Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcidegzsába fórum

Arcidegzsába (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3518. muci5
2011. ápr. 14. 17:32

Ma voltam a fogorvosnal aki keresztbe hosszaba atrontgenezett, mostmar a fogam abszolut nincs begyullatdva, hanem az allkapocs csontom! Most 10 napos antibiotikum kura jon, gyulladas csokkentot mar nem is adott,mert nem hasznal. enis mondtam neki, hogy huza ki a pi...a, de szeinte ez nemmegoldas, mert ha arcidegzsaba, akkor elojon majd mashol a fajdalom

jenna, nekem a zapfogaim alatti reszen faj az allcsontom. de abszolut turheto a fajdalom mostanaban, csak okosan eszek, nem eroltetem az allkapcsom! ragos kajakat elkerulom

3517. Jenna8
2011. ápr. 14. 13:34

Voltam a körzetimnél.Nem írt fel antibogyót,mondta,hogy már több havit beszedtem,de nem segített,itt lehet más lesz a gond,ki kell vizsgálni rendesen.Most csináltatunk egy másfajta labort,meg megyek endokrinológushoz.A fül-orr-gégésznél az MR-t szinte mindenre kiterjedően kell kérnem.

Nekem sokat fáj a középen a mellkasomnál,a nyakam alatt,és lám,ott is vannak mirigyek rendesen.De én ezt is mondtam mindig,akkor meg miért sikolott el felette minden orvos?

Remélem Nálatok is hamarosan kiderítenek valamit,sajnálatos,hogy ehhez ennyi időnek kell eltelnie.Ha hallgatok az első orvosra(neurológus),aki azt mondta,hogy fájdalom szindróma,akkor leélem így az életemet,vagy rosszabbodott volna a helyzet.De persze,nem hagyom magam,ha fáj,akkor addig megyek,még valaki ki nem deríti miért van ez,mert igenis minden fájdalomnak megvan az oka,csak lusták megkeresni,nem nekik fáj!A legszebb a dologban,hogy sokan pszichés problámának gondolták!

Komolyan tanácsolom mindegyőtöknek,hogy ne álljatok meg a szájsebésznél,meg a neurológusnál,harcoljátok ki minden vizsgálatot,amit csak lehet,és újra,és újra,még akkor is,ha pont nem találnak semmit!

Pearl,intézed a góckutatást?

3516. Jenna8 (válaszként erre: 3513. - Muci5)
2011. ápr. 13. 23:08
Miért nem húzzátok ki azt a fogat?Lehet tényleg az okozza a bajt,nem?
3515. Jenna8 (válaszként erre: 3514. - Jenna8)
2011. ápr. 13. 23:04

Mondjuk nekem nem evésnél jelentkezik ez az érzés,evés közben nagyon ritkán érzek fájdalmat.Meg nekem a nyelv elülső része alatt van még néha egy furcsa,húzó érzés,ezt is ennek a gyulladásbnak tudják be,utána is olvastam,a tünetek passzolnak.

A mirigyek gyulladása Nálad nem góc?Mert az is az szokott lenni.

3514. Jenna8 (válaszként erre: 3513. - Muci5)
2011. ápr. 13. 22:59

Az állcsúcs alatti részt ultrahangozták?Ott mondod azt a részt,ami érzékeny,nem?Vagy rosszul értem?

Mert nekem ott van a nyálmirigyeknél a gyulladás,volt is ott kétszer csomó.

Azt a fura húzó érzést én is érzem néha a nyelvemnél,azt mondták ez emiatt a gyulladás miatt van.

3513. muci5
2011. ápr. 13. 22:49

Nyaki ultrahangon en is voltam mar, de nalam se talaltak nagyobb bajt, csak pajzsmirigy -nyirokmirigy gyulladast, de a fajdalmam nem onnan ered, ma felfedeztem egy egy pontot az allcsontomon alul, ami nagyon erzekeny, holnap mar megint megyek fogorvoshoz, masfel honapja nem tudja betomni a fogam annyira be van gyulladva, csak tripla adag fajdalom csillapito erzesteleniti el a fogam(ami ki van idegelve) eddig 5 ideget szedett ki , altalaban 3 idegszal fut egy fogban, na mindegy, lassan mar ugy jarok a fogorvoshoz mint a messiashoz! mert az erzestelenito szuri hatasatol egesz delutan nem erzem az allakpcsom! ha tehetnem neha egyet-egyet beadnek magamnak!!!

nekem a korzeti orvosom az mondja, hogy szerinte a nyaki ideggyokerek elmoztultak a csigolyaimnal! a fogorvosom allitja , hogy a fogam a gond... probalok nem enni nagyon ragosakat mert attol egybol bele all az allkapcsomba egy fura gorcs szeru fajdalom, mintha citromot csoopentenek a nyelvemre es valami huzza ossze hatul az izmot a nyelvem tovenel... de amugy mostanaban jobban vagyok sokkal , nalam nyugszik lefele, de ragozas, huseveszet nuku!!!

3512. Jenna8
2011. ápr. 13. 19:41

Nyaki UH-on mit nézetek Neked?Csak a pajzsot?

Nálam nézték külön az ereket,meg végig,az állkapocs csont alatt,ahol a nyálmirigyek vannak.Azt mondta ez a doki,ha nem mondom,hogy góckutatás,és hogy az állam alatt fáj,akkor csak a pajzsot nézik,az ereket is külön kértem.


Szegénykém,legalább ne jönnének elő új fájdalmak!:(


Menj le a körzetidhez,mondd el Neki,hogy mióta,és mivel szenvedsz,és,hogy szeretnél csináltatni egy góckutatást,meg kell,hogy csináltassa!Kérj egy beutalót idegsebészhez,ne neurológushoz!

Kérj újra egy mindenre kiterjedő nyaki UH-ot,ezt én magán dokinál csináltattam,mert kórházban októberre lett volna csak hely,3000ft volt.

Fül-orr-gégészeten is csináltass vizsgálatot,ami magába foglalja,a nyak,arc,koponya MR-t,mivel a fültőmirigy gyulladását ezzel tudják igazán kiszűrni,és ez is okozhat ilyen panaszokat,nekem valószínű,hogy oda is kiterjed kissé,mert már ott is fájdogál,de még nincs meg az MR,majd kiderül.A körzetim szerint mindenképp kell krónikus fájdalomnál egy év múlva új MR-t csináltatni,mert akkor már lehet kimutat eddig rejtve maradt gyulladást,ami a panaszokat okozhatja.

Fogászati góckutatás szerintem Neked sem kell,hisz ott már mindent átnéztek rengetegszer.

Amit nekem még mondtak,az a nőgyógyászati kivizsgálás,amit nem értettem,de azt mondták,hogy góc akár onnan is kiindulhat,ami fertőzi az egész szervezetet,és ezzel fájdalmat okoz máshol.

Ezt csináld végig szerintem,pár hét alatt megvan,és lehet megtalálják,amit keresnek!

3511. pearl1975 (válaszként erre: 3509. - Jenna8)
2011. ápr. 13. 16:27

nyaki Uhn én már az elején voltam, de nem láttak semmit.


nekem nincs hasmenésem, csak laza székletem. de a hasam mostanában jobb (koppkopp)

viszont már megint újfajta fájdalom van a balon, a felső fogaknál. fáj a szememnél is, az orrom is, a nyelvem bal oldala (de az már régebben is fájt). kaparom a falat rendesen. de aludni még mindig tudok. nem értem.

és Veled most mit csinálnak?

a góckutatás pontosan miből áll és ki küldött el rá?

3510. Jenna8 (válaszként erre: 3509. - Jenna8)
2011. ápr. 12. 22:07

Még valami.Rengetegszer mondtam a szájsebészeten,hogy fáj a nyelvem alatt,meg a nyelvem is,még bőgtem is annyira fájt,de csak mosolyogtak,erről ennyit.

Pár napig most jobban voltam,de ez a doki megnyomkodott,és azóta fáj a nyelvem jobb oldala,meg a nyelvem alatti rész is.Mi más lehetne a baj?Ez pont ott van,és nyomás után előjön erősebben a fájdalom.

3509. Jenna8
2011. ápr. 12. 22:02

Sziasztok!

Mondtam múltkor,hogy elkezdtek nálam egy góckutatást,ami több lépésből áll,mennem kell ide-oda.

Ma voltam nyaki UH-on.A doki megnézte az állam alatti nyálmirigyeket is,mivel mondtam Neki,hogy nem igazán a pajzsmirigyem miatt jöttem,hanem góckutatásra emiatt a fájdalom miatt.Miközben nézegette az állam alatt,hümmögött,és megkérdezte,hogy melyik oldal fáj jobban.Mondtam Neki,hogy az egész rész fáj,de a jobb az jóval erősebben.Annyit mondott,hogy az elhiszi,hisz az egész nyálmirigyem,de a jobb oldali nagyon be van gyulladva...lehet,hogy bingó!Az orvos azt mondta,hogy szerinte megvan a fájdalmam eredete,mivel ez kihat az állra,a nyakra,sőt még a fülhöz is sugározhat,mivel az ottani mirigyeknél is lehet esetleg gyulladás,hisz ez krónikus,és lehet már oda is eltért.Van egy kicsi kövem is,de az most minegy.Ja,és hasmenéssel is járhat egy ilyen gyulladás,és mióta nekem van ez a panaszom,elég gyakran van ez is,pedig azelőtt csak hírből ismertem.

Pearl!Mindenképp menj el góckutatásra!

3508. Jenna8 (válaszként erre: 3506. - G.Reka)
2011. ápr. 7. 15:36

Szia!

Nagyon örülök,hogy a párodnak sikerült meggyógyulnia!:)Minden fájdalomnak oka van,ez már biztos!Elég szomorú,hogy 4 évig kellett szenvednie,csupán azért,mert az orvosok figyelmetlenek voltak.Gondolom mindegyik MR kimutatta az elváltozást,csak nem vették észre.

Egyébként párod,hogy élte meg ezt a betegséget?Tudott dolgozni?Mennyire készült ki idegileg?Neki tipikus zsábás tünetei voltak?

Az alkoholos/lidocainos injekciónak volt valami mellékhatása Nála?

Itt talán pár forumozónak segítene egy ilyen műtét,gondolok azokra,akiknek zsábájuk van.

Kszönjük a segítséget,információt!:)

3507. f64f0d9a69 (válaszként erre: 3506. - G.Reka)
2011. ápr. 5. 07:52

Nem értem, hogy ilyen esetekben miért nem küldik el a pácienseket hamarabb MR vizsgálatra egy szakértőhöz?

Amikor a fájdalom oka fizikai elváltozás, nincs sok választás a megoldásra...

Jó, hogy végül a szerencsésebbek között lehettek, akik eljutottak a megfelelő helyre.

3506. G.Reka (válaszként erre: 3504. - Jenna8)
2011. ápr. 4. 19:27

Szia!

Kb. 1éve már alkoholos és lidokainos injekcióval kezelték egy másik kórházban, de sajnos nem volt eredményes. Készült 3 MR felvétel a koponyáról, hátha valami daganat, vagy ilyesmi nyomja az ideget, de egy orvos sem talált semmit. Az egyik idegsebész itt Győrben, azt mondta, mintha nyomná egy ér az ideget, és ez okozhatja a fájdalmat, megmutattuk másik orvosnak, ő azt mondta nem nyomja az ér az ideget. Ekkor elbizonytalanodtunk, mivel elég komoly a műtét, amivel az ideget az érről leválasztják, így jutottunk az Amerikai úti OITI-be egy idegsebészhez, aki egyértelműen mondta, hogy ér nyomja az ideget, ez okozza a fájdalmat, és a műtét az egyetlen megoldás. Vőlegényemnél ez az ér váltotta ki az arcidegzsábát, érdemes mindenkinek MR-t csináltatni, és azt a megfelelő orvossal megnézetni, mivel az ideg elvágása nem a legjobb megoldás (elferdülő száj, érzéketlen arc) Ha rákerestek a neten, a műtét neve Janetta, amitől az arc a régi marad. Elég hosszú, és komoly műtét, de visszakaptuk régi életünket!!!


U.I. Ha bárkinek kérdése van, szívesen válaszolunk.

3505. f64f0d9a69 (válaszként erre: 3503. - Jenna8)
2011. ápr. 3. 15:14

A baciölőket, bacik ellen használtam.

A gócot pedig bacik okozzák, merthogy az gyulladás.

Már megírtam régen mit használtam, ez sok gyógynövényből áll, és az összes kórokozót kipusztítja labor nélkül is. De én több dolgot együtt használtam. Titeket nem beszéllek le a vizsgálatról, de engem nem érdekelt a kórokozók neve, csak meg akartam tőlük szabadulni és kész.

Foggyökér gyulladásnál is ezt használjuk.

Gondoltam, hogy a Milgammát fájdalomra írtad, de abban csak 3 féle B vitamin van. Az én ismereteim szerint a B vitaminokat együtt kell használni, mert akkor úgy hatnak mint a gyógyszer. Fájdalomcsillapít, ha valamilyen ideg betegsége az ok. de ez sem mindenható :(

Ami azt illeti nem mondtak semmi igazi diagnózist az ízületi- izom fájdalomra. Ezek miatt tértem a jó útra :)

Bemásoltam neked a cikket, remélem el is ment és el tudtad olvasni!

3504. Jenna8 (válaszként erre: 3501. - G.Reka)
2011. ápr. 3. 14:09

Szia!

Igaz,nekem nem az van,de leírhatnád,hogy mit csináltak Vele,hátha a többieknek segítség.

Átvágták/beinjekciózták az ideget?Attól sokan félnek,a mellékhatások miatt...

Remélem párod most egy darabig jól lesz,bár az lenne a jó,ha végleg elmúlna Neki,de sajna fél/ egy évig hatásosak csak a kezelések:(

Persze,ha azt csinálták,amire gondolok.

3503. Jenna8 (válaszként erre: 3500. - F64f0d9a69)
2011. ápr. 3. 14:06

Nem is a bacit keresem,hanem a gócot,az okozót,mert most ez a legújabb,hogy az okozza a fájdalmat,mivel már minden mást kizártak.

Mi pontosan az az "ágyú" amit használsz?

A Milgammát ideg fájdalomra írtam csak.

Neked azért biztos más szerek a jók,mert Te ízületes vagy inkább,de Pearl,meg én még diagnózis nélküliek sajna.

3502. f64f0d9a69 (válaszként erre: 3498. - Amacska)
2011. ápr. 3. 13:27
A kurkumát rizsre szoktam tenni, párolt zöldségre gyömbérrel együtt pl. Teát is lehet belőle főzni.
3501. G.Reka
2011. ápr. 2. 20:07

Sziasztok!

Már egyszer írtam itt, hogy a vőlegényemnek arcidegzsábája, van. Mindenkinek ajánlom az Amerikai úti OITI-t. 2,5 órás műtéttel megszabadították 4évi szenvedésétől.

Jobbulást mindenkinek!

3500. f64f0d9a69 (válaszként erre: 3496. - Jenna8)
2011. ápr. 2. 10:34

Mivel neked gyulladás van, azt valószínűleg bacik okozzák. Ki kell irtani.

A gyógynövények azért hatásosabbak, mert az antibiotikum amennyi jót tesz annyi kárt is okoz.

Szerintem teljesen felesleges azt keresni milyen bacik szaporodtak túl, mert ezek szerint úgysem tudják mindet kimutatni, elpusztítani sem, mert akkor már neked rég rendbe kellett volna jönnöd.

Én már nem keresgélek, ágyút használok azonnal. Ez eddig bevált. Ha más fizikai elváltozás van, ezek arra nem jók.(kivéve ízületi gondnál)

A Milgamma ilyen esetekben nem sokat ér. B komplex nagy dózisban. (sokféle létezik)

Állkapocs. Időnként ha kitátottam valamiért a számat, mint a villám úgy nyilallt bele a fájdalom. Nem tudom mi okozta :( Ott is van sok ízület.

3499. amacska
2011. ápr. 2. 09:23
burgonyapürén
3498. amacska (válaszként erre: 3494. - F64f0d9a69)
2011. ápr. 2. 09:22
te hogyan fogyasztod a kurkumát?Én kész ételre szórok belőle ugy eszem imádom az izét főleg krumlin
3497. Jenna8
2011. ápr. 1. 17:13
Fogok venni ilyen ph papírt is,érdekel mennyire vagyok elsavasodva!
3496. Jenna8 (válaszként erre: 3494. - F64f0d9a69)
2011. ápr. 1. 13:08

Nekem a linkek nem jönnek be:)

Az állkapcsodnak melyik része,és hogy fájt?

Aza bajom jelenleg,hogy nem tudom mivel próbálkozzak,mert most megint megkevertek azzal kapcsolatban,hogy mi lehet a baj,ezért nem is tudom,hogy mihez nyúljak,mindent nem tudok kipróbálni.

Qrva jó lene már,ha nem egy helyben kellene toporognunk,az egyszer biztos!

3495. Jenna8 (válaszként erre: 3493. - Pearl1975)
2011. ápr. 1. 13:05

A Milgammában van vmi más is azt hiszem.

Ne add fel Pearl,próbálkozz,kersegélj!Csinálj bármit,csak ne add fel!

3494. f64f0d9a69 (válaszként erre: 3492. - Jenna8)
2011. ápr. 1. 12:50

Pár szem szegfűszeget a teába teszek.

Kurkuma:

[link]

Teljes baci, gomba, vírus kiirtásra nem próbáltam, csak a köztes időben. Ha hosszabb ideig használjuk, lehet ugyanolyan jó is. A teák hatása lassabb.

Szerencsére már a bal vállamat, karomat rendesen tudom használni és az állkapocs hirtelen fájdalma is eltűnt. kop, kop, kop.

Remélem ti is rendbe jöttök már ennyi idő után.

Bár én is hosszú évekig próbálkoztam :((

3493. pearl1975 (válaszként erre: 3491. - Jenna8)
2011. ápr. 1. 12:19
próbáltam nagy mennyiségű B vitamint (a Milgamma is az), semmit se használt.
3492. Jenna8 (válaszként erre: 3490. - F64f0d9a69)
2011. ápr. 1. 11:46

Hogyan használod ezeket?Mibe teszed,mennyit...?

Azért annak örülök,hogy csak kisebb kellemetlenségeid vannak,ne is jöjjön vissza soha,semmi nagy fájdalom!

Nem,most csak Contramalt szedek,de már leszokóban vagyok.

Igen,sajna csak magára számíthat az ember,ha beteg,az orvosokra nem,mert Nekik mi is csak egy eset vagyunk,nem fogják törni magukat.Szerencsére a körzetimmel jóban van Anyukám,így Ő is ráállt és próbál segíteni,éreklődik mindenhol,szinte hetente talizunk,hogy megbeszéljük merre tovább,szóval van 1-2 figyelmes orvos.Bár mindegyik ilyen lenne!

3491. Jenna8
2011. ápr. 1. 11:41

Pearl!

Nem emlékszem már,Te próbáltad a milgammát?Mert a fájdalmadról azt írtad,hogy szúr,ég és az idegfájdalmat szokták így jellemezni,hátha segítene kicsit!

3490. f64f0d9a69 (válaszként erre: 3489. - Jenna8)
2011. márc. 31. 18:40

Mondjuk úgy, hogy majdnem minden.

Én is rendszeresen használom a kurkumát, szegfűszeget. Nem állandóan, csak időnként.

A fülemben nekem is megmaradt ez a nyomás féle. Néha pattan egyet és akkor egy darabig teljesen jó. Amikor viszketni kezd, szedem a bogyót, biztos, ami biztos. Az mindent kihalaszt.

Az ízületeim is egészen rendbe jöttek, de a nagyobb időváltozást mint a béka megérzem :(

Nem tartottam be mostanában annyira az étrendet és ez jelentkezik is :( :(

Használd te is a gyógynövényeket, mert nagyon sokat segítenek és jó gyulladásgátlók. A fenti kettő különösen jó. Most úgysem szedsz semmiféle gyógyszert ha jól gondolom.

Magadra számíts elsősorban, ez az én tapasztalatom szinte minden téren.

3489. Jenna8 (válaszként erre: 3488. - F64f0d9a69)
2011. márc. 31. 17:38

Nálam az ám a baj,hogy a fülem már 10 éve vacakol,és van egy belső,S alakban deviáló orrsövényem,az egyik nyíláson fel sem tudnak menni(ott ezért lehet gyulladás),plusz fül-orr témában még ott van az a csecsnyúlvány gyuszi,a bal fülemben,ráadásul a nyomás ott kétszer akkora,mint lennie kellene,és ez mind,mind lehet góc,ami a további panaszokat okozhatja.Voltak nekem "különös" panaszaim,fájdalmaim,de nem foglalkoztak vele,s mivel nem volt folyamatos fájdalom,én sem igazán,néha elmentem szakorvoshoz,hátha talál valamit.Mindig is bal oldali fejfájásom volt,mikor volt,és azt a fura nyomást is itt éreztem/érzem néha,még a szemem is nyomódik,de tettek rá.Lehet,hogy ez alakított ki egy krónikus fájdalmat ennyi idő alatt,mert nem kezelték és csak ingerelte ott a dolgokat.Érdekes,mert a karom is ezen az oldalon szokott fájni,valami csak van ott,ami nem stimmel.

Veled minden rendben,ugye?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook