Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcidegzsába fórum

Arcidegzsába (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
2078. pearl1975 (válaszként erre: 2064. - Vvicus)
2010. júl. 30. 16:26
engem csak a családom akar pszichiáterhez küldeni (megjegyzem, azt se komolyan, hiszen még nem kerestek egyet sem). orvos egy sem akarta rám fogni, hogy csak beképzelgem. az sem, akinél 1.5 órát töltöttem, tehát jó sokat beszélt velem.
2077. pearl1975
2010. júl. 30. 16:21

sziasztok


borzasztóan vagyok, rohadtul fáj a bal oldal, és már megint vannak új érzések....

nekem mindig olyan, mintha lenne ott valami, és ölni tudnék, hogy szedjék már ki onnan.....de ez volt a jobbon is.

nem tudom, lehet, hogy nekem vannak abnormális elvárásaim, de szerintetek normális dolog az, hogy a családom még csak nem is próbál segíteni???? ma ismét elkapott anyuéknál a sírógörcs, hát megint megkaptam, hogy elment az eszem, meg keressek inkább munkát, minthogy folyton ezzel foglalkozom... Ti, akik tudjátok, milyen fájdalmakról van szó (bár ugye nekem folyamatos), szerintetek ezzel lehet nyelvtanárként múködni, mintha semmi bajod nem lenne???????

nagyon közel vagyok ahhoz a bizonyos emeletes ház tetejéről való leugráshoz....

2076. Martina31
2010. júl. 30. 15:08

Sziasztok!

A rágásról jut eszembe,én a mai napig nem merek rágni bal felől,pedig jók a fogaim. Ti rágtok arról,amerről fáj?

2010. júl. 30. 14:52

Sziasztok! látom nem vagytok jobban :(

Jenna, nekem is szokot ilyen ráharapásnál fájni mind a két fülem. Jön mint a villám és ha jól kitombolja magát, megy... mint tegnap. francba vele.

Szerintem ez ízületi dolog is lehet.

Van egy könyvem: Dr Wu féle fejmasszázs.

Ez állítólag a zsábára is hat. Teszek fel egy arctérképet, töltsétek le - már akit érdekel. A könyvben az is benne van milyen pontokat érdemes maszírozni. A kép arra is jó, akinek a bőre érzékeny nem árt tudni, melyik szerv zónája.

Fájdalom mentes hétvégét kívánok mindenkinek!

2074. vvicus (válaszként erre: 2073. - Martina31)
2010. júl. 30. 14:29
Köszi, majd valahová feljegyzem, sokmindent most úgysem tudnak kezdeni velem, 6 hónapos terhes vagyok. :-)
2073. Martina31 (válaszként erre: 2072. - Vvicus)
2010. júl. 30. 14:21

Szia.

Ha a googlén beütöd,hogy arcidegzsába,találsz ott egy honlapot,amely dr.Székely Györgyé. Én írtam neki,leírva a problémámat és kérdéseimet,1-2 napon belül válaszol. Talán Ő nyújthatna egy kis útba igazítást.

2072. vvicus (válaszként erre: 2071. - Martina31)
2010. júl. 30. 11:44
Jó, hogy Neked rendes dokid van, az enyém látod, egy gyógyszer után pszichiátriára akart küldeni. Nem is tudom, ha újra kijön, kihez fordulok majd.
2071. Martina31
2010. júl. 30. 11:20
Mivel 6 hónapja egyre lejjebb csökkentett Baclofen mellett tünetmentes vagyok/leszámítva az enyhébb fájdogálást/,most szedem a legkisebb adagot. Májusban voltam utoljára a neurológusnál,akkor mondta,ha nem jön vissza,augusztusban abbahagyhatom. Ha közben visszatérne,akkor menjek vissza hozzá. Jelenleg már csak napi fél szemet szedek reggelente,ez az utolsó egy hónapi elhagyás előtti adag. Először 3szor 1-el kezdtem majd 1-2 havonta egyre kisebb adagokban. Persze tartok majd magamnál mindig ilyen gyógyszert,mert ugye ennél a betegségnél soha nem lehet tudni...sajnos!!!
2070. Martina31 (válaszként erre: 2069. - Jenna8)
2010. júl. 30. 11:16
Az arcidegzsábának két fajtája van.Az egyik az időskori,ami nem múlik el,csak enyhíteni,kezelni tudják gyógyszerekkel. A másodlagos az leginkább fiatalkorban jön elő,azt jelenti valami kiváltotta. Elvileg,ha megszüntetik a kiváltó okot,akkor elmúlhat,vagy sokáig tünetmentessé válhat. Ez lehet rosszul futó agyi ér,ami esetleg nyomja az ideget,vagy pl.valamiféle gyulladás.
2069. Jenna8 (válaszként erre: 2059. - Martina31)
2010. júl. 30. 10:14

Sziasztok!


De mit takar az,hogy másodlagos?Atipusos?

Én is szedtem baclofent,de nekem az sem volt jó.Mondjuk Pearl-nek,meg nekem nem az a bajunk,mint Neked,meg Vicusnak.

Miért nem szeded folyamatosan,ha ez segít?

2068. vvicus (válaszként erre: 2066. - Martina31)
2010. júl. 30. 09:57
Na az biztos! Nekem a fogorvosom nagyon kedves, rendes, mindig érdeklődik, ő állította a legelső vizsgálattól, hogy arcidegzsába, míg a háziorvos nem volt benne biztos, az első neurológus meg...áh, őt nem is részletezem.
2067. vvicus (válaszként erre: 2065. - Martina31)
2010. júl. 30. 09:55

Nekem is ugyanígy volt. Én is fogászhoz mentem, de ő már elsőre mondta, hogy arcidegzsába. Elküldött neurológushoz, aki egy f@szkalap volt, bocsi a kifejezésért, de tényleg. A fórum legelején leírtam, miket csinált, mondott. Sírva jöttem el tőle. Aztán maradtam a fogászati oldalnál. Végül sok fogász konzultációja után a fogdokim meggyökérkezelt egy fogat, de nekem utána is fájt töretlenül, hát nem az volt. Elmentem másik neurológushoz, ő egyértelműen mondta, hogy arcidegzsába. Felírt antiepileptikumot, szedtem két hétig, semmi változás nem volt, sőt, rosszabb lett. Akkor visszamentem hozzá, azt mondta, ha ez nem hatott, nem tud velem mit kezdeni, menjek pszichiáterhez. És meg szartam rá, nagyon feldühített. Persze, hogy sírva fakadtam, amikor már hetek óta se éjjel, se nappal nem aludtam 1 óránál többet, és azt mondja, nem tud rajtam segíteni.

Aztán kiderült, terhes vagyok. Nem szedhettem semmit. Jött a melegebb idő, elmúlt. Néha visszajön, de nem az a roham. Viszont rettegek az ősztől.


Én nem akarom elhinni, hogy ez pszichés. Akkor most miért nincsenek rohamok, miért csak hideg, esős időben???

2066. Martina31 (válaszként erre: 2064. - Vvicus)
2010. júl. 30. 09:52

Szia.

Még hogy pszichiátria. Sok hülye doki. Nekem szerencsém volt,mert minden orvos a fogorvostól a neurológusig,beleértve a háziorvosomat is hitt nekem és nem képzeltek se hippohondernek se dilinyósnak. A körzeti orvosom már születésem óta ismer,alig jártam hozzá,sokszor évekig nem látott csak az utcán esetleg. Ő volt,aki leginkább hitt nekem és azt mondta : Borzasztó,hogy ilyen csapás ért! Azóta is mindig kérdez még akkor is ha a szüleim mennek hozzá vizsgálatra. De sajnos nem minden orvos ilyen!

2065. Martina31 (válaszként erre: 2062. - Vvicus)
2010. júl. 30. 09:46

Szia.

Először fogászati fájdalomnak hittem. Bár már akkor éreztem,hogy ez túl fájdalmas ahhoz,hiszen volt már régen is gyulladt fogam. A fogorvos egyet kigyökérkezelt,erre megnyugodtam. Rá egy hétre újabb roham. Na akkor estem kétségbe,hogy akkor mi a fene féj és miért. Visszamentem,a fogaim rendben,gondolkozik a fogorvos és így szól: Magának kedves arcidegzsábája van. Akkor hallottam először. Aztán a tünetek alapján ezt az orvosok is megerősítették. Mri,arckoponya ct,nyaki uh,panoráma rtg,fül-orr-gégész és minden negatív. Semmi góc,vagy gyulladás vagy elváltozás.Ezért nem értem mitől van. Szerintetek lehet ez idegi alapon is? Vagy az a fogam lehetett,amit gyökérkezelni kellett? Utána még egyet kigyökérkezeltek a másik mellett. Nekem azt mondta a fogorvos,okozhatta fog,és ha azt kezelik,megszűnhet a betegségem csak nagyon hosszú folyamat.

2064. vvicus (válaszként erre: 2063. - Martina31)
2010. júl. 30. 09:44

Akkor nekünk nagyon hasonló, nálam is ugyanez volt. Igenis volt, hogy csak fájdogált, viszont ahogy írod, a rohamoknál nekem is rossz volt hideg-meleg, abszolút hozzá sem lehetett érni, még ha egy kendő érintette, az is pokoli volt, a levegőt is alig bírtam venni, mert majd beszartam, annyira fájt. Mintha baltával vágták volna az arcom.

És engem pszichiátriára akartak ezzel küldeni, hát a jó qrva anyjukat. >:-/

Nekem borogatás sem használt, sőt, egyáltalán semmi, amikor tavasz és melegebb lett, jobb lett.

2063. Martina31 (válaszként erre: 2060. - Pearl1975)
2010. júl. 30. 09:39

Szia.

Igen,izomelernyesztő gyógyszer,és ettől szerencsére nem vagyok rosszul. Kissé leviszi a vérnyomásomat,de még mindig jobb mintha hasítana az arcom!Mindenképpen íratok még ki,mert ugye sajnos soha nem lehet tudni. Az a rossz,hogy senki nem tudja nekem megmondani,mitől lett,meddig tart,elmútik-e valaha,visszatér-e és mikor. Más betegségeket legalább kimutatanak,gyógyítanak,de ez más,sajnos!!

Maszírozgatni szoktam mikor fájdogál itt-ott,az ideg lefutása mentén. Hol hátul a fülem előtt,a hátsó fog tájékán,hol elől a szemfogam fölött,szinte az orromban is érzem. Erre mondja nekem az orvosom,hogy az nem ájdogálhat,vagy fáj vagy nem. Biztosan pszichés. Pszichés a ....! Gondoltam magamban,hát én érzem!

A borogatást még nem próbáltam,azt viszont tudom,hogy mikor heves rohamaim voltak se hideg,se meleg nem volt jó. Még az se ha hozzáértem. Próbáltam azt is hogy a gázkonvektor felé hajtottam az arcomat,de még rosszabb lett. Egyedül az volt jó,ha a kispárnába bújtam,és úgy szenvedtem tovább,ne lássák a kisfiaim.

Ez egy pokoli betegség,csak az tudhatja aki átélte! Fájdalommentes szép napot kívánok mindenkinek!!!

2062. vvicus (válaszként erre: 2059. - Martina31)
2010. júl. 30. 08:53

Szia!


És akkor hogy tudták megmondani, melyikkel van baj, vagy egyáltalán mi is a baj?


Nekem megint fájt tegnap, nem is értettem, miért, de ma jött a dörgés, vihar. Viszont volt máskor is, akkor meg nem fájt. Nem értem ezt. Nekem az alsó fogsornál kezdődik mindig.


Nekem az antiepileptikum nem segített, de most nem is szedhetném. És csak imádkozni tudok, ne jöjjön elő ősszel ugyanolyan intenzíven, mint télen-tavasszal.

2061. pearl1975 (válaszként erre: 2060. - Pearl1975)
2010. júl. 30. 08:41

nagy adag CA-MG, B vitaminok..... ezekkel ártani nem tudsz.

persze nem azt mondom, hogy ne szedj gyogyit, ezek csak tanácsok, amiket ki lehet próbálni, és nem lesz tőlük bajod.

2060. pearl1975 (válaszként erre: 2059. - Martina31)
2010. júl. 30. 08:39

szia


szóval a Baclofennel Neked most teljesen jó? akkor szerencséd van. (már ha ezt annak lehet nevezni)

szerintem ha el is hagyhatod, kell, hogy legyen majd otthon ilyen gyogyi, mert ha újra jön a fájdalom, gondolom, újra kell szedni.

a Baclofen, úgy tudom, izomlazító. tehát ha izom összehúzódás okozza, akkor talán lenne rá más módszer is. próbáltál már masszázst? hideg-meleg borogatást?

2059. Martina31 (válaszként erre: 2023. - Jenna8)
2010. júl. 29. 22:58

Szia

Szimptómás/másodlagos/ trigeminus neuralgia. Nekem a középső arcideg,-ami a felső fogsor érzeteiért felelős-beteg.A bal oldalon történt,elmúlt év novemberében kezdődött. Semmi szervi elváltozást nem mutattak ki a vizsgálatok. Epilepszia gyógyszerrel kezeltek,amire allergiás lettem,január óta pedig Baclofen-pol nevű bogyót szedek,de már a legkisebb adagot,kb.2-3 hét és elhagyhatom. Na azután mi lesz,nem tudom,de nagyon félek!!!!!

2058. Jenna8 (válaszként erre: 2057. - Pearl1975)
2010. júl. 29. 20:15

Vááá,nekem nem tesz jót.Múltkor ettem egy zacsis levest,ami csípett,hát azt hittem besz....

Elkezdett lüktetni az egész állam és erősebben fájt

2057. pearl1975
2010. júl. 29. 19:55
már kínomban erős paprikát eszek, hátha zsibbasztja, de nem igazán....
2056. Jenna8 (válaszként erre: 2055. - Pearl1975)
2010. júl. 29. 13:50

Még jó!!


Oké,én ma leszek!

2055. pearl1975
2010. júl. 29. 13:48

azok nem.


most el, majd később leszek.

2054. Jenna8 (válaszként erre: 2053. - Pearl1975)
2010. júl. 29. 13:46
de az első fogaid nem fájnak remélem!!
2053. pearl1975 (válaszként erre: 2052. - Jenna8)
2010. júl. 29. 13:42
inkább csak érzem a nózimat. a fájdalom, az lejjebb van :((((
2052. Jenna8 (válaszként erre: 2051. - Pearl1975)
2010. júl. 29. 13:40

Én is pont így érzem,hogy mélyebben van a fájdalom.


Nekem a nyakam már nem húz olyan furán,voltaképpen lehet azt csak képzeltem,mikor pánikoltam,hogy lebénul az arcom,mert akkor még idegre gondoltak.

Egyszer bevásárlni voltam,vettem bent az üzletben péksütit és csíptem belőle,ahogy ráhatraptam,a bal felső kettesemet érte,s hirtelen lezsibbadt az orrom.Gondolhatod,majdnem dobtam egy hátast a boltban.

Fáj a nózid vagy mit csinál?

2051. pearl1975 (válaszként erre: 2050. - Jenna8)
2010. júl. 29. 13:33

kicsit az is fáj, de a fájdalom mélyebben van.


tudod, én szoktam masszírozgatni, és a bal oldal, az nehezebben maszírozható, valahogy "keményebb".


de még a nyakam is rossz, meg végig az egész bal oldal, már az orromat is érzem....

2050. Jenna8 (válaszként erre: 2049. - Pearl1975)
2010. júl. 29. 13:28

Ha megfogod a pofidon a husit,az is fáj?


Mert én mindig húzkodom,próbálom eldönteni,hogy mi fáj igazán,csak az állon nehéz,mert kevés a hús

2049. pearl1975 (válaszként erre: 2046. - Jenna8)
2010. júl. 29. 13:26

a jobbon alulról húztak.


a balon meg fáj minden, hol alul, hol felül rosszabb.

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook