Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Születéstörténet Veszprémből... fórum

Születéstörténet Veszprémből... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Születéstörténet Veszprémből...

1 2
2010. márc. 23. 12:38
Sziasztok. Én is Veszprémben szültem fogadott orvosnál(Gáspár)és nem kellet százezret fizetnem és számlát se kaptam. Alá kellet irni egy szerződést ami arról szólt hogy csak az az orvos vizsgálhat meg és vezetheti le a szülést. Én 30at akartam adni de nem fogadta el azt mondta hogy kölcsem a babára. szerintem elég nekik 30-40ezer. Egyátalán nincs kikötve mennyit adsz,rajtad múlik
2010. márc. 22. 16:33
Sziasztok!!Én 2010. jan. 4-én szültem a kisfiam Veszprémben./első baba/ Nagyon féltem, jan. 10-re voltam kiírva, a fájások 3-án este 9órakor kezdődtek, de nem mentem kórházba mert azt hittem ezek még csak joslófájások. 4-én délben úgy döntöttem mégis bemegyek nehogy gond legyen, fél egykor megvizsgáltak már 4cm-re voltam tág. Nagyon örültem hiszen azt mondta a védőnő akkor menjek ha már csikorgatom a fogaimat, ha arra várok itthon szültem volna. Minden gyorsan történt, hang nélkül tűrtem a fájásokat, burkot sem kellett repeszteni, az orvos végig ott volt/Lövei/nemcsak vágásnál, türelmesen várt ami nagyon meglepett.sajnos a végén elfáradtunk mindketten és vákuummal kellett rásegíteni mert a drágámnak lelassult a szíve, és így lett meg 16:05 perckor. Nekem nagyon jó emlékeim vannak, mindenkinek ilyen szülést kívánok. Tudom hogy nem kellett volna félnem, remélem a következő is ilyen lesz.
51. B.Á.J. (válaszként erre: 50. - Gatto4)
2010. márc. 22. 08:11
A Törökről csupa ilyen sztorit hallottam, UH-on találkoztam vele csak, nem sokat szólt hozzám. Nekem Tallairól se sok jó emlékem van (az egyik UH-on olyan stílusban küldte el a kispapát, hogy még én, aki a folyosón vártam a soromra, is feszengtem). Gáspár dr-nál szültem legutoljára, na tőle tartottam, de meglepően korrekt volt. :) A fiatalok közül dr. Bagarus sztem nagyon-nagyon normális és szakmailag is ott van. Azt hiszem át fogok igazolni hozzá :)))
50. gatto4 (válaszként erre: 49. - B.Á.J.)
2010. márc. 21. 18:16

Azt talán nem írtam, hogy én a várandósság alatt a Törökhöz jártam magánrendelésre. A kórházban csak azért vett észre (szobatársamhoz jött, mert ő ügyeletben nála szült) és csak hozzá jött be egyszer megnézni, hogy van. A kisfiam épp üvöltött a pelenkázón és csak azért fordult meg a Török, hogy megnézze miért üvölt annyira a gyerek. Épp hogy csak kérdezte, hogy ja, megszületett, jól vannak? és istenpá... Szóval ahhoz képest, hogy magánrendelésen nála voltam, nem törte össze magát :S

Szülni a Tallainál szültem, aki minden nap(!) bejött megnézni, még szombaton is!

Szóval ennyi. Tudtam, hogy a Töröknek van egy stílusa, de ez azért nem esett jól. Legközelebb biztos nem hozzá fogok járni (attól függetlenül, hogy egyébként nagyon jó orvos).

49. B.Á.J. (válaszként erre: 45. - Dézsa)
2010. márc. 21. 09:24
Én 2009 januárjában szültem Vp-ben, valóban csak 3 doki közül lehet választani, 100E Ft a szülés, számlát kapsz róla. Nekem a háromból egyik sem volt a szívem csücske, meg aztán 100E pénzem se lett volna olyasmire, ami TB alapon ingyen JÁR. Szóval szültem az ügyeletesnél, mint ahogy rajtam kívül szinte mindenki. A dokik alapból rendesek voltak, nekem a 2 szülésznőről, aki ellátott, volt igen-igen lesújtó a véleményem :(. Az ügyeletes dokinak nem adtam pénzt szülés után, de nem is várta el.Nem gondolom, hogy fogadott orvos esetén könnyebb/más/gyorsabb lett volna a szülés.
48. andianyu32 (válaszként erre: 45. - Dézsa)
2010. márc. 20. 13:36
szia!bocs,hogy csak így beleszólok.dokit lehet választani Veszprémben.de ha jól emlékszem 3 közül.másfél éve szültem,és akkor már ez volt a módi.3 vagy 4 doki volt,akit lehetett fogadni.de baromi sokat kértek.az egyik a szobatársamtól 70 ezret kért csak a szülésért.pedig a terhessége alatt is hozzá járt,méghozzá magánrendelésre.jól gondold meg szerintem.sok sikert,és jó egészséget!
47. Dézsa
2010. márc. 20. 09:54

Úgy emlékszem, hogy egy Kismama újságban olvastam. Talán meghalt egy orvos és a főorvos hozta ezt a rendeletet.

Lehet, hogy tévedek, rosszul emlékszem, stb.

46. Ronikutyi (válaszként erre: 45. - Dézsa)
2010. márc. 20. 09:21
De lehet,miért ne lehetne.Felfogadhatsz dokit Veszprémben is,csak akkor ugye az ő rendeléseire célszerű mindig járni,és még a terhesség alatt beszéld le a kiválasztottal,hogy szeretnéd,ha ő lenne a fogadott orvosod,és akkor nála is fogsz szülni.
45. Dézsa
2010. márc. 20. 07:32
Azt hallottam, Veszprémben nem lehet szülészorvost válastani a szüléshez. Mi az igazság? Hogy működik ez ott?
44. Pumi87
2010. márc. 19. 18:51
Nem biztos,hogy attól született meg ilyen gyorsan.Nekem 6 és fél óra alatt megvolt.Mondjuk utána szimfízisem volt.(széttágult a szeméremcsontom)....az egyik szobatársamnak pl.2 óra volt össz vissz...Én is Veszprémben szültem.Nagyon rendesek voltak és apás szülés volt.Két dokit ajánlok Veszprémben:Szabadka Ödönt és Kállay Miklóst!Fantasztikusan jó szülészek!:)
43. Ronikutyi (válaszként erre: 42. - Rékanya)
2010. márc. 18. 16:24

Szia!

Nekem is van jelzálogom apu lakásán,akkor vettem fel,amikor terhes voltam,és megvettük a gyereknek a cuccokat belőle,ami kell,meg akkor vettem autót,de már sajna az sincs.Én 10 évre vettem fel,abból 2 lejárt,de még 8 évig szorítjuk a gatyaszíjat.Nekem is muszáj lesz minél jobban fizető állást találni,csak az sajnos nehéz.Van munkahelyem,de oda nem mehetek vissza,mert 3 műszak,és váltanánk egymást a párommal,de még is az a 2 óra kiesik,amikor mondjuk ő éjjeles,én meg délelőttös,akkor én már fél 5-kor elmegyek itthonról,a párom meg csak reggel 7-re ér haza,és a fennmaradt időt nem tudom megoldani.Senki nem kel fel azért hajnalba,hogy vigyázzon a gyerekemre:(Pedig szerettem ott melózni,de sajnos ott kell hagynom.Szeptemberbe kezdek egy tanfolyamot,márciusba vizsgázok,aztán meglátjuk.A vagyonőrim meg van,de azzal szintén nem sokra megyek,pláne,hogy ott meg 12-24 órázni kéne.Így most megcsinálom az eladóit,hátha...Aztán meglátom mi lesz,de melózni mindenképp kell,különben bajok lesznek itt is.

42. Rékanya (válaszként erre: 41. - Ronikutyi)
2010. márc. 18. 12:07

Hát,én is ebben bízok,hogy lesz valahogy.És a pénz az nagyon sokat számít.

A házunkon jelzálog 20 évre és az anyósékén is(az volt a plusz fedezet) szóval menni kell ha tetszik ha nem.

Talán így könnyebben megszokjuk hogy csak heti 3 nappal kezdek.

Eddig szerencsére még nem voltak csimpaszkodós "ne menj el" sírások,sőt a nagyszülőkkel nagyon jól el van csak az elalvással vannak gondok délben.

Próbáltam már hogy nem én altatom,de csak sírt sírt:(

41. Ronikutyi (válaszként erre: 39. - Rékanya)
2010. márc. 18. 11:07

:(Elhiszem,hogy megvisel a tudat,hogy nem lehetsz egész nap mellette,de sajnos muszáj melózni,ilyen az élet.Az elején biztos nehéz lesz,ettől én is félek,de aztán hozzászoksz te is,meg a kislány is,csak az a legrosszabb,amikor alig tudod magadról "lefejteni",és csak sír,hogy ne menj el.De fel a fejjel,ez így természetes,ne keseredj el.Mondjuk én még könnyen beszélek,mert kb.még 1 évet itthon leszek a fiammal,meg én sokszor már mennék is vissza dolgozni,legfőképp a pénz miatt.

Majd csak lesz valahogy,én mindig azt mondom.

2010. márc. 17. 22:04

Megyek lefekszem hátha valami okos dolog kipattan a fejemből

Jó éjt neked!

39. Rékanya (válaszként erre: 38. - Ronikutyi)
2010. márc. 17. 21:57

Köszi,jól esik néha néhány kedves szó.


Ma amúgy is kritikán aluli a lelkiállapotom:(

Hívnak vissza dolgozni ápr.1-től.Nem voltam rá lelkileg felkészülve.

Megviselnek a hirtelen változások,és még nem készültem fel az elválásra Rékámtól.

Igaz,csak heti 3 nap de jajj,csak bőgök:(

38. Ronikutyi (válaszként erre: 37. - Rékanya)
2010. márc. 17. 21:50

Szia!

Küszi szépen!

Nálam meg fordítva van,genetikailag hízásra hajlamos vagyok,az sem jó,sőt!!!De most elhatároztam,hogy lefogyok szülés előtti állapotomra.Lassan 2 év után illő lesz:D

A gúnyos megjegyzésekkel meg ne foglalkozzál,az irigység beszél belőlük,örülne mindenki,ha szülés után is olyan jól nézne ki,mint te.Én is hallgatom a túlsúlyom miatt a kritikákat,de nem ez miatt határoztam el magam,hanem saját magamért,mert már én sem érzem így jól magam.Nyáron sem előnyös a nagy melegbe a túlsúly,télen meg nem férek bele a női kabátokba:D Szóval nem jó sem túl soványnak,sem pedig kövérnek lenni.De az meglátásom szerint nem vagy te kritikán alulian vékony,pont jó!!Aki meg mást mond,az hülye!:D

37. Rékanya (válaszként erre: 36. - Ronikutyi)
2010. márc. 17. 21:42

Szia!


Én is megnéztem végre a képeidet,gratulálok szépek vagytok.

Jól tartom magam?Ez nálam genetika,sokszor bántó megjegyzéseket kapok,hogy:de sovány vagy" de már lassan megszokom.

A kutyáink...hát igen,amíg nem volt Rékám ők voltak a gyerekeink,sajnos most egy kicsit háttérbe szorultak,de igyekszünk velük is sokat lenni.

36. Ronikutyi (válaszként erre: 34. - Rékanya)
2010. márc. 15. 22:57
Megnéztem a képeket,gyönyörű az a kislány,te is jól tartod magad,a kutyusról nem is beszélve:D
35. Ronikutyi (válaszként erre: 34. - Rékanya)
2010. márc. 15. 22:52

Szia!

Ismerős a helyzet,minket is támogatnak,nem egyszer a fejemhez vágták nekem is a hasonló szavakat.Szomorú,de sajnos nem mindenki tud a saját lábán megállni a mai világban,sőt,a többség nem,csak nem merik bevallani,szégyenlik,ami érthető is,de ha tudnák,hogy hány embertársuk van ilyen helyzetben...Nem kell szégyenleni az ilyet,a szükség nagy úr,pláne gyerekes embereknél,mert ugye nekik nem mondhatja az ember,hogy nincs,és azoknak a legnehezebb igazán,akiknek nincs kihez fordulni az ég egy adta világon.Szerencsésnek nem mondhatnám magunkat,de mindig az van a szemem előtt,ha elkeseredek,hogy van,akinek sajnos sokkal rosszabb a helyzete,és nem magamat kell sajnálnom,hanem azokat,akinek még ennyi sem adatott meg,mint nekem.Sajnos ilyen az élet,harc hátán harc(nem akartam csúnyát írni:D),de ezek a tüneményes gyerekek elfeledtetik az emberrel a rosszat,az biztos.Elég egy mosoly a kisfiamtól,és már is elvész egy időre a rossz kedv.Én így vagyok a kutyákkal is,nagyon szeretem őket,olyanok ők is,mint a gyerekek:)Önzetlenül szeretnek.

34. Rékanya (válaszként erre: 33. - Ronikutyi)
2010. márc. 15. 19:11

Szia!

Én a 6 hetes kontrollon döntöttem a spirál mellett,szóval mi sem bízzuk a véletlenre a következő gyereket.

Mi eredetileg 3-at terveztünk,de ez még akkor volt amikor nem éltünk együtt és nem teljesen láttuk át az anyagi helyzetünket.

A szülőktől sok segítséget kapunk,de azért erre én nem szülnék már,pedig volt olyan ismerősöm aki a pofámba vágta hogy mit panaszkodok mindenki támogat minket.Erre mondtam neki,hogy elég szomorú,hogy 30 körül még mindíg erre szorulunk:(

De persze nem egyformán gondolkozunk.

33. Ronikutyi (válaszként erre: 32. - Rékanya)
2010. márc. 15. 18:59

Szia!

Így van,a gyermek érdekében fontos,hogy az ember felelősség teljesen gondolkozzon,hiszen amelyik kis ember már köztünk él,neki legyen jó,ne szenvedjen semmiben hiányt,ezért én már nem sokra rá el is kezdtem a fogamzás gátló szedését,júniusba szültem,augusztusba már szedtem,mert már nem volt tejem,és ezért úgy gondoltam,hogy muszáj védekezni.Először a párom 2 gyermeket szeretett volna,mert az ő családjában 4-en vannak testvérek,de hamar megváltozott az álláspontja neki is,hol ott már 8 éve biztos munkahelye van,de még is úgy látjuk jónak,ha a Gergőm egyedüli gyerek lesz.Remélem nem bánom meg a döntésemet,de most makacsul kitartok mellette.

32. Rékanya (válaszként erre: 30. - Ronikutyi)
2010. márc. 15. 17:46

Szia!

Köszi a választ,értem.

Nálunk mindkettőnknek van tesója,ez az egyik ok ami miatt mi nem akarunk,a másik pedig az általad is említett gazd.-i helyzet.

Ugyan nekünk saját a házunk,jobban mondva a banké,de diploma nálunk sincs.Így is még hálásak vagyunk a sorsnak,hogy így keresünk.

Az a véleményem,hogy ez egy felelősségteljes hozzáállás.

31. pmjudit (válaszként erre: 29. - Gatto4)
2010. márc. 15. 15:17

Gratulálok a babádhoz!!

Én is Veszprémben szültem mindkétszer, és nekem nem vágták el azonnal a köldökzsinórt. Az elsőnél apa vágta és várni kellett mert még pulzált, a másodiknál éppen az orosz doki, de akkor sem rögtön, mert még az őssejteket összegyűjtötték a köldökzsinórvérből.

30. Ronikutyi (válaszként erre: 26. - Rékanya)
2010. márc. 15. 15:13
Szia,azért nem szeretnék több babát,mert én is egyke voltam,bár néha szerettem volna kistestvért,de mondhatni boldogan,akadálymentesen,veszekedés nélkül nőttem fel.Ez az egyik oka.A másik pedig a mai gazdasági helyzet Magyarországon,ahhoz,hogy biztos anyagi hátteret tudjak biztosítani 2 gyermeknek,ahhoz már igen csak jól kéne keresni saját lakással,a minimálbérnél jóval többet.Ez pedig nem igen válhat valóra,mert diplomám nincs,jól megfizető állást meg szakmunkással manapság nehéz találni.Hát röviden ennyi az oka annak,hogy nem szeretnék több gyermeket.
29. gatto4 (válaszként erre: 2. - Sara1986)
2010. márc. 15. 14:40

Helló! Köszönöm a reagálásod, a kórházzal kapcsolatban annyi, hogy amint írta már más is, ahogy lejár az idő, másnap befektetnek. Ennek örültem is meg nem is, de így éreztem jobbnak, mert nagyon féltem a szüléstől és nem tudtam mire számíthatok. Úgy gondoltam, hogy a kórházban 'biztonságban' vagyunk. (ez így lehet hogy hülyén hangzik...)

Aztán a köldökzsinóros dologról én is sokat olvastam korábban és tudom, hogy általában rögtön elvágják, de szerintem nálam ez azért volt tényleg ilyen gyors, mert már nem pulzált. A méhlepény is rögtön jött, tehát ott már szerintem túlsok működés tényleg nem volt.

Az összes többi hozzászólónak is nagyon köszönöm a gratulációkat és az észrevételeket, valamint a sztorikat!

Mondjuk az Oroszról nem gondoltam volna, hogy valamit csak úgy benn felejt és valaki ezért az ügyeleten kössön ki :( bár ahogy priviben is írtad, hogy ő mosott ki, legalább szembesült, hogy mit tett korábban...

2010. márc. 15. 13:54
Ja, és ezzel kellett volna kezdenem: Gratula a gyönyörű babához :))) !
2010. márc. 15. 13:53

Szia!

Én is Vp-ben szültem, 3x, 3. kislányunk 2009. jan. 19-én született. Az első két szülésem oké volt, doki, szülésznő rendben. Most a 3. gyereknél a dokik alapvetően rendesek voltak, na de a két szülésznő kritikán alul teljesítettek :((.Számomra egyszerűen érthetetlen, hogy egy ápolónő vagy szülésznő NEM HISZI EL a szülő anyukának, hogy jön a tolófájás. (nekem se akarták elhinni, aztán meg lett hirtelen kapkodás). Miért nézik az embert ennyire hülyének? A beöntés után rám se néztek, amíg a komoly, 1-2 perces fájásaimmal a zuhanyozóban álldogáltam. Biztos azért, mert túl csendben voltam ?! Igazából nem is szóltak hozzám a szülés alatt. Szóval az a lényeg, a gyerek egészségesen, gyorsan megszületett, aztán ezt a két szülésznőt meg remélem az életben nem látom többet...

Ki volt a fogadott orvosod? Kifizettétek neki a 100ezret?

26. Rékanya (válaszként erre: 23. - Ronikutyi)
2010. márc. 15. 13:18

Szia!

Több gyerkőcünk nekünk se valószinű,hogy lesz.

Megkérdezhetem,hogy nektek miért nem lesz?Semmi hátsó szándék nincs benne egyszerűen csak kiváncsiságból.☺

25. Ronikutyi (válaszként erre: 24. - Sara1986)
2010. márc. 15. 10:47
Hát nem tudom,erről mindenkinek más és más a véleménye,mert elvileg császárnál a babának nem kell erőlködnie,és ez látszik is rajta,mikor kiveszik,nem lilás és nem "torzul" el úgymond a kis feje sem.Az anyáknál valószínűsítem,hogy könnyebb a természetes szülés,mivel hamarabb felépül,pl. én,amikor bent voltam 3.napja műtét után,jött a szobánkba egy 17 éves lány,molett volt,kövérebb mint én,pedig én is 105 kilóval mentem szülni,és a 4,5 kilós babát úgy megszülte,hogy vágni sem kellett,pedig az első babája volt neki is,és miután "végzett" a szüléssel,úgy lébecolt ott hajnali háromkor,mint akinek egy enyhe fejfájása lett volna csak,semmi fájdalma nem volt,rendesen tudott ülni,elment lezuhanyozni azt jó napot.Én meg még örültem,ha fel tudtam kelni:D De mint mondtam,erről megoszlanak a vélemények szerintem.
2010. márc. 14. 18:29
anyósomnak mindkét fajta szülésben volt része és ha választania kéne a természetest választaná. A gyermeknek is jobb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook