Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha egy kisgyereknek gond van a lábával, és forditva kell húzni a cipőt, mennyire biztos a gyógyulás? fórum

Ha egy kisgyereknek gond van a lábával, és forditva kell húzni a cipőt, mennyire biztos a gyógyulás? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2016. aug. 21. 23:53

Nem hülyeség, és sok orvos is ajánlja adott esetben. A szakorvos felismeri a problémát. Nem javasolja minden betegnek ezt a módszert.

De akiknek ezt javasolják, be is válik.

2008. febr. 6. 22:23
Egyik ismerősöm kisfia enyhébb fokú dongalábbal született.Nekik is ezt a módszert ajánlották,és nagyon szépen "kihúzta" a gyerek lábát.Ergo-nem hülyeség!
2007. okt. 17. 18:15
Miért ezt ki ajánlotta ? Van orvos az megadja mit kell tenni ! De ilyent még nem hallottam !
2007. szept. 19. 22:13
én a helyedben gyógytornászhoz vinném a gyereket és nem adnám rá fordítva cipőt!!! tudom mert mi is gyógytonászhoz járunk!!
75. Mocori
2007. aug. 7. 16:04

Sziasztok!


Még a téma elején írtam, hogy az kislányom lábával is van gond, amire azt mondták, hogy tornáztassam, később pedig menjünk el ortopédiára, ott valószínű kisszandált adnak. Minden egyes pelenkázásnál tornáztattam a lábát, aztán voltunk dokinál és ő észre sem vette, hogy rosszul áll a lába. Úgy örültem! Majd csak akkor kell vissza mennünk, mikor már egyedül fog menni.

2007. aug. 7. 14:34
Nálunk a kisebb unokának kell fordítva húzni a cipőt.Alig hiszünk a szemünknek mennyit javított a lábán.
2007. aug. 1. 19:28

Sziasztok!

Az én nagyobb unokámnál alkalmazták és bevált, megszünt a gond igaz sokat járt mezitláb és mindennap pipiskedve kellett járnia ovosi javallatra....:)

72. Elviracska (válaszként erre: 71. - Csibe78)
2007. júl. 14. 22:41
Köszike nagyon...
71. Csibe78 (válaszként erre: 70. - Elviracska)
2007. júl. 13. 14:02
Nektek is! Szorítok :)
70. Elviracska (válaszként erre: 69. - Csibe78)
2007. júl. 13. 14:01

Ok

Jelentkezem ,igaz hosszú ez a folyamat ,de én nagyon bizok a gyógyulásában ,és beküldöm az összes cipöcskéjét ,hogy alakitsák át ortopéd cipőre...

Minden jót neked...

69. Csibe78 (válaszként erre: 68. - Elviracska)
2007. júl. 13. 13:46

Szia!


Nagyon örülök neki! Igazad van, nem szabad annyiban hagyni. Ha az egyik doki nem talál jó gyógymódott, akkor keresni kell egy másikat, és látod? Úgy néz ki segít. Csak a saját megérzéseidben higgy, úgyis látod és érzed, hogy mi jó a gyerekednek. Aztán számolj be a fejleményekről :)))))))))))))))))))))))))))))))))

68. Elviracska (válaszként erre: 61. - Csibe78)
2007. júl. 13. 13:29

Szióka

Képzeld voltunk ,egy ujabb dokinál ,és hidd el teljesen más diagnózist állapitott meg ,sőt minél többet kell mezitláb járatni ,és ráadásul elvették a kiscipőjét és átalakitották ortopéd cipővé ,tehát végülis ilyenkor azt sem tudja az ember kinek ,és mit hidjen.

Észrtesem vehető ,hogy alakitottak a cipőn ,viszont valóban javult ahogy látom a menése...

2007. jún. 30. 17:32
Kűlföldön nagy elöszeretettel alkalmazzák ezt a modszert és hidjétek el működik.
66. LoLiNa
2007. jún. 27. 08:20
nagyobbik fiamnak is fordítwa kellett hordania a cipőt az elején, holott nem wolt donga lába. mst sincs semmi baja. sajnos nem emlékxem mért mndta a gyermek orwos, hogy mért adjam úgy rá. tán ő láthatott wmi kezdődő dolgot nála?! igy nem lett nagyobb baj?!
65. Csibe78 (válaszként erre: 64. - Lulu88)
2007. máj. 30. 17:19
Eszembe sem jutott igazán, csak annyi szörnyűséget olvas az ember. És nem árt felkészülni, hogy mi lesz ha...
64. Lulu88
2007. máj. 30. 16:10
Nem kérdezel butaságot.Nem fogja megszokni mert csak a tanuló cipöt adom rá forditva, azt amugy is nehéz megkülőmbőztetni.A szandija betétes azt rendesen adom rá.Csak addig lessz ez igy amig megtanul járniNem szabad arra gondolni hogy baj lessz a kővetkező babánál.
63. Csibe78 (válaszként erre: 62. - Lulu88)
2007. máj. 30. 15:39
És ez most már mindig így lesz? Csak mert, ha így szokja meg, akkor lehet, hogy a későbbiekben már nagyon nehéz lesz megszokni, hogy rendesen vegye fel a cipőt. Lehet, hogy butaságot kérdeztem, de nem igazán vagyok otthon ebben a témában, csak nagyon érdekel a dolog. Ugyanis ki tudja, hogy a második gyereknél esetleg nem lesz-e hasonló helyzet. Bár inkább nem legyen :)))
62. Lulu88 (válaszként erre: 61. - Csibe78)
2007. máj. 30. 15:36
Már nem állnak befelé a kis lábai, most forditva hordja a cipőt.Az ortopédus azt mondta hogy csak a betét nélküli cipőt lehet igy viselni.
2007. máj. 30. 15:08

Szia Elvirácska!


Van valami változás nálatok?

60. Lulu88
2007. máj. 30. 14:49
Kisfiam 1éves,kétoldali dongalábbal született.2hetes kora óta gipszelték ,aztán bebax cipőt kapott.11hónapos korában sajnos meg kellet műteni mindkét lábát, jelenleg elektroterápiára járunk.Még nem állt lábra de már nagyon várjuk.
59. Elviracska (válaszként erre: 49. - DODICA)
2007. máj. 24. 20:31
Nagyon köszike ,most viszem még egy másik ortopédushoz a jovő héten ,és majd utánna mindenképpen ,érdekel ,bármi is hogy kényelmesebben oldjuk meg a problémát....
58. Elviracska (válaszként erre: 46. - Icus)
2007. máj. 24. 20:29
Igen ez nagyon ismerős,sajnos de velem is sokszor előfordult már...:(((
57. Elviracska (válaszként erre: 53. - Wecca)
2007. máj. 24. 20:21

NEM KELL MINDEN ESETBEN MŰTÉT ,HA IDEJÉBEN ,PÁR NAPOS KORÁTOL GIPPSZBE TESZIK NEM SZÜKSÉG A MŰTÉT...


NEKÜNK 6 HÓNAPOT VOLT GIPSZÜNK,ÉS TÖKÉLETESEN HELYRE JÖTT ,SŐT ÉSZRE SEM VEVŐDIK ,HA CSAK NEM BESZÉLEK RÓLA....

56. Elviracska (válaszként erre: 44. - Mongi)
2007. máj. 24. 20:17
OK ,SEMMI GOND :)))
55. csepke2005 (válaszként erre: 53. - Wecca)
2007. máj. 24. 16:21

Sziasztok!

Kicsit pontosítanák Wecca a dongalábnál nem csak a csont deformált ez a ritkább hanem az Achilles-in rövid ezt szokták Z alakban elvágni, hogy tudjon rendesen állni a láb.

54. Icus (válaszként erre: 53. - Wecca)
2007. máj. 24. 07:15

Igen, igazad van. A lépcsőházunkban is van egy "donga lábas" kislány. Őt is többször műtötték és állandóan gyógycípőben jár. Abban a keménykérges, magasszárúban.

Nekünk meg elég volt a hagyományos "jó minőségű" cípő is. Szigorúan tilos: a "pille" talpú szandi, és a papucs.

53. Wecca
2007. máj. 24. 07:00
Lányok! A dongaláb az teljesen más. A születéskor azt már kiszűrik, mert az elváltozás, ami csak műtéttel javítható. Tehát a csont deformálódott és azt kell helyrehozni műtéttel. A Ti eseteitekben az izom deformálódott (ritkán előfordulhat hogy enyhén a csont is, de ezt az ortopédus tudja), tehát az izom erősítésével gyógyítható a lábdeformitás. Az kényszerítő helyzet a lábizmoknak, hogy fordított cipőben kell lennie. Ez a legegyszerűbb gyógymód neki.
52. csepke2005 (válaszként erre: 30. - Elviracska)
2007. máj. 23. 20:11

Szia!

Szülésnél vették észre.... Azóta is rendszeresen járunk kontrollra és lesz még műtétünk.

51. Icus (válaszként erre: 43. - Elviracska)
2007. máj. 23. 15:12
A dongaláb az valahogy más. Nekem és a nagyfiamnak "automatikusan" belfele áll a lábunk. Így kényelmes. Ha, ez csak "kicsit" áll, így mondják, hogy csámpás. Anyukám állandóan rám szólt, tedd szét a lábfejed amikor mész! Tudatosan illetve muszájból tudatosan kifelé fordítottam a lábfejem és nem tünt fel senkinek, hogy hogy áll a lábam. Ha, azonban megálok és nem figyelek rá, hogy hogy állok, van aki megjegyzi: JÉzusom, hogy tudsz így állni?
50. DODICA (válaszként erre: 49. - DODICA)
2007. máj. 23. 09:12
segítség a Petőből... lemaradt a kezdőbetű :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook