Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi a különbség a P.Cola light és a C.Cola light összetételében? fórum

Mi a különbség a P.Cola light és a C.Cola light összetételében? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 4. 09:01
Amit a terméken lát az ember az a publikus része az összetevőknek. Nem rég tanultam, hogy a colának az összetételét még azok sem ismerik akik palackozzák. Itt Magyarországon például a szörpöt inportálják, azt hígítják és palackozzák.
20. Arnica
2010. márc. 16. 18:07
Tök mindegy mi a különbség az összetételükben, mert alapvetően károsak az egészségre, különösen a light váltotzatok, mert azokban cukor helyett aszpartam van! Én már a patikában sem veszek meg semmit, amit ezzel édesítenek. A helyedben inkább vizet, gyümölcsteát, v zöldteát innék - szigorúan csak egy kis mézzel édesítve.
19. fe9e12ede0 (válaszként erre: 15. - Fnagyzs)
2010. márc. 14. 06:53
Szerintem a dietetikus nem Norbi könyvéből tanulta ki a szakmát. Az igazság az, hogy nem szabad semmit készpénznek venni, mindennek utána kell járni mint ahogy tetted. Azt se hidd el amit én írok, győződj meg róla magad :) Nem tudom mik ezek a besorolások, de a baj ott van, hogy az emberek többsége merev szabályokat keres. 17:59 kor még megihatom, 18:01 már nem. Amúgy teljesen mindegy milyen besorolása van. Ha CSAK NÉHA iszol ilyesit, mondjuk társaságban, és besorolástól függetlenül akár az éjszaka közepén, azzal már elég sokat tettél magadért.
18. fe9e12ede0 (válaszként erre: 17. - Fnagyzs)
2010. márc. 14. 06:17
Szerény véleményem szerint elég rossz, ha ezt áldozatnak tekintjük. Mármint lemondani egy káros anyagról. Számomra ez még csak "tudatos döntés". Lemondásról ráérünk beszélni majd, ha nem lesz a Tesco polcain, vagy megfizethetetlen lesz, mert annyira felmegy az ördögszar (excremento diabólico - kőolaj) ára, hogy nem fogja megérni ideszállítani. Ekkor viszont mást sem, déli gyümölcsöt sem fognak több 1000 km-t utaztatni légi úton. Nem az lesz a gondunk, hogy mitől fogyjunk, hanem hogy legyen meg az a napi 1600-2500 kcal.
17. fnagyzs (válaszként erre: 16. - 3cbd320f88)
2010. márc. 13. 20:41

A bubik engem is zavarnak, ha túl sok, ezért kiskanállal kicsit ki szoktam keverni belőle. Viszont most tanácstalan lettem, hogy szabad-e inni vagy nem? Nehezen tudnék lemondani róla.

Az édesítőszer egyébként szerintem sokkal jobb, mint a cukor, de ha te is Update-zel, akkor ezt tudok. Egyébként sikerült vele fogynod? És még csinálod vagy feladtad?

16. 3cbd320f88 (válaszként erre: 6. - Fnagyzs)
2010. márc. 13. 20:23

Én amikor update-vel fogyiztam a c.-t ittam...és semmi bajom nem volt, bár sokan azt mondják ami light az csak rossz lehet mert aszpartám vagy mi található benne meg a guárgumi...

Én nagyon szerettem, csak a buborékok nagyon bántották a torkomat...

15. fnagyzs (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2010. márc. 13. 19:32
Nagyon köszi, de szerintem a dietetikus akkor nem látta a Norbi "Az utolsó titok" című könyvét, mert itt van előttem és a 81. oldalon alul az Update 1-es kódok között szerepel a Pepsi Cola light, a Coca Cola light pedig valóban a 3-as kódúak között van. Hát akkor most mi az igazság?
2010. márc. 13. 19:28
Ez elképzelhető!
2010. márc. 13. 19:27

Egy dietetikus válasza az update honlapról:


"A Coca cola light valóban 1- es kódú volt és 3-as lett, aminek nem más az oka, mint az, hogy egészségtelen. Kalória alapján valóban egyes viszont a benne lévő foszforsav és tartósítószer, aroma tartalom miatt soroltuk át 3-as kódba. A pepsi termékek szintén 3-as kódba tartoznak. "

12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Fnagyzs)
2010. márc. 13. 19:14
Valószínűleg Norbi le van szerződve valamelyik üdítőital forgalmazójával és muszáj preferálnia az egyiket.
2010. márc. 13. 18:59

Még mindig nem értem! Elmentem a boltba és vettem egy Pepsi Light-ot. Összehasonlítottam az összetételét az itthon lévő CocaCola light-al és teljesen egyezőnek találtam. Mindkettő az alábbiakat tartalmazza: víz, szén-dioxid, karamell szinezék, aszmaprtam és aceszulfám-K édesítőszer, foszforsav, nátrium-citrát és koffein aroma.

Mindkettő cukormentes és 100ml-ben kevesebb, mint 1 kcal van. Akkor mégis miért fogyasztható a Pepsi, amíg a Coca az Update szerint nem?

Nem lehet, hogy elírás? Mindegy majd felteszem a kérdést az illetékesnek a honlapján is, hátha kapok rá valami magyarázatot. Azért mindenkinek köszike.

10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2010. márc. 13. 18:01

szóval önmagától nem hízlal,hiszen nincs kalóriatartalma.

Csak étvágyat csinál.

9. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Fnagyzs)
2010. márc. 13. 18:00

én tudom miért!


Az aszpartam és hasonló vegyületek étvágyfokozó hatásúak, ezért keverik például disznók tápjába. Többet esznek tőle, hamarabb felhíznak.


Nem vicc.

Ezért került más kategóriába

8. fe9e12ede0 (válaszként erre: 7. - 31bc25d879)
2010. márc. 13. 17:53
Nem biztos, hogy ez a megoldás. Édesítőszert akkor is tartalmaz. Édes íz a szájban kivált olyan reakciókat, mint ha igazi cukor tenné. Kalóriát ugyan nem tartalmaz, de fokozza az édesség utáni vágyat. Mióta minimalizáltam az édesítő szer használatot, ért pár meglepi. Tejet is csak ritkán szoktam inni. Minap belekortyoltam, majd azt hittem, valaki jól becukrozta. Édesnek tűnt az eddig "víz" ízű tej :)
2010. márc. 13. 17:31
Szerintem nem hízlal, de ha tartasz tőle vedd a 0 %-os cukor tartalmút.
2010. márc. 13. 13:26

Sziasztok!

Csak azért érdekelne, mert most olvastam el az Update könyveket és némi ellentmondást véltem felfedezni ezzel kapcsolatban. A második könyvben még mindkettő a reggeltől-estig fogyasztható kategóriába tartozott, a harmadikban viszont a C.Cola ligh átminősült a hízlaló termékek sorába és nem igazán tudom az okát. Mivel én az utóbbit fogyasztottam idáig csak annak az összetételét tudtam megnézni a flakonon, a másikét nem tudom. Azért köszi a válaszokat.

2010. márc. 13. 13:24
A különbséget nem tudom, de az biztosan közös, hogy mindkettő valami "műanyag", ami szörnyen egészségtelen. Mégha szeretjük is.
2010. márc. 13. 13:11
Szerintem annyi, amennyi a P. és a C. összetétele között.
2010. márc. 13. 13:08
titkos a recept:D szerintem semmi:D
2010. márc. 13. 13:08
Talán édesebb a C.
2010. márc. 13. 13:07
Mi a különbség a P.Cola light és a C.Cola light összetételében?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook