2010. márc. 15. 09:32
különben néhány napja szedek multivitamint. tartalmaz magneziumot és emelt mennyiségű B vitamint is
2010. márc. 15. 09:29
de hogyan görcsölt? nekem az alsó lábszáram, főleg a vádlitól lefele, néha olyan, mintha tűvel szurkánák a lábfejemet, máskor meg zsibbad... a gyógyszertárban Lioton gélt adtak, mert az erekre gyanakodtak. Ja, máskor meg olyan merev és nehéz a lábam, hogy alig vonszolom magam
4. sword (válaszként erre: 3. - Gaby76)
2010. márc. 15. 09:11
az a magnézium hiány miatt van..az atkins alatt ugyanis a vizelettel távozik az összes vitamin a szervezetből..ezért kell magne b6-ot szedni..és akkor elmúlik
2010. márc. 14. 23:22
engem konkretan ez a labgorcs erdekelne. irnal nekem rola bovebben? Nekem is baj van a labammal, de eddig nem tudtam, mivel hozzam összefüggésbe
2. sword (válaszként erre: 1. - Gaby76)
2010. márc. 14. 20:31
Szia, én több mint negyven kilót fogytam vele...nos volt pozitívum és negatívum is..negatívum volt az állandó lábgörcs, magnézium hiány..hajhullás..de orvosoltam magne b6-ot kezdtem szedni és vitaminokat..így rendbe jött..pozitívum pedig az volt, hogy a koleszterin szintem teljesen normális lett, nem kellett többé vérnyomás gyógyszert szednem és a pajzsmirigy alulműködésem is megszünt.
2010. márc. 14. 20:03
január közepe óta próbálkozom az Atkinsszel. Azóta kb. 7 kilót fogytam (meg tavaly 25-öt, de azt nem az Atkisszel). Szeretném tudni, hogy a szenhidrátszegény étrend milyen problémákat idézhet elő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook