Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet összebarátkoztatni egy felnőtt kutyát és macskát? fórum

Hogyan lehet összebarátkoztatni egy felnőtt kutyát és macskát? (beszélgetős fórum)


21. bucó
2016. jan. 13. 16:17

Sziasztok!Nem tudom van-e itt még valaki,azért írok..hátha.

Van 2 kutyám és 8 cicám.Az egyik kutya 1 éves múlt,2 hónapos kora óta van velünk,egyébként mentett kutya.A cicák már itt voltak mikor hazahoztuk.Az első pillanattól a legfontosabb nevelési szempontom az volt hogy ne bántsa a cicákat.A minap viszont elkapott egy idegen cicát..már nem tudtam segíteni rajta..Nem láttam konkrétan az esetet,de egyértelmű hogy ő volt.A szívem szakadt meg.

Nem szeretném hogy ez mégegyszer megismétlődjön,azt meg főleg nem hogy egyszer saját cica járjon így.Van aki azt mondja saját cicát nem bántana,de azért néha azokat is megkergeti,csak már én se tudom hogy játékból-e..Azt is olvastam hogy ha egy kutya macskákkal nő fel,akkor még akkor sem fogja bántani ha módja lenne rá.

Tanácstalan vagyok,féltem a cicákat.

2010. ápr. 24. 17:45

És sikerült!:)

Az egyik cicával már puszi pajtások, a másik óvatosabb, de ezek után azt se bántaná a kutya:)

A téli hónapokat leszámítva, azért tavaly május óta vannak itt a cicák.

De megérte, nagyon örülök neki.

2010. márc. 16. 07:04
Akkor jó, mert már megszerettem nagyon a cicákat és hozzájuk is ragaszkodom.
18. ragacsa (válaszként erre: 16. - Rozália)
2010. márc. 16. 04:35

Családon belül van egy másik kutya-macska páros, ahol nem viseli el egymást a két állat. Mindkettő az udvaron él. A macsek rendkívül ügyesen elszalad, elbújik a kutya elől, gyorsabb nála.

Egyébként az ellés még mindig folyamatban, már négy kiscica kibújt, a vizslánk aszisztál, és szól, ha jön a következő!!

2010. márc. 16. 04:26

Szia Rozikám!Attól ne félj,a cicák ha már jól megszoktak,nem mennek már el a háztól.

Nekem tegnap is látszott,hogy reménytelen az összeszoktatás iránti törekvésem,mert magukon kívül támadnak rá a kiskutyák szegény kiscicákra!

16. Rozália (válaszként erre: 15. - Ragacsa)
2010. márc. 16. 04:11

Jaaajj, ezt mi is megpróbáltuk, de az lett a vége, hogy a cicák majd' a szemünket kaparták ki, úgy akartak menekülni a kutyától:(( Többször összekarmoltak bennünket:((

Pedig, ha megjön a jó idő, mostmár ki kell engednem a cicákat... Hatalmasra nőttek a télen. Hát, valami majd lesz. Ott leszünk és rászólunk a kutyára (ez olyan hülye dolog, a macska tök értetlen jószág, azt csinál, amit akar). Legjobban még attól félek, hogy elmennek a cicák a háztól...

2010. márc. 16. 03:56
Mi a 8 éves nőstény vizslánk mellé fogadtunk be egy kidobott cicust. A kutya velünk él a lakásban. Mi úgy csináltuk, hogy a párom átkarolta a kutyát hátulról, én odavittem a macskát, és összeszagoltattuk őket. Másnap ugyanez, majd egyre többször, kb. 7-8 napig. Később elengedtük mindkettőt, a kutyánk jól megkergette a macskát, de nem bántotta. Két hét múlva, már az eb szólt, hogy a macska be akar jönni. Ez december elején volt. Azóta együtt alszanak, néha egy tálból esznek és ami egy igazi csoda, a cica ma hajnalban a kutyánk mellett fekve megellett. Ebünk udvariasan távozott a SAJÁT helyéről, azóta aggódva figyeli a történést. Vizslánk is lány, de egyszer sem kölykedzett. Sok sikert az összeszoktatáshoz, megéri türelmesnek lenni:)
14. Rozália (válaszként erre: 13. - D4b0dd2692)
2010. márc. 16. 03:03
Köszi, azt feltétlenül megnézem.:)
2010. márc. 16. 00:41
Ma 10h-kor lesz a Spektrumon a Póráz két végén c. műsor.
12. Rozália (válaszként erre: 10. - Genlips)
2010. márc. 15. 08:33

Köszi, ez tetszik:) Kell, hogy sikerüljön. A kutya nagyon okos, a cicák sem hülyék, csak ők - ugyebár - cicák:)

Meg fogom próbálni mindenképpen, mert nem lehetnek örökké hol az istállóban, hol a padláson...

2010. márc. 14. 22:21
Köszönöm a tanácsokat,azt hiszem még egy bő hetem van,mire a papa kórházba megy.Szokott menni a Spektrumon a Póráz két végén c. műsor.Régebben nézegettük és jókat szórakoztunk tajta.Megpróbálok onnan is tanulni.Volt régebben együtt egy törpeuszkárom és egy cicám.A cica 2 éves volt,mikor jött a kutyus.Barátság nem volt,de a cica szívesen kijött velünk sétálni mikor a kutyust kivittük.Elviselték egymást.Ez a cicán is múlt,hogy nem lettek barátok mert ő nem akart játszani a kölyökkutyával.Mindig leállította.Most más a helyzet,de ugye megérti egy kutya,hogy családtag a macska?
10. genlips (válaszként erre: 9. - Genlips)
2010. márc. 14. 17:58

ez a hátulról átfogás úgy működne, hogy kutya ül, két lábam a két oldalán lenne (oldalra nem tudna menni), hátulról átfognám karjaimmal a mellkasánál a kutyát (előre sem tud menni) és guggoló pózban az alhasi tájékkal hátulról is kordában tartanám, szóval se hátra, se előre, se oldalra.

sok sikert nektek!

9. genlips (válaszként erre: 5. - Rozália)
2010. márc. 14. 17:53

szerintem nem kell aggódnod! nekünk is csak saját-tanított kutyánk van, ráadásul a németjuhász okosabb kutya is!

annyit tehetsz elővigyázatosságként, hogy amikor először elengeditek a cicákat, ketten legyetek. egyik kezében a cicákkal, másik emberke meg a kutyával. nem tudom, arra meg van-e tanítva, hogy maradjon vagy üljön, mindenesetre ha nem, akkor pórázzal megoldható. de én anélkül próbálnám meg. leültetném a kutyát, esetleg addig dögönyözném, míg a hátára nem fekszik. aztán előjöhet a másik ember a cicákkal, akkor kutyusnak közben mondani, hogy maradj, feküdj (vagy simi ezerrel + nyugodt mély hangnem). esetleg ha nagyon fel akar kelni, akkor ülést még megengedném és a mellkasát hátulról átfognám. cicákat jópár méterre tőletek meg le lehetne rakni, ha a kutya jól egy helyben bír maradni (ami azt jelenti, hogy ottmarad veled és nem ugrál az ember+macskák körül). simi ezerrel még mindig és készenállva arra, ha esetleg meg akarna lódulni, vissza tudd fogni. szóval cicák lent... kutya visszatart simivel, nyugodt hangnemmel, cicák átmennek dinoszauruszba a felállított szőrükkel, aztán elindulnak egy idő után felfedező körútra a környéken...

kutyát pedig még mindig marasztalni (simi, parancsszó, stb), míg el nem tűnnek a cicák. ha eltűntek, el lehet engedni a kutyát, hadd szaglásszon, biztos van mit felfedeznie. persze ilyenkor érdemes ezerrel dícsérni a kutyát, esetleg valami nyalánkságot adni neki (na nem édeset).

a mi kutyánk annyira aranyos, amikor izgatott. ugye egy helyre parancsolom, de nyüszít, meg rámnéz és megnyal, hogy engedjé' má' el te buta gazdi :)

8. 99279bb06f (válaszként erre: 5. - Rozália)
2010. márc. 14. 13:54

Nálam a cicák is és a kutyák is felnőttek voltak.

A cicáim 14 éves és 6 éves, a befogadott kutyus meg három éves, vagyis az már felnőtt, ráadásul kóbor kutyus volt, neki bármi szabad volt.

Semmi gond nem volt nálam.

Ha a gazda nem uszítja őket egymásnak, akkor ők tudják, hogy ez az otthonuk, és hozzá tartozik mindenki, aki a gazdi közelében van. Nem lehet baj.

7. Rozália (válaszként erre: 6. - Salabakter)
2010. márc. 14. 05:19
Köszi, Mártikám, ettől tartok igazából:(
6. salabakter (válaszként erre: 5. - Rozália)
2010. márc. 14. 05:18
Rozikám,a németjuhásszal talán van esélyed,de...Világéletemben volt kutyám,macskám is,kivéve talán 8évet,míg emeletes házban laktunk.Ha mind a kettő,a kutya,macska is fiatal,gyerekjáték őket összeszoktatni,de ha már felnőttek,nagyon nehéz,talán lehetetlen.Mert esetleg szemtől szembe nem bántja a kutya,de ha elindul a macska,akkor annyi.Olyan is volt,hogy 4 évig megtűrték egymást,és csak egyszer volt óvatlan a macska,és neki vége volt.Most a két havanese nagyon fél a cicáktól,de hacsak tehetik,jól megkergetik őket.Érdekes,hogy van egy hófehér cicánk,aki süket,vele nehezebb dolguk van,mert nem hallja a csaholást,és nem indul neki futni.Szóval próbálkozni lehet,de az eredmény nagyon kétséges.
2010. márc. 14. 04:36

Hűű, de jó, hogy indítottátok ezt a fórumot....:) Én nyár óta próbálom összeszoktatni a 7 éves német juhász kutyánkat és a két cicánkat. Azelőtt a kutyának nem volt tilos a macska.... Ezért egy kissé összezavarta az egyszerre csak tilossá vált két jószág - szerintem. A cicák kis süldők voltak, amikor hozzánk érkeztek, és ha kivittük pl. az udvarra őket, hogy "na, majd most szoktatjuk", akkor a 20 körmükkel kapaszkodtak belénk, mert tudták, hogy AZ OTT KUTYA. (Nem beszélve a kutyáról, hogy mennyire tudta, hogy AZOK OTT MACSKÁK:) Igazán jó szórakozás volt:(

Akkor kitaláltam, hogy a cicákat beköltöztettem az amúgy használaton kívül lévő istállóba, mert annak van "nyári" ajtaja kerítésdrótból. Először persze, a kutya szét akarta szedni a drótot, de bementem, simiztem a cicákat, magyaráztam, hogy nem szabad, meg, hogy őket is szeretem, utána a kutyát simiztem kívül és ezerszer elmagyaráztam, hogy nem szabad, és hogy szeretem őt. Később a cicák már belül odadörgölőzködtek a dróthoz, a kutya szaglászta őket, már nem akarta szétszedni a drótot. DE! Még mindig nem mertem a cicákat csak úgy kiengedni. Volt olyan, hogy a kamrában voltak a cicák, a kutya meg bement, odaszaladt az egyik cicához, kapott egy pár pofont tőle és az beszaladt fedezékbe, de akkor úgy éreztem, ha a kutya el AKARTA volna kapni, el is kapta volna....

Nagyon félek attól, hogy kiengedem a cicákat, és a kutyától tartva SZALADNI fognak. Hogy ettől nem érzi-e úgy a kutya, hogy vadászhat? A mi kutyánk nem képzett kutya, de családtag, mindent megért - szerintem -, de csak a "nem szabad" az, amit alkalmaztunk vele szemben. Ennek ellenére rettenetesen bízom a német juhászok intelligenciájában, és nyáron ki fogom engedni a cicákat. Igazából azért lettek hozva, mert elharapóztak az egerek a melléképületekben, a padláson, még a lakásba is jut belőlük.


Kérnék szépen véleményt.... Köszi.

2010. márc. 14. 01:31

nekünk roti kutyánk van és sok macskánk volt úgyhogy gyakorlottak vagyunk ebben. először mindig a kezünket szagoltattuk meg vagy már előtte kiszagolta, hogy hazahoztunk valakit. mindig olyan vehemenciával volt kíváncsi az új jövevényre, hogy nem csoda, hogy a macskák megijedtek. úgy oldottuk meg a( inkább macska) szoktatást, hogy cica bent a házban, kutya meg az ajtó mögött és kinyitottuk az ajtót. macska persze megdermedt... kutyának feküdj volt, akkor már nem volt annyira ijesztő. cicát simogattuk, hogy megnyugodjon, amennyire lehet persze az ő esetében. következő lépés ugyanez kint úgy, hogy a kutyát maradásra parancsoltuk. cica persze le sem akart volna szállni rólunk, de azért leraktuk a földre. persze ezt jópár méterre a kutyától, hogy ne a szemünket kaparja ki azért, mert maradni akar... utána cica eltűnik, de egyszer vissza kell jönnie :) és utána meg belejön. ha a kutyánk kielégítette a kíváncsiságát, azaz sikerült megismerkednie a cicával, már rá sem hederített. volt egy cicánk, aki kimondottan imádta a kutyát, mindig nekidörgölődzött, persze a kutya máris ment el onnan.

ugyanezt nem tudnám elképzelni, ha nem lenne ennyire fegyelmezett kutyánk. vagyis el tudom képzelni egy kész katasztrófa helyzetként :/

sok sikert!

3. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - D4b0dd2692)
2010. márc. 13. 23:57

Simogasd meg a cicát, és szagoltasd meg a kezed a kutyával. Mond el neki, hogy nem szabad bántania, ez a gazdié. Ami a gazdié, az nem a kutyusé.

A cicának is ugyanígy csináld.

Engedd, hogy megszagolgassák egymást, de vigyázz, nehogy kikaparja a cica a kutyus szemét! Mert a cica a ház ura, és a kutya az idegen!

Halkan, nyugodtan, de határozottan beszélgess el velük.

Nem lehet gond, ha már érezték egymás szagát.

2010. márc. 13. 23:44

Mindenképpen a kutyát kell okítani.

Nekem mindig sikerült.

2010. márc. 13. 23:43
Kertes házban lakunk.Van egy cicánk,aki kint és bent is van.A nagypapa kórházba fog menni,és majd két hétre magunkhoz kell vennünk a 14 éves vizslakeverék kutyáját.A kutyus meg szokta kergetni a macskákat.Van valakinek ötlete,hogy mit tegyek,hogy összebarátkozzanak? Vagy legalábbis béke legyen köztük?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook