Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fehér ruhákból mivel jön ki a sárga dezodor (izzadság) folt? fórum

Fehér ruhákból mivel jön ki a sárga dezodor (izzadság) folt? (tudásbázis kérdés)


8. MelisUK (válaszként erre: 5. - 0b024dbfb9)
2010. márc. 21. 21:21

A megoldás az lesz, ha addig próbálgatod a dezodorokat, amíg meg nem találod a neked megfelelőt. Nekem is évekbe tellett, de megvan az a dezodor végre, amitől nem izzadok.

Alap dolog szerintem, hogy olyan dezodort válassz, ami nem ilyen fehér stift, azok mind fognak. Na és ha rátalálsz arra, amitől nem csak a szagok, hanem a nedvesség se jön elő, akkor nem lesz gond egyáltalán a ruhák mosásával.

De ha pl a kristálydezodort használod és mégis nedves lesz a hónod, akkor is az szerintem nem fogja be a ruhádat, próbáld ki, hátha neked is bejön. Ha mégsem, akkor sajnos addig kell próbálkoznod, amíg meg nem lesz az igazi, mert ha egyszer besárgul a hóna a ruhának, vagy akár be is keményedik, akkor szerintem kész lehetetlenség kiszedni belőle.

Ilyen bio boltokban lehet kapni krém dezodorokat is, apumnak nagyon bejönnek.

Meg el lehet menni a dokihoz is, hogy izzadásra kéne neked botox injekció, nem tudom mennyibe kerül, de ha azt beadják, akkor elvileg egy évig nincsenek nedvek. A színészek meg a modellek is így védekeznek az izzadás ellen.

2010. márc. 17. 18:11
Én párom kék ingéből nem tudom kiszedni:(
6. 0b024dbfb9 (válaszként erre: 4. - Sziamiaú)
2010. márc. 17. 18:10
Neked is köszi, még nem hallottam, de kipróbálom, hátha bejön :)))
5. 0b024dbfb9 (válaszként erre: 3. - MelisUK)
2010. márc. 17. 18:10

Köszönöm, mindenképp kipróbálom a balea-s deot..

A vichy-t én is próbáltam, az tényleg jó volt... vagyis az izzadás nem csökkent, de nagyon hatékonyan elnyomja az "illatokat".

A fehér ruhákhoz mindig olyan mosóport használok, ami azokhoz való. Vagy Ariel-t, vagy Perwoll-t.. mégsem szedi ki a foltot :(

2010. márc. 15. 17:49

Próbáltad már a citromsavat?

Kb olyan kis tasakokban lehet kapni mint a sütőport vagy a vaníliás cukrot és ugyanott is találod a közértben.


Átnedvesíted a ruhákat és beszórod a citromsav porral úgy mintha cukroznád :o)) (mármint csak ott, ahol sárga), éjszakára állni hagyod úgy, hogy ne száradjanak ki (én egymásra szoktam rakni a felsőket, így nem nagyon tud párologni), mert akkor nincs hatása és másnap simán kimosod a géppel.

Fehér felsőknél ez működik és nem teszi tönkre őket, viszont színesekkel én nem próbálnám

2010. márc. 15. 15:16

Milyen mosóport/gélt/tablettát használsz? Nem mindegy, hogy mivel mosol.


Milyen dezodort használsz? Ez sem mindegy. Én is nagyon izzadós voltam, végigpróbáltam mindenféle dezodort, de mindhiába. Soktól nekem is sárga foltos is lett a ruha, borzasztó. De ráleltem a nekem való dezodorra, azóta egyáltalán nem izzadok. Két féle dezodor vált be: egyik a DM-ben kapható Balea kristálydezodor, a másik pedig gyógyszertárakban kapható Vichy dezodor, a fehér kupakos illatmentes érzékeny bőrre való.

Az ilyen egyéb tv-ben reklámozott dezodorok semmit se értek nekem, csak úgy folyt a hónomról a verejték, fekete ruhán kívül mást nem is hordtam, hacsak nem vettem a fölső alá egy másikat mint izzadós póló, ami nyugodtan benedvesedhetett... Borzasztó, frusztráló volt, de most már semmi gondom, rátaláltam arra, ami nekem jó. :D


Egyébként az a legérdekesebb, hogy ezek az átlagos dezodorok annyira extra sz.rok - legalábbis az én esetemben -, hogy ha simán bekenem a hónom testápolóval, akkor nem izzadok, de a dezodoroktól igen. Érdekes, nem?

Mivel a Vichy dezodor elég drága, így éjszakára egyég valami olcsó gagyi dezodort használtam, de minden napra új pizsi kellett, amióta meg testápolóval kenem be a hónom, azóta 4-5 naponta elég lecserélni a pizsim. :D

2010. márc. 14. 14:40
Vanish szappan vagy Clorox jó bedörzsölés és áztatás a mosás előtt.
2010. márc. 14. 14:39
Kérlek segítsetek, mert minden mosáskor kiakadok, amikor látom a fehér blúzokon, felsőkön azt a csúnya sárga foltot!!! :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook