Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bohóchal tartása fórum

Bohóchal tartása (beszélgetős fórum)


1 2
39. Humor Helga (válaszként erre: 38. - Andi6020)
2010. márc. 16. 21:25
köszönöm az eddigi segítségedet:) hát nagyon bonyolultnak tűnik ez a tengeri akvárium, azt hiszem ez megmarad egy távolabbi célnak addig sok utána olvasás tanulás stb, de amíg mindezeket tanulgatom be beszerzek mondjuk egy afrikai sügéres akit :)))))))
38. andi6020 (válaszként erre: 37. - Humor Helga)
2010. márc. 16. 18:01

Van még ott egy-két-kütyü, de hogy pontosan mi a neve, azt nem tudom.

Ha eszedbe jut valami kérdezz, hátha tudok segíteni. :-)

37. Humor Helga (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2010. márc. 16. 16:33
értem értem :o))) ezt meg is köszönöm,de akkor amid neked van az amit a 24-es hsz-ben leírtál vagy van még vmi? mert ha már 10éve működő képes az akváriumod akkor az biztos h ezel nem rosszak, majd ezek után maszolázok belőle:D
36. andi6020 (válaszként erre: 35. - Humor Helga)
2010. márc. 16. 06:42
Biztosat nem tudok, hülyeséget meg nem akarok mondani, úgyhogy bocsi, de ebben nem tudok neked segíteni. Egy csomó mütyür van az akvárium alatt, fogalmam nincs, hogy mi az ami nem létfontosságú, és csak a halakhoz kell. Sajnálom.
35. Humor Helga (válaszként erre: 33. - Andi6020)
2010. márc. 16. 05:26

igen ott néztem én is, bár nem az akváriumokat hanem volt vmi letölthető izéé(tengeri akvárium berendezése címen potom 198 oldal :D) de én szorgasan olvastam tegnap délután egy csomó mindent megtudtam :) Most már biztos h indulásként "csak" halakat akarok, de lehet majd idővel akarok anemónát(de abba még félek belevágni) majd ha már többet tudok róla!


Egyenlőre amire rájöttem h kell külső szűrő meg lehabozó, de mik még a létfontosságú eszközök?(vagy mi az a minimum amivel el lehet indulni?)

34. andi6020 (válaszként erre: 31. - Humor Helga)
2010. márc. 15. 21:15
Megnéztem egy-két oldalt, tényleg nem látszik lyuk, de hidd el, kell az oda
2010. márc. 15. 21:11

Jut eszembe, a korallszirt.hu oldalon a referenciáknál fönt van az akváriumunk. 950 literes panoráma. Fehér színű.


Miért néznélek hülyének? Nehogy azt hidd, hogy én mindent tudok! Rengeteget kell még tanulnom. :-)

32. Humor Helga (válaszként erre: 31. - Humor Helga)
2010. márc. 15. 20:19
*vagy én NEM látta
31. Humor Helga (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2010. márc. 15. 20:17
nézegettem ilyen webáruházakat, arra kattintottam h tengeri akvárium szettek, de semmi luk nem volt...vagy én láttam akkor ez h van? Bocsi biztos sík hülyének nézel de szép lassan kiművelődök :DDDD
30. andi6020 (válaszként erre: 29. - Humor Helga)
2010. márc. 15. 20:13

Nem ám!

Ezért mondtam, hogy Te nem tudod megcsinálni. Az akvarista cég telepíti, nekik meg az üvegesük legyártja az akváriumot.

29. Humor Helga (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2010. márc. 15. 19:57

:(


miért? mármint akkor az egy speciális akvárium, itthon mégse kezdhetem megfúrni, nem?:D

2010. márc. 15. 19:53

:-))))))))))))))))))))))

Nem lehet

27. Humor Helga (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2010. márc. 15. 19:46
hát fönt, lukak nélkül :D
26. andi6020 (válaszként erre: 25. - Humor Helga)
2010. márc. 15. 19:45
Mi a hogy "simán kivezetni"? Nem értem. :-)
25. Humor Helga (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2010. márc. 15. 19:25

hááát kb igen, ma már annyit olvastam ebben a témában h fogjuk rá :D


luk miért kell? nem lehet csak "simán" kivezetni mint az édesvizinél? én külső szűrőt meg lehabozót írtam, h kell, de a többit nem, ezek mennyire létfontosságú dolgok?


amit így elsőkörben összeírtam az nagyon sok píííínzbe fog nekem kerülni :S :D

2010. márc. 15. 18:49
Húúúú, ezt így nagyon bonyolult elmondani. Nyilván ha megvan a megfelelő méret, akkor átalakításokkal igen. A tengerinél a gépészet az akvárium alatti szekrényt teljesen elfoglalja. Az akvárium alján, mindkét oldalán egyik-egy lyuk van. Egyik oldalon lefolyik a víz ( kavics és szénszűrőn keresztül) egy alsó tisztító akváriumba (itt hableválasztó is működik), majd különböző tisztítási folyamaton áthaladva a másik oldalon visszaáramlik az akváriumba. Alul tartály is van, amiből pótlódik az elpárolgott víz, mert a vízszintnek állandónak kell lenni. Ez egy nagyon összetett dolog, nem tudom, érthető volt-e egyáltalán, amit összezagyváltam.
2010. márc. 15. 16:33
lehet hülye kérdés, de amit a neten látok különféle akváriumok,van különbség az édesvizi és a tengeri akvárium között. Mármint tudom az egyikbe sós víz kell bele ilyen olyan elektronikai berendezés, de ha veszek egy akváriumot az még használható ilyennek is meg olyannak is?
22. Humor Helga (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2010. márc. 15. 09:31

és van vmi ezt figyeli? mármint vmi mérőre gondolok,vagy nekem úgy érzésre megy ez az egész? vagy ez h van?:D


Persze engem annyira érdekel:D uh sztem nem is lesz nyugtod tőlem :DDDDDDDD

21. andi6020 (válaszként erre: 18. - Humor Helga)
2010. márc. 15. 09:10

Ha korallok vannak, akkor a világítás mellett különböző vegyszerei is kellenek. ( Kalcium, magnézium stb. Igazából nem tudom, hogy csak halashoz kell-e) Ha fel van állítva az akvárium, kb 1 hónapig semmit nem rakhatsz bele, amíg "be nem áll" a víz. Utána első lépésben jöhetnek a halak, később a lágy-korallok, pár hónap múlva a kőkorallok. Tehát mindenképp fokozatosan kell belerakni az élőlényeket. Vannak halak, amelyek megeszik a korallokat, tehát ha korallost akarsz, ezekről le kell mondanod. Nem mintha nehezen menne, mert megéri.

Fényképezni sajna nem tudok, mert bekrepált a fényképezőm. Pedig szívesen tenném, örülök, hogy valakinek tetszik a téma.

20. puritan (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2010. márc. 15. 09:03
Pont ezt akartam én is kérni, mint Helga, megnézném, leírás alapján nagyon szép lehet.
2010. márc. 15. 09:03
basszus nagyon szép halaid lehetnek, rákerestem a neten... huhhhhhh ámulok és bámulok :))) gratulálálok hozzájuk :)))))
18. Humor Helga (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2010. márc. 15. 08:59

húúúúú wow, így első olvasásra nem tudom h melyik milyen, de majd utána nézek :)

De a halakhoz is lehet korallos, mármint ha szép lassan beszerzek majd korallokat is,akkor nem kell váltani időközben?!

Nem lenne kedved lefényképezni és berakni a naplódba v az adatlapodra? :))) jujjj olyan jó h végre találtam vkit akinek van róla tapasztalata is:)

17. andi6020 (válaszként erre: 16. - Humor Helga)
2010. márc. 15. 08:54

Ha jól tudom (ez nem biztos, mert nekem korallos akváriumom van), a halakhoz normál világítás kell. A koralloshoz halogén+ kék fény. Olyan helyzetet kell teremteni, amely szinte megegyezik a természetben levővel, tehát pl napfelkelte-napnyugta.

Nálunk van a bohóchal mellett többféle doktorhal, császárhalak, mandarinhal ( ez rajhal, minimum 6-8 db kell belőle), pillangóhal, csipeszhal (ez a köveket tisztítja), korallsügerek ( a sügérrel vigyázni kell, egyes fajtájuk igen vad és összeférhetetlen), Picasso-hal,különböző tisztogatóhalak, Királygamma, Tehénhal, Géb-félék.

A halak és korallok mellett tartottunk már rákokat, csigákat, van tengeri sün, és két-háromtenyérnyi színes kagyló is.

Húúúúúúú, erről annyit lehetne beszélni!!

16. Humor Helga (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2010. márc. 14. 16:11

Milyen világítás kell csak a halakhoz? és milyen ha van benne más is?


És Te milyen halakat tartasz még a bohóchallal? mennyire békés állat? nálad szaporodnak?

15. andi6020 (válaszként erre: 14. - Humor Helga)
2010. márc. 14. 15:56

Ha korallokat is veszel, akkor ahhoz teljesen más világítás is kell, mintha csak halak ennének.

én folyamatosan veszem a halakat, korallokat egyaránt. fertőzés nincs, mert amikor a halak megérkeznek az üzletbe, ott 1-2 hétig karanténban vannak, pont a fertőzésveszély, és a beteg halak kiiktatása végett. Sajna a tengeri akváriumok gépezetét nem tudod magadnak összerakni, mindenképpen keresned kell egy céget, aki majd telepíti neked. Borzasztó költséges az egész, nem csak megvenni, de fenntartani is. Rengeteg áramot zabál, a vizet vegyszerezni kell stb. Nálam maga az akvárium üvege is 1-1,5 cm vastag, benne az élő kövek kb 150 kiló (10 éve csináltattam, akkor volt 2000 Ft/ kg). Igaz, hogy ez viszonylag nagy, de kb 400l kell, hogy legyen.

2010. márc. 14. 15:34

óóó köszi a választ :))))

a némót nem láttam :D ettől teljesen független az érdeklődésem :)

igazából szeretném megcsinálni szépre, nem csak halakkal, csak nem tudom h ezt mennyire lehet utána "berakni" ahogy azt is hallottam h érdemes egyszerre kb megvenni az összes halat,mert később ha egyet egyet teszek akkor az megfertőzheti a többit. a korallokkal is így van?

13. puritan (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2010. márc. 14. 14:41
Ahh, irigyellek :)
12. andi6020 (válaszként erre: 10. - Humor Helga)
2010. márc. 14. 14:23
A bohóchal egyébként könnyen tartható, viszonylag olcsó halacska. Rengeteg féle van belőle, nem csak az, amelyik úgy néz ki, mint Nemó :-)) Szimbiózisban él egy anemona nevezetű tengeri élőlénnyel, nagyon aranyos ahogy belebújik.
11. andi6020 (válaszként erre: 10. - Humor Helga)
2010. márc. 14. 14:18

Szia!

Nekünk van tengeri akváriumunk, bohóchallal korallokkal. Te csak halakat szeretnél? Csak halas tengeri akváriumot valamivel olcsóbban ki lehet hozni, mint a korallosat. Nagyon komoly vízszűrő rendszere van, mert az egész vizet nem kell benne cserélni (sokkolja a halakat), csak a tíz százalékát negyedévente. A miénk 1000 literes. Mi érdekel?

2010. márc. 14. 12:59
tudom nézelődök is a neten ezerrel,nem csak az itt kapott tanácsok alapján fogok majd venni,de gondoltam hátha van vki akinek van és van kedve elmondani h Ő mit hogyan csinált :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook