Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A mérlegképes könyvelői végzettség elvégzése (és használása) után milyen további kötelezettségekkel jár? fórum

A mérlegképes könyvelői végzettség elvégzése (és használása) után milyen további kötelezettségekkel jár? (beszélgetős fórum)

1 2
49. sidney_ke (válaszként erre: 48. - Zsuzsy12)
2011. nov. 22. 17:41

Szia Zsuzsi!


Ahova én járok mérlegképesre, ott is vannak közgázosok (bár azt nem tudom, h konkrétan pü-számv.) de azt tudom, h csak jog.-ból ill. váll-gazd.ból kaptak felmentést...de jobban jársz ha megkérdezed az adott iskolát, ahol el akarod végezni a mérlegképest, mert ők mondják meg Neked a tutit! :)


A regisztrációs dolog engem is érdekel, mert én se tudom annak a pontos menetét, bár én csak márc.-ban végzek, ha minden igaz... :) már megnéztem a TÁKISZ pesti elérhetőségét (1052 BP. Semmelwis u. 13. 429-5300) ha lesz időm felkeresem őket, hátha kapok tőlük segítséget.

ha meg tudok vmit jelentkezem! :)

2011. nov. 16. 16:34

Sziasztok!


Nekem olyan kérdésem lenne, hogy idén decemberben fogok záróvizsgázni a PTE Közgazdaságtudományi Karán pénzügy és számvitel szakon. Ebben az esetben akkor nekem sem kell mindegyik vizsgát megcsinálnom a 7-ből?

A másik kérdésem az lenne, hogy a regisztrációhoz szükséges 3 éves gyakorlati időt hol lehet letölteni? Mindegy hogy milyen cégnél dolgozom, vagy ez hogy működik?

Fontos lenne! Köszi előre is!

47. soosmarty (válaszként erre: 46. - Azuba)
2011. szept. 26. 09:49
Köszi! :)
46. Azuba (válaszként erre: 45. - Soosmarty)
2011. szept. 25. 22:45

Szia!


Innen letöltheted.

[link]

2011. szept. 23. 15:49

Sziasztok!

Aki mostanában regisztrált mérlegképesnek, elmondaná nekem mik a teendők ha letelt a 3 év gyakorlat? Milyen papírokat kell kitölteni, honnan kérjem vagy töltsem le azokat, stb...a PM honlapján nem találtam meg...

Előre is köszi!

Marty

44. nikletty (válaszként erre: 43. - Koralln)
2011. júl. 27. 08:26

Szia!

Igen, valahogy így van. Nekem okleves közgazdász diplomám van, és nem rég vágtam bele a mérlegképes tanfolyamba, és úgy volt egyetlen tárgyat kell végig cisnálni vizsgázni, egy hasonló végzettségű csak így is volt. De valami állitólag éppen változott a törvényekben, és a 7tárgyból még is csak 3-at meg kell csinálnom. Hát morci voltam...

Szóva felmentés jár.

2011. júl. 23. 17:33

Nem pont ehhez a fórumhoz tartozna, de lenne egy kérdésem:


Ha valaki pénzügy számvitel szakos főiskolai diplomával rendelkezik, akkor 1 különbözeti vizsga letételével tényleg megkapja a mérlegképest??


Tud valaki erről valamit?

2011. jan. 15. 15:37
Igen, ezt én is tudom... A kérdésem arra vonatkozott, hogy a 3 év gyakorlati időnél nem gond-e ha én 4 órásként vagyok bejelentve.
41. nnaagyrépa (válaszként erre: 40. - 2be2173d4b)
2011. jan. 14. 09:20

Szia! Én decemberben végeztem a sulival, és felhívtam a Tákiszt, hogy ilyenkor mi a teendő és azt válaszolták, majd ha meg lesz az utolsó vizsgától számított 3 év gyakorlat akkor keresem meg őket és akkor regisztrálnak.

Anita

2011. jan. 13. 18:18
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy ha megvan a mérlegképes papírom, a 3 év gyakorlathoz szerintetek a jelenlegi feor számok alapján melyik kódon jelentessem be magam, hogy majd elfogaják? (Alapvetően jelenleg nem ebben dolgozom, de ezt is csinálom.) És elég, ha mellékállásban vagyok könyvelő? Egyébként ez a 3 év "elkönyvelgetés" ahogy valaki írta, azért kell, mert tudják, hogy az oktatás gyakorlati szinten nulla.... :S
2010. dec. 13. 08:35

Jó reggelt!

Ismer valaki jó számvitel és/vagy adózás magántanárt? Márciusban lesz az okj-s vizsgám, jó lenne, ha valaki fel tudna rá készíteni...

38. tr0jt0
2010. dec. 1. 11:56

Sziasztok!



Eladnám mérlegképes tanfolyamhoz és vizsgához jó felkészítést biztosító könyvemet Siklósi Ágnes-Sisa Krisztina-Veress Attila - Számvitel elemzés I.-II.


vizsgatípusú dolgozatok és megoldások, a könyv nagyon jó állapotban van szinte új és nagyon vigyáztam rá nincs beleírva sem. Bolti ár alatt érdeklődni: peterebay7@gmail.com



Sok sikert a vizsgázóknak

2010. nov. 9. 14:36

Sziasztok!


Csatlakoznék, ha nem gond!


Én idén dec.-ben végzek a TB-vel, de bevallom jól mellényúltam, ugyanis a SZÁMALK-nál kezdtem el (Bp), ergo lesz egy bizim, és ohne tudásom, van esetleg valamelyikötőknek HASZNÁLHATÓ bérszámfejtős segítsége??? Szóval őket senkinek sem ajánlom, bízom a mérlegképes jobb lesz, mert azt is elkezdtem, de még csak egy órán vok túl, de csakis a számviteltanár miatt maradtam náluk, mert tudom, h ő nagyon profi a számvitelből!

36. vbetty2 (válaszként erre: 35. - Eerus)
2010. okt. 8. 12:34
Kecskemét, Perfektbe, ugyanitt végeztem márciusban a pénzügyi számviteli ügyintézőt is. A számvitelt szerettem, mondjuk ez már biztos húzósabb lesz. A segítséget viszont elfogadom.
35. eerus (válaszként erre: 34. - Vbetty2)
2010. okt. 8. 10:43
Semmi sem könnyű! DE! Ha szívből csinálod, akkor nem lesz az. Egyébként pedig tanárfüggő. Tudok segíteni, ha kell, hogy mire érdemes figyelni. Hova jársz? Egyébként én még a régi szerint vizsgázom, de a követelmény ugyanaz. A jog és a gazdaság az gagyi. Utána lesz érdekes a pénzügy és a számvitel. De mint írtam, tanár függő. Hova jársz?
34. vbetty2 (válaszként erre: 33. - Eerus)
2010. okt. 8. 08:25

Szia!

És tényleg annyira nehéz?

Én még csak a jogon vagyok túl, meg jövőhéten vizsgázok gazdaságból.

33. eerus (válaszként erre: 32. - Vbetty2)
2010. okt. 7. 20:54

Szia!


Én még tanulok, de már a végét járom.

2010. szept. 7. 14:48

Sziasztok!

Én most járok mérlegképes tanfolyamra, másfél éves, 2011 decemberben lesz az utolsó vizsgám. Van még aki most tanul?

31. Gagababi (válaszként erre: 30. - Kislany2009)
2010. ápr. 28. 17:41
googlebe bírod, hogy mérlegképes képzés, és kifog adni egy csomót..van aki a kotk-ra esküszik, van aki a perfektre, van aki a Pentára...
2010. ápr. 28. 13:57
Szeretném kérdezni, hogy Budapesten hol szokott mérlegképes könyvelöi képzés indulni ahol a képzés szintje is megfelelö. Tud esteleg segiteni valaki benne?
29. SDitti (válaszként erre: 27. - Nikletty)
2010. márc. 14. 17:31
A PM regisztrációt csak a mérlegképes elvégzése utáni (lényeges, hogy utáni) 3 év gyakorlatot követően kérésre adják meg. Évente egy 2 napos képzésen részt kell venni (ahol nem kell vizsgázni) és le kell perkálni ennek kb. 20000 Ft-os díját. (Vagy jobb esetben a munkáltató kifizeti.) Csak akkor van rá szükséged, ha beszámolót is kell készítened, egyébként "elkönyvelgethetsz" enélkül is. Viszont azt ugye sose tudhatod, hogy mikor kerülsz olyan helyzetbe, hogy beszámolót kell csinálnod + elég sok álláshirdetésnél kitétel (tutira akarnak menni). Szóval mérlegelés kérdése...
28. SDitti (válaszként erre: 25. - Nikletty)
2010. márc. 14. 17:27
Én a helyedbe úgy időzítenék, hogy mikor ismét munkába akarsz állni, éppen meglegyen. (Mert akkor legalább az elméleted naprakész.)
2010. márc. 14. 14:10

sziaztok


és amúgy a pm regisztráció nélkül ér valami magam a mérlegképes? Jól értem, hogy végül is ebben dolgozhasson az ember a mérleg képes után kell a pm regisztráció?


Üdv

26. Gagababi (válaszként erre: 25. - Nikletty)
2010. márc. 13. 22:08
ebben nem tudok tanácsot adni :) én most várom a babám..nekem csak ezt a két napos t.képzést kell kigondolnom, hogy legyen.
2010. márc. 13. 21:42

Amúgy szerintetek ti mit ajánlatok, babaváráskor vagy mikor már a baba 1-2éves, akkor jobb ilyenbe vágni?


Vélemény?

24. nikletty (válaszként erre: 23. - Gagababi)
2010. márc. 13. 21:41

szerintem az lesz, hogy valamikor bemegyek megkérdezem, meg jó lenne tudni a költségek hol állnának meg...

Tiszta furcsa, hogy helyben van ilyen, és nem kellene utazgatnom mint anno a suliba :D

23. Gagababi (válaszként erre: 21. - Nikletty)
2010. márc. 13. 21:38
szerintem, tudnak neked választ adni a kérdéseidre, persze.
22. Gagababi (válaszként erre: 19. - Nikletty)
2010. márc. 13. 21:37
nekem az a variáció volt, de mondom tíz éve még elég volt egy gimnáziumi érettségi is..
21. nikletty (válaszként erre: 16. - SDitti)
2010. márc. 13. 21:36

Szia


erre ezt találtam, bemásolom, hátha majd másnak is hasznos lesz:

"Felmentések mérlegképes könyvelő tanfolyam:


* állam- és jogtudományi doktori végzettség: 1. modul;

* A közgazdasági felsőoktatás alapképzési szakjainak képesítési követelményeiről szóló 4/1996. (I. 18.) Korm. rendelet szerinti képzésekben az oklevél kibocsátásának feltételeként letett záróvizsgával, valamint a közgazdasági felsőoktatásban folyó szakirányú továbbképzési szakok képesítési követelményeiről szóló 7/1999. (II. 1.) OM rendelet alapján szerzett oklevéllel rendelkező, felmentést kap a következő vizsgák alól: 1., 2. modulok;

* Gazdaságtudományok képzési terület üzleti képzési ágon felsőoktatási intézményben az oklevél kibocsátásának feltételeként letett záróvizsgával rendelkező felmentést kap a következő vizsgák alól:1., 2. modulok;

* Gazdaságtudományok képzési terület üzleti képzési ágon pénzügy és számvitel szakon, valamint számvitel mesterszakon, pénzügy mesterszakon felsőoktatási intézményben az oklevél kibocsátásának feltételeként letett záróvizsgával rendelkező felmentést kap a következő vizsgarészek alól: 1., 2., 3., 4., 6., 7. modulok;

* Az 54 344 02 0000 00 00 azonosító számú, Mérlegképes könyvelő megnevezésű szakképesítés szakmai vizsgára jelentkező, ha a 35/2001. (X. 10.) PM rendelet hatálybalépését megelőzően kezdte meg képzését és különböző szakon szerezte meg mérlegképes könyvelői szakképesítését, illetve felsőoktatásban megszerzett végzettség alapján regisztrált mérlegképes könyvelő, vagy az árszakértő képesítéssel rendelkező felmentést kap a következő vizsgák alól: 1., 2., 3., 6., 7. modulok" [link]


Csak az a bajom, hogy ebből még nem tudom, hogy konkrétan az én diplomámmal akkor most mit fogadnak el nekem... de lehet az iskola irodában azt is megmondanák?

20. nikletty (válaszként erre: 13. - Évi-)
2010. márc. 13. 21:32
sajnálom, remélem hamarosan fordul a kocka!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook