Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A másfél éves kislányom candidát kapott az antibiotikumtól, hasmenése van, nem akar enni semmit. Mi a teendő? fórum

A másfél éves kislányom candidát kapott az antibiotikumtól, hasmenése van, nem akar enni semmit. Mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


26. Arnica (válaszként erre: 10. - Mamijuli)
2010. márc. 16. 18:20
Ebben az az izgi, hogy a hörghurutot is és a fülgyulladást is kiválóan lehet kezelni antibiotikum nélkül, homeopátiás szerekkel, gyógynövényekkel, sok folyadékkal, pihivel!! Mindenre felírják ezeket nagyon komoly szereket, aztán leshetünk, hogyan hozzuk rendbe a gyerekeinket, meg hogyan erősítsük fel az immunrendszerüket!!! Ez őrület. Egyébként én is a Protexire szavazok, és sok-sok folyadékra, többfélét váltogass, hogy ne unja meg. Remélem gyorsan rendbejöttök. Ha mgsem candida, akkor a fött barnarizs is csodákra képes, és a rizsvíz is.
25. sajert (válaszként erre: 24. - Mamijuli)
2010. márc. 13. 22:56

Hát nálunk sem az utóbbi években :-(. Hétfőn este biztos lesz megint tömegbunyó.


Annyi a jó oldala az ünnepnek mostanában, hogy a normál munkarendben dolgozónak munkaszüneti nap. Mondjuk a férjem nem normál, így neki nem az, nekem meg itthon a gyerekkel tökmindegy :-D.

2010. márc. 13. 22:41

Köszönöm az infot, de én vajdasági vagyok, itt nem úgy ünnep ez az ünnep:(

Fölhívtam az orvosunkat, ampullában adott probiotikot. Meg adtam neki fél tasak smectát. Holnap rizs, párolt sárgarépa, krumplipüré. S aztán hétfőn jelentkezés, amennyiben nem fordul jobbra, illetve telefon, ha sűrgős. Remélem, jó éjszakánk lesz.

23. sajert (válaszként erre: 21. - Mamijuli)
2010. márc. 13. 21:44

Hétfőn is ügyelet van, mert ünnep.

Kedden tudod először vinni a rendes dokidhoz (kivéve persze, ha hétfőn nem ő az ügyeletes).

22. lov.ildi (válaszként erre: 21. - Mamijuli)
2010. márc. 13. 20:47

Ha véletlenül mégis be kell tartanotok,akkor pár tanáccsal szívesen segítek.

Én ezt pár hónapig betartottam. Az elején nehéznek tűnt,de ha végig nézed a listát,akkor bőven van olyan élelmiszer ami fogyasztható.

Ha gyümölcsöt enne most a lányod,akkor almát nyugodtan adhatsz neki.

2010. márc. 13. 19:18
Köszi, első olvasásra valóban félelmetes, az ember azt se tudja, akkor, mit szabad, de már szereztem tippeket a neten. Na de várjuk ki a végét, hátha a kicsinek is elmúlik a probiotikumtól, mint néhány évvel ezelőtt az idősebbnek. Akkor Anitám nem evett három napig szinte semmit a száraz kekszen és a sovány joghurton kívül (azt is falatokban mért mennyiségben) és helyrejött. Mire az orvos laborba küldte volna, addigra meggyógyult. Lenne bár most is így.
20. lov.ildi (válaszként erre: 19. - Lov.ildi)
2010. márc. 13. 18:08
Első olvasásra elég félelmetesnek tűnik. De lehet változatosan étkezni,de nagy odafigyelést és sok főzést igényel. Már több üzletben is lehet ennek a diétának megfelelő élelmiszereket, pl kenyeret kapni.
19. lov.ildi (válaszként erre: 17. - Mamijuli)
2010. márc. 13. 18:04

Nem lehet enni:

- cukor(fehér és barnacukor,

szőlőcukor,csokoládé,torta,sütemény,fagylalt, juharszirup,méz)


- édes gyümölcsök és italok ( cseresznye, földieper, barack, szilva, szőlő, mazsola,datolya,füge, narancs, mandarin,sárga és görögdinnye,kivi, ananász, banán) nyers,szárított vagy aszalt formában sem, lekvárként, ivóléként vagy szörpként sem.


- fehérliszt és az ebből készült termékek ( tészta, pékárú), fehér rizs, keményítő


- Bolti müzli ( édesített és aszalt gyümölcsöt tartalmaz)


- Ipari üdítők ( rostos,szűrt, colák, stb.)


- Élesztő ( kenyér,kelt tészta, stb.)


- Kefir, sajtok


- Kovászos uborka, savanyú káposzta, ecetes savanyúság


- Gomba, kombucha tea


- Sör, bor, pálinka


- Vörös húsok és felvágottak


- Panírozott húsok, sajtok


- Állati zsiradék


- Élelmiszeripari termékek!!!!


- Földimogyoró és pisztácia


- Szárított fűszerek ( nem lehet tudni,hogy szárítás előtt megpenészedtek e )

18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Mamijuli)
2010. márc. 13. 17:43

a lényeg,hogy a cukrot mindenképp hagyd el!!!

a lisztet, tésztaféléket, kenyérféléket is.

Rizs,krumpli sem lehet.

17. mamijuli (válaszként erre: 16. - Lov.ildi)
2010. márc. 13. 17:41
PEr pillanat böngészem az internetet, diéta után kutatva. várom a te listádat is. Természetesen hétfőn labor és csak utána mondhatok valami biztosat, de jó lesz időben fölkészülni, ha addig nem javul az állapotunk.
16. lov.ildi (válaszként erre: 2. - Mamijuli)
2010. márc. 13. 17:33

Sziasztok!


Candida esetében nagyon szigorú diétát kell tartani. Semmi olyat nem szabad enni,ami a penészgomba táptalaja és semmit ami penészt tartalmaz.

Én nem voltam candidás,de pár éve végig csináltam egy teljes testtisztító kúrát,aminek a Candida diéta az alapja.

Ez egy elég nehéz diéta,mert kiesek minden cukros, élesztős, finomított lisztes dolog, élelmiszeripari termék, stb.

Ha valakit érdekel,akkor leírom,hogy mit nem szabad enni.

2010. márc. 13. 17:33

Köszi mindenkinek a tanácsokat. Majd csak eldüllőzünk hétfőig. úgy nem szeretem az ügyeletet. Felületesek, meg kedvetlenek...ah Bár, ha nem javul az éjjel folyamán, akkor rákényszerülök. Most éppen elaludt a szentem.

Legyen szép napotok!

juli

2010. márc. 13. 17:33
Normaflor
2010. márc. 13. 17:32

NORMAFLORE vagy PROTEXIN rakja csak rendbe.


Jobbulást neki!

12. mamijuli (válaszként erre: 9. - Melindafriss)
2010. márc. 13. 17:20
Smectát még nem adtam, de megpróbálom. Nem hány és a szájában se látok lepedéket. Máris pásztázom az internetet a kellő diéta után.
11. youlcsi (válaszként erre: 10. - Mamijuli)
2010. márc. 13. 17:19
1 nap alatt ne is várj tőle csodát. a bélflórát újra kell építeni, ami nehezen megy, amíg hasmenése van a kicsinek.
2010. márc. 13. 17:17
Két hete bronchitiszes volt ,akkor is kapott AB-t, utána pár napra rá fülgyulladása lett, és arra is kapott antibiotikumot, és mondta az orvos, hogy kialakulhat candidás fertőzés. AZ idősebbik lányomnál már volt ilyen eset, onnan tudom, hogy candida (lásd a korábbi hsz-at, állag, jellegzetes szag) Köszi a tanácsot a banánnal kapcs. Az orvos csak a probiotikumot ajánlotta, viszont ma már hármat bevettünk és semmi.
2010. márc. 13. 17:16

Ne izgulj ha most nem eszik, fontos hogy gyakran kortyoltatsd folyadékal, a legjobb szénsavmentes ásványvíz mert abban ásványi anyagok vannak ami ilyenkor kiürül a szervezetből, ha van otthonn feltétlenül adjál neki Normaflore ampullát ami íz nélküli és beletudod tenni egy pár korty a vízbe amit rögtön megiszik, tej-t6ejterméket ne adj neki. adhatsz főtt krumplit, rizst, főtt répát. Jó lenne agyógyszertárban kapható HIPP ORS elektrolitokat tertalmaz ő egy fél háromnegyed üveggel kaphat egy napra elosztva gyakrankínálgatva, pl.krupmliba tenni

a Normaflort még gyógyulás után is kell adni pár napig, ha többször van hasmenése 6-7 alkalommal akkor kell csak a Smecta por fél tasak elég rossz az íze de próbálhatod, egyenlőre a diétával kell rendezni a székletet. ha hányás is jelentkezne negyed tbl.B6-t kaphat kétszer összetörheted .szájábAN nyelvén nyálkahártyáján nincsnek fehér lepedékek?

8. youlcsi (válaszként erre: 5. - Mamijuli)
2010. márc. 13. 17:13

sztem simán kiirtotta az AB a bélflórát... ez nem jelent mindjárt candidát (ami amúgy is benne van mindenkiben)


probiotikumot adhatod akár minden étkezésnél... és legalább 5-7 napig.

de azért ha keddig nem javul, tényleg lássa orvos.

2010. márc. 13. 17:12

Szia!


Banánnal ne etesd!!!! Azt a gyümölcsöt candidásoknak tilos! Grapefruit vagy citrom a legjobb!

A bélflóráját mindenképp helyre kell állítani.

De tényleg honnan tudod hogy candida?

2010. márc. 13. 17:11
Azonnal felkeresni egy gasztroenterológust! A candidás fertőzés nem "gyerekjáték".Megtámadhat más szerveket is!A neten keress rá, biztos van valami infó addigra is a diétáról!
2010. márc. 13. 17:11
IGen, adtam neki probiotikumot. Onnan tudom, hogy jellegzetes az állaga meg a szaga. Van már tapasztalat - az idősebbik lányom után. De nála a probiotikumtól mindig elmúlt.
2010. márc. 13. 17:11
probiotikum
2010. márc. 13. 17:09

probiotikumot adj neki!!!


protexin, progastro.


mindkettőnek van gyerekeknek való változata.


ill. normaflore... de az előbbiek jobbak.


honnan tudod, hogy candida?

2010. márc. 13. 17:09
Akartam banánt etetni vele, meg főtt rizst, nem akarja, ma csak egy kicsi levest meg egy kis száraz kekszet evett. Itatom elektrolitos oldattal, az nagynehezen megy. Nem szívesen vinném az ügyeletre. Ma már vagy nyolc alkalommal volt széklete.
2010. márc. 13. 17:07
A másfél éves kislányom candidát kapott az antibiotikumtól, hasmenése van, nem akar enni semmit. Mi a teendő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook