Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy zajlik a terhesség utolsó pár hete vizsgálatok szempontjából? Mi történik, mit néznek, ki és mikor? 30 hetes kismami vagyok :-) fórum

Hogy zajlik a terhesség utolsó pár hete vizsgálatok szempontjából? Mi történik, mit néznek, ki és mikor? 30 hetes kismami vagyok :-) (tudásbázis kérdés)


1 2
47. 8d41d7537c (válaszként erre: 46. - Molyka)
2010. márc. 17. 18:37

Én meg 26-ra:-) (Bár az UH meg mindig 22-t ír..)

Írtam a másik fórumodra is a vizesedéssel kapcsolatban,remélem azóta megoldódott a dolog nálad is:-)

46. Molyka (válaszként erre: 45. - 8d41d7537c)
2010. márc. 17. 18:35
Május 20. :)
2010. márc. 17. 12:49
Egyébként mikorra vagy kiírva?
44. 8d41d7537c (válaszként erre: 43. - Molyka)
2010. márc. 17. 12:48
Ezt úgy másoltam be:-)Nem én írtam:-P
43. Molyka (válaszként erre: 42. - 8d41d7537c)
2010. márc. 17. 11:40
Köszi! Remélem jól fognak következtetni. :)
42. 8d41d7537c (válaszként erre: 40. - Molyka)
2010. márc. 17. 09:00
NST (non-stressz-teszt): a terhes nyugalmi állapotában végzett cardiotokográfos (CTG) vizsgálat, amelyben a magzatmozgást, illetve spontán méhösszehúzódást követo szívmuködés-változásokból lehet következtetni a magzat méhen belüli állapotára.
2010. márc. 16. 17:45
A baba szívhangját nézik vele.Ugyanaz mint a ctg.
40. Molyka
2010. márc. 16. 17:03

Köszönöm az újabb válaszokat.

Képzeljétek, bevizesedtem. :( Igaz, alig ittam folyadékot, éslehet azért tartotta a szervezetem vissza, de akkor se vagyok boldog. Egy éjszaka alatt több mint 2.5 liter víz távozott belőlem.


A hüvelykenetet most vették le a 28. héten, ellenőrzés képp, hogy sikerült-e kiírtani a gombát. :S Rosszul hangzik, soha nem volt semmi ilyesmi bajom, el is szégyeltem magam, de megnyugtatott a doki, hogy ez mindenkiben benne van csak a megváltozott ph miatt elszaporodhat.


A 32. hétre kontroll cukorterhelés van beígérve, ezek mind kórházban történnek, az eredményét meg vagy Esztertől kapom meg, vagy utánajárok.


Mi az az NST? :)

39. BBZS (válaszként erre: 36. - Molyka)
2010. márc. 16. 09:23

Szia!


Én most vagyok a 31. hétben. A dokim azt mondta, hogy a köv. vizsgálat a 33. hét után jön, és akkor majd már nem havonta kell menjek, mint eddig (magánrendelés 5e/alkalom), hanem megbeszéljük, hogy az nst-k hogyan és mikor zajlanak, azt is ott fogja csinálni egy szülésznő, ezért nem kell kórházba mennem (és igen, ezáltal fizetnem kell majd, talán 7e-t, majd kiderül). Akkor fogom tőle megkérdezni, hogy mi legyen az utolsó laborban megnézve stb. Nekem minden alkalommal eddig csinált fizikális és UH vizsgálatot is, de emlékszem az előző terhességnél 36. héttől hetente volt nst, és minden második héten vizsgált csak (UH is és kézi is). Betöltött 38. hét után megcsászározott, mert a fiam fenékkel beágyazódott már a szülőcsatornába, kevesebb volt a magzatvizem és alig bírtam már menni annyira leesett a hasam. Ez volt 2,5 éve. Most a baba koponyavégű és azt mondta, hogy sima szülésnek indulunk neki, hát nagyon félek, mert én kiegyeztem volna a császárral, azt már tudom, hogy milyen és most meg annyi újdonság, meg bizonytalansági tényező vár rám.

Az anyagi részére szerintem direktbe kérdezz rá. Én az elsőnél is ezt tettem, akkor megmondta, hogy a sima szülésért 50-et szokott kapni, mivel császár volt én adtam 60-at. Most mikor nyilatkoztatott, hogy nála akarok-e szülni, akkor mondta, hogy jó, tudjam, hogy ő most 80-at szokott kérni a szülésért. És mivel császáros voltam előtte 40. hét után biztos, hogy befektet, illetve a szülés lefolyása közben míg másnál kivárnának szinte a végsőkig (persze baba-mama funkciókat figyelembe-véve), nálam az első megingásnál irány a műtő, bár mondott olyat is, hogy ne aggódjon, lehet, hogy majd kiesik magából a gyerek :-)))

2010. márc. 15. 14:24

Szia!

Nálam 32 hetesen vették le a hüvelykenetet. Ilyenkor tenyésztik,nincs-e valami baktérium ,candida,ha találnak írnak fel kúpot,szülésig ki lell kezelni,ezen kívűl

volt még egy 2uh szülésig és Ctg a 36. héttől.

37. Tárnok Mónika (válaszként erre: 36. - Molyka)
2010. márc. 15. 10:38
Szia!:)Hát igen,az utólsó hetek nagyon lassunak tünek!:)De már a cél közelébe vagy!:D
36. Molyka (válaszként erre: 35. - Tárnok Mónika)
2010. márc. 14. 21:54
Szia! :) Hát nem volt itt senki, én is csak bepillantottam. Nagyon sűrű napjaim voltak, de az idő nem repül. :S
2010. márc. 13. 10:54
Sziasztok lányok!Szép napot kivánok mindenkinek!:)
34. Molyka
2010. márc. 12. 21:57
Amúgy azt mondta az elején, hogy 8.000 Ft és erre havonta egyszer kell számítani. Akkor elvileg most a 32. és majd a 36. héten kell számítani erre... csak nemtudom ezt is hogy kérdezzem meg. Mondjuk egy nagyon aranyos, kedves nő, szoktunk beszélgetni is, épp múltkor sírtam el neki hogy 20.000 Ft-tal kevesebb pénzt kaptam, meg milyen szar minden... :) de nem akarok erre építeni, mert ehhez ugye semmi köze, nem az ő dolga.
33. Molyka (válaszként erre: 29. - Tárnok Mónika)
2010. márc. 12. 21:54
Szia,és köszi! :)
2010. márc. 12. 21:54
igen ha nem aznap akarsz rosszul lenni az ár hallatára.
31. Molyka
2010. márc. 12. 21:53

Köszi a drukkot. :) Egy vizitdíj 8.000 Ft, most emelte, de a régi betegeknek maradt ennyi. A szülést nem kérdeztük még meg... 3 lehetőség van. Vagy azt mondja, hogy a vizitdíj tízszerese, vagy azt, hogy amit gondolunk, vagy mond egy jóval magasabb összeget. :)

Rákérdezzek szerintetek?

2010. márc. 12. 21:51
Jó éjt!
29. Tárnok Mónika (válaszként erre: 28. - EpresKrisz)
2010. márc. 12. 21:51
Igen ezt én is igy tudom!Na én mentem,jó éjszakát lányok,majd holnap talizunk!
28. EpresKrisz (válaszként erre: 24. - Molyka)
2010. márc. 12. 21:48
Mennyiért vezeti le a szülést a dokid?Az enyém 70000-ért csinálta.És azt mesélték,hogy ez még olcsó volt a többihez képest.Állítólag van olyan orvos aki más árat számít simára és császárra is.
27. Tárnok Mónika (válaszként erre: 25. - EpresKrisz)
2010. márc. 12. 21:48
Én is!!!!!!:D
26. Tárnok Mónika (válaszként erre: 24. - Molyka)
2010. márc. 12. 21:47
Hát igen,mert én ugy tudom,hogy mostmár kétt hetente kell menni hozá!:(Ami pénzileg elég gázas lehet,meg ugye a szülés is elég sokba szokot kerülni!
25. EpresKrisz (válaszként erre: 22. - Molyka)
2010. márc. 12. 21:46
Semmi olyat nem csinálnak odabent amit nem lehetne elvégezni bejárás alkalmával.Én is próbáltam hazakéreckedni,hogy majd bejárok akár minden nap,csak ne kelljen bent maradni.Nekem nem jött össze.Halál unalom az egész.Délelőtt megcsinálnak mindent és egész du csak fekszel és fekszel.A férjed meg tök egyedül van otthon,hát tök szar volt.Nyugi ezt a hátralévő kis időt már fél lábon is kibírod.Én szurkolok neked.
24. Molyka (válaszként erre: 21. - Tárnok Mónika)
2010. márc. 12. 21:42

:) Igaz.


Valahogy azért majd rá kéne kérdezni az orvostól, hogy anyagilag is hogy fog kinézni az utolsó néhány hét..

23. Tárnok Mónika (válaszként erre: 20. - EpresKrisz)
2010. márc. 12. 21:42
Hát igen,én is Fanninál sokáig voltam korházba!November 15-én befekütem,és december 20-án gyerekel együt mentem haza!Ha nem lett volna az a kedves szoba társam nem is birtam volna!
22. Molyka (válaszként erre: 20. - EpresKrisz)
2010. márc. 12. 21:41
De én extra hülye vagyok, és ha ott biztonságosabb... :) Na mindegy, igazad lehet.
21. Tárnok Mónika (válaszként erre: 18. - EpresKrisz)
2010. márc. 12. 21:39
Igy van egyetértek,meg a babának sem jó ha sokat idegeskedsz!Csak fő a nyugalom,a baba kedvéért,és nem soká ott lesz veled a picibabád!Most már csak ere koncentrálj!:)
20. EpresKrisz (válaszként erre: 16. - Molyka)
2010. márc. 12. 21:38
Nem biztos hogy olyan jó lenne a kórházi tartózkodás.Higgy nekem én tudom kereken 4 hetet voltam bent és csak azért bírtam ki az egészet,mert 5 fantasztikus emberrel kerültem egy szobába és így nagyon hamar elmúlt az idő.
19. Molyka (válaszként erre: 18. - EpresKrisz)
2010. márc. 12. 21:37
Hát nekem eddig semmi rosszat nem mondtak, ezért is van bennem az, hogy nem MEREM elhinni. Az egész lassan telik. :) Ami eltelt, az a 23. héttől mostanáig, szinte egyik pillanatról a másikra. De úgy vagyok vele, ha 6 hetet még kibír odabent, akkor már jók vagyunk, ha 8 hetet, az a legjobb, ha 10 vagy többet, akkor szivatás. :)
18. EpresKrisz (válaszként erre: 13. - Molyka)
2010. márc. 12. 21:35
Ne izgulj ennyire nem lesz semmi baj.Csak pozitívan kell a dolgokhoz állni.Nekem az egész terhességem csupa idegeskedéssel telt mindig mondtak valami rossz hírt ,ami aztán a következő ultrahangon már nem volt jelen.Ez a pár heted nagyon gyorsan elfog múlni.Mire észbekapsz már a kezedben tartod a kisbabádat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook