Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülés után a hálapénzt mikor szokás adni? Rögtön amikor még a kórházban vagy a babával, vagy elég a 6 hetes kontrolon? fórum

Szülés után a hálapénzt mikor szokás adni? Rögtön amikor még a kórházban vagy a babával, vagy elég a 6 hetes kontrolon? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. márc. 13. 20:13
A szülésznőnek a szülőszobán adtuk oda, az orvosnak a varratszedéskor.
38. a908366fdb (válaszként erre: 35. - 43d4d69400)
2010. márc. 13. 08:37

Szerintem nincs ilyen hogy kell, max ha ez meg van határozva.

De látom sokan olyankor adják oda.:)

Végülis ezzel sincs baj.

2010. márc. 13. 08:35

Lehet igazad van, de nekem megéri hogy mindent normálisan, jobban elmagyarázzon, kedves legyen és ne leordítson, hogy igyekezzek már, mert várnak még kint a többiek is. És értsem hogy mi van velem, ne utána találgassak.

Ez csak egy példa a sok közül, ami történt.

Lehet hogy magában elküld messzire, de legalább nem mutatja ki, hogy a töke tele van az egésszel.

Mint általában egy sima rendelésen.

És nem úgy megyek nőgyógyászhoz, hogy alig várom már hogy végezzek, és rettegek, hogy vajon most miért fog bunkózni, hanem tök nyugodtan.

Persze a magándokik között is vannak igen taplók, pedig annyi pénzért amit kapnak negyed órára annyiért aztán tényleg nem ártana mosolyogni meg egy kicsit kedvesnek lenni.

Én ezért is váltottam 31 hetes terhesen.

36. globus (válaszként erre: 34. - A908366fdb)
2010. márc. 13. 08:25
Magánrendelőkben technikailag a harmadát sem adják, viszont nyájasan beszélnek, jobban elmagyaráznak, kommunikatívabbak. Ha valamilyen komolyabb vizsgálat szükséges, átpasszol az államiba, elhajt beutalókért, esetleg a kórházi munkaidejében személyesen fogad. Csupán stílus miatt kedvelt a magánszektor, bár simán elképzelem, hogy ugyanaz a nyájas orvos az állami körülmények között kicserélődik. Egy fél órás privátért megéri vigyorogni. :) Lehet, hogy magában ugyanúgy elküld melegebb éghajlatra... :)
2010. márc. 13. 08:16
Elbocsátáskor, vagy varratszedéskor kell odaadni. :)
34. a908366fdb (válaszként erre: 33. - Globus)
2010. márc. 13. 08:13

Hát mondjuk az ilyennek azt üzenném, hogy így járt:)

Ha magától adott pénzt, akkor utána ne sírjon.:)


Én mondjuk több dolog miatt sem járok sima rendelésre, nem is áll szándékomban.

Nem azért, mert tele vagyok pénzzel, mert sajnos egyáltalán nem. De eddig jó tapasztalatom még nem volt:(

Sokszor hallok pozitív véleményeket is sima rendelésről, tök örülök, hogy ilyet is hallani, csak sajnos velem nem történt még jó dolog ott:):)

33. globus (válaszként erre: 32. - A908366fdb)
2010. márc. 13. 08:08
Én sem vitának szántam, de így érzem. Eddig működött a dolog, részemről a sima rendelésen nem adnék pénzt, pedig sokan vannak, akik ott is tömködik. Utána sírnak, hogy mennyibe került a terhesgondozás, éppen tegnap olvastam egy ilyen hozzászólást.
2010. márc. 13. 07:58

MIndegy, vitatkozni nem szeretnék semmiképpen sem, de te úgy gondolod, hogyha éjjel szül valaki, akkor az már plusz szolgáltatás? mert akkor éppen nem dolgozik az orvos?

Sajnos(vagy nem sajnos, de ez van) a nő nem tudja eldönteni, hogy mikor szüljön, nem ő választja meg az időpontot, és ezt a dokik is tudják. És szerintem soha egy sem kért el azért plusz pénzt, mert valaki éjjel szült. Ha mégis, akkor az elég gáz.

Az megint egy másik dolog, ha elutazik pont.

Akkor egyértelmű, hogy nem ő kapja a pént, hanem aki levezeti a szülést.

De végülis mindegy is hogy kinek adja oda, a kérdés az volt hogy mikor.

Az én véleményem, hogy ráér a 6 hetes kontrollon ha a saját dokink vezette le a szülést(akár éjjel akár nappal), persze vannak kivételek, mint pl. ha nincs ott az én dokim és az ügyeletes vezeti le, vagy ha egyáltalán nincs dokim.

31. globus (válaszként erre: 27. - A908366fdb)
2010. márc. 13. 07:35

Hmm.. ezek szerint nagyot változtak a dolgok az évek során, és plusz szolgáltatásért nem szokás plusz pénzt adni :) Számomra nem újszerű, hogy plusz munkáért plusz pénz, a boltot sem nyittatjuk ki éjjel, mondván, hogy ez a dolga. Pedig ez a dolga!

De feltétlenül van értelme elválasztani saját orvos esetén a rendszeres tejelgetést a szüléstől. Mi van, ha éppen elutazott, mert nem számított rá, hogy tíz nappal korábban szülsz? Neadj'sten, ő is lehet beteg. Innentől okafogyott az "ez a dolga" gondolattársítás.

30. a908366fdb (válaszként erre: 29. - 32827310ed)
2010. márc. 12. 20:21

Én konkrétan rákérdeztem.

Mert nála nincs tarifa.

De van olyan doki, aki megmondja kerek perec hogy mennyi.

Én láttam olyat is hogy ki volt írva az ajtóra a többi vizsgálattal együtt.

Császár nem tudom mennyi lehet.

Az előző dokimnál egy sima szülés volt 80E

A császár talán 100


Aztán hála istennek váltottam, így végül 50et adtunk. Saját magunktól.

2010. márc. 12. 19:57
Mennyit "szokás" mostanában adni egy szülésért? Mondjuk császárért? Vagy ezt mindig előre meg kell beszélni a dokival? Az is jó, ha vki priviben ír. Köszi
2010. márc. 12. 19:34
Mi a szülőszobában adtuk mindkétszer.
27. a908366fdb (válaszként erre: 26. - Globus)
2010. márc. 12. 19:04

Persze, de ha jól tudom, most saját orvosról beszélünk, akivel általában meg van beszélve.

Természetesen ha csak "beesek" szülni valahova, és az ügyeletes doki vezeti le a szülést, annak oda adnám még a hazamenetel előtt.

Már ha adnék neki.


"Éjjel kettőkor beröffenteni telefonon ingyen, enyhe pofátlanság ":)


Itt pontosan mire gondolsz?

Szerintem az nem lenne pofátlanság, ha éjjel 2kor szülök, a dokit berendelem, aztán nem fizetek neki semmit. Végülis ez a dolga:)

A szülést rendesen levezeti(elvileg) hisz nem tudja, hogy fog e kapni pénzt...:)

26. globus (válaszként erre: 24. - A908366fdb)
2010. márc. 12. 17:40

Ez attól függ, hogy megbeszélt-e a közös szülés. Éjjel kettőkor beröffenteni telefonon ingyen, enyhe pofátlanság :)

Normál szolgálatban persze nem szükséges.

2010. márc. 12. 17:30
Én a 6 hetes kontrolon adtam neki oda,szerintem ráérsz akkor.
24. a908366fdb (válaszként erre: 23. - Jesse)
2010. márc. 12. 17:07

Szerintem emiatt ne aggódj.

nem ciki.

Max mondd neki, hogy a kontrollon találkozunk, biztos érteni fogja:)

Nekem egyébként az a véleményem, hogy örüljön, hogy kap:)

23. jesse
2010. márc. 12. 15:23

Látom megoszlanak a vélemények. :)

Én úgygondolom, hogy majd csak kontrollon adom oda neki.

Bár ha meg azt nézem, elég cikis úgy elmenni a kórházból hogy "csak" köszönök neki...

22. pikoke
2010. márc. 12. 11:35
Azt hittem hogy csak Romaniaban van ez! Naiv! How much?
2010. márc. 12. 11:27
én is varratszedéskor adtam neki bort, bonbont, eg pénzt.
2010. márc. 12. 11:26
Varratszedéskor szokták
19. ancsika72 (válaszként erre: 13. - A908366fdb)
2010. márc. 12. 11:24

Sajnos a mai Eü-s helyzetben az orvosok szeretik ha minél hamarabb megkapják a pénzüket.

És ma már egy szülés nem is olyan olcsó ha jól tudom!

De mindenki maga dönt,h mikor fizet.

18. moknika (válaszként erre: 11. - Jesse)
2010. márc. 12. 11:20

Csak a csomót vágja le a doki.


Én a kontrollon adtam oda a pénzt.

17. becseiagi (válaszként erre: 11. - Jesse)
2010. márc. 12. 11:19

Nekem az első két gyereknél volt varratom, varratszedésnél adtam oda a pénzt. Egyszer sem kaptam felszívódót. Vagyis... a belső varratokra felszívódót használnak, de a küldő repedésekre vagy vágásra kiszedendőt!


A harmadiknál nem volt sem repedésem, sem gátmetszésem. Akkor adtam neki oda, amikor megvizsgált haza engedés előtt.

2010. márc. 12. 11:18
a belső varrat volt nekem felszívódó
2010. márc. 12. 11:16
én a felét a kórházban felét a kontrollon adtam
2010. márc. 12. 11:16
Én is varratszedésnél adtam oda az orvosnak.
13. a908366fdb (válaszként erre: 7. - Ancsika72)
2010. márc. 12. 11:16

MIért mindenképp?

Szerintem nem fontos még akkor odaadni.

Ahogy kényelmes.

Én mondjuk csütörtökön szültem, vasárnap mentünk haza.

A dokim viszont szombat hajnalban utazott el, de előtte bejött megnézni,hogy minden rendben van e velem.

Nem hiszem, hogy hajnali 3-kor a pénzért jött volna be.

Ha kap pénzt annak ugyanúgy fog örülni 6 hét múlva is:):)

12. ancsa84 (válaszként erre: 3. - Kitta73)
2010. márc. 12. 11:11
Én is akkor adtam oda....
11. jesse
2010. márc. 12. 11:11
Még van varratszedés? Már nem felszívódó?
2010. márc. 12. 11:11
én varratszedés után adtam oda a dokimnak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook