Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomortükrözés. Tapasztalatok! fórum

Gyomortükrözés. Tapasztalatok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
182. nonoori
2013. jún. 11. 21:40
Ügyes vagy!:)
2013. jún. 6. 18:53
Na túl vagyok a tükrözésen.Nem bántam meg,hogy el mertem menni.Na nem ez lesz a kedvenc elfoglaltságom azért.Nem fájt egyáltalán,nem is tartott sokáig,igaz végig öklendeztem az egészet,de csak ennyi volt a kellemetlenség.Jó alaposan befújták a számat lidocainnal .és nagyon rendesek és kedvesek is voltak.Köszönöm a biztatást mindenkinek,mert csak ennek köszönhetem,hogy el mertem menni.
2013. jún. 2. 15:12
Mindenkinek köszönöm,hogy megosztotta velem a tapasztalatát.Még nem tudom,elmegyek-e de szerintem igen.Ha vége,akkor megírom,milyennek éreztem.Egyébként én a szekszárdi kórházba megyek.Ha esetleg ott volt már valaki,várom a véleményét!
179. 36a26f5226 (válaszként erre: 172. - Andi6020)
2013. jún. 2. 13:11
Nem a szájába, hanem le a torkába...
178. b4b1d52444 (válaszként erre: 166. - Paki1968)
2013. jún. 2. 13:11

Én nagyon sokáig kínlódtam a gyomrommal és az epémmel, hónapokon keresztül naponta volt epegörcsöm, naponta hánytam epét, enni-inni már nem tudtam, mert állandóan fájt a gyomorszájam. Az orvos el akart küldeni tükrözésre, nem mentem, mert féltem. Kaptam gyógyszert, rosszabb lett. A végén már úgy kimerültem egy-egy epegörcsben és hányásban, hogy 16 órákat aludtam egyhuzamban egy-egy roham után. Az lett a vége, hogy könyörögtem az orvosnak egy gyomortükrözésért, és nem bántam meg. Nem volt egy leányálom, de nem fájt. Kellemetlen volt, de ha ellazítod magad akkor ki lehet bírni. Én végigböfögtem a vizsgálatot, de azt mondta az orvos, hogy ez normális. Utána hatalmas megkönnyebbülés volt, hogy túlestem rajta, és végre kiderült, hogy mi a bajom.

Tudod olyan ez, mint a fogfájás. Húzod-halasztod, de a végén csak elmész mert már annyira fáj, hogy mégsem tűnik olyan szörnyűnek az a foghúzás vagy tömés.

2013. jún. 2. 13:11
Érzéstelenítést kell kérni a torokba, és az egészből semmit nem érez az, aki éppen nyeli le a tükröt... nekem tele volt úgymond a gatyám, és azzal nem éreztem semmit, amikor mondták, hogy nyeljek, nyeltem, de nem éreztem, és már lent is volt a tükör... 20 másodperc az egész.. azóta már nyeltem újra tükröt, és ugyanúgy nem fájt érzéstelenítővel..
176. eva7171 (válaszként erre: 171. - Andi6020)
2013. jún. 2. 13:07
Mindenki menjen ha akar,csak halljon más lehetőségről is.
175. nonoori
2013. jún. 2. 13:00
Ne aggódj, hamarabb letelik, mint gondolnád! Csukd be a szemed és gondolj másra. Én a légzésemre figyeltem, ellazítottam a gyomrom és teljesen rendben volt. Ha lehetséges kérj érzéstelenítőt, én nem szóltam és nem is adtak, lehetséges, hogy azzal még elviselhetőbb. Remélem mihamarabb sorrakerülsz reggel. Én délután 4 órakor kerültem be, mire hazaértem úgy kimerültem, hogy utána aludtam is egy nagyot:)
174. eva7171 (válaszként erre: 166. - Paki1968)
2013. jún. 2. 12:59

Az orvosok csak találgatnak.

Ha a legjobbat akarod magadnak:természetgyógyászat biorezonanciával.Nem bánnád meg,mert megtudnád az igazi bajokat.

Én 20 évig futottam a felesleges köröket,de kevés az a réteg aki hisz nekem.De majd az idő igazol,de akkor már sokaknak késő bánat lesz.

Engem is kisérleti nyúlnak gondoltak,és sajnos követtem minden tanácsot és betartottam mindent.Annyit jártam orvoshoz az volt szinte a második otthonom,de egy éve csak fogászaton voltam.(csak egy repedés volt a tömésen).Nekem nem hisznek,én látom mind a két oldalt.Tapasztalat nélkül írogatnak nekem hülyeségeket,de én akkor is legalább az okosabbakon segítek azzal,hogy megosztom amit tudok és igaz!!!!!!!!!!!!!!

2013. jún. 2. 12:58

Egyáltalán nem fáj, csak kellemetlen... Olyan érzés mintha folyamatosan rókáznod kéne, meg éehet érezni a hasadban h piszkál a cső... így már szinte vicces is :-)

Közben taknyod, nyálad összefolyik és ha szerencséd van egy jól megtermett vadidegen ápolónő simogatja az arcot és közben a füledbe súgja h mindjárt vége kitartás...és akkor az orvos még nyom egy jó nagyon a csövön....

Jó pár óráig ne egyél elötte semmit, még vizet se h ne tudjon semmi feljönni!!!!

172. andi6020 (válaszként erre: 167. - Paki1968)
2013. jún. 2. 12:54

Az segítene, ha nem idegeskednél ezen.

Érzéstelenítőt spriccelnek a szádba, hidd el, fájdalmat nem fogsz érezni.

Kicsit kellemetlen, de leginkább a tudat miatt, hogy ledugnak a szádon egy csövet.

171. andi6020 (válaszként erre: 168. - Eva7171)
2013. jún. 2. 12:51

Veszélyes amit csinálsz, ugye tudod.

Orvos vagy, megfelelő szakiránnyal, megvizsgáltad a fórumindítót, és ezután javaslod neki nyugodt lelkiismerettel, hogy szarjon a dokija javaslatára.

Gratulálok!

170. paki1968 (válaszként erre: 168. - Eva7171)
2013. jún. 2. 12:49
Az én anyukám ugyan ezt mondta.Viszont az a gondom,hogy leszázalékolt vagyok és nem tudom,hogy ha esetleg visszahívnak felülvizsgálatra-mert kérnem kellett,de véglegesítve vagyok-mennyire lesz segítőkész a háziorvos,amennyiben most nem megyek el.Mit mondjak az orvosnak,hogy miért nem mentem el?
2013. jún. 2. 12:47
Nekem semmit nem lehetett mar reggel, de meg ugy is szetrokaztam a szobat... (bocs), eleg rossz, de tul lehet elni. En is elek azota is. :D
168. eva7171
2013. jún. 2. 12:46

Kétszer voltam,de így utólag már bánom.Ugyis találnak okot gyógyszer felírásra,nálam renyhébben zár szerintük a gyomorszáj.Nem foglalkoztam a dokival,leléptem,ennek több éve és nincs is bajom.

Anyukámnak nem hittem annak idején,,ha elmész orvoshoz találnak valamit,,,,Milyen igaza volt.

Visszatérve a vizsgálatra,szőrnyű lenyelni a műszereket én csak lebeszélnélek.Inkább egy jó természetgyógyász ha nincs életveszélyes állapot.

167. paki1968 (válaszként erre: 165. - Andi6020)
2013. jún. 2. 12:44
Köszönöm,akkor szerinted nyugodtan elmehetek?Az orvos azt tanácsolta igyak előtte való nap sok vizet és reggel is egy pohárral.Szerinted is segít?
2013. jún. 2. 12:39

Gyomortükrözésre küldött a háziorvosom.De félek,mert sok rosszat hallottam,nem tudom el merjek-e menni egyáltalán.3-szor volt infarktushoz hasonló tünetekkel járó rohamom,de a kardiológus rendben találta a szívemet.A roham során 200 körül volta vérnyomásom,és nagyon erős feszítő fájdalmaim voltak a mellkasomban.Az egész hirtelen felső gyomortáji fájdalommal kezdődött,amely hirtelen ment tovább a mellkasomba.A kardiológus azt mondta reflux betegség is okozhatta.Ezért küldött a háziorvos tükrözésre.Aki volt már,mit mondd?

Jár valamilyen kockázattal?

2013. jún. 2. 12:38

Csupa jó.

De tényleg.

Pedig nagyon be voltam kulázva.

Nem mondom, hogy bérletet vennék rá, de semmi borzasztó nincs benne.

2013. jún. 2. 12:35
Gyomortükrözés-tapasztalatok?
163. sybill13 (válaszként erre: 162. - Pitykeee)
2012. aug. 22. 23:13
Állati rendes vagy! holnap megyek. sokat segítettél!
2012. márc. 24. 21:06

Sziasztok!

kb 1 hónapja derült ki hogy gyomortükrözésre kell mennem:-(serényen nekiláttam az infók beszerzésének, hogy zajlik majd mire számíthatok. hát így utólag nem kellett volna!sikerült annyira rástresszelnem mire odáig jutottam , hogy az ajtóban majdnem elájultam.

Akik előtte állnak annyit mondhatok nem kell sok badarságot olvasgatni pár percért kár stresszelni napokig-, nálam hetekig-,a lényeg hogy jó és tapasztalt orvos csinálja!

Én gyakorlatilag nem éreztem semmit, nem fuldokoltam-, nyáladzottam-, öklendeztem amint sokan leírták , egy szó nélkül kibírtam,és talán annyi volt kellemetlen mikor feszült a hasam a befújt levegő miatt, de az egy jó hasmarsnál bárkivel előfordul!!:-)))) sztem a fogorvos 1000xgázabb!!!!

2012. jan. 24. 13:57

Én a miskolci MÁV rendelőben kaptam egy gyomortükrözést dr. Kiss Gyula főorvostól

Lidokain sprét nem kaptam, azt sem mondta hogy mikor kell nyelni, csak bedugta, megmozgatta a torkomnál a cső végét aztán letolta, de így sem mondanám hogy fájt.

kb 1.5 percig volt bent a cső.

A vizsgálat előtt kb 10 órával nem ettem-ittam, max kiöblítettem a számat, lehet hogy ennek is köszönhető hogy öklendezés csak a be és kivételnél volt, de nem jött semmi, a taknyom könnyem sem folyt, biztos azért mert ki voltam száradva.

Fájdalmasnak nem mondanám, utána pár órával hasgat a mellkasom meg a nyelőcsövem, mintha most turkálnnának azzal a csővel, de sokkal rosszabbra számítottam, ki lehet bírni.

160. youlcsi (válaszként erre: 159. - Lrgab)
2011. dec. 28. 20:59
a szkóp felsértheti (általában minimálisan felsérti, horzsolja) a nyelőcsövet... na meg azt, ahol járt. teljesen természetes dolog. nekem szűk 1 hétig tartott a torokfájás... olyan tipikus megfázásos, fájatorkom-érzés... aztán egyik napról a másikra megszűnt.
159. lrgab
2011. dec. 28. 20:13

Sziasztok!

Én ma estem át a gyomortükrözésen. nem mondanám, hogy fájt inkább csak kellemetlen volt. Lidocaynt fújtak a torkomba, aztán csőnyelés volt. Az egész vizsgálat 2 perc volt kb, mintavétellel együtt.

Én arra lennék kíváncsi a vizsgálat után ti mit éreztetek? Nekem érzékeny a torkom egy kicsit nyeléskor és egész nap fáj a gyomor szájam. Érdekes, hogy ott pont nem találtak semmit...

Hasonló tapasztalat valakinél?

158. f6b212c746 (válaszként erre: 156. - 0d1f2616af)
2011. okt. 23. 11:40
Szia Rose!Meg szeretném kérdezni,hogy Neked hol csinálták a gyomortükrözést?Én Kaposváron lakom,elvileg hétfőn kellene mennem,de nagyon be vagyok... Azt mondták,hogy a torkomba fújnak lidocaint és 5-6 perc az egész.Hol lehet nyugtatót kérni?:)
157. youlcsi (válaszként erre: 152. - 0d1f2616af)
2011. okt. 9. 17:58

örülök, hogy rendben volt!!!


hogy mi ez, amit írtak... fene tudja... de ha nagy gond lenne, tuti mindjárt mondták volna...

156. 0d1f2616af (válaszként erre: 155. - A14deb9047)
2011. okt. 9. 14:37
Köszi :) a nehezén túl vagyok, remélem...
155. a14deb9047 (válaszként erre: 152. - 0d1f2616af)
2011. okt. 8. 09:48
Hála az égnek, hogy túl vagy rajta!
2011. okt. 8. 07:35

persze, attól, hogy a vizsgálat megvolt jelenleg még állapotilag ugyanott tartok.

az orvos azt mondta szedjem a Rabyprexet, amit egy ideig szedtem aztán abbahagytam, de most ismét naponta egyet be kell vennem.

de végülis jó érzés túl lenni remélem a nehezén, ami valójában nevetséges volt, úgy izgultam előtte és még bennt is pedig tényleg semmi gond nem volt, de ahogy Youlcsi is mondta, csak és kizárólag egy kis vénás nyugtatóval és már mehet is :)

2011. okt. 8. 07:33
bocsánat...kicsit melléírok néha :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook