Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni...kaja megszorítással és tornával...Na de HOGY? fórum

Fogyni...kaja megszorítással és tornával...Na de HOGY? (tudásbázis kérdés)


23. fe9e12ede0 (válaszként erre: 22. - Belle Morte)
2010. márc. 15. 09:38

Nem szorosan ide kapcsolódik. Egy kicsit csi-fi egy kicsit akció, egy kicsit paródia is, de halálian komoly téma:


[link]

[link]


A marhavér-tápszeren nevelt anyjuktól elválasztott borjúkat a 2. részben említik.

22. Belle Morte (válaszként erre: 18. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 15. 09:14

Nem ovis, már elsős! >.<"

Én a tojástól csattogok ki de nagyon. :( Amúgy tisztában vagyok a ténnyel, miszerint a bolti tej akkor látott tehenet, mikor vezették be az istállóba maximum. ^.^ De sebaj. Seráfütty. ^.^

21. fe9e12ede0 (válaszként erre: 19. - Aneeco)
2010. márc. 14. 21:12
Még annyit hozzátennék, hogy az én véleményem sokat formálódott, ennek a fórumnak köszönhetően. Sikerült pár téveszmével leszámolnom, pedig csak józan ész és egy kis biokémiai alapismeret kellett hozzá. Pedig azok is "állítólag" megbízható helyről származtak. Fórumra google keresés közben akadtam rá, miután találtam egy két elgondolkodtató hozzászólást, egyre gyakrabban jártam ide információért.
20. fe9e12ede0 (válaszként erre: 19. - Aneeco)
2010. márc. 14. 20:58

Ebben igazat adok. Tény, hogy a jelenlegi "hivatalos" álláspont a sok kis adag étkezést javasolja. Tény az is, hogy az epe kiürülése és visszatöltése adja meg az emésztés ritmusát. Nálam a reggel bevitt nagyobb adag majonéz vagy más zsiradék beállított egy ritmust, ugyanis mikor az epeváladék lejut a vékonybél alsó részébe, akkor a vastagbél is beindul mint egy szállítószalag. Ilyenkor irány a "porcelánfotel". Zsírszegény kaja, teljeskiőrlésű péksötemények, csak megemelt rostbevitellel nem volt elég, azzal az étrenddel soha nem tudtam elérni. Állandó felfújódás, sokszor éjszaka szorulás... Naponta egy rendes epeürítés,ami bőséges emésztőváladékkal jár együtt lett a megoldás...

Hasonló a helyzet, mint ha Te papírral és kartonlapokkal szeretnél tüzelni a kazánban, igen azt gyakran kell a tűzre dobálni kis adagokban. Mikor bedobod nagyon fog égni, aztán gyorsan kihűlik. Én meg keményfával tüzelek, lassan hűlik ki, szinte mindig van izzó parázs. Az étvágy nem tör rám egyik percről a másikra. Szinte lábujhegyen jön, és csak lassan lassan fokozódik.

Ahhoz a teljesítményhez, amin edzeni szoktam, ahhoz biony CH kell. De 2-3 nap alatt mindig összejön arra az 1-2 kemény órára való. Ha bicajra pattanok, az én tempóm mellett már csak az izmok glikogén tartalékaira számíthatok. Az emésztés amúgyis szünetel ekkora terhelés mellett.

Aztán minden kezdődik elölről.

Abban is igazat adok, hogy nem rajtam múlik, hogy

mit váltózik mások véleménye. Én nem akarok senkit meggyőzni, legfeljebb példával szolgálhatok, meg megoszthatom a saját tapasztalataimat.

19. aneeco (válaszként erre: 17. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 14. 18:24

Elég kioktatóan válaszoltál.

Mindenki másban hisz, mindenki máshogy próbálja meg formában tartani magát.

Nem takarózom orvosok véleményével, hiszen egy tényről beszélünk, csupán nyomatékosítottam.

Én ezekkel a fórumokkal úgy vagyok, hogy írhatunk bármit, hogy szerintünk mi a helyes, nem rajtunk múlik, hogy a továbbiakban fognak-e változtatni a hozzáállásukon az emberek.

18. fe9e12ede0 (válaszként erre: 16. - Belle Morte)
2010. márc. 14. 17:54

Tán ovis vagy? :) Ja meg minden este egy nagy pohár tejet! Mert oviban ez is dogma. Érdekes, rajtam mindenféle kelések jönnek a tejtől kefírtől. Legalább 10 szer kipróbáltam. Csak a kemény sajtot ehetem, joghurtot nagy ritkán, túrót néha néha. Ha túlzásba viszem, azonnal kijön 1-2 hatalmas kelés.

Pedig mindig azt hittem, hogy kell mert a kalcium.

Közben meg vannak kutatások, miszerint a tejben lévő kalcium nem épül be a csontokba, mert tejivók ugyanúgy szenvednek csontritkulásban.

Sőt az ellenkezője igaz, a túlzott fehérjebevitel annyira savasítja a szervezetet, hogy a csontokból kioldott kalciummal semlegesíti. Beépülhet az ízületekbe meszesedést okozva. A kalcium csontba épüléséhez magnézium is kell, ami a tejben nincs. Az anyatejfez képest sokkal magasabb a kalciumtartalma is, tehát inkább meghagyom a bociknak. Hogy miért jönnek rajtam kelések (évtizedeken át tartott - 2 éve tiszta vagyok) nem tudom, lehet hogy a marha növekedési hormon, vagy a tejben lévő genny az oka, vagy a sok antibiotikum amivel a marhát eretik. Meg marhavér. (ez komoly) Inkább kihagyom. Így számoltam le eaz egyik sérthetetlen dogmával....

17. fe9e12ede0 (válaszként erre: 14. - Aneeco)
2010. márc. 14. 17:40

Hát ha a bevitt kalóriákat leosztjuk az órák számával amíg emészted, akkor elég érdekes meglepetések érhetnek. Mondjuk olajos hal esetén, +1 tojás, egy kis citromlé, meg egy nagy nagy tányér retek...

Én ezt reggel 7-kor megedve délután 3-ig szoktam kihúzni. Hány kalória jut egy órára? Milyen CH gazdag étrend biztosít ilyen hosszú időn át folyamatos energia ellátást?

Azt hogy orvos mondta, nekem nem argumentum.

Mindnki magáért felel, ne hárítsuk ezt át a felelősséget orvosokra meg más megmondóemberekre.

Magyarázd megnekem légyszi, hogy miért is ajánlja ezt? Én alá tudom támasztani az én véleményemet. Ha pedig orvosokkal takarózunk, én is tudok orvostól idézni, aki az én véleményemhez lesz közelebb (napi 2 és fél étkezés elég, mert az emésztő rendszer erre lett megalkotva).

Másrészt próbálj meg 1600 kcalt elosztani 5 étkezésre. Az kb. annyi lesz magas kalóriatartalmú CH anyagokból, amit egy madáretetőbe egyszerre kitehetsz :)

2010. márc. 14. 17:38
Nem csak a testépítőknek kell. A gyerekek ezek szerint testépítők, meg ők oviban/suliban napi 5-ször étkeznek? Ez vicces lenne... A futás nem mindenkinek ajánlott ez igaz, de az a leghatékonyabb (tudtommal). Sütés helyett tényleg jobb a párolás. :) Én pl. imádom a párolt zöldségeket. :) A napi 5-szöri étkezés egyébként az anyagcserére jó. Nem a testépítésre.
15. fe9e12ede0 (válaszként erre: 10. - Belle Morte)
2010. márc. 14. 17:26

Futás tényleg jó, de nem szabadna mindenkinek futni. Imádok futni "csak kedvtelésből" 10-13 km-esek a kedvenc útvonalaim. De nem ajánlom láttatlanban fűnek-fának. Beollózom mégegyszer, nem lehet elégszer elmondani:


[link]


Ha mégsem ajánlott futni, nem kell elkeseredni.

Legalább ugyanolyan hatékony:


[link]


Sütés helyett inkább párold a húst, én titán fazékban szoktam. Olajat utólag hozzáadni. Ugyanis a hidegen sajtolt olajak sütéssel el vannak rontva, csak transzzsír keletkezik hő hatására. Olívától jobb a lenmagolaj, ha elviseled az ízét. Ha nem, keverheted 1:3 arányban repcével. A lenmagolajat literes kiszerelésben vásárlom, annyira rászoktam.....

Olíva nem igazi omega3 forrás. Lenmagban alfa linolénsav van, amit a máj átalakít EPA és DHA zsírsavakre, feltéve ha nincs túlzásba véve az omega6 bevitel (napraforgó olaj és margarin legjobb elhagyni ebből a szempontból)

14. aneeco (válaszként erre: 13. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 14. 17:22

Nem vagyok testépítő, nem tudom, hogy ezt miből gondolod. Az tény, hogy inkább keveset kell enni - többször, mint egyszerre sokat.

Ha tudni szeretnéd, akkor olyan szakmát tanulok, ahol van orvosi ismeretek tantárgy, így orvos mondta, hogy ez lenne célszerű.

13. fe9e12ede0 (válaszként erre: 11. - Aneeco)
2010. márc. 14. 17:08
Netán testépítő vagy? Nekik KELL naponta legalább 6szor enni, hogy folyamatosan anabolitikus állapotban legyenek. Ha pedig az a célod, hogy ne legyél éhes, energikus légy, és ne vigyél be felelsleges kalóriákat, (nekem az) akkor egy nap elég 2 étkezés, meg egy fél vacsora. Hidd el nem vagyok éhes. A tízórai meg uzsonna az ipari forradalom találmánya, muitán a nőket bevitték a szövőgépek mellé, reggel nem maradt idejük jól bekajálni. Régi világban a parasztember reggel beszalonnázott, égész nap tudott rajta kaszálni. Ebédre evett valami levest, meg hús nélküli főzeléket és mégis energikus volt.
12. amoon9
2010. márc. 14. 16:50

Ha hetente legalább egyszer elmész szaunázni, az

is jó fogyáshoz, ráadásul pihentet, és méregtelenít is.

11. aneeco (válaszként erre: 10. - Belle Morte)
2010. márc. 14. 16:08

Igazad van, 3 óránként kéne enni - nem sokat, csak annyit, hogy ne legyél éhes.

Akik fogyni szeretnének, elengedhetetlen a rendszeres mozgás. Ha nem is szeret valaki annyira futni, akkor legalább tornázzon - otthon is megoldható. Akarat kérdése az egész.

2010. márc. 14. 16:05
Ez baromi egyszerű. Én 173 cm és 59kg vagyok, végre sikerült híznom másfél kg-t. A tuti módszer nektek: Napi 5-ször keveset enni, figyelni rá mit, lehetőleg nem a mekibe rohanni. Naponta 30perc kocogás, kezdhetitek heti 3 alkalommal, majd később növelni a számát és idejét is. És vacsorára én pl. imádom a csirkemelles cézár salátát. Bár nem akarok fogyni, de imádom a salátákat. Ezek beválnak. Csirkemellet felcsíkozni és sóval-borssal natúr megsütni. Lehetőleg olíva olajon, vagy olyan sütőben amihez nem kell zsiradék/olaj. És a rendszeres torna elmaradhatatlan, anélkül nem fogsz fogyni pár kg-nál többet. A futás a legjobb. Sok sikert.
2010. márc. 14. 15:56
sziasztok nekem is hasonlo a problemam anyi kulombseggel hogy eddig en is estig meloztam de most mar rendes idoben vagyok otthon szoval eddig en is este ettem rendesen napkozbe ugyanazt mint Detti22 hogyan lehet leszokni az esti kajalasrol? hiaba tudom hogy napkkozbe ennem kell de egyszeruen nem kivanom csak este.valami jo tipp?
2010. márc. 14. 15:51

Azért,mert mivel én még sosem csináltam,más meg már igen,ezért várok tanácsokat.Tapasztalatokat.


Akinek nem tetszik,nem kell benéznie.

2010. márc. 14. 15:46
Pontosan így, ahogy a kérdést feltetted!!!
2010. márc. 14. 15:43
Este már ne egyél, én max. fél 4-ig eszem, heti 2-szer járok aerobikozni 1 órát, plusz ha tehetem otthon kifejezetten a problémás részekre 1 óra, ez kb 20 perc has, 20 p comb stb.
2010. márc. 14. 15:42
Te jó ég azt hittem 90 kg vagy:((( tudod mit kell csinálni akkor miért mást kérdezel ?
2010. márc. 14. 15:41
hát napközben m nagyon eszem,hanem este,mikor hazaérek,mert a párommal mindketten későn érünk haza,és ugye akkor vacsizunk.Vacsizni olyan fél 8-8 felé szoktam,ltalában mindig meleg kaját,de nem ezsem tele magam.Napközben meg reggelire eg péksütit,meg napközben egy almár, vagy egy narancsot éas ennyi.Nem túl egészséges,tudom:(
2010. márc. 14. 15:36
Vacsizni szoktál, ha igen, mikor? Hányszor eszel egy nap, és miket?
2010. márc. 14. 15:27

jelenleg most vagyok 64kg és ehhez társul a 168 cm magasságom.A has,a belső comb és a derék a problémás.

Mit tehetnék,segítsetek,adjatok tanácsot.

2010. márc. 14. 15:26
Fogyni...kaja megszorítással és tornával...Na de HOGY?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook