Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomortükrözés. Tapasztalatok! fórum

Gyomortükrözés. Tapasztalatok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
152. 0d1f2616af (válaszként erre: 148. - Youlcsi)
2011. okt. 8. 07:31

szuper volt!!!! :DDDDD


kaptam nyugtatót, semmi kellemetlenséget nem éreztem csak azt hogy valamit csinálnak velem, meg egyszer kétszer hogy valami mozog a gyomromnál, de ez komolyan mondom jobb mint egy fogorvos.

Ami az eredémyeket illeti sajnos még nem mindent tudok, de gyulladászt észleltek a nyálkahártyában, meg...

idézem...ha esetleg tudna rá valaki forválaszolni.

"fornixban erőteljesen áttűnő redőzet (korához képest)

ez szerintetek mit jelent?

október végén mennem kell lactpse kilégzési tesztre...az egy ilyen egész délelőttös dolog azt mondták...

közben vért is vettek, meg a gyomromból is valamilyen mintákat, ezt mind sajnos csak október végén fogom szerintem megtudni. mert semmit nem mondtak, hogy hívjam esetleg őket vagy akármi.

DE nagyon rendesek voltak, még meg is dícsértek, hogy ügyes voltam, a nyugtató nem volt olyan erős, utána tudtam járni, csak a fejem fájt egész nap egy kicsit és fáradt voltam, de már aznap bőven tudtam enni, másnap már énekelni is! :)

Youlcsi!!!mindent nagyon köszönök neked, igazad volt! :)

151. astarta (válaszként erre: 147. - A14deb9047)
2011. okt. 6. 22:17
Hát az én beleim elég kacskaringósak, nem volt egyszerű dolguk. Meg a gyomrommal sem. Arra is azt mondták, hogy más, mint a normál, valami horog alakú, ami nem baj, csak épp nehezebb benne nézelődni. Többször vissza kellett húzniuk az endoszkópot, majd újra be...
150. astarta (válaszként erre: 149. - Youlcsi)
2011. okt. 6. 22:15

Igen, tény, nekem nem volt gyulladt a belem a colonoscopiánál.

Nálam csak annyi probléma volt, hogy nem sikerült szakszerűen kitisztítaniuk, így 3 egymást követő napon álltak neki, hogy megcsinálják, mert nem látszódtak a belek tisztán, 3. napon végre sikerült...

De én az altatástól tartok...

149. youlcsi (válaszként erre: 146. - Astarta)
2011. okt. 6. 20:34

hát... azért fáj az a béltükrözés, ha az ember bele gyulladt...

meg nálam a gyomortükrözés is majd 20 perc volt, hiszen nem csak simán körülnézett a doki, hanem keresett valamit... bármit...

148. youlcsi (válaszként erre: 148. - Rose**)
2011. okt. 6. 20:33
na???
147. a14deb9047 (válaszként erre: 146. - Astarta)
2011. okt. 6. 16:48

Nekem is a kockázatot említette az orvos...

Tavasszal még egy teljes bélvizsgálat, de ez már altatásban. így be meri vállalni - és én is...

Eljutni a vakbélig pedig tényleg nem egyszerű még az orvosnak sem...

Egy hét után nincs bennem rossz érzés, de azért nem tapsolom vissza... Nyugodt vagyok, hogy álltam a sarat :)

146. astarta
2011. okt. 6. 11:03

Sziasztok!


Remélem senkit nem bántok meg a véleményemmel, nem az a szándékom.

De szerintem semmi értelme altatással vagy akár csak bódítással tovább növelni a vizsgálatok kockázatát.

Hiszen bár kellemetlen, de nem fájdalmas vizsgálatokról van szó. Ennyit azért mindenkinek ki kellene bírnia...

Az természetes, hogy izgul az ember, bár én minden alkalommal jobban izgultam az eredmény miatt, mint maga a vizsgálat miatt.


16 évesen átestem egy vastagbél tükrözésen, ennek már 18 éve. Természetesen nem kellemes élmény, ami megmaradt, hogy nagyon feszült a hasam, de hogy ehhez valaki altatást kér?

Gyomortükrözésem 6 éve volt, illetve most 2 napja újra kellett mennem. A 6 évvel ezelőttiből semmi emlékem nem maradt, így nem indultam most olyan félve neki, mert úgy gondoltam ez azt jelenti, nem volt olyan szörnyű. :-) Ha az lett volna, biztos emlékeztem volna.

Kellemetlen, hogy öklendezik az ember, és feszül a gyomor, de azért ennyit igazán ki lehet bírni...

Főleg hogy mindössze pár perc az egész.

Nem, nem vagyok mazochista. :-) De inkább kibírok némi kellemetlenséget, mint hogy tovább növeljem a kockázatát a vizsgálatnak.


A lényeg, hogy senki ne izguljon feleslegesen a vizsgálat előtt, túl lehet élni. :-)


Ajánlom Miskolcon magánrendelésen: [link]

145. youlcsi (válaszként erre: 143. - 0d1f2616af)
2011. okt. 4. 21:03
altatásban nagyon kevés helyen csinálják, hiszen kell hozzá aneszteziológus... és hát orvoshiány van...
144. a14deb9047 (válaszként erre: 143. - 0d1f2616af)
2011. okt. 4. 20:59
Nem mindenhol... a "Csipke" városa kivétel... Az orvos, a személyzet aranyos, csak az én ....m nem bírta.
143. 0d1f2616af (válaszként erre: 142. - A14deb9047)
2011. okt. 4. 20:54

jajne!! :(((


de a béltükrözést meg már altatásban is csinálják nem? persze ezek szerint nem mindenhol...

142. a14deb9047 (válaszként erre: 140. - 0d1f2616af)
2011. okt. 4. 20:45
El. Ő nem vállalja a kockázatot még akkor sem, ha egy az ezerhez... A béltükrözéshez igen... Akkora fájdalomcsillapítót kaptam, mint egy elefánt... Nem hatott eléggé... Sikítás... Feladta!! Ájulás... Tetániás görcs... Hát nem szép az élet???
141. 0d1f2616af (válaszként erre: 139. - Youlcsi)
2011. okt. 4. 20:41

akkor te tényleg nagyon megszenvedted :/


jesszus, csak hasson a bódítás :DDD

140. 0d1f2616af (válaszként erre: 138. - A14deb9047)
2011. okt. 4. 20:39

furcsa, hogy hogy elutasította?

valahol pedig ajánlani szokták...

nekem azonnal felhozta a bódításos verziót amikor mondtam, hogy félek főleg mert énekes is vagyok...

139. youlcsi (válaszként erre: 138. - A14deb9047)
2011. okt. 4. 20:37

nekem a doki kérdezett rá, hogy akarom-e a bódítást.

másodszorra, más intézményben, korábban említett ok miatt szóba sem került.

túléltem, mert itt vagyok... de: nekem nehéz szülésem volt nagyon, de inkább még 2 gyerek, mint egy újabb bódítás nélküli tükrözés!!!

2011. okt. 4. 20:27
Kimondottam kértem, hogy bódítsanak. Az orvos hatorozottan, kedvesen, de elutasított. Kibírtam. Remélem, soha többé nem lesz részem benne...
137. youlcsi (válaszként erre: 135. - 0d1f2616af)
2011. okt. 4. 20:15

nem, akkor nem bódítottak. aznap mehettem haza a klinikáról, és nem akart a doki leszedálni már előtte...

amikor gáz volt nagyon, akkor a doki megállt a csővel, hogy kicsit megnyugodjak... na, nem ment... de még órákkal később, amikor uh-ra mentem is még hatása alatt voltam az élménynek.


nyugodtan hívd fel a kórházat. nehogy meglepetés érjen!

136. 0d1f2616af (válaszként erre: 134. - Youlcsi)
2011. okt. 4. 07:15

na azt hiszem ma megyek is a gyógszertárba és beszerzek egy pár dolgot :D

végülis az lenne a fontos, hogy arra az 5-10 percre bírjam ki, a vizsgálat ereéig...utána már mindegy, úgyis totálisan (remélem) ki leszek ütve :))

135. 0d1f2616af (válaszként erre: 134. - Youlcsi)
2011. okt. 4. 07:12

aztaa, de akkor nem bódítottak ugye??

és utána mi történt? megnyugodtál vagy már vége lett a vizsgálatnak?

hát ma egy kicsit talán jobban vagyok, de nem 100%, nagyon remélem, hogy csütörtökre nem robbanok le jobban, mert bátyám csak ezért utazna fel Pestre, szerinted nagy hülyeség lenne, ha holnap felhívom a kórházat és érdeklődnék, kérdezzem meg ha egy kicsit beteg vagyok elvégzik e a vizsgálatot??

134. youlcsi (válaszként erre: 133. - 0d1f2616af)
2011. okt. 3. 20:27

nincs mit... nekem is jó volt anno, hogy öntötték belém a lelket :)


a 2. tükrözéskor nekem pont ez volt a bajom... kissé bepánikoltam, elkezdett fojtogatni a sírás, amitől bedugult az orrom, amitől nem kaptam levegőt, amitől még jobban pánikba estem... és sajnos akkor már hiába mondta a doki, hogy nyugi, és hogy ne a számon vegyem a levegőt, mert akkor nem tud vizsgálni... szóval ez így gáz.

esetleg ha tudod, akkor előre használj vmi mentolos cuccot, ami tisztán tartja... balzsam, orrkenőcs, orrspray, vagy hasonló...

133. 0d1f2616af (válaszként erre: 132. - Youlcsi)
2011. okt. 3. 15:15

értem...áá nem leszek rosszabbul, nem lehetek, mostmár eleget vártam túl kell végre esni rajta. :)


köszi mindenre a válaszokat, azt hiszem rengeteget informálódtam általad, nagyon nagyon szépen köszönöm!! :) majd írok, ha túl leszek rajta :)


lehet ez hülye kérdés, de vizsgálat közben gondolom csak orron keresztül lehet levegőt venni...? mi ha valakinek véletlenül közben bedugul az orra?? :D

132. youlcsi (válaszként erre: 130. - 0d1f2616af)
2011. okt. 3. 13:34

amikor először csinálták, köhögtem éppen, rossz, mert a lidocaintól elzsibbadt a torkom, így nem éreztem, hogy köhögni kell... viszont köhögtem, eléggé fulákoltam tőle.


kaptam gyógyszereket, de nem változtattak semmit. sztem nálam a baba hozta rendbe a dolgokat.

2011. okt. 3. 12:09
Sziasztok, az én élményem a tükrözésről: mind a kétszer sírva jöttem ki. Odabent üvöltött velem a doktor: "nyelje már le, nyelje már le". Persze nem ment. Ha már bent van akkor nincs gond, csak kellemetlen, meg taknyom nyálam egybefolyt. És holnap megint kell mennem.... Már előre rettegek.... :((
130. 0d1f2616af (válaszként erre: 129. - Youlcsi)
2011. okt. 3. 06:53

jó reggelt


köszi szépen :)

az jó, ha már elmúltak a gondok, gyógyszereket írtak fel a gyulladásra és attól jobb lett?


sajnos az a bajom jelenleg, hogy fáj a torkom, remélem nem leszek rosszabbbul, betegen úgy tudom nem szabad menni, főleg ha bedugul az ember orra.

nem akarom húzni-halasztani a vizsgálatot, így is már 1 hónapot kellett erre is várnom...

129. youlcsi (válaszként erre: 128. - 0d1f2616af)
2011. okt. 2. 20:37

szia!

amióta szoptatok, nincsenek gondjaim. remélem, utána sem jönnek vissza.


a tükrözéssel nem tudnak allergiát nézni, csak a lisztérzékenységet, de azt is csak akkor, ha vékonybélbe is belesnek.


a lactose kilégzési tesztnél fogsz kapni egy adag édes (tejcukros) löttyöt, meg kell innod, 120 percen keresztül 10percenként szondába fújni... tehát nem gond, hogy nem eszel tejeset, mert ők azzal terhelnek.

a nutritív panel meg egyszerű ételallergia-teszt... hogy ezt most hogy nézik... fene tudja. sztem vérvétellel.

128. 0d1f2616af (válaszként erre: 125. - Youlcsi)
2011. okt. 2. 14:19

és azóta rendbe jöttél??


ételallergiát néznek tükrőzéssel?

liszt-laktózérzékenységet? tudod esetleg?


az orvos még fölírta, hogy tükrözés után lactose kilégzési teszt és gastro panel nutritiv jön szóba...? ezek micsodák?


egy ideje már kerülöm a tejet, meg direkt laktózmenteset szoktam inni, de joghurtot meg sajtokat azért szoktam enni.

ha nem iszom tejet, és laktóz tesztre kell mennem, az nem befolyásolja az eredményt ha mostanában kerültem a tejet?

127. 0d1f2616af (válaszként erre: 125. - Youlcsi)
2011. okt. 2. 14:13

értem, nos majd kiderül csütörtökön,

hihetetlen gyorsan telnek a napok, pont azért mert nem várom...:/

de annyira pozitívan írtál róla, csak nem lehet olyan szörnyű... :)


persze, mondták, hogy kísérővel menjek, bátyám ott lesz...:)

nos majd írok, hogy hogy jártam és túléltem e :D

2011. okt. 2. 10:47

Szervusztok Lányok!

Átestem a gyomortükrözésen és a béltükrözésen is!

Mindkettőt egy nagyon aranyos főorvos csinálta, aki tudta, hogy nagyon-nagyon félek... Az első azért kibírható volt, nagyon finoman bánt velem.

A délutáni hashajtó nem ért semmi, a három beöntés sem sokat... közben volt három "tanuló" is, az egyik fiú... szegény úgy pirult... Később vígasztaltam, hogy én is zavarban lennék, ha katétert kellene nekem feltennie... Aztán visszajárt beszélgetni... Szóval egy kicsit "viseltes" lett a művészbejáró, de a neogranormonos kenőcs segített reggelre...

Az utóbbi elején még moziztam egy kicsit... :D, de aztán elszakadt a cérna... ahogy kezdtek felfújni, bizony elájultam, elkapott a tetániás görcs... Amit az ember túlél, abba nem hal bele...

Ez a viszonyítási alap a továbbiakban...

Láttam egy középkorú férfit: az egyik lába csonkolt volt!! :( Ettől minden csak jobb lehet!!!!

125. youlcsi (válaszként erre: 124. - 0d1f2616af)
2011. okt. 1. 20:06

nem feltétlen dormicum, de mindenképpen nyugtató.

bódítás után minimum 2 óra pihenő szükséges (ha van rá hely, ágyon, de sok helyen sajnos csak a váróban a székeken... bár, engem szegedről colon után azonnal elengedtek, lévén hogy semmit nem szunyáltam... aztán meg majdnem betoltam a kocsit a karácsonyfadíszek közé a metróban :)), és csak kísérővel lehet távozni... szóval ne menj egyedül!!!


hogy mi látható és mi nem vizsgálatkor, nem tudom... nekem láttak gyulladásokat, felmaródásokat, pedig tünetem vele kapcsolatban sosem volt... csak néha van gyomorégésem, és jön vissza a sav (sztem nem többször, mint egy egészséges embernek, pl ha túlzabálom magam), mégis tiszta felmaródás volt a nyelőcsövem...

124. 0d1f2616af (válaszként erre: 123. - Youlcsi)
2011. okt. 1. 17:00

aza gondom, hogy engem az orvos egyáltalán nem tájékoztatott úgy, ahogy én elvártam volna...

futtában mondta ezt a bódításos akármit is, szóval ez mindenhol ugyanolyan ugye?? a bódítás=dormicum ugye? az tuti fix, hogy nem csak érzéstelenítést fogok kapni, mert az orvos elkezdte mondani, hogy mihez is hasonlítható ez az állapot, tehát álom és ébren közöttit mondott, hogy olyasmi érzés...


ami még eszembe jutott közbe:)

hogy bódítás után azonnal elhagyható a kórház? vagy rögtön a vizsgálat után is már jól lehet lenni, vagy még benn tartanak egy kicsit vagy az abszolút kórház és doki függő?


és még egy kérdés: (bocsi) :D

szóval...nyáron tuti fix, nagyon erősen éreztem a refluxot és mindenféle hatását, aztán valamivel javult a helyzet, aztán megint előjött, azóta van elhúzódó köhögésem, meg néha érzem, hogy gyengébb a gyomrom és könnyen puffadok, de a puffadás mindig is gondom volt. Az érdekelne, ha esetleg tudsz nekem tanácsot adni ebben, hogy ezek a tünetek okozója vajon még mindig látható e azáltal, hogy megtükröznek?

Most kétségeim vannak, mert többen tudják hogy megyek vizsgálatra, de sokan csak legyingetnek és az agyamra fognak mindent, hogy bebeszélem magamnak pszichésen a betegséget, közben meg én éreztem a gondjaimat.

Nem szeretném, ha esetleg nem látnak semmi rendellenességet, hogy kigúnyoljanak. :/

123. youlcsi (válaszként erre: 122. - 0d1f2616af)
2011. szept. 30. 21:50
teljesen pozitív élmény volt a dormicummal... de csakis azzal!!!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook