Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcidegzsába fórum

Arcidegzsába (beszélgetős fórum)


38. vvicus (válaszként erre: 36. - Adel07)
2010. márc. 11. 21:11
Borzasztó, engem az akaszt ki, hogy a 21. században vagyunk, és ilyen helyzet fenn tud még állni...:-( House-t akarom! :-)
37. vvicus (válaszként erre: 35. - 36cd9daecb)
2010. márc. 11. 21:10

Nem azért készült a panoráma rtg, hogy ez kiderüljön, hanem hogy a fogász kizárja a fogi eredetet.

A Tegretolban is ua. az a hatóanyag van, mint abban, amit nekem írt fel az orvos. Neked milyen mellékhatásai voltak, már ha voltak? És azonnal hatott?

36. adel07 (válaszként erre: 34. - Vvicus)
2010. márc. 11. 21:09

A dokik se tudják biztosan.

A fogorvos azt mondta akár nyomhatta is az ideget.

Ez majd akkor derül ki ha abbahagyom a gyógyszert.

2010. márc. 11. 21:08

Idegsebészetre tartozik a dolog,én az Amerikai utra járok.....a panoráma rtg nem elég,ez az arcban van ez a 3 águ ideg,én a neten már áttanulmányoztam....mindent tudok már sajnos,a mütétek kockázatát is:(((((és azok sem nyujtanak végleges gyogyulást,ezzel kell élni sajnos:((((

a Tegretol a legjobb gyógyszer rá!!!!!!!!!!!!!a többit csak kiegészitőként írják mellé.

34. vvicus (válaszként erre: 31. - Adel07)
2010. márc. 11. 21:07
Na várj, akkor most mégsem a fogad?
33. vvicus (válaszként erre: 29. - 36cd9daecb)
2010. márc. 11. 21:06

Örülök (már bocs), hogy végre beszélhetek valakivel, akinek ugyanaz a baja. A neten azt olvastam, hogy semmi különösebb diagnisztikai eszköz nem kell arra, hogy kiderítse az orvos, ez a gond, mert annyira tipikusak a tünetek. Ráadásul MR-re nálunk vagy 2-3 hónap a várakozási idő.

Figyelj csak, úgy tudom, hogy a a Tegretol is carbamazepin alapú gyógyszer, mint az, amit én is szedek. Neked, miután elkezdted szedni, mennyi idő múlva hatott? És milyen mellékhatásai voltak? Akárhányszor újrakezded, mindig kijönnek?

Mi is babát terveztünk, de most le kellett állni.

Gratulálok a babához!

32. adel07 (válaszként erre: 29. - 36cd9daecb)
2010. márc. 11. 21:06

Hát annak én is örülök,hogy nem a terhesség alatt jött ki.

A szoptatást viszont ez miatt hagytuk:-)

Mondjuk már nem volt baj annyira.(19hós volt)

31. adel07
2010. márc. 11. 21:02
Most azt mondta a neurológus egy hónapig szedjem még a gyógyszert.Utána fokozatosan hagyjam el és majd kiderül.
30. vvicus (válaszként erre: 25. - Adel07)
2010. márc. 11. 21:01
Na de nekem ezek után sem ért véget a menet. Végül kedden elmentem panoráma RTG-re, a fogklinikán mondta a nő, hogy szerinte nem indokolt a fájdalmam a fogak miatt. Visszamentem a fogászomhoz, neki dettó ez volt a véleménye. Elküldött konzultációra egy szájsebészhez, neki is ez volt a véleménye, max. annyi, hogy esetleg a bal alsó hatos fogamon "érdemes" lenne gyökérkezelést csinálni. Visszamentem a fogorvosomhoz, ő ráncolta a homlokát, ráncolta, szerinte nem ez lesz, de mivel túl közel van a tömés a gyökérhez, úgyis lesz vele később problémám, ha én is egyet értek, ő meggyökérkezeli. Én persze, hogy egyet értettem, hátha megszűnik a fájdalmam. Az érzéstelenítőtől elájultam, annyira stresszes voltam már. Aztán a gyökérkezelés is pokol volt. Másnap vártam, hogy na, talán nem fogom érezni a fájdalmat, de mégis. Szóval másik héten visszamentem a csírátlanításra, aztán másnap a háziorvoshoz, és személy szerint kértem, hiová és kihez küldjön neurológushoz. Mésnap már fogadott is. Megvizsgált, neki érdekes módon rögtön egyértelmű volt a tünetegyüttes, rögtön diagnosztizálta az arcidegzsábát. És hozzátette, nevetséges, amit velem addig műveltek. De szerintem ez nem nevetséges, ez a magyar egészségügy. A dokinő felírta a gyógyszert, én kiváltottam, azóta buzgón szedem, de sajnos nincs javulás.
2010. márc. 11. 21:00

Sziasztok. én 3 ve szenvedek ezzel a betegséggel. én is azt hittem a fogam.....kivizsgálások,negativ...jött a neurologia,Mr egyből kimutatta az arcidegzsábát,egy ér nyomja az ideget. ez sajnos gyógyithatatlan,én sírtasm mikor kiderűlt. Tegretolt szedtem hol többet hol kevesebbet,elég jol kezeli a tüneteket. most babát várok 40 évesen,nem szabad szedni,ahogy kiderült egyből leááltam és csak Isteni segitségnek tulajdonitom,hogy ez a nem kedvező időjárás mellet is elviselem ,egyenlőre...

tavasszal kezdtük a babaprojektet,mert akkor lelehet állni a gyogyszerrel nyári száraz időben nem annyira fáj és a magzat első 3 hónapjában fontos nagyon tiszta szervezet....nos nem jött akkor össze,decemberben lettem terhes,már szedtem akkor a tegretolt,nem tudtam h terhes vagyok,3 hét mulva álltam le.....

én akkor 37 voltam mikor a dr nő diagnosztizálta,azt mondta ilyen fiatalon nem jellemző ez a betegség,titkon remélte nem az a baj....sajna az lett....

nos ti itt ketten is még fiatalabbak vagytok,szívemből sajnálom és sajnos,hogy nagyon együtt tudok érezni.......

28. adel07 (válaszként erre: 24. - Vvicus)
2010. márc. 11. 21:00

Ismerős:-)Az utólsó héten mikor már beléptem a dokikhoz sírva fakadtam.

Nem tudsz elmenni magándokihoz?Megint hétvége jön:-)

27. 409f3dc117 (válaszként erre: 23. - Adel07)
2010. márc. 11. 20:57

Ez számomra nagyon meglepő, mert a panoráma nagyon alapos. nekem a foggyökéren egy cystát ilyennel mutattak ki.... kívülről egészséges fog, gyökérkezelt volt a fog ami elméletileg nem fájhat... és túltömték, a gyökércsúcsból kilógótt a szövetekbe a tömés, amit idegentestként érzékelt a szervezet ezért ki akart lökni, cystásodni kezdett...

na az volt ilyen hasogató kegyetlen fájdalom..... de szerencsére a panoráma megmutatta...

26. vvicus (válaszként erre: 21. - Adel07)
2010. márc. 11. 20:56
Én sem értem, hogy a panoráma rtg-n miért nem derült ki? De ezek szerint neked sem arcidegzsábád volt.
25. adel07 (válaszként erre: 22. - Vvicus)
2010. márc. 11. 20:55

Legalább gyorsan megállapitották.

Nekem felírta hétfőn a doki a gyógyszert + adott egy másikból 6 szemet azt mondta ha a receptes nem hat másnap(kedd)estig akkor kezdjem el a másikat szedni.

24. vvicus (válaszként erre: 16. - Adel07)
2010. márc. 11. 20:55
Mondták, hogy időpontot kell kérjek neurológián. Jó, megyek oda. Bekopogok, senki nincs bent, mármint beteg, és nem is vár senki a váróban, pedig még egy órán át rendelési idő van. Mondja egy máshová várakozó nő, hogy egésznap senki nem volt bent. Ez volt február 23-án. Kijön asszisztens, elveszi a beutalóm, visszajön, és közli, hogy akkor március 23-án menjek vissza. Na én akkor sírva fakadtam, hogy nekem most fáj, nem bírok tőle se aludni, ha nagyon elhatalmasodik a fájdalom, beszélni és enni-inni sem. A nő bemegy, visszajön, na jó, menjek be. Mondom a dokinak, hogy nekem főként a bal alsó szemfogam fáj. Na erre harapott, kb. 5 percen keresztül bizonygatta a saját műfogán, hogy olyan, mint bal alsó szemfog nem létezik (3 fogorvos mondta utána nekem, hogy márpedig létezik, mivel 4 szemfogunk van). Na mindegy, lényeg a lényeg, hogy úgy beszéltek és viselkedtem velem, mint egy 10 éves kislánnyal, sírva jöttem ki, a doki semmi konkrétumot nem tudott megállapítani, annyit írt a lapomra, hogy arcfájdalom, ja kössz, ezt én is tudom, pedig nincs orvosi diplomám.
23. adel07 (válaszként erre: 19. - 409f3dc117)
2010. márc. 11. 20:53

Összel is csináltak és mult héten is de egyiken se látták:-((

Pedig amit szegeden csináltak a jobb oldali fogaimat végig egyenként nagyítva is kérte a doki.

Én se értem.

22. vvicus (válaszként erre: 16. - Adel07)
2010. márc. 11. 20:50
Nekem 3 hete szerdán kezdődött. Főleg éjszaka volt rémes. Szombatra jelentkeztem be fogászatra. Ott mondta a fogorvos, hogy szerinte nem fogi eredetű, mert szépek a fogaim. Írt fel antibiotikumot, mert azt mondta, két dolog lehet: melléküreg gyulladás, vagy ez a trigeminus neuralgia. Én szedtem az antibiotikumot, meg az állítólag bivalyerős fájdalomcsillapítót, semmit nem használt. Hétfőn mentem házidokihoz, ő is inkább az idegzsábára szavazott. De előbb átküldött Szentendrére SZTK fül-orr-gégészetre. Na, ott 2,5 óra várakozás, fájdalomcsillapító nyelése. Bejutotta, megultrahangozta, mondta, hogy melléküreggyulladásnak semmi jele nincsen, de ha már szedem az AB-ot, akkor szedjem is végig. Tovább küldött ott a neurológiára.
21. adel07
2010. márc. 11. 20:50

Erre modják,hogy a legádázabb ellenségemnek sem ajánlom.

A fog és fül fájás kutya füle ehhez képest.

Én a múlt hétvége éjszakáit a konyha asztalon sírva töltöttem.

A legrosszabb volt az egészben,hogy a kislányommal is türelmetlen voltam,de pont fürdetésre és a mesére kezdett el legjobban fájni.

20. 409f3dc117 (válaszként erre: 18. - Vvicus)
2010. márc. 11. 20:47
Köszönöm! Kedves vagy :)
19. 409f3dc117 (válaszként erre: 16. - Adel07)
2010. márc. 11. 20:46

és ezt a panoráma röntgenkor nem látták??? akkor mi a facnak csinálták, már bocsánat?

Elég sok kellemetlen órát, napot megspórolhattak volna neked!

18. vvicus (válaszként erre: 15. - 409f3dc117)
2010. márc. 11. 20:45
Köszi. Én meg belekukkantottam a naplódba, és kívánok neked: ++++++++++++++ :-)
17. 409f3dc117 (válaszként erre: 14. - Vvicus)
2010. márc. 11. 20:43

viszont így a baba projekt tényleg felejtős:S, de csak egy darabig!


Hidd el és bízz benne, hogy gyorsan meggyógyulsz!!

Erős vagy és leküzdöd ezt a szemét kórságot! és aztán gyúrhattok, hogy egészséges babótok legyen!!

16. adel07 (válaszként erre: 1. - Vvicus)
2010. márc. 11. 20:43

Szia!

Én tavaly május óta küzdök vele.

Nekem a jobb oldalon a felső állkapcsom fájt(este és éjjelente pedig az egész jobb arcom)

Először fogorvoshoz mentem vele,ő át küldött a fül-orr-gégére.Ott azt mondták arcüreggyulladásom van 3hétig antibiutikomot szedtem és elmúlt.

Aztán szeptemberben újra előjött megint kezdtem előlről de most nem akart múlni így átküldtek szegedre ott megálapitották,hogy orrpolipom van januárban megis mütöttek vele.A műtét után 3héttel újra elkezdett fájni akkor azt mondták menjek vissza a fog dokihoz.Először a körzetis nézte meg a fogaimat de ő nem látott semmit átküldött szegedre a fogklinikára ott csináltak panoráma rtg.-nt de ott se láttak semmit.Ott javasolták menjek ideggyógyászhoz.

Hétfőn mentem el hozzá ő azt irta a leletemre "fájdalmai trigeminus neuralgiára jellemzők)

Felirt egy gyógyszert(teperin)3*1-et naponta.

aznap estére megszünt a lüktetés és hajnalba azt éreztem fáj alól a bölcsesség fogam.Ma rendelt a fogorvosom és azt mondta nem tud vele mit kezdeni ki kell húzni:-(

Mikor kivette teljesen padlót fogott azt modnta ilyen gyökereket még nem látott(hosszú és csavart volt)azt mondta gyomhatta az alsó idegszálat.

15. 409f3dc117 (válaszként erre: 13. - Vvicus)
2010. márc. 11. 20:40

Én egy sima fogfájástól is sírógörcsöt kapok,úgyhogy el tudom képzelni mit mondasz, de nem akarom tudni!!!

Sajnálom, remélem meggyógyulsz! és lesz megfelelő terápia a problémádra!

14. vvicus (válaszként erre: 10. - 409f3dc117)
2010. márc. 11. 20:40

Az én gyógyszerem is az, epilepsziára írják fel, elsődlegesen. Én most a homeopátiával fogok még megpróbálkozni.

Sajnos én csak olyan akupunktőrt ismerek, még magánrendelőben is, aki függőséget (fogyás, dohányzásról, ivászatról való lemondás) kezel. Nem is tudom, két hete egy injekciótól elájultam, persze a kialvatlanság nem segít a helyzeten.

13. vvicus (válaszként erre: 8. - 409f3dc117)
2010. márc. 11. 20:38

A férjemnek is volt régen ilyen betegsége, ezt neki is renbe hozták, neki árammal kezelték az arcát, így most az egyik arcfelén "vékonyabb" az izomréteg, és nem olyan ráncos.

Persze, az sem jó, csak tudod, amikor már egy órája úgy fáj a fél arcod, mintha baltával vágnák, akkor megfordul az is a fejedben, hogy most mész, és kivágod a fogad, vagy akármi, hiába tudod, hogy nem a fogad fáj.

12. vvicus (válaszként erre: 9. - Gyöngyszemü)
2010. márc. 11. 20:36

Bioptron lámpát a kezdetek kezdetén próbáltam, még az az enyhe meleg is nagyon rosszul esett, pedig nekem főként hidegtől jelentkezik a fokozott fájdalom. Az arcidegzsábának pont az a rákfenéje, hogy semmilyen komoly szervi bajt nem okoz, szellemileg kezdi ki az embert, mert se aludni, se létezni nem lehet a folyamatos fájdalom miatt.

Arcbénulásról ebben az esetben a kezelésnél számolnak be, ha arra kerül a sor, hogy az ideget elvágják, akkor akár le is tud bénulni a fél arca az illetőnek. Ismerősöm mesélt is ilyen esetet.

11. gyöngyszemü (válaszként erre: 5. - PöttömPanna)
2010. márc. 11. 20:33
Akkor szerencsés volt! :-)) A kollega is mondta hogy nemtudta a szemét becsukni, és estére lekellett ragasztani hogy aludni tudjon....
10. 409f3dc117 (válaszként erre: 6. - Vvicus)
2010. márc. 11. 20:33
nekem szerencsére még nem volt ilyenem, de közelről már hallottam róla, és antiepilektikumokkal kezelték, elég jól reagált, de a végső segítséget az akupunktúra hozta meg.
9. gyöngyszemü (válaszként erre: 4. - Vvicus)
2010. márc. 11. 20:30

Hát igen túlnagy féjdalomról nem beszélt a kollega, de az is valami arcideg zsábát mondott....

Ó szegény akkor kifogtad! :-((

Jobbulást! Sajna nemtudok rá semmit tanácsólni. :-( Bár akupunktúra, vagy Bioptron lámpa nem jó rá??


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook