Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenkinek tökéletes a gyereke fórum

Mindenkinek tökéletes a gyereke (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mindenkinek tökéletes a gyereke

1 2 3
71. Ncilány (válaszként erre: 69. - Sajert)
2010. márc. 25. 14:24

Busz, idős néni...

Az a halálom amikor ölbe akarták venni. Momdtam : NEM!

De Ő akarja, mármint a néni, Megint : NEM! nyúl a gyerekért, miért nem, Én szívesen. ( ment is volna a lány ) Szerencsére hamar le szálltunk.

Mert nem akartam azt ha felszállunk egy buszra az legyen a második lépés, odakéretőzik valakihez.

Ahhoz már elég nagy volt hogy kapaszkodjon. És ha nincs hely, nehogy hisztizzen.... én le akarok oda ülni. Ilyen jelenet után akármit is reagálhatnak a kicsik, nagy a fantáziájuk.

70. petra523 (válaszként erre: 66. - Jk)
2010. márc. 24. 22:07
A csokitól??? Szerintem soha nem ettem annyi csokit, mint amikor szoptattam. Nem ment a tej rovására... Mennyi butaságot tudnak kitalálni az emberek:)))
69. sajert
2010. márc. 24. 12:19

Kicsit megcsúsztam a vásárlással, a gyerek már nyűgös volt, lábon járt, tudtam hogy fáradt, és a busz még sehol se volt. Felvettem az ölemben.

Egy néne a gyereknek: Ilyen nagy fiúnak már saját lábon kéne állnia. Állj szépen a lábadra.

Gyerek válasza: NEM (kiabálva :-D).

A néne meg folytatta. Birka türelmem volt, mert nem szóltam semmit... Aztán jött a busz, megmenekültünk.

68. moknika (válaszként erre: 67. - Macifül)
2010. márc. 24. 09:39
Szoptatok és én is rengeteg édeset eszek, sütit sütivel, állandóan csak azt kívánom, meg almalét, sok almalét, még éjszaka is iszom. Rengeteg tejcsim van tőle, több mint a teáktól.
67. Macifül (válaszként erre: 66. - Jk)
2010. márc. 23. 21:57

:DDD Ez jó! Nekem azt mondták attól lesz sok! :D

Iszonyat mennyiséget ettem mindenféle édességből, soha nem kívántam annyira, mint szoptatás alatt!

66. Jk
2010. márc. 23. 20:15

annyi sok jó vicces történet van ebben a témában.

ezekhez pluszba még azt tenném amikor megmondják mitől lesz vagy nem lesz elég tejed. imádom a csokikat és az egyik barátnőm szőrnyülködve jött hogy jaj attól elmegy a tejed! (nem ment)

65. Macifül (válaszként erre: 64. - Petra523)
2010. márc. 19. 22:14
Hát igen! Semmit nem jelent a méret szopi terén.
64. petra523 (válaszként erre: 63. - Macifül)
2010. márc. 19. 21:08
Ezt nekem is mondták sokan. Ha valakinek kicsi a melle, nem tud szoptatni, ha nagy, akkor tud... Ca. akkora mellem van, hogy csakis kizárólag azért hordok melltartót, ami persze szivacsos, hogy ici-picit nagyobbnak tűnjön, tartania nem sok mindent kell:)) Ehhez képest 20 hós koráig szopizott a lányom. Barátnőm (akinek, nem épp hozzám hasonlóak a méretei, finoman szólva...)pedig 6 hétig tudta kiegészítéssel szoptatni a kislányát. Szóval ennyit a sok okosságról:)))
2010. márc. 19. 13:53

Tetszik ez a fórum. Végigolvastam és sok eseten átmentünk mi is :)

A legjobb az volt mikor nagymamám közölte, hogy nincs is mellem, hogy lehet, hogy tudok szoptatni? :D A 75b az nem mell. 13 hónapig szopizott a kisfiam a picike cicikből.

Fogakban is LEELŐZTEK minket. Aztán mi őket. Jesszus hogy lehet ilyen szót használni?

62. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 61. - Sztycs)
2010. márc. 19. 11:55
Engem érdekel
61. sztycs
2010. márc. 19. 10:57
Az az igazság,hogy két egyforma gyerek nincs így a szokásaik sem lehetnek azonossak amit el kell fogadni én is tudnék neked álltalános dolgokat mondani,de csak akkor,ha konkrétan érdekel téged,egyépkén én a türlmet tartom a lejobb tanítómesternek.
60. Gica6 (válaszként erre: 23. - 2c2de63135)
2010. márc. 16. 09:42
Egyetértek veled. 4-ből négyféle ütemben fejlődtek nálam is. Megijesztettek, mikor a legnagyobb nem mászott, majd írás problámái lesznek. 5-ös tanuló. Annyit tennék hozzá, az a tapasztalatom, amelyik baba előrébb van a mozgásfejlődésben, az esetleg picit lemarad a beszédfejlődésben. S vica-verza.Én ezt tapasztaltam. Aztán szépen utólérték egymást.
59. Gica6 (válaszként erre: 15. - Dbcsenge)
2010. márc. 16. 09:35
Most jó sokan fel fognak háborodni. A lányok közül a legnagyobb 1.5 éves koráig szopizott, de már 6 hónaposan eszegette a mi kajánkat. A következő 4 hónapig cicizett, mellette velünk is evett. Egyszerűen nem volt elég neki a tejcsi. A 3. leánynál nem volt szinte semmi tejem -pedig higgyétek el, nagyon akartam - a normál tápszert sem bírta a tejfehérje végett- ; a szójásat pedig kiköpte. Nem evett, nem aludtunk hónapokig, addíg amíg nem adtam neki krumplipürét, almát, répát, stb. A doki majdnem hanyatt esett, de a baba JÓL VOLT és ALUDHATTUNK VÉGRE. A kisfiamat sem tudtam szopiztatni, pedig sírva próbáltam heteken keresztül.Fejben is nagyon akartam. Mégsem ment. Jött a tápszer. 4 hónaposan kezdte el magát leválasztani a tápszerről. Tudod mivel? Töltött paprikával pl. Legnagyobb kedvence a szalonna bőrke szopogatása volt. Tudod mennyit betegek? A 4 eggyütt? A két kezemen meg tudom számolni hányszor voltunk orvosnál a 13 év alatt. S a legtöbbször is azzal, amelyik a legtovább szopizott. Azóta is ő a legérzékenyebb. Ha csak a mindentudókra, védőnőkre hallgatok, éppen meg is bolondultam volna. Magamra és a babákra hallgattam.Annyit szerettem volna kihozni ebből, hogy nem feltétlenül csak a szopizós babókból lesznek makkegészséges gyerekek. Nem alakult ki egyiknél sem semmiféle táplálékallergia, okosak is lettek. Semmiféle hátrányuk nem származott a táplálásukból. Ne hallgass, csak magatokra!Vannak un. "tejcsarnok" anyukák-már bocsánat!, akik a szoptatás papnőinek képzelik magukat. Hagyjad rájuk. Áldozzanak egymást közt az oltáraikon, te meg etessed úgy a kicsidet, ahogy ŐNEKI jólesik.
58. misz (válaszként erre: 55. - Kisszsuzska83)
2010. márc. 16. 09:34

Ne hibáztasd magad! Nem hibás senki. Minden gyerek más, és kész. Persze nekem is sok időbe került, mire ezt tényleg elfogadtam és már nem érdekel ki mit mond.

Amit átéltél, azt én is ismerem. A barátnőm kislánya 1 nappal hamarabb született az enyémnél, és hetekkel hamarabb csinált mindent, mint az én lányom. Sokat kínlódtam, hogy az enyém miért nem csinálja már?

De most a kisfiamnál, már nem érdekel, ha okoskodni akar valaki. Hamar leszerelem: minden baba más, és majd csinál a fiam is mindent, ha eljön az ő ideje.

2010. márc. 16. 08:33
Lehet, hogy régen is így ment már, de én azt gondolom, hogy ez a felgyorsult világ az oka mindennek. Miért kell a gyereknevelésből lóversenypályát csinálni? A rokonságban a fiammal egy időben született egy kislány, aki mindent jóval előbb csinált a fiamnál. Állandóan összehasonlították őket. Én már teljesen kész voltam és csak azt érték el nálam, - és erre most jöttem rá - hogy teljesen lemaradtam arról hogy élvezzem a fiam fejlődését, mert mindig arra figyeltem, hogy mit nem csinál még és nem arra, hogy mit csinál.
2010. márc. 16. 08:28
De már sokszor elhatároztam, hogy nem figyelek oda a többi anyukára és az idős nénikre, de nem megy. Miért van az, hogy az én fiam még nem beszél, vagy hogy nem akar a bilire ráülni? Sokszor magamat hibáztatom, hogy valamit nagyon elszúrtam. Aztán mond valami új szót, vagy csinál valami olyat, amit eddig még nem csinált és teljesen elolvadok, hogy az én gyerekem milyen okos. Szerintem ez így van rendjén.
2010. márc. 16. 08:24

Sziasztok! Végigolvastam, amit írtatok és nagyon érdekes volt. Hasonló helyzetben vagyok. A kisfiam két és fél éves, és sok mindenben le van maradva a kortársaihoz képest. Ő sem forgott túl hamar, ráadásul későn állt fel és nem is beszélve arról, hogy 18 hónapos volt, amikor elindult. Még csak nem régen kezdett szavakat mondani, és valószínűleg nem mostanában lesz szobatiszta sem.

Az én környezetemben rengeteg vele hasonló korú gyermek van, és szörnyű, hogy mit kapok az emberektől. Én sokszor el vagyok keseredve, pedig nem érzem azt, hogy az én gyerekem butább lenne, mint a többi.

54. Ncilány (válaszként erre: 51. - Sajert)
2010. márc. 15. 14:17
Túl sok fájó seb jut eszembe..
53. 7130b15964 (válaszként erre: 52. - Petra523)
2010. márc. 14. 22:20

Ez inkább valami szerencse lehet:)

Az biztos, hogy az úszás nagyon remek móka mindenkinek.

52. petra523 (válaszként erre: 19. - Azure_)
2010. márc. 14. 22:18
A babaúszás nagyon jó! Az én lányom 4 hónapos volt, mikor elkezdtünk járni, először csak azért, hogy ki tudjunk mozdulni valahova, de úgy gondoltam, hogy soha nem erőltetem, ha úgy látom, hogy nem tetszik neki, akkor nem megyünk. Ő már most 3 és fél éves, a mellúszás és gyorsúszás viszonylag jól megy neki.:-)) A mozgásfejlődésében nagyon sokat segített, mert viszonylag nagy baba volt, 7 és fél hósan kezdett forogni. Viszont ami a legjobb az úszásban, hogy 6 hónapja ovis, és még nem volt beteg (és a többi gyerek sem, akikkel együtt járunk, szóval bizti van vmi köze hozzá az uszinak:))) Bocsi, hogy ilyen hosszú lettem!
51. sajert (válaszként erre: 50. - Ncilány)
2010. márc. 14. 21:44

Legtöbbször (naponta szerintem 100X) Anyum mondja ezeket, és kifejezetten idegesítő. Mintha valami taknyos kölyök lennék :-D. Na jó, Anyósom se kutya, csak vele ritkábban beszélek (250km-re él).


Meg még eszembe jutott:

Nem akarok beleszólni, DE.......


Ha nem akar beleszólni, akkor ne szóljon bele :-DD.

2010. márc. 14. 16:54
Húúú ezt nem csak a kicsiknél mondjuk. Ha már felnőtt, akkor is mondjuk, de a gyerekünknek.
49. sajert (válaszként erre: 48. - Moknika)
2010. márc. 14. 13:49

Ez jó :-DDDDDDD.


Meg amikor már így kezdődik, vagy végződik egy mondat. egy mondat:

Úgy csinálod ahogy akarod, de én a te helyedbe........ Ahogy gondolod, de én .....

2010. márc. 14. 13:41

Néni:Már ki is nőtte azt a ruhát?

Én:Igen sajnos.

Néni:Nem baj, majd a másodiknak jó lesz!

Én:De nem lesz második!

Néni:Dehogy nem!

Én:De nem lesz!

Néni:De lesz!

Én:Mondom, hogy nem lesz!

Néni:De lesz! Kell második is.

Én:Nekünk elég egy gyerek.

Néni:Dehogy elég! Egy még kell!

.....


Ugye ez minden találkozásnál nagyjából így elhangzik. Addig győzköd a néni, amíg kénytelen vagyok kicsit eréjesebben felhívni a figyelmét, hogy inkább ne szóljon bele az életembe. Természetesen kicsit felháborodik és aztán folytatódik a kioktatás, hogy mit és hogyan és merre és meddig, mert az ő unokája így-úgy, milyen figyelmes volt már amikor megszületett, látszott rajta, hogy zseni és most jogász.....

Kit érdekel, hogy idegesítő néni unokája hogy nőtt fel és mit evett 25 évvel ezelőtt!!!

Az enyém úgy jó ahogy van!

Kedvencem: "Én csak jót akarok, mindent csak azért mondtam el, mert hát az én unokám..............................................................."

És kezdi előről!!!

47. 7130b15964 (válaszként erre: 46. - Sajert)
2010. márc. 14. 13:34
Na, ne bízd el magad! :DDD
46. sajert (válaszként erre: 45. - 7130b15964)
2010. márc. 14. 13:33

Jajj, ezt tényleg kihagytam :-DD! Ezt főleg az idősebb korosztály+akinek nincs gyereke forszírozza mindig :-DD. És jönnek a történetek a tökéletes gyerekről, akik már fél-egy évesen szobatiszták voltak - az idősebbek által előadva :-DD.

Erre a kérdésre azt mondom mindig, mire a diplomáját átveszi, tuti nem lesz rajta pelenka :-DDDD.

45. 7130b15964 (válaszként erre: 43. - Sajert)
2010. márc. 14. 13:31
És még mindig pelenkás?! :DDD
44. 7130b15964 (válaszként erre: 42. - Gömböc73)
2010. márc. 14. 13:30

:D

Valószínűleg érzed, csak még nem tudod biztosra elkülöníteni. De én sem értettem sose, hogy ez másoknak miért annyira fontos :)

43. sajert
2010. márc. 14. 13:14

Naaaa, mikor jön a kistesó kérdés a menő, mivel már két éves a fiam :-DD.


Terhesség alatti kérdések: fiú vagy lány?; mikorra várható?; mozog már?; derék-hátfájás problematikája; ég a gyomrod?; hogy bírsz ekkora hassal mászkálni, lehajolni??; a legvégén, lehetőleg naponta többször: Egybe vagytok méééégg?? Mikor szülsz már??


Első évben: alszik éjjel?; szopizik? van elég tejed?; nincs melege?; nem fázik?; forog?; nyálzik?; hány foga van?; kúszik, mászik, felül, áll, megy stb..?


A második évben már kevesebb kérdés: MINDIG ilyen hisztis (én az akaratos szót jobban szeretem)?; mikor jön a kistesó?; egyedül eszik?; iszik pohárból?

2010. márc. 14. 12:37

Sziasztok,


én még csak várom a kisbabámat, de már most szembesülök a kérdésekkel: az első hetekben, hogy kisfiú, vagy kislány? Ti még nem tudjátok???

Most már tudjuk hogy kislány, a következő kérdés: mozog már? (22 hetes vagyok, és még nem érzem.)

Most ez a sláger, hogy miért nem érzem még a mozgást...jajj, szegény fejem, azt hittem hogy ha megérzem, aztán majd vége lesz a szekálásnak, de csak most látom hogy a hülye kérdések a kislányom megszületése után is záporozni fognak.:))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook