Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves fiam korán kel, azután egész délelőtt nyűglődik. Mit tehetnék? fórum

1 éves fiam korán kel, azután egész délelőtt nyűglődik. Mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 12. 13:38

Szia!

Nem olvastam végig, de nálunk a következő a helyzet:

A kicsi 8-kor fekszik le, mikor annyi idős volt mint a Tiéd, akkor reggel fél 8-ig aludt, így csak délután volt kicsi 1,5 óra alvás.


Most 15 hónapos, és Ő is elkezdett korábban kelni, 6 - negyed 7 - fél 7, változó. Én úgy oldottam meg, hogy utána oda fekszik mellém az ágyba, és így szépen vissza csicsizik fél 8 - 8-ig. Először simogatni kellett, h elaludjon, de mostmár annyira megszokta ezt, h magától elalszik.

Amúgy egyáltalán nem szokott rá a köztünk alváshoz, ez ugyanolyan rituáli, mint az esti tejci ivás. Mert tejcit nem iszik meg soha, öklendezik tőle, csak este fürdés után.

Köszi hogy végigolvastál :DDD

8. tfazek (válaszként erre: 5. - Violetv)
2010. márc. 12. 10:37
kb 11 nekem is a max, ameddig bírja, csak gondoltam milyen jó lenne, ha mondjuk 8-kor kelne és akkor nem lenne nyűgös egész délelőtt. De sejtettem én is, hogy ez most így fog menni egy darabig. Most tervezzük a kistesót, emlékszem, terhesen 14 óra alvás után is totál zombi voltam, hát most vicces lesz...
7. tfazek (válaszként erre: 4. - 0f4d8711e7)
2010. márc. 12. 10:35
Nem kell rá azonnal ugranom, tök édesen elmagyaráz magának fél órát is, apa apa ejtete meg ilyenek, mi meg a férjemmel röhögünk az ágyban mert csuda édes. De vissza nem alszik, persze mi se alszunk a műsor alatt, ugyhogy ettől még a 6 óra az 6 óra marad.
2010. márc. 12. 10:24
Ja és volt, hogy magam mellé vettem az ágyba és egyre lassabban mondtam neki mesét, könyv nélkül.
2010. márc. 12. 10:23

Szia!

Fektesd le 10-11 körül. Az én 2 éves fiam még mindig elalszik ilyenkor, főleg ha rásegítek: autózunk, mesét olvasunk vagy fekve mesét néz. Persze ilyenkor nem mindig alszik délután, de úgy tűnik az ő bioritmusa délelőtt igényli az alvást.

4. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 2. - Tfazek)
2010. márc. 12. 10:23

Szia!

Ha nem reagálnál arra, hogy felkelt? Vagy megpróbálnád még egy kicsit simogatni.

Esetleg mondani neki, hogy nem kell már aludni csupán egy picit még feküdjön, hátha visszaalszik.


Nálunk ezek váltak be, mert volt a kislányomnak is ilyen korszaka.


Rita

2010. márc. 12. 10:21
Az én kicsim 11 hónapos,ugyanezt csinálja. Nekünk azt mondta a védőnő,hogy most van átállása,14-15 hónaos korára fog beállni,akkor fog majd többet aludni. Ez most egy ilyen átmeneti,zavaros időszak,amit túl kell élni.
2010. márc. 12. 10:13
A kisfiam 1 éves. Este 9-9.30 között fekszik, ügyesen gyorsan elalszik, és általában alszik reggelig, néha 1x felkel, többször csak akkor, ha beteg vagy fogzik. Szóval nincs nagy gond, de van, 6.10 körül már kukorékol, sőt, volt hogy 5.30-kor kelt. Persze így nem alussza ki magát, már reggel 8-kor tiszta hiszti, mert olyan álmos (de elaltatni 10 előtt nem tudom, és nem is nagyon akarom). Ennek így nem sok értelme van, mert ő is nyűgös, meg én is. Nagyon nem akarok a hét minden napján 6-kor kelni, korábban meg pláne nem. Szerintem elég későn fekszik. Napközben nem alszik túl sokat, egyszer 1,5-2 órát, néha 2x, de akkor csak rövideket. Estére leragad a szeme olyan álmos. Hogyan vehetném rá, hogy picit tovább aludjon?
2010. márc. 12. 10:09
1 éves fiam korán kel, azután egész délelőtt nyűglődik. Mit tehetnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook