Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliai munka fórum

Angliai munka (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. VendrinerPiroska (válaszként erre: 75. - Gyulaaa98)
2020. okt. 14. 16:29
A józan ész és a jelenleg is kintlévő barátaim szerint Anglia most felejtős.
2020. okt. 14. 12:35

Sziasztok :)

Nem tudom valaki lesz-e még ezen az oldalon , de megpróbálom hátha.


Na szóval a lényeg annyi , hogy szeretném folytatni külföldön a munkálatokat , de nem tudom merre , Anglia vagy Franciaország esetleg Ausztria, de jobban Angolul beszélek németül nem , az angol is ilyen társalgási szint maximum.

Eddig Szlovénban dolgoztam építőiparon belül , fürdőkabin szerelőként a Varis cégnél Lendván , sajnos a vírushelyzet miatt kevés volt a megrendelés és elküldtek minket.


Kint vagy a vendéglátásban szeretnék dolgozni mint konyhai kisegítő , vagy ugyanígy építőiparban , esetleg gyárban vagy farmon.


Nagyon sok rokonom kint van Leedsben , Leicesterben , de nem igen segítőkészek sajnos..


Ezért is kérném a ti segítségeteket , elinduló tőkém az van.


Végzettségem sajnos nincs , csak érettségim , most akartam elvégezni a barista + Mixer + Manager tanfolyamot , de ez a kirúgás mindent felborított , ja és még jogsim sincsen sajnos , de az folyamatban van

74. Damark
2018. aug. 29. 11:50

Sziasztok!

Raktári munkában tudnánk segíteni elhelyezkedni.A cég ahol dolgozok folyamatosan keres munkatársakat. A munkakör Warehous Operative (picker) A bérezés teljesítményarányos. Minimál-12.6£/h. A munkavégzés helye dél-kelet London

+447506799100

73. Liza95
2018. jan. 25. 09:52

Sziasztok, nekem is lenne egy kérdésem hozzátok, akik kint éltek, csak kicsit más témában. Járt már kint Angliában pár ismerősöm, de sajnos egyikőjük sem tudott nekem hozni Angliából Magyarországra felbélyegzett borítékot (válaszborítéknak használnám) szóval az a kérdésem, hogy esetleg tudna nekem valaki küldeni egyet? :) természetesen elutalnám az árát meg minden, de valaki esetleg tud segíteni? :)

Előre is köszi a válaszokat:)

72. FilthyFrank (válaszként erre: 71. - Dementor)
2017. okt. 5. 10:26
Én is hasonló cipőben járok, egy válasznak én is örülnék!
2017. szept. 23. 09:20

Sziasztok!


Egy olyan kérdésem lenne, hogy én január-február környékén tervezem az indulást. Mik a tapasztalataitok ekkor mennyire lehet munkát találni?

70. Mókusss (válaszként erre: 68. - Anna Hörkényi)
2017. aug. 6. 23:29

Kedves Anna!

A vendéglátásban lehet igazad van, de ezeken kívűl még van pár lehetőség 😊 személy szerint mi nem igazán találkoztunk olyan angollal aki ellenséges lenne de nyílván ezt több tényező is befolyásolja 😊 mi 8 órában vagyunk egy autógyárban ahol semmi negatív dolgot nem tapasztaltunk. Embere válogatja ki mit fog ki, de azért nem kell általánosítani angliát tekintve 😉 egyébként gratulálok az usa-hoz, hisz az is egy hatalmas lépés és bátorság. További sikereket kívánok! 😊

69. 563b626108 (válaszként erre: 68. - Anna Hörkényi)
2017. jún. 16. 23:05

Egész véletlenül ide lyukadtam, és érdekelne is, mert hasonló Angliából máshova szeretnék távozni..

ti valóban ezzel a céggel jutottak ki Amerikába?

2017. jún. 16. 17:21

Már nem éri meg Angliában dolgozni.



Miért?



2009 óta 2017 ig voltunk angliában a párommal. 2009 körül, akkor még jó volt.



Na de most! Már nem garantálják a Full-time ( teljese munkaidőt). 0 hours contract van. Ami azt jelenti, hogy egy nap dolgozol 4 órát, majd következő nap 5 órát. Ebbők kint nem lehet megélni. mindehol ezt csinálják a vendéglátásban a Brittek. Na ne...



Sőt, régen a vendéglátás, pincér, szobalány munkában nem láttál Britteket. Na de most. Már az is jó nekik. Már ők is dolgoznak vendéglátásban és a Brittek is takarítják a szobákat. Nincsen pénzük és ráfanyalodnak a vendéglátásra is. Útálják a külföldieket a Brittek és már nem is takargatják el.



Szóval mi átjöttünk USA-ban. $3000 simán megkeresel ha van tapasztalatod és beszéled a nyelved.



Amerikában sokkal nagyon a tisztelet a munkavállalók felé. Találtunk egy magyar közvetítőt ők intézték nekünk a munkavállalói Vízumot.



[link]


USA-ben is adnak szállást, étkezést. $ csak stabilabb, mint a font. Valahogy nyugodtabb a légkör is Amerikában.

Én személyszerint mindenkinek azt mondom inkább USA, mint Anglia.

67. Mókusss (válaszként erre: 66. - Anjunadeep)
2017. márc. 17. 23:12

Szia. Mi vidéken családdal (akkor még csak a gyerkőccel) béreltünk kapásból 300£-ért és 1 havi kaukcióért egy kecót. Nem kértek semmi féle igazolást, sőt tudták hogy aznap érkeztünk. Szerencsénk volt. 😊 a megélhetésünk kaja szemszögből kb. 300-350 font volt havonta mert nem éltünk nagy lábon és mégsem nélkülöztünk. A villany és gáz együtt (télen költöztünk ki) volt 150 font környékén. Plusz baba ápolási cuccok és suli egyenruha. Meló helyben.

Ezért is nehéz bárkinek tanácsot adni. Más emberek, más igények stb. 😊 a mi tapasztalatunk az, hogy az őszinteséget hamarabb tolerálják mintha hazudoznánk. 😊

2017. márc. 10. 20:42

hello mindenki.


remélem még olvassa valaki amit írok így az esti kavém melett.

és remélem senkit nem fog zavarni ha tele lesz helyesírási hibával lusta vagyok szépen írni csak a lényeget szeretném.

ha nem tudom egy hozzászólásban megírni akkor feldarabolom több részre és megszámozom őket.


olvastam sok hozzászólást, igyekszem úgy írni ide hogy mindenki találjon magának való dolgot ami hasznos lehet.

megjegyzem ez csak vélemény és semmi más.

mindent úgy írok meg ahogy egy "szűz" kivándorlónak mondanám.úgy írok mindent ahogy eszembe jut szóval logikát ne keressetek benne.

nos akkor kezdjünk bele.


ha angliába jössz ezek kellenek.....


nyelv: igen kell angol nagyon sokan írják hogy nyelvtudás nélkül akarnak menni amit meg értek teljes mértékben!!!

nem mindenkinek adatott meg hogy tudjon angolul. ha nem tudsz akkor sincsen minden veszve persze: erre vissza térek.

mennyi angol kell? annyi hogy ha mondja a munkáltatód mit kér értsd meg. tudj elmenni a bankba tudj elmenni a boltba tudd olvasni a menetrenedet.

TUDD FELVENNI A TELEFONT és megérteni mikor kell hova menned ha munka van.itt ne társalágsi szintre gondoljunk de könyörgöm sok olyat látok amikor

a NAME:________ rublikába fogggggalma sincsen mit kell írni aztán néz mert nem kap munkát.

erre egy jó példa::: Londonban voltam rokonomnál két hétig szabadságom alatt...elkísértem a munkaugynokségéhez mert dolga volt ott.

velem szemben ket brazil srác ult akik dolgozni akartak volna ( munka volt dogivel a helyen) csak hát az volt a baj amikor kérdezte az Indiai irodista csaj( erre vissza térek)

HOGY MILYEN MUNKA ÉRDEKELNÉ? az volt a válasz hogy EAT...az az enni magyarul, és mutatta az a kanalazo mozdulatot amit a gyerekeknek szoktak.

munka nem lett neki sajnos...lehet azota is éhes szegény. nem tudom.


kell az a pár szó igenis kell. de mondom nem kell társalgási szinten tudni.


2 elhatározás: ha be vagy tojva akkor megy más helyetted ne félj pakolni ha eleged van ülj fel a repülőre vonatra nem tudom mire és menj mert az angol galamb nem jön oda hozzád se sülve se nyersen.

erre példa: rokonom ( ez előző huga) kért meg hogy szerezzek munkát ha tudok barátnöjének és szállást. szereztem volt neki szállás munka ennyit roviden errol.

vártam hogy jelentkezzen. nem tette meg félt. veszteni valoja nem volt sot angolul is tudott. most meg kesereg.


3 pénz igen pénz.....kell! én azt mondom vidéken azaz nem LONDON ( erre is kitérek) olyan 1500-2000 fontbol el vagy elso nekifutásra! ha nem vagy lusta minden kovet megmozgatni munkáért amint bejon az elso fizu onnan meg felfele mész.

nagyjából a fele elmegy szállásra van hol laknod kajára untig elég, bagozol ( vagy e-cigizel ami jezus maria sokkal olcsobb) es van kis vészpénzed simkartyara feltoltesre busz vonat egyeb.

mondom ez nem london!


leirom hogyan csinálnám abszolut laikusként aki alig beszél angolul csak pár szót és nagyjából van köbö : 1000 fontja.( kiérkezés után)

a célpont ne london legyen hanem vidék...igen ám londoban ej de hamar felkopik az ember álla a lakáspiac meg embertelen.

legyenek rendben a papirjaim, utlevel!!!!!! utlevel a szentiras itt! es ha van anyakonyvi azt is hozza biztonsag esetere.


vidék, azaz: avon megye somerset megye ( én ezt ismerem)


leirom az én kisvárosom milyen, hogyan lehet boldogulni.

Az én kornyékemen 2 munkátol hemzsego hely van Bridgwater és Taunton....rengeteg gyár raktár étterem stb....Bridgwater kisváros mig taunton olyan pécs fele kb.

legeloszor szállást fogok keresni a neten otthonrol.


[link]


ez egy példa ot vannak az árak...hetente 75-100 kozott mar van, ami jo ár!!!!! szépen irok levelet hogy honnan jovok hogy nem cigizem es hogy van mar munkam bridgwaterben! ha nincs ugyis lesz kamuzni kell hogy mar dolgozom es azt is hogy hol pl az Argosnak dolgozom.

addig kell csinálni amig nem lesz SZOBA! nem lakás,,,SZOBA igen. sajna igy megy. ha minden jol megy találok egy kiado szobát ami teljesen megfelel 90 fontért hetente.

igy egy honap alatt elmegy a lakasomra 450 font. legyen 600 hogy maradjon csak 400 fontunk! ebbol boven jol laksz a tescobol Asda-bol tessek 40 pennys kenyeret venni es konzervet tojast enni olcso szalamit nem pizzat venni 12 fontert. ha majd dolgozol azt eszel amit akarsz.


a legfontosabb az NI szám. ezt tauntonban kapsz ami ide kb 15 fontnyi utra van és olyan 25 perc vonattal.

ezert legyen nalad okostelefon google maps rajta! hogy tudd hova mesz mindig kapsz cimet, a telefon meterre pontosan oda visz vagy csak megboksz valakit az uton hogy hello where is job centre? a valaki meg ugyis mutat az iranyba neked.


amikor bekoltoztem mindennap reggeltol estig megyek a recruitment agencyhez regisztrálok ingyen ( ha pénzt kérnek azonnal otthagyni mert torvény tiltja a juttatást)

helyben vannak vagy 5!!! igy buszra se vonatra nem megy a pénz...kapok egy munkát: a legjobb példa bridgwaterben az NRS munkaugynokseg. azonnal felvesznek A morrisons élelmiszer raktárba dolgozni boldog boldogtalant...ha tud angolul ha nem.

kb 1 het leforgasa alatt mar dolgozol is igy van legyen ketto akkor is van meg ket biztos heted lakni. az elso munka het utan mar jon is a fizu kb: 250:300 font kozt.


magyarokkal ossze fuj szel ugyis. tessek kerdezni erdeklodni toluk is vannak am online csoportok fent a facen.

pl a bridgwateri magyarok...állitom neked ha belépsz a csoportba es kiirod hogy munka kene azonnal hozaszolnak ha csak egy ket ember hogy ide oda menj.


az ni szamot telefonon kell kerdned es idopontot kapsz amire elmész. megadod a cimed ahol vagy es kuldik is ki par napon belul...errol kapsz egy kis papirost amit tudsz mutatni a munkadban hogy mar folyamatban van...akkor kapsz munkat biztosan.

JAJ a bankszámla: 2 lehetoseg van . ismeros rokon veszi fel a fizudat( ha megbizol benne es mered neki utaltatni de csak pár hétig) vagy egybol mesz a bankba az ni szamos papiroddal a kis utleveleddel es a lakas szerzodeseddel hogy van hol laknod, az allas ajanlatoddal mindennel amid van.

javaslom a NATWEST bankot.


ha ezek megvannak akkor mar csak tapasztalnod kell és kérdezni batran a forumokon a helyi facebook csoporton


fontos szabaly a magyar magyarnak farkasa ovatosan pajtizni! mindenki figyeljen oda a masirka nem tudni mikor akarnak csobe huzni. hatalmas tisztelet a kivételnek hal isten sok van beloluk. nekem nem volt dolgom szemetekkel de az a szerencsem hogy azonnal kiszurom es elhajtom a busba.


nem te vagy az egyetlen kulfoldi...sot itt videken teljesen altalanos dolog ha vegig mesz egy utcan csak lengyel litván orosz és filippino embereket latsz.

remlém ez sug annyit neked hogy igen ok is dolgoznak valahol. szoval ne felj! nemelyik abszolute nem beszel angolul......


vegyel sim kartyat. a legjobb jelenleg a THREE hálozat feltoltod 25 fonttal es egy honapig korlátlan internetezel biza....nem koszos 1 gigbájt magyar modra hanem korlátlan tobb tiz gigabajt ha ugy tetszik! és kell is a net.


jaj istenem de osszevissza lett ez az egesz...


de kb kb ennyi....ha valaki kérdezne vagy jonne Bridgwater kornyekere dolgozni irjon nagyon szivesen adok tanácsot vagyis konkrét mukodo tervet! hogyan aljon neki és igy 90% eséllyel dolgozik lakik.

ne legyen senkinek se tul nagy igenye az elso 4-5 honapban utanna mar lehet nyujtozkodni.


ha van rokon kint vagy jo barat es mondja hogy menj akkor menj! mert segit ha csak avval hogy meghuzod magad nala amig nem lesz pénzed sajat szobara.


anjunadeepthomas "kukac" gmail pont com

65. Mókusss (válaszként erre: 64. - Dementor)
2016. szept. 18. 15:44

Két lehetőség van. Az egyik, hogy valaki mindent feléget maga mögött Magyarországon (mindent elad amit tud, ismerek is ilyet) és úgy megoldható az összeg, vagy segítséggel hitelt fesz fel és kintről fizeti.

Magyar ügynökség... mindenki saját sorsa kovácsa de tény hogy 99%-uk lehúzós és valótlan. Pláne ahol nyelvtudást nem kérnek, kezdőtőkét kér és sorolhatnám.

Ha van referencia már kint élő ismerőstől, sokkal könnyebb a kezdet és nem kell annyi pénz mint ismeretség nélkül. Ha meg már mindenáron ügynökség akkor már inkább angliai mint magyar. ☺

2016. szept. 3. 22:34

Azért kérdeztem, mert magyar ügynökség írt olyat, hogy 300 000 Ft (800-850 font) szükséges kezdőtőkének.

Szerintem sokan, akik kimentek nem rendelkeztek 1500 vagy 2000 fonttal.

2016. aug. 11. 09:53
Sziasztok! Nehéz megmondani kinek mennyi tőkével érdemes nekivágni, hisz mindenkinek mások az igényei és más összegű kiadások vannak. 800 font pl egy főnek Londonban kevés, még egy vidéki városban még talán tán kijön belőle ha nem él nagy lábon. Mindenki maga tudja mi az amiből lejebb ad vagy mi az amit még bevállal. Szerintem 1 főnek minimum 1 millió tőke az amivel nyugodt szívvel elindulhat, ha jó a nyelvtudása. De ez csak az én véleményem 😊
62. Dementor (válaszként erre: 60. - Ágica...)
2016. júl. 16. 10:35
Nem mintha alkudozásból kérdezném, de 700-800 font egy embernek nem elég? Annyiból nem lehet kihozni úgy, hogy nem egy csúcskategóriás munkával kezd az ember?
61. AirNer
2016. máj. 16. 17:05

Szervusztok, hátha valakit érdekel:

Have you ever thought of working in an escape game? If you are a kind, outgoing person who likes to meet new people, now it is your chance!

TimeCraft is looking for a part time manager who can help us provide the all-five-star quality our customers deserve and expect. If you are available on weekday evenings and weekends, send your CV to timecraftbognor@gmail.com

[link]

2016. ápr. 28. 20:14

Szia!

Ha még aktuális a kérdésed, akkor a válaszom igen. Kell ennyi pénz. 1000 font egy főnek talán elég a kezdéshez.

2016. márc. 31. 11:25

Sziasztok!


Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyi kezdőtőkére van szükség egy angliai munkavállalásnál? Azért kérdem, mert olvastam már olyat, hogy 400-500 ezer Ft szükséges, de kicsit nehéz elképzelni, hogy minden egyes kint dolgozó személynek lett volna ennyi forrása az elindulásnál.

58. rennyke24 (válaszként erre: 56. - Brigittaa88)
2015. jún. 14. 15:37
Szia aktualis meg az ajanlatod en is kiszeretnek menni de egyutt valakivel jobb lenne
2015. jún. 3. 04:22

Kedves Fórumozók! :)


Kérlek segítsetek nekem tanácsaitokkal, ki szeretnék menni Angliába dolgozni, de nem tudom hogyan is kezdjek hozzá.


Foglalkozásomat tekintve ápoló vagyok, 15 éve a szakmában. Angolul alapfokon beszélek...Mit tanácsoltok mit tegyek, ha szeretnék a szakmában elhelyezkedni...


Válaszaitokat előre is köszönöm,


Julianna

2015. ápr. 14. 11:11

Sziasztok!


Én készülök Angliába és olyanokat keresek, akik jönnének ki és együtt bérelnénk szállást, ha szintén nem akartok egyedül menni írjatok:)

55. 5c98b496b3 (válaszként erre: 52. - Jankabodnar)
2015. febr. 5. 10:29
Western Union
54. 5c98b496b3 (válaszként erre: 53. - Szilvike69)
2015. febr. 5. 10:28
nagyon alap szinten sajnos mar nagyon kevés helyre tudsz dolgozni menni itt kint.
2015. febr. 5. 09:56

Sziasztok!


Budapesten élek, 25 éves főiskolát végzett lány vagyok.

Angliába szeretnék kiutazni dolgozni.Az angolt nagyon alap szinten beszélem, ezért az egyik fő célom a nyelv tanulás lenne.

Egyedül nem merek belevágni, ezért keresek olyan korombeli lányt akivel együtt próbálnánk szerencsét.

Vagy olyan embert keresek aki már kint dolgozik, és tudna nekem segíteni munka, vagy albérlet ügyben.

A válaszokat előre is köszönöm Szilvia

2013. nov. 25. 15:48

Sziasztok!


Szerintetek hogyan tudok olcsón és egyszerűen pénzt utalni Londonból?

51. Mezei Virág (válaszként erre: 48. - A97b9a4e4e)
2013. júl. 5. 14:41
Itt olvasgass: [link]
50. ce24db56a5 (válaszként erre: 48. - A97b9a4e4e)
2013. júl. 1. 18:59
Amint magyar szót hallasz, vagy magyar kínál segítséget menekülj!
2013. júl. 1. 18:35
2013. júl. 1. 17:41

Sziasztok! Munkát keresek Angliában. Ha volt már valaki kinn, és megosztaná a tapasztalatait, vagy elmondaná egyáltalán hogy hol lehet vagy lehet- e egyáltalán innen Magyarországról (jól) fizető!! biztos álláshoz jutni, azt nagyon megköszönném. Leginkább fizikai munka érdekel, gyárak, összeszerelő üzemek, takarítás, hotel munkák stb..

Alapszinten beszélem a nyelvet.

Munkaközvetítős tapasztalatok is érdekelnének..mennyire megbízható források ezek?

2013. máj. 15. 21:12
Sziasztok! Angliába szeretnénk költözni (párommal és a kiskutyánkkal - tacskó). A szállással nem lenne gond, utazni is bármikor tudunk de munkát keresünk. Lehetőség szerint szakmánkban szeretnénk maradni, tud esetleg valaki segíteni? A párom programozó, informatikai portjektvezető, android- és szoftver fejlesztő. Én divattervező-lakberendező vagyok, főleg lakberendezésben dolgozom és vannak referencia munkáink is. Párom felsőfokon beszéli a nyelvet, én középszinten, ezért inkább asszisztensnek jelentkeznék, hogy szokjam a nyelvet. Skypen pedig tudunk interjúzni. Kérlek segítsetek. Köszönöm!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook